מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 9 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

האם מישהו יועיל בטובו להסביר לי למה שמתם את המפרט הזה בתקציב של 3 אלף

http://hwzone.co.il/articles/specs_may09/

ולא מפרט טוב יותר (לפי דעתי) כמו זה:

מעבד:

[..] INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ₪374

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-EP31-DS3L ₪364

כרטיס מסך:

[..] INNOVISION PCI-EX 2.0 GeForce GTX260 SP192 CORE 896MB GDDR3 - RETAIL - זמין במלאי ₪869

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ ₪298

צורב:

[..] LG DVDRW GH-22NS40 X22 - BLACK - SATA ₪131

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 5-5-5-18 - GOLD EDITION : OCZ2G8004GK ₪259

מארז:

[..] RAIDMAX APEX w/o PSU - זמין במלאי ₪175

ספק כוח:

[..] HEC 500TD-TF - BULK ₪301

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER EXTREME ₪175

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ₪75

מחיר סופי: ₪3021

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מעבד+קירור טוב לא רע בכלל ומשתלם למחירו, כרטיס מסך חזק (אומנם חלש בכמה אחוזים מה216SP, אך גם זול יותר), 4 ג'יגה , מארז מאוורר יותר וספק חזק יותר שיחזיק את המערכת. לוח אם ניתן לקחת אפילו זול יותר עם 2 סלוטים כי במקרה הזה בלקיחה של 4 ג'יגה, אין שימוש ל2 הסלוטים האחרים (הלוח תומך עד 4 ג'יגה אם איני טועה).

ניתן אפילו לרדת ל AC FREEZER 7 PRO או ל2 ג'יגה , ולקחת את האנרמקס פרו 425W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ההבדל העיקרי במפרט שלך מהיבט המערכת כמערכת למשחקים הוא ששמת גירסה נחותה יותר של כרטיס המסך ועוד 2GB זיכרון. לדעתי אתה מקבל מערכת משחקים חלשה יותר.

כמו כן אם תסתכל כאן:

http://hwzone.co.il/specslist/view/76/

תראה שיש גם אלטרנטיבה עם 4GB באותו המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להבין למה במפרטים לגיימרים מעוטי תקציב שמים מעבדים כל כך חלשים?

הרי תחשבו בהיגיון , לא רק משחקים במחשב ב100% , אני מאמין שהם גם עושים שימושים שוטפים אחרים , ומעבד כה חלש ביחס לכרטיס מסך זה בעיה

וחוץ מזה , במפרט של 3K, שזהו מפרט חסכני יחסית , למה לשם כרטיס מסך כל כך יקר ולגרום למעבד להיות בעל תקציב כה דל?

ולמה לא לשם כבר ספק של ENERMAX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה הערות בנוגע למפרטי הגיימינג שפורסמו בכתבה שעלתה היום:

1. המפרט ב - 3K:

לוח P31 לא משתלם בכלל, אפשר לרדת ללוח G31/630I זול יותר ולקחת 4GB זיכרון במקום 2GB.

גוף קירור יקר כזה מיותר ועדיף לקחת פריזר או משהו זול אחר (ב - 200 ש"ח יש גם הרבה גופי קירור שטובים מהנינג'ה בכל מקרה, ה - MUGEN 2 הוא דוגמא בולטת)

במקום המארז הקטן והצפוף של אנטק שכולל גם ספק חלש יחסית הייתי לוקח CM 334/335 עם ספק CORSAIR CX 400W או SEASONIC ET 400W השילוב הזה עולה כ - 50 ש"ח גג יותר.

2. המפרט ב - 5K:

HD4890 לא משתלם בכלל, והיתרון שלו על ה - GTX 260 לא מצדיק את ההשקעה.

ה - PHENOM II X 920 לא מעבד גיימינג חזק במיוחד וב - 250 ש"ח פחות יש Q6700 שמשתווה/טוב ממנו (אופצייה אחרת היא X3 720).

אם לוקחים את ה - Q6700 אפשר לקחת לוח P43 זול איתו ואם X3 720 אז את ה - 790GX של BIOSTAR.

הספק בסדר אם כי קצת יקר לדעתי והסיסוניק 500W יעשה את העבודה ולגבי מארז יש גם את ה - CM 590 במחיר הזה.

3. המפרט ב - 7K.

לא יודע מה הטעם לקחת I7 לגיימינג בכלל אבל נגיד שמתעקשים עליו.

בתקציב כזה אין בעיה לקנות קיט 6GB זול (ולהמליץ על מערכת הפעלה 64BIT).

ה - GTX 295 לא משתלם בכלל ו - SLI של GTX 260 192/216SP יעלה 1000 ש"ח פחות וייתן גג 5-10% פחות ביצועים.

למפרט כזה יקר הייתי גם לוקח מארז HIGH END בכ - 800 ש"ח ולא CM 690, כמו ה - CM STORM SNIPER, 1200 או CM HAF 932 וכ'ו.

גם ספק הייתי לוקח חזק יותר במחיר דומה, למשל סיסוניק 650W.

וההערה כללית לכל המפרטים, בכולם הייתי מנסה להכניס HDD גדול יותר.

יש כבר 1TB ב - 450 ש"ח ואין סיבה לקחת נפח קטן יותר היום לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותתקנו מהר את הפדיחה על האנרמקס 525 שנותן 72 אמפר. זה שכתוב לו 3 ריילים של 24 לא אומר שהוא נותן 72 אמפר. גג במשולב 40 אמפר על כל שלושת הריילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה-8800GTS 320MB שלי קניתי בתקופה שעוד לא יצא ה-HD 2900XT (שהיה אכזבה ממילא), ונמאס לי לחכות ל-ATI, וה-8800GT של אחי נקנה כשל-ATI היה רק או HD 3870 או HD 3870 2X שהיה יקר מדי. מה שהמפרט שלי לא מראה זה שהכרטיס הבא שאני קונה הוא HD 4870 512\1024MB, עם צד שלישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היה 8800GTS ועכשיו החלפתי אותו ב-GTX260 רגיל

קל להמהיר אותו והוא מאוד יציב, ביצועים 10 במשחקים כבדים.

לא סתם כתבתי, יש לי הרבה נסיון במשחקים. עדיפה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש להפסיק את הדיון המטופש הזה ומיד. תתווכחו בפורוום כרטיסי מסך.

אינטגרל, הטעות בכתבה תוקנה לגבי הספק. לגבי המארז - זה יתוקן.

דניס, לגבי המפרטים:

1) הסברים ניתנו לדברים האלה ולמפרט הספציפי הזה במהלך כל הדיונים.

2) תגיד, אני ואתה קראנו את אותן ביקורות על 4890? כי הוא כרטיס מצויין ויחסית נותן יחס עלות ביצועים לא רע למחיר שלו, אפילו שאין בו שום בשורה טכנולוגית. ובכל מקרה, במומלצים הוא מופיע לצד מפרטים אלטרנטיבים עם CF של 4770. גם את זה דיסקסנו.

סדרה 6X00 נעלמה ולכן לא מופיעה במומלצים. Q8200 מעבד בינוני ולא מצדיק את מחירו. משולשי ליבה פרובלמטים עם מערכות 32 ביט. קרי - 920 פנום 2 מעבד מאוד סביר למחירו - ובהתחשב במחיר הפלטפורמה כולה הוא עוד יותר משתלם.

3) במפרט ULTRA HIGH END אתה לא בדיוק מחפש יחס עלות ביצועים ולכן GTX295 מצדיק את מקומו.

לגבי מארז - לא נותר מקום בתקציב. מאוד הייתי רוצה להכניס 6GB זול (תראה לי איפה יש במחיר שמתקרב למחיר הזה), אבל במגבלות הפורמט של המומלצים, זה מה שנכנס (ואתה מוזמן לקרוא את הדיונים על כך. שורה תחתונה - מה שאתה יכול להרכיב בעולם האמיתי בחנות ספציפית לא יכול להיכנס למומלצים - בשביל זה הפורום קיים).

אתה מוזמן להיכנס למומלצים עצמם ולא רק לכתבה - ולראות מה נעשה בתקציבים גבוהים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) איפה ? (אני רק קראתי את הכתבה שעלתה כי אני לא מבקר בפורום הזה בד"כ) אני חושב שמה שהצעתי לגבי המפרט הראשון ישפר אותו (יותר זיכרון, ספק ומארז טובים יותר).

2) ה - HD4890 עולה משמעותית יותר אבל הביצועים שלו גבוהים יותר מה - GTX 260 רק ב - 15% גג (במקרים רלוונטיים ולא ב - FPS מעל 60) והמחיר גבוה ב - 300-400 ש"ח ולכן הוא לא משתלם לדעתי (מה גם שה - GTX 260 אוברלוקר לא פחות טוב ממנו אם לא יותר).

סדרת Q6XXX עוד לא נעלמה, ועל איזו פרובלמטיות עם X3 720 מדובר ? ה - X4 920 לא משתלם למחירו בכל מקרה כי אפשר למצוא אפילו Q9400 במחיר שלו (ה - Q6700 משתלם יותר גם ממנו)

מה שהצעתי מוריד את העלות של המפרט בכ - 650 ש"ח ללא פגיעה משמעותית מדי בביצועים (המעבד לא פחות חזק אלא אפילו קצת יותר והכרטיס חלש יותר רק במעט אבל ישתווה ל - HD4890 אחרי OC)

3) בכל מקום אפשר לחפש את זה ולכן עדיף זוג GTX 260 (וככה יש תקציב גם למארז ולעוד כמה דברים כמו כרטיס קול אולי).

הנה אפשרויות 6GB זולות:

1. http://www.tmsfox.co.il/Product.aspx?productid=1548

2. שלושה סטיקים כאלו - http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=759

ולא התייחסת לעניין הספק (ולההערה שלי לגבי ה - HDD לכל המפרטים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...