מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 8 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

אם אני לא טועה, ויתקן אותי הדוקטור אם כן, הוכנסה האופציה כתחליף רק במפרטים בהם היה 4890 שעלותו כ-1500. היות ועלות הצמד היא בסביבות ה-1100 יוצא ששופרו הביצועים, כמו שציינת הופחתה גם צריכת החשמל, ובנוסף גם נחסך קצת כסף שעכשיו ניתן היה להזרים לכל אותם איזורים שציינת (שקט, נפח , וכיוב').

אז לדעתי לא נוצרה כאן בעיה של פשרות כואבות בשאר המפרט כתוצאה מהשינוי, ואני חייב להודות שהמפרטים מוצאים חן בעיני.

לזה התכוונת, או שרצית להגיד שהיית מעדיף שבמערכות הנ"ל יושקע פחות מ-1100 בכרטיס/י המסך ויותר בשאר המפרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא ;) אני התייחסתי לאמירה הזו:

ב4000, 4500 ניסיתי להתאים את זה - אבל יש למערך הקרוספייר הזה עלות נוספת שכמעט משתווה לכרטיס בודד - בשדרוג לוח האם והספק, דבר שאולי מאפשר בחנות ספציפית לאזן מפרט עם קרוספייר 4770 בארבעת אלפים שקל, אבל לא במדור המפרטים שאמור לייצג מחירים ממוצעים.

אני מסכים עם הד"ר ואומר שאכן ניתן "לדחוף" 2X4770 בתקציבים כאלה אבל לא במדור "מומלצים" אלא כמפרט Custom יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי שיש כאן הסכמה מקיר לקיר - אני מרוצה.

עכשיו לגבי סוגיית הספק - אני לא יכול להתווכח עם העובדות - 2X4770 לוקחים פחות מכל כרטיס HIGH END בודד, אבל אני רוצה להצדיק את השארת הקורסאיר למפרטים האלו:

1) במידה ובעתיד יחליף המשתמש את מערך הקרוספייר של 4770 במערך קרוספייר של כרטיסים יותר תובעניים, דבר בהחלט אפשרי.

2) 4770 מאוד אוברקלוקבילי - עם שיפור של 15% בביצועים עם טוויקים מאוד פשוטים. אני חושב שבמערך CF + למעבד מרובע ליבות + לזוג כרטיסי מסך + אלוהים יודע כמה וכו' - כדאי שיהיו רזרבות. הרבה רזרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי שיש כאן הסכמה מקיר לקיר - אני מרוצה.

עכשיו לגבי סוגיית הספק - אני לא יכול להתווכח עם העובדות - 2X4770 לוקחים פחות מכל כרטיס HIGH END בודד, אבל אני רוצה להצדיק את השארת הקורסאיר למפרטים האלו:

1) במידה ובעתיד יחליף המשתמש את מערך הקרוספייר של 4770 במערך קרוספייר של כרטיסים יותר תובעניים, דבר בהחלט אפשרי.

2) 4770 מאוד אוברקלוקבילי - עם שיפור של 15% בביצועים עם טוויקים מאוד פשוטים. אני חושב שבמערך CF + אוברקלוק למעבד מרובע ליבות + אוברקלוק לזוג כרטיסי מסך + אלוהים יודע כמה כוננים קשיחים וכו' - כדאי שיהיו רזרבות. הרבה רזרבות.

הלוגיקה הזו נכונה לא פחות גם לכרטיס HIGH-END בודד באחוזים גבוהים. שיהיה.

סתם לדוגמה, מפרט עם פוטנציאל OC אדיר + CF של 4770 בקצת יותר מ-4000 ש"ח.

מעבד:

[..] INTEL CORE 2 DUO S775 2.8GHz E7400 45nm : " SLB9Y" - BOX - זמין במלאי ¤636

לוח אם:

[..] DFI BLOODIRON P45-T2RS - זמין במלאי ¤538

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE PCI-EX 2.0 RADEON HD4770 512MB GDDR5 - RETAIL ¤591

כמות:2

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE BARRACUDA 7200.11 1TB 32MB SATA2 NCQ - ST31000340AS - זמין במלאי ¤471

צורב:

[..] SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤128

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 4-4-4-15 - TITANIUM EDITION : OCZ2T800C44GK ¤293

מארז:

[..] COMPUCASE 6A19B-NPS w/o PSU ¤249

ספק כוח:

[..] SEASONIC 500W : SS-500ET ¤374

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 - זמין במלאי ¤116

קרור למארז:

[..] GLACIALTECH 120mm HYDRODINAMIC BEARING - 18dBA - GT12025-HDLA1 ¤40

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤4102

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אפשר לרדת לדיסק קשיח של 640GB ולהגיע לפחות מ~4K (או ל-500G ולקחת ANTEC300 במקום ה-6A19 הבסיסי והרועש והמאוורר הנוסף שמיותר עם ה-300).

הפשרה העיקרית כאן היא ברמת השקט כמובן.

אפשר לחליפין לבסס את המפרט על PHENOM II 710/720 עם לוח MA790X במחיר די קרוב.

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X3 TRIPLE CORE 720 (2.8GHz) BLACK EDITION - BOX ¤805

לוח אם:

[..] BIOSTAR TA790GX3 ¤457

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE PCI-EX 2.0 RADEON HD4770 512MB GDDR5 - RETAIL ¤591

כמות:2

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG 640GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD642JJ ¤338

צורב:

[..] SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤128

זיכרון:

[..] G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5S-4GBNT ¤259

מארז:

[..] ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU ¤325

ספק כוח:

[..] SEASONIC 500W : SS-500ET ¤374

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 64 PRO FOR AMD S754/939/AM2 - זמין במלאי ¤106

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤4049

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתווכח בכלל שאפשר להרכיב מפרט כזה ב4K בכל חנות ספציפית עם בחירה של מוצרים ייחודיים, אבל המחירים של כל המוצרים במפרט שהרכבת נמוכים ממה שמצוי במדור כמחירים מייצגים.

תיאורטית זה מפרט עדיף על המצוי במדור (על אף ההתנגדות העקרונית למשולשי שדוסקסה קודם לכן, אני אתרכז במפרט E7400). מעשית אי אפשר להמליץ עליו בגלל ואריאציות גדולות מדי של מחירים. [br]פורסם בתאריך: 7.05.2009 בשעה 07:07:05

במבט חוזר - ניתן היה להרכיב מערך CF בבטחה גם ב4500 שקלים אבל עם PRO82+ 525W. אני משתכנע שזה יהיה בסדר היום, אני רק מקווה שמשתמש שיקנה את זה לא ישתולל יותר מדי. בהתאם לכך, המפרט המומלץ נערך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת - במפרטים עם תמיד יש גוף קירור למעבד, במפרטי בד"כ לא. יש סיבה?

ובנוגע למערכת מחשב למשחקים בתקציב של 3000 ש"ח - ללא מסך. המפרט עם נינג'ה B מיועד בבירור ל-OC, אבל אולי שווה לתת אלטרנטיבה למשתמשים שלא ייכנסו לזה. חבל לשים 200 על גוף מסיבי בתקציב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב לתופעה מעניינת - במפרטים עם AMD תמיד יש גוף קירור למעבד, במפרטי אינטל בד"כ לא. יש סיבה?

כי קירור הסטוק של אינטל הוא מהשקטים שיש וממילא ה-E5200/E7400 קרירים וחסכוניים במיוחד.

ובנוגע למערכת מחשב למשחקים בתקציב של 3000 ש"ח - ללא מסך. המפרט עם נינג'ה B מיועד בבירור ל-OC, אבל אולי שווה לתת אלטרנטיבה למשתמשים שלא ייכנסו לזה. חבל לשים 200 על גוף מסיבי בתקציב כזה.

צודק... אפשר לשים FREEZER ב~120 ש"ח במקום כפשרה שמקרר לא פחות טוב (רק רועש יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורנה בוקר טוב! היות ו3870 לא נמצא כלל במדור המפרטים מזה יותר משנה, כנראה שהוא לא כרטיס מומלץ. בכל מקרה הדיון אינו מיועד לשאלות פרטיות, לשם כך יש פורום .

מעבר לכך, יש מדור מפרטים מומלצים שבו מרוכזות כל ההמלצות לקניה - מעודכנות להיום בבוקר.

אנא קראי את החוקים לשימוש בפורום ע"מ שתוכלי להמשיך ולהנות משירותיו.

[br]פורסם בתאריך: 7.05.2009 בשעה 09:56:07

בתגובה לשאלה על הקירור - TMPUSR נתן את התשובה.

לגבי המפרט ב3K למשחקים - אתה צודק, לא כולם מעוניינים באוברקלוק, במיוחד לא אלו שבאים לחפש מפרטים במדור המומלצים. לפיכך, הוספתי מפרט ללא צד שלישי - והעלתי את נפח הדיסק הקשיח והזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורנה בוקר טוב! היות ו3870 לא נמצא כלל במדור המפרטים מזה יותר משנה, כנראה שהוא לא כרטיס מומלץ. בכל מקרה הדיון אינו מיועד לשאלות פרטיות, לשם כך יש פורום כרטיסי מסך.

ראי כאן - פורום "כרטיסי מסך" שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לחזור לשאלתי, היות והקירור של הוא כ"כ שקט, למה לא לחסוך על הנינג'ה ולהשקיע ב- E7400 במקום ה- 5200? נכון, זה יפסיק להיות מפרט ל-OC, אבל אני חושב שמערכות עם יכולות OC צריכות להיות או כערך מוסף שלא בא על חשבון משהו או כאלטרנטיבה, ולא כייעודו העיקרי של המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לחזור לשאלתי, היות והקירור של הוא כ"כ שקט, למה לא לחסוך על הנינג'ה ולהשקיע ב- E7400 במקום ה- 5200? נכון, זה יפסיק להיות מפרט ל-OC, אבל אני חושב שמערכות עם יכולות OC צריכות להיות או כערך מוסף שלא בא על חשבון משהו או כאלטרנטיבה, ולא כייעודו העיקרי של המפרט.

כבר עניתי לך, כנראה שפיספסת. הוספתי מפרט אלטרנטיבי ב-3K למי שלא מעוניין באוברקלוק, ללא כלל. אני לא חושב שיש מקום לעלות ל7400, ועליה בנפח הדיסק הקשיח ונפח הזכרון ייתן יותר BENEFIT למשתמש בטווח הארוך ממעבד שהוא קצת יותר חזק אבל עולה כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כהערת אגב, גם עם קירור סטוק, E5200 + CL5 פשוטים ולוח P31 ב~350 ש"ח מסוגל ל-OC לא מבוטל כלל - בעיקר בזכות המכפלה האדירה (12.5) והעובדה שבסטוק הוא גם כך קריר וחסכוני מאוד בהספק. די נפוץ להגיע איתו על רכיבי סטוק לסביבות 3.0-3.2GHZ בלי קשיים מיוחדים, אז הוא מקביל ל-E8400 שעולה פי ~2.5 - מלבד באפליקציות שתלויות בגודל ה-CACHE ופחות נפוצות בתקציבים האלה (כמו גיימינג כבד על רזולוציות גבוהות FHD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...