מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 7 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

אנשים ישלמו עוד כסף בשביל לקנות גוף שלא מיועד לתמוך במעבד שלהם, אבל אנחנו נניח שבגלל שברוב המקרים זה לא יעשה בעיות, אז זה בסדר.

ובעוד חצי שנה נניח יצא לך משחק שתומך בריבוי ליבות, לא כזה מופרך, אז מה? כל פעם שהוא יעשה Loading לאיזה שלב וישתמש בכל 4 הליבות ייתקע לו המחשב בגלל התחממות? ומה תגיד לו אז? "קיווינו שלא באמת תשתמש במעבד"? או "אולי במקרה שמרת את המאוורר המקורי" ?

אל תבין אותי לא נכון, אני מסכים איתך שרוב האנשים לא יגיעו לזה אף פעם ושלרובם באמת יהיה יותר כיף עם הקצת יותר שקט של האיגלו מאשר עם עוד יכולת , אני פשוט חושב שזה לא אחראי לתת המלצה לאנשים שלא מבינים מה הם קונים אם אתה לא מסוגל לעמוד מאחוריה ב-100%. וגוף הקירור הזה לא מסוגל לקרר את המעבד ב-100%.

היה פה היום בפורום אחד שרצה המלצה למפרט כזה בדייוק, אז באופן טבעי רציתי להפנות אותו למדור המפרטים... אבל אז הסתכלתי מקרוב על המפרט, ואני חייב להגיד לך - פוזות בצד, אני לא מרגיש בנוח עם לתת למישהו המלצה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פתרון פשוט - תמצא גוף עד 70 שקל ששקט באותה מידה ומתאים לסוקט AM2 - ואני אחליף את האיגלו בשניה באופן קולקטיבי, וזה יחליף אותו בכל יתר המפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לכל החברים שעמלו קשות על המפרטים החדשים,

אני מצטרף לשאלה של הקודם בנושא, מה קרה לE8400 שכל כך ממליצים עליו בפורום מפרטים? איך הגיוני שממליצים במקום זאת על E7400/AMD 9550?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגש במפרטים מתחת ל4000 שקלים הושם על כ. המסך, ובהתאם נותרו 700 שקלים בערך בלבד לרכישת מעבד.

E8400 מופיע בהחלט במדור - במפרט למשחקים ב4500 שקלים:

http://hwzone.co.il/specslist/view/77/

בדיעבד כשהסתכלתי על המפרט ב4000 שקלים, החלפתי את הQ8200 בE8400, למרות שאני חושב שהמפרט השני עדיף לגיימרים בין כה וכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדש ב-Tom's hardware:

Two Radeon HD 4770s in CrossFire are downright nasty. At a $220 price point, they blow right past ATIs Radeon HD 4890 at $250. We were already skeptical of the 4890s value, and the one bit of bad news for ATI here is that theres really no reason to buy a single 4890, unless you lack CrossFire compatibility. And you shouldnt be lacking CrossFire unless you own a motherboard with Nvidia core logic (in which case, youre probably already running a GeForce card of some sort, too).

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-4770-crossfire,2288.html#xtor=RSS-182

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סביר שיקרה, מכמה סיבות:

1) לא כל הלוחות תומכים בקרוספייר. יש הרבה לוחות P31 במפרטים למשחקים לדוגמא. הרבה לוחות P43. יש מיעוט יחסי של לוחות P45 שכן תומכים בקרוספייר.

2) כל הכבוד שהכרטיסים עולים רק 220$, אבל כמה עולה להחליף את הספק? למערך כזה אני אצטרך להצמיד מינימום ספק של 650W כגון זה של הקורסייר, או להסתפק בספק כח לא יעיל כמו הHEC ZEPHIRE 650W למפרטים הזולים יותר.

3) נכון, ה4890 הוא רק 4870 עם מהירויות שעון קצת יותר גבוהות, ובמחיר גבוה ב-50%. הוא לא כרטיס משתלם פר הגדרה.

לעומתו, אם תחפש את הביקורת שמשווה בינו לבין 275 - תראה שהם בערך שווי ביצועים, אבל ל275 יש את היתרון של PHYSX משולב, מחיר נמוך בממוצע בכ-100 שקלים, ואני חושב שבמקום להמליץ על מערכי CROSSFIRE מורכבים למשתמשים פשוטים, עדיף פשוט באופן גורף להחליף את ה4890 בGTX275.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) בקשר ללוחות האם... ברור שאם מחליטים לנסות להכניס את ה-CF צריך לוח-אם שמסוגל לתמוך בזה ואם יוחלט להכניס CF אי אפשר סתם לזרוק אותו למפרט בצורה עיוורת.

2) בקשר לספקים...

מתוך הביקורת עליו ב- :SPCR

By our estimates, the ATI Radeon HD 4770 requires about 28W idle and up to 60W when stressed to the limit.

להערכתי ממבט במפרטים של המערכת למשחקים ב-4500 ש"ח בלי מסך המפרטים שם לא מגיעים ל-300W עם כרטיס המסך 4890. שמת בשניהם ספקים טובים של 500W, אז אני לא חושב שבגלל הוספת כרטיס שני יהיה צורך להחליף ספק, אלא אם מדובר על שיקולים של חיבורים. (לא הסתכלתי עם איזה חיבורים מגיע כל אחד מהם).

3) אני מסכים איתך שה-4890 לא משתלם מבחינת עלות\ביצועים ונראה לי שאפשר ורצוי להחליף אותו. אתה מעדיף 275? נשמע הגיוני.

בקשר ל-CF - אף פעם לא ניסיתי להריץ שני כרטיסים ב-CF אז אין לי מושג עד כמה זה מסובך/מורכב (אם בכלל). זו נראית לי אופציה מעניינת. מישהו כאן ניסה?[br]פורסם בתאריך: 5.05.2009 בשעה 15:15:50

בקשר לסוגיית גופי הקירור - אחרי בדיקה לא מצאתי גוף קירור זול בשוק שיכול לעשות עבודה טובה כמו המקורי עבור ה-9550 של .

ולכן לדעתי צריך או להשאיר את המקורי או להחליף את גוף הקירור ל-Freezer pro (תוספת של 65 ש"ח) במפרטים הבאים:

מערכת מחשב לעבודה משרדית ב 2500 ש"ח - ללא מסך

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 3500 ש"ח - ללא מסך - האופציה של אינטל חורגת ב-100 ש"ח עם קירור נינג'ה B. למה לא להגדיל קירור ל- ב-65?

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 4500 ש"ח - כולל מסך LCD 19 אינץ'.

מערכת מחשב לעבודה משרדית בתקציב של 5000 ש"ח - כולל מסך LCD 21 אינץ'

ואני חוזר ואומר - בגופי הקירור נא להחליף את ה Igloo Light ל- Igloo Silent. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, שמעו - לאחר בירור מקיף על 275GTX - הוא מתעלה על 4890 רק בחלק קטן מהבנצ'מרקים, וברזולוציות גבוהות מהסטנדרטיות ל22". בכל השאר 4890 עדיף, ומבחינת PHYSX - אני לא רואה סיבה להמליץ על כרטיס בגלל זה. 4890 ככרטיס בודד נותר מומלץ.

מבחינת מערך קרוספייר - אני חושב עדיין שאין מקום להמליץ באופן גורף למיינסטרים לקנות מערכים כאלה. כן הוספתי 3 מפרטים כמפרטים אלטרנטיבים: ב5000, 5500, ו6000 שקלים יש מערכי קרוספייר של 4770.

ב4000, 4500 ניסיתי להתאים את זה - אבל יש למערך הקרוספייר הזה עלות נוספת שכמעט משתווה לכרטיס בודד - בשדרוג לוח האם והספק, דבר שאולי מאפשר בחנות ספציפית לאזן מפרט עם קרוספייר 4770 בארבעת אלפים שקל, אבל לא במדור המפרטים שאמור לייצג מחירים ממוצעים.

למרות צריכת הספק של פחות מ200 וואט למערך הכרטיסים, במיוחד בנוכחות של עתירי TDP כמו הI7, פנום 2 , C2Q וכו' - בחרתי בספק קורסאיר 650W שאמור לתת מספיק אמפרג' על מסילות ה12V לתמוך בכאלה מפרטים. למרות שתיאורתית PRO82+ 525W אמור לתת מספיק תמיכה, הוא לא נותן מספיק מרווח תמרון לאוברקלוק, מערכי הרדיסק מרובים, RAID וכן הלאה.

מבחינתי עכשיו הפינה הזאת של כרטיסי המסך פתורה.

מבחינת אני עדיין צריך לחפש מענה ראוי. במפרטים שהזכרת החלפתי את גוף הקירור לפריזר 64, עם שינוי בחלק מהמפרטים לצמצום החריגה.

לגבי הSILENT אני עוד אבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* לגבי מערך CF-HD4770 - הוא צורך עוד פחות מכרטיס HD4890/HD4870 בודד אז אני לא רואה כל טעם לשדרוג ספק פה. אפילו PRO82+425W יחזיק אותם בלי בעיה... אולי מלבד עם OC קיצוני של מרובע ליבות...

* מערך כזה כדאי בתקציבים גבוליים רק לפריקים של ביצועים בלי כסף ועל חשבון כל דבר אחר ואלה ממש לא קהל היעד של המדור.

* לגבי הקירור, יש חלופות מעניינות מאוד פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מערך כזה כדאי בתקציבים גבוליים רק לפריקים של ביצועים בלי כסף ועל חשבון כל דבר אחר

יש לי המון שאלות בנוגע למשפט הזה... קודם כל למה? במה הוא פוגע, על מה הוא מקשה? ועל חשבון מה הוא בא?

וגם לא הבנתי למה קשורה כמות הכסף של הקונה... כי לפי הבנתי, אם יש משהו שמעניק לך יותר ביצועים בפחות כסף, זה משתלם וזהו, גם לתפרנים וגם לכאלו שיכולים להרשות לעצמם.

בבקשה תסביר, הנושא מסקרן.

ותודה על הקישור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערך מופיע כרגע בשישה מפרטים בלבד, רק כאשר יש מפרט אלטרנטיבי. לדעתי זה מאוד מידתי וראוי, ביחוד לאור היתרון בביצועים.

כמו שאני רואה את זה, בתקציב של בין 1200-1500 שקלים, יש 3 אופציות, ושלושתן סבירות:

1) 4890 שהוא בעצם 4870 עם ואופטימיזציות, כרטיס טוב ומוביל ככרטיס בודד, בעיקר ברזולוציות סטנדרטיות של מסכי 22". עולה 1500 בממוצע.

2) 275 שהוא חלש יותר מ4890 ברזולוציות סטנדרטיות אך מוביל ברזולוציות של מסכי 24-30", ומגיע עם PHYSX - דבר לא שימושי נכון לרגע זה, אך עם פוטנציאל לעתיד. יתרונו במחיר - 1400-1450 שקלים.

3) מערך CF של 4770, דורש יקר יותר, ספק כח יקר יותר אולי לא (אך אני בהחלט מעדיף שכן, גם אם רק באוברקלוק למרובע ליבות - וכמעט כל המפרטים שבהם שולב המערך יש מרובע ליבות) - ויכולה להיווצר בעיית תאימות של משחקים מסויימים - אך ברוב המשחקים יהיה יתרון ביצועים משמעותי במחיר פלטפורמה שלא עולה על הכרטיסים הבודדים.

שלושת האופציות לגיטימיות בעיני, ולכן המפרטים המומלצים כוללים שני מפרטים אלטרנטיבים כשאחד מאוזן סביב 4890 והשני סביב מערך קרוספייר 4770 - בטווח המחירים הרלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי המון שאלות בנוגע למשפט הזה...בבקשה תסביר, הנושא מסקרן.

הכוונה היא שניתן לשקול 2X4770 גם כאשר התקציב גבולי מאוד ע"י התפשרות בכל תחום אחר במפרט (שקט, נפח , יחס עלות/תועלת וכדומה) - רק כאשר המטרה היא נטו ביצועי גיימינג ולא שום דבר אחר.

תרחיש כזה אינו אופייני לרוב המשתמשים וגם מי שכן "נופל" תחת ההגדרה הזו אינו מהווה קהל יעד של "מדור מומלצים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...