מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים. - עמוד 6 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדור המפרטים המומלצים מעודכן לתחילת מאי 09! דיון מלא בפנים.

Dr. n00b

Recommended Posts

����:

[..] INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX �374

��� ��:

[..] GIGABYTE GA-EP31-DS3L �364

����� ���:

[..] GAINWARD PCI-EX 2.0 GeForce GTX260 "GOLDEN SAMPLE" 216 SP 896MB DDR3 - RETAIL - ���� ����� �994

���� ����:

[..] WD 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD5000AAKS �331

����:

[..] SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK �129

������:

[..] G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 800 CL4-4-4-12 - F2-6400CL4D-2GBPK �188

����:

[..] ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATS PSU - ���� ����� �469

���� �����:

[..] SCYTHE MUGEN (INFINITY) - 5 HEAT PIPES CPU COOLER �217

������ �����:

[..] ����� ���� + ����� ���� 24 ���� + ������ ������ �75

���� ����: �3141

������� ��� 3,000 �"� - ����� ����

����� ����� � - www.IQPC.co.il

ישר כוח על המפרט ב-3000 שקל - מדהים מבחינת הביצועים למחיר שלו, ואפשרי להרכבה בחנות יחסית נפוצה פה בפורומים. החריגה היא ההרכבה, בערך, וזה בסדר. בלי קשר, הכרטיס מסך ששמתי שם נחשב למעולה - חושב שכדאי להמליץ עליו ספציפית. הוא וה- SONIC זהים כמעט לגמרי (PALIT היא הבעלים של GAINWARD, ועוד כמה חברות), ובגרסאות החדשות שלו הוא מאוד מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה בטוח שהספק יחזיק את המפרט? ולפי הקירור, אני רואה שכנראה המפרט מותאם חלקית לOC- ככה שאני בספק שהספק יחזיק את המערכת הזו.

למה לא ללכת על מערכת כזו:

מעבד:

[..] INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ₪374

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-EP31-DS3L ₪364

כרטיס מסך:

[..] INNOVISION PCI-EX 2.0 GeForce GTX260 SP192 CORE 896MB GDDR3 - RETAIL - זמין במלאי ₪869

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ ₪298

צורב:

[..] LG DVDRW GH-22NS40 X22 - BLACK - SATA ₪131

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 5-5-5-18 - GOLD EDITION : OCZ2G8004GK ₪259

מארז:

[..] RAIDMAX APEX w/o PSU - זמין במלאי ₪175

ספק כוח:

[..] HEC 500TD-TF - BULK ₪301

קרור למעבד:

[..] ARCTIC-COOLING FREEZER EXTREME ₪175

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ₪75

מחיר סופי: ₪3021

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מעבד+קירור טוב לOC, כרטיס מסך חזק, 4 ג'יגה , מארז מאוורר יותר וספק חזק יותר שיחזיק את המערכת. לוח אם ניתן לקחת אפילו זול יותר עם 2 סלוטים כי במקרה הזה בלקיחה של 4 ג'יגה, אין שימוש ל2 הסלוטים האחרים (הלוח תומך עד 4 ג'יגה אם איני טועה).

ניתן אפילו לרדת ל AC FREEZER 7 PRO או ל2 ג'יגה , ולקחת את האנרמקס פרו 425W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ההערות שלך חסרות כל תוכן שיגבה אותן. "לא הייתי שם מעבד כזה בגלל מעטפה תרמית גבוהה" - אז איזה מעבד היית שם? מכיר איזה מרובע ליבות שהוא לא חם? מה כן היית שם במפרט של 6000 שקל? מעבד LOW END?

שמדובר במחשב htpc אין שום צורך במעבד מרובע ליבות

במחשבים שבהם מתכוונים לראות סרטי hd ולהקליט שידורי SD אפשר לשים E5200+9400GT/9500gt+coreavc מכוון שכרטיסי הטלויזיה באים עם מקודד מובנה ל - mpeg 2

במחשבים שבהם מתכוונים לראות סרטי hd ולהקליט שידורי hd אפשר לשים מעבד E7400+9400gt/9500gt+coreavc בשל התמיכה שלו ב - sse4.1

"בשביל מה לוח ATX" - כי ניתן, זה למה. המארז תומך בכך, זו חומרה טובה יותר ולא מגבילה.

זה מחשב HTPC לא מחשב לשדרוג עתידי או להרחבה/עריכה משחקים

בשביל מה כרטיס מסך כזה" כי זה כרטיס מסך לא חזק אבל שמאפשר גיימינג, בסלון (מקורר פאסיבית עם HDMI), על טלויזיה ענקית. על גייפאד שמעת? יופי, כי אם כבר יש HTPC למה שהוא לא ישמש קונסולה בזמנו החופשי?

כן... על שמעתי אבל שוב פעם זה לא מחשב למשחקים הכרטיס בטח לא יסחוב 1080P אלה רק 720P או רזולוצית נמוכות שיש למסכי plasma

אז המפרט לא צריך להיות בחלק של htpc אלה בחלק של מחשב משחקים שיושב במארז שוכב

לא הצעת כרטיס טלויזיה חלופי במקום הכרטיס הזה שמאוד נפוץ בשימוש.

הכרטיס הזה מתאים לטלויזיה באיכות SD שזה מגיעה ללהקליט שידור ולראות באותה הזמן ערוץ אחר צריך שנים כאלה או mce500

ואם מוצאים סכום כזה אז עדיף כרטיס עם component כמו E600F של compro או pxpvr2200 של leadtek שגם בא עם component

לצפיה והקלטת שידורי HD הכרטיס הזה (וגם לא האחרים שרשמתי) לא מתאים (ומכאן כוח העיבוד המבוזבז של מעבדי 4 ליבות) האמת שכרגע אין פתרון טוב ומתקבל על הדעת כדי להקליט שידורי HD באיכות נורמאלית ויש צורך בכרטיס לוויני (לגבי yes) לגבי hot אני לא יודע

אז אם בונים מפרט כזה צריך לבנות אחד ל - בעלי yes ואחד לבעלי hot

ולגבי המפרט האחרון - אני לא הייתי מסתמך על GF7100 ומעבד חזק, בטח שלא על 3100X - כרטיסי מסך ייעודיים הרבה יותר יעילים בפענוח HD בחומרה.

ה - E7400 מסוגל לנגן 1080P h.264 את mkv 1080P שמגיעה לרוב 1 שעיה ב - 8GB גם 4050E מסוגל לנגן שחלש משמעותית מאשר E5200

גם מעבד atom 330 מסוגל mkv 720P

http://www.mini-itx.com/reviews/atoms/default.asp?page=8

הנקודה היא: שאם מעבד כזה חזק אין צורך בכרטיס מסך נפרד אלה רק בלוח עם יציאת תלוי בגרסת ה - שיש בטלויזיה

כרטיסי מסך יעילים בפיענוח שזה מגיעה ל - פורמטים תקניים וסטנדרטים כמו h.264 mpeg2hd וכו...לא שזה מגיעה לפורמט כמו x264 שכולל המון פרופילים/הדגרות בתוכו

בקיצור - פעם הבאה, תרכיב מפרט לדוגמא במקום רק לקטול ואולי תקבל יחס רציני.

אני לא קטלתי רק הבאתי את הדעה שלי אם היא לא נראית לך - אז אל תתיחס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או! זה כבר הערות יותר לעניין ואותן אני מוכן לקבל.

עם שתי הסתייגויות: עדיין לא נתת פתרון טוב יותר ממה שמוצע במפרטים להקלטת HD - כי אין כזה. אני אבדוק אם ניתן להכניס את הכרטיסים שהצעת שמגיעים עם קומפוננט למפרטים היקרים יותר.

הרצת משחקים על 1080P באמת לא תהיה מוצלחת במיוחד עם 9600GT, אבל 1) אף אחד לא אמר שחייבים להריץ את המשחק ברזולוציה נאטיבית ו-2) אין כרטיס עם TDP נמוך וביצועים כל כך טובים.

דבר נוסף - 9600GT מגיע עם תמיכה בחומרה להאצת כל הקודקים של HD, כמו כן הכרטיס המשולב במערכת 780G (אני חושב שזה 3400HD) - וכן 4350HD. לכן כל המפרטים לקולנוע ביתי תומכים בהאצה בחומרה ללא תלות במעבד. זה נחמד אם המחשב עושה דברים נוספים ברקע בזמן שאתה צופה בסרט. וזה נחמד שיש מעבד חזק, במיוחד כשאתה מקודד גיבוי ל- ברקע.

ההבדלים בינינו הם הבדלי גישות - אבל אני כנראה לא אגרום לך להיות מרוצה אז אני אפסיק לנמק את עצמי. ושוב - אתה מוזמן לבנות מפרטים שלמים במחירי שוק ממוצעים בדומה למומלצים ולהוכיח לי שהם טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי את נושא גופי הקירור. ה-V1 ידוע בזה שלא לכל המארזים הוא מתאים (דוגמת ה-P180) וזה בלי להיכנס בכלל לכל הכן מרעיש לא מרעיש. הייתי נזהר מלהמליץ עליו סתם ככה במפרט בלי לוודא שלמארז הספציפי הוא מתאים.

וראיתי ששמתם במפרטים את ה-TRUE ב-450 ש"ח, כשלפי כל הביקורות שקראתי אין בו שום יתרון על פני ה-OCZ vendetta 2 שנמכר ב-200 ש"ח, אלא עם עושים לו lapping, ובינינו אני לא רואה משתמש שצריך את מדור מפרטים הולך ומתחיל לשייף גופי קירור. תקנו אותי אם אני טועה.

כמו כן שמתי לב שישנם מפרטים בהם מככב ה-Q9400 של אינטל, כשבאותו הכסף אפשר להשיג את ה-phenom 2 940 black edition של שאמור להיות יותר טוב. אם אני לא טועה הוא ממוקם בין ה-9400 ל-9550 מבחינת ביצועים במטלות יומיומיות ולוקח גם את ה-9550 פה ושם כשמדובר במשחקים. יש סיבה לחיבה לאינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הסברתי ואני אסביר שוב:

V1 נבחר כשלא היה כסף בתקציב לת'רמלרייט ***רק למעבדי 1366*** ולסוקט הזה ונדטה בכלל לא מתאים - לא בלי בראקט מיוחד.

940 לא נכנס למאגר בגלל ענייני זמינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההבהרה.

בקשר לבעיות הזמינות - היחידה שמצאתי בחיפוש שלא החזיקה אותו במלאי היא גולדטופ מחשבים. לעומת זאת - KSP, SkyPC, FoxPC, NoaComp, ZigZag, Pandas, IQPC, כולם מחזיקים אותו. זה השלב שבו נשברתי.

אז חנות אחת מ-8, לא בדיוק מצרך נדיר... הייתי מציע לשקול מחדש את הכנסתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זמין גם ב-TMS :P

טוב- הוא אחלה מעבד, אבל ההבדלים לא כאלה גדולים... בוא נשאיר את זה ככה אלא אם כן תהיה ירידת מחיר רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שתהיה ירידת מחירים? הוא מתומחר +- כמו ה-9400 ובעל ביצועים יותר טובים. התימחור שלו טוב ובגלל זה שאלתי למה הוא לא אופציה.

ובקשר לזניחות ההבדלים... כל מעבד נבדל משכנו ב 0.2 Ghz, זה עולם המעבדים. בין ה-9300 ל-9400 ל-9550 אפשר לטעון שההבדלים זניחים. אז למה לטרוח לשים את האחד ולא את השני? כי אנחנו מנסים לתת לאנשים את התמורה הכי טובה לצרכים שלהם ולכסף שלהם.

שמתי לב שאתה לא חולק עלי בנוגע למעבד, אתה פשוט תוהה אם זה שווה את המאמץ. היות ואתה זה שצריך לעדכן את המפרטים אז זה כבר שיקול שלך. אני נתתי לך את אותה התשובה שהייתי נותן לכל מי שהיה שואל כאן בפורום - ה-940 של עדיף על ה-9400 של .

בכל אופן המאמץ שלך מבורך, אם אתה צריך עזרה עם משהו רק תגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני צריך עזרה - תמצא לי כל מפרט בו הכנסתי Q9400 - זה בעצם רוב העבודה. אני אעדכן אותם ל-940 BLACK EDITION. ממש אין לי זמן לעבור על 25-30 מפרטים שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:) סבבה, בבקשה:

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 14750 ש"ח - כולל מסך LCD 21 אינץ'.

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 7500 ש"ח - כולל מסך LCD 21 אינץ'.

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 6000 ש"ח - כולל מסך LCD 19 אינץ'. (שדרך אגב, במקרה שמתי לב - כוללת מסך 22")

מערכת מחשב עריכה גרפית בתקציב של 6000 ש"ח - ללא מסך.

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 6000 ש"ח - ללא מסך.

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 5500 ש"ח - ללא מסך.

אולי שווה לשנות את שמות המפרטים פשוט לכוללי מסך או לא. יחסוך לך תחזוקה מיותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עודכנו רוב המפרטים (במפרט ב6000 שקל עם מסך למשחקים גם לא היו רמקולים) שכללו את הQ9400 ושודרגו לAMD PHENOM 2 940, פרט מהמפרט לעריכה גרפית ב6000, שם בחרתי להשאיר את Q9400 עקב אופטימיזציות למעבדי שעברו רוב התוכנות שבשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי בעיה שדורשת פיתרון באחד המפרטים:

מערכת מחשב למשחקים בתקציב של 4500 ש"ח - כולל מסך LCD 19 אינץ'.

יש שם מעבד Phenom X4 9550 עם גוף Glacialtech Igloo 7310 Light.

הבעיה העיקרית היא שגוף הקירור מיועד למעבדים עד 89W, המעבד הזה יושב על 95W.

בעיה נוספת היא שאין יותר את הדגם Glacialtech Igloo 7310 Light.

אולי אפשר עוד פה ושם למצוא אותו, אבל אם הבנתי נכון הדגמים החדשים של החברה הם ה- Igloo 7223 Light וה- Igloo 7321 Light, כשבינינו למעבדים עם הספקים נמוכים שכבר מקבלים גוף פשוט בלי יומרות אני לא מבין למה להמליץ על ה-Light ולא על ה-Silent.

ב-Silent יש את הדגמים:

Igloo 7312 Silent

Igloo 7321 Silent

דרך אגב למקרה ותהיתם ההבדל בין דגמי ה-Silent הוא שה-7321 מעט גדול יותר ושוקל טיפה ויתר, מה שכנראה הופך אותו ליעיל יותר בקירור. שניהם עם אותו מאוורר ותומכים במעבדים עד 89W.

בכל אופן אם לחזור לנקודה המקורית - צריך להחליף את גוף הקירור במפרט.

הייתי מציע לבדוק גם שזה לא חוזר על עצמו במפרטים נוספים (כרגע אין לי את הזמן אחרת הייתי סוגר כבר את הפינה הזו. אולי אח"כ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הזמן המעבד לא יפלוט 95W, מכיוון שרוב הזמן רק שתי ליבות שלו יהיה פעילות. חוץ מזה, צריך מאמץ מרוכז מאוד (תוכנות מאמץ, במיוחד S&M, IntelBurnTest ו-OCCT) בשביל לגרום לו לפלוט 95W של חום. אני חושב שהקירור מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...