Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי

ChronoDog

Recommended Posts

וואו, אחלה פורום... נושא של בעיה ידעוה שהיצרן (סיגייט במקרה זה) הודו בה, הופך לויכוח כמעט פוליטי של חנות X נגד חנות Y.

תודה שהזכרתם לי למה החלטתי לא לבקר כאן יותר מדי, חבר'ה :)

בכל מקרה, לכל אלו שעדיין לא קלטו, או לא מבינים אנגלית, או התעצלו לקרוא וכדומה - לכל הדיסקים ברשימה הרשמית של

סיגייט יש את הבעיה הזו בגירסת ה-Firmware הספציפית להם, זו לא בעיה שקשורה בביצועים או שפתרונה יגרור עמו הפחתה

כלשהי ברמת הביצועים.

דבר אחד בטוח - כל הדיסקים שנפלו ברשימת הפגומים יסבלו מבעיה זו בשלב זה או אחר, וזו לדעתי סיבה טובה לדאוג לכך שזה

לא יקרה, אם יש ברשותכם דיסק כזה, ולשלוח מייל לסיגייט על מנת לקבל עדכון Firmware שימנע מזה לקרות.

לא התחלתי את הנושא הזה עם אג'נדה כלשהי בעד או נגד יצרן/מפיץ מסויים, אלא רק בכדי להזהיר את כל אלו שברשותם

הדיסקים שעלולים "להתקלקל" על מנת שימנעו את זה.

בקשר לויכוחים חסרי התועלת של Fanboys של יצרן זה או אחר, אז מצטער, עברתי כבר את הגיל הזה :P

לכל חברה יש מוצרים טובים וגרועים, ופאשלות משלהם... כל שאר הויכוחים מיותרים לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 546
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נתקלת בבעיה הרצינית יותר שמדווחת בנט - הביוס מפסיק לזהות את הדיסק מדי פעם, ולעיתים לצמיתות ?

זו הבעיה שאני עוקב אחריה, מדווח גם שזה קורה "מהקופסא" - ההרדיסק לא עובד כלל בגלל הקושחה הבעייתית.

לNIKE - תודה, באמת פיספסתי את הדגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך לדעת אם הדיסק הוא מהסידרה הבעייתית בלי לפרק את המחשב? איזושהי תוכנה?

במקרה של ה1.5TB אם אתה לא סובל מFREEZE אין ממש סיבה לעשות שום דבר.

כמו שאמרתי קודם זאת לא בעיה פיזית והנתונים לא בסכנה.

עדכון הFIRMWARE יעזור לפתור את הFREEZE וכל החוסר נוחות שמשתמע מכך, ולא שום דבר אחר.

ובכל זאת לשאלה, יש דרך לבדוק אם ההרדיסק שלך לא שייך לסדרות הבעיתיות.

יש מספר גרסאות FIRMWARE ידועות שרק בהם קיימת האפשרות לבעיה, כך שאם הFIRMWARE שלך לא שייך לרשימה, אתה יכול להיות בטוח.

אם הדגם כן שייך לרשימה אז צריך לבדוק גם את המספר שנמצא רק על ההרדיסק פיזית כדי לוודא.

אני יעדכן ואוסיף פה את הגרסאות ומספרים יותר מאוחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך לדעת אם הדיסק הוא מהסידרה הבעייתית בלי לפרק את המחשב? איזושהי תוכנה?

יש באתר Seagate כלים והוראות לבדיקת תקינות הדיסק (אם הוא שייך לסדרה הבעייתית או לא, זה לא רק תלוי ב- FW אלא גם במספר הסיראלי) -

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931

תוריד את ה- SeaTools (קישור חי), אח"כ בדוק בעזרת התוכנה מה הסיריאל שלך ותכניס אותו בקישור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן רשימת הדגמים, שעם גרסאות Firmware ספציפיות, עלולים להיות פגומים:

Barracuda 7200.11

ST31000340AS

ST31000640AS

ST3750330AS

ST3750630AS

ST3640330AS

ST3640630AS

ST3500320AS

ST3500620AS

ST3500820AS

ST31500341AS

ST31000333AS

ST3640323AS

ST3640623AS

ST3320613AS

ST3320813AS

ST3160813AS

Barracuda ES.2 SATA

ST31000340NS

ST3750330NS

ST3500320NS

ST3250310NS

DiamondMax 22

STM31000340AS

STM31000640AS

STM3750330AS

STM3750630AS

STM3500320AS

STM3500620AS

STM3500820AS

STM31000334AS

STM3320614AS

STM3160813AS

לא קיימת נכון לרגע זה רשימה של כל גרסאות ה-Firmware שנפגעו, אבל אפשר למצוא אותן כמעט לכל דגם בפורומים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מידע על הפיאקסו:

http://hardware.slashdot.org/article.pl?sid=09/01/17/0115207&from=rss

ורשימה מהאתר שלהם:

http://jalopnik.com/373158/35000-in-lottery-tickets-used-to-create-hummer-h3

לי יש דיסק אחד מהרשימה, אבל אין לי אף תקלה, האם בכל זאת לשדרג את ה FIRMWARE והאם השידרוג מצריך פירמוט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את ה- SeaTools (קישור חי), אח"כ בדוק בעזרת התוכנה מה הסיריאל שלך ותכניס אותו בקישור הזה.

לרגע הבהלתם אותי פה, יש לי את ה-ST3500620AS ולא הייתי מודע לכך שיש בעיה שכזאת.

זה ה-HDD העיקרי שאני מחזיק עליו את כל החומר.

אבל לפי הקישורים שנתת, קיבלתי הודעה שה-HDD שלי לא מושפע. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי מסתבר שהבדיקה הזו, עדיין לא מושלמת (כלומר יתכן ויש דיסקים שיצאו בסדר בבדיקה ועדיין יתקלו בבעיה). גם אם פונים באופן אישי ל- לא תמיד הם יוכלו לומר לך אם הדיסק שלך "נגוע" או לא... גם מי שבעל דיסק עם ה- FW SD15 שנחשבת הבעייתית, לא מספיק שיהיה לו את ה- FW הזו, אלא גם תלוי בסדרת הייצור של הדיסק (ניתן לדעת ע"י מספר סיריאלי).

יש לי 2 דיסקים אחד TS31000333AS בן כשבועיים והשני הוא TS3500320AS בן כחצי שנה, שניהם לא מראים כל סימן למשהו לא כשורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 2 בעיות עם הדיסקים הללו (אחת לא קשורה לשניה) -

1. לדיסק יש מדי פעם לאגים בקריאה/כתיבה.

2. הביוס מפסיק לזהות את הדיסק לחלוטין, ואי אפשר לגשת למידע שעליו, אלא רק בעזרת חברה מתמחה בשיחזור מידע.

הבעיה הראשונה ניתנת להבחנה תוך כדי עבודה במחשב (ל- 'Art Tatum' יש ניסיון איתה), ואמורה להיות ברת תיקון עם עדכון FW.

הבעיה השניה, עדיין לא ידוע אם היא ברת תיקון (כלומר תיקון מונע, כמו עדכון FW), ועד כמה שידוע לי אי אפשר לאבחן אותה מבעוד מועד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 2 בעיות עם הדיסקים הללו (אחת לא קשורה לשניה) -

1. לדיסק יש מדי פעם לאגים בקריאה/כתיבה.

2. הביוס מפסיק לזהות את הדיסק לחלוטין, ואי אפשר לגשת למידע שעליו, אלא רק בעזרת חברה מתמחה בשיחזור מידע.

הבעיה הראשונה ניתנת להבחנה תוך כדי עבודה במחשב (ל- 'Art Tatum' יש ניסיון איתה), ואמורה להיות ברת תיקון עם עדכון FW.

הבעיה השניה, עדיין לא ידוע אם היא ברת תיקון (כלומר תיקון מונע, כמו עדכון FW), ועד כמה שידוע לי אי אפשר לאבחן אותה מבעוד מועד.

לא מדובר בלאגים מידי פעם. יש פריז/תקיעה אחת לכמה שעות למשך כמה שניות והבעיה הזו נמצאת אך ורק בכונן ה-1.5TB של . אין לזה שום קשר לבעייתיות של סדרת ה-7200.11 ובפרט דגמי ה-500GB וה-1TB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, אני לא מבין.

סיגייט יודעים שיש בעיה כזאת, הם מודעים לכך שאנשים עלולים לאבד חומר והם לא עושים כלום בנידון?

לא הודעה מסודרת, לא עדכון FW, לא RECALL ולא כלום?

זה מאוד חצוף מצידם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעה מסודרת, היתה צריכה להגיע למשל ל-YNET ולא לפורום מחשבים.

לא כל אחד גולש לפורומים האלה.

ולעומת מה שאתה אומר, אני לא הצלחתי להבין אם עדכון FW פותר את הבעיה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...