המחדל - 012 חוסמת פורטים + הוכחה מוסרטת - עמוד 6 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחדל - 012 חוסמת פורטים + הוכחה מוסרטת

star010101

Recommended Posts

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה זאת אומרת מי שואל אותי? אני כלקוח רוצה לקבל את מה שאני משלם עליו. על כל דבר שבאמת לגיטימי לחסום (ספאם וכו') הם רוצים כסף ופה פתאום הם כאלה צדיקים נדבנים שחוסמים לי בחינם?

אלו שרוצים לגלוש לאתרים ובאמת לראות אותם.

אם כל הכבוד אבל למי שיש בעיה עם קצב הגלישה שלו שיקנה חבילה גדולה יותר. P2P הוא שרות לגיטימי בדיוק כמו MAIL FTP וWEB ואם הם לא רוצים לספק אותו שלא יספקו רק שיודיעו ללקוחות שלהם שהם עושים את זה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק בעיה אחת קטנה עם הספקיות בישראל - וזה.. המשתמש הישראלי המצוי

לא שהספקיות עצמן לא עושות טעויות , נכון יש ספקיות שיש בהן יותר בלאגן ואי תיאום בין נציגים ויש כאלה שפחות

בישראל הספקיות ממש לא מרווויחות כסף על המחיר הזעום שאנחנו משלמים לאינטרנט - לכן אין להן ברירה אלא להציע "תוכן ערך מוסף" כמו מסנן דואר זבל ואנטיוירוסים וכו, לדעתי האישית מי שמשתמש בדואר האלק' של ספק האינטרנט - זאת פשוט שטות - מקבלים שם בד"כ המון זבל - עדיף לפתוח חשבון בgmail ושם יש סינון מצויין.

הבעיה היחידה היא שרוב הישראלים רוצים לקבל את מלוא רוחב הפס ולהוריד את כל האינטרנט בתוכנות בזבניות כמו emule וbittorrent ואח"כ זה יוצר מצב שמשתמשים כמוני שרק רוצים לגלוש באינטרנט ולעיתים רחוקות להוריד תוכן חוקי (כן יש אנשים כאלה שלא מורידים תכנים לא חוקיים)

פשוט סובלים ממהירות מחרידה בגלל בזבוז רוחב הפס - והספקיות לא ממש רוצות להרחיב את הפס כי מה הטעם? תמיד רוב הלקוחות ירצו להוריד המון תוכן לא חוקי ועדיין תהיה בעיה כזאת - לכן הם פשוט נותנים עדיפות גדולה יותר לתעבודה בhttp

ולכל מי שטוען שבב"ל או אורנג' לא חוסמים עדיין או לא נותנים עדיפות - אז בב"ל אולי לא נותנת עדיפות לhttp - אבל זה בא על חשבון דברים אחרים כמו פינגים גבוהיים במשחקי רשת - כי זה חייב לבוא על חשבון משהו - ואורנג'.. ברגע שיהיו להם מספיק לקוחות ותתחיל בעיה כזאת הם יתחילו לנתב תקשורת - אחרת לא תהיה להם ברירה וייגמר להם רוחב הפס, אז אולי במקום להתלונן תתחילו להוריד פחות - (ועדיף בכלל לא) ותראו איך המצב ישתפר , ואז יהיה מספיק רוחב פס לדברים לגיטמיים כמו משחקי רשת והורדות בסטים.

תסתכלו רגע על אירופה וארה"ב - אצלהם אין בעיה של רוחב פס - נכון הפס שלהם הרבה יותר רחב משלנו - ולא שהם לא מורידים דברים לא חוקיים - אבל היא פשוט מעצמה בהורדות לא חוקיות ומכאן נובעות כל הבעיות - זלילת רוחב הפס ע"י התוכנות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים השאלה היא לא אם יש תמיכה או אין תמיכה בביטורנט ....

הבעיה היא כאשר אתה מתלונן על חסימה של ביטורנו או אימיול ע"י הספק נציגי התמיכה הטכנית ישר קופצים ואומרים שביטורנט לא חוקי ובלהבלה בלה .... למרות שהיה לי ויכוח עם נציגי התמיכה שהתוכנה עצמה חוקית למהדרין ויש הרבה תכנים שניתן להוריד עם התוכנה כמו הפצות למיניהן ....

נציגי התמיכה מעבירים אותך ישירות לאתר בדיקת המהירות ( חושבים שאתה מפגר ולא מבין) ומראים לך שהרוחב פס שלך תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק בעיה אחת קטנה עם הספקיות בישראל - וזה.. המשתמש הישראלי המצוי

לא שהספקיות עצמן לא עושות טעויות , נכון יש ספקיות שיש בהן יותר בלאגן ואי תיאום בין נציגים ויש כאלה שפחות

בישראל הספקיות ממש לא מרווויחות כסף על המחיר הזעום שאנחנו משלמים לאינטרנט - לכן אין להן ברירה אלא להציע "תוכן ערך מוסף" כמו מסנן דואר זבל ואנטיוירוסים וכו, לדעתי האישית מי שמשתמש בדואר האלק' של ספק האינטרנט - זאת פשוט שטות - מקבלים שם בד"כ המון זבל - עדיף לפתוח חשבון בgmail ושם יש סינון מצויין.

הבעיה היחידה היא שרוב הישראלים רוצים לקבל את מלוא רוחב הפס ולהוריד את כל האינטרנט בתוכנות בזבניות כמו emule וbittorrent ואח"כ זה יוצר מצב שמשתמשים כמוני שרק רוצים לגלוש באינטרנט ולעיתים רחוקות להוריד תוכן חוקי (כן יש אנשים כאלה שלא מורידים תכנים לא חוקיים)

פשוט סובלים ממהירות מחרידה בגלל בזבוז רוחב הפס - והספקיות לא ממש רוצות להרחיב את הפס כי מה הטעם? תמיד רוב הלקוחות ירצו להוריד המון תוכן לא חוקי ועדיין תהיה בעיה כזאת - לכן הם פשוט נותנים עדיפות גדולה יותר לתעבודה בhttp

ולכל מי שטוען שבב"ל או אורנג' לא חוסמים עדיין או לא נותנים עדיפות - אז בב"ל אולי לא נותנת עדיפות לhttp - אבל זה בא על חשבון דברים אחרים כמו פינגים גבוהיים במשחקי רשת - כי זה חייב לבוא על חשבון משהו - ואורנג'.. ברגע שיהיו להם מספיק לקוחות ותתחיל בעיה כזאת הם יתחילו לנתב תקשורת - אחרת לא תהיה להם ברירה וייגמר להם רוחב הפס, אז אולי במקום להתלונן תתחילו להוריד פחות - (ועדיף בכלל לא) ותראו איך המצב ישתפר , ואז יהיה מספיק רוחב פס לדברים לגיטמיים כמו משחקי רשת והורדות בסטים.

תסתכלו רגע על אירופה וארה"ב - אצלהם אין בעיה של רוחב פס - נכון הפס שלהם הרבה יותר רחב משלנו - ולא שהם לא מורידים דברים לא חוקיים - אבל היא פשוט מעצמה בהורדות לא חוקיות ומכאן נובעות כל הבעיות - זלילת רוחב הפס ע"י התוכנות האלה.

תגיד בשביל מה אני משלם ל4MB ? בשביל מה אני צריך את זה? בשביל סתם לגלוש באינטרנט? אני יכול לשלם איזה 30 שקל בחודש לגלוש גם ב 1.5MB בלי בעיה, אני משלם בשביל מהירות ההורדה וזה לא משנה אם זה חוקי או לא,זה לא צריך לעניין את הספקית מה אני מוריד רק צריך לעניין אותה לספק את מה שאני משלם עליו

אההה ולגבי הפינגים ,שטויות! אני משחק בלא משחקי רשת(GUILD WARS,TF2,L4D,UT3 וכו') ותאמין לי אין לי שוווםםם בעית פינגים וכמו כן לגבי הסטים לרוב אני מוריד על 250 + (רק אתמול הורדתי את DOW2 BETA וFEAR במבירות כוללת של 300+-) וכן אני בבזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף ספקית לא תתחייב לספק לך את המהירות שאתה משלם עבורה בכל האתרים או בכל ההורדות - וזה כתוב בכל חוזה של ספקית

השיטה הכי טובה זה פשוט לחייב לפי שימוש - וככה ייצא הכי טוב וכל אחד יקבל מה שהוא משלם בעבורו - ודיברתי גם על הורדות בhttp ולא רק גלישה באינטרנט

את זה הספקיות לא מנתבות

ובקשר לזה שיש בעיות עם פינגים - יש הרבה משתמשים שמתלוננים על זה - לא ספיצפית בבב"ל - אלא בכמה וכמה ספקיות

כשהספקיות מצרפות עוד ועוד משתמשים ולא מרחיבות את רוחב הפס וכל משתמש מוריד כמה ג'יגות טובות בחודש - זה יוצר בעיה רצינית

ואת הספקיות מעניין מאוד מה אתה מוריד כי לא בא להן לחטוף תביעות מכל מיני גופים כמו אולפני וכו'

כמו שקורה בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף ספקית לא תתחייב לספק לך את המהירות שאתה משלם עבורה בכל האתרים או בכל ההורדות - וזה כתוב בכל חוזה של ספקית אינטרנט

מסכים בהחלט אכן יש דברים שלא תלויים בספקית אבל מכאן ועד חסימה יזומה של שירות לגיטימי וחוקי ההבדל עצום

השיטה הכי טובה זה פשוט לחייב לפי שימוש - וככה ייצא הכי טוב וכל אחד יקבל מה שהוא משלם בעבורו - ודיברתי גם על הורדות בhttp ולא רק גלישה באינטרנט

את זה הספקיות לא מנתבות

השיטה הכי טובה זה להשקיע בתשתיות ולא לסחוט עוד כסף מלקוחות לגיטימיים

ובקשר לזה שיש בעיות עם פינגים - יש הרבה משתמשים שמתלוננים על זה - לא ספיצפית בבב"ל - אלא בכמה וכמה ספקיות

כשהספקיות מצרפות עוד ועוד משתמשים ולא מרחיבות את רוחב הפס וכל משתמש מוריד כמה ג'יגות טובות בחודש - זה יוצר בעיה רצינית

אכן בעיה רצינית, הספקיות צריכות לעמוד בהתחיבויות שלהן ללקוחות ולספק להם את רוחב הפס שהם משלמים עליו, לא יכולים? שיפנו למדינה שתדאג להם לתשתית או שיפסיקו לצרף לקוחות חדשים

ואת הספקיות מעניין מאוד מה אתה מוריד כי לא בא להן לחטוף תביעות מכל מיני גופים כמו אולפני וכו'

כמו שקורה בעולם

עד כמה שזכור לי אף ספקית לא נתבעה או הפסידה בתביעה שכזאת מה שכן אנשים פרטיים נתבעו במדינות שבהן החוק אוסר בפרוש על שיתוף קבצים (הורדה והעלאה) ובישראל אין חוק שאוסר עלי להוריד תכנים מהאינטרנט, בהחלט אסור לאתרים כמו LH להפנות אותי לתוכן "לא חוקי"

ולסיכום אפשר להדיין הרבה על הסוגיה האם שיטוף קבצים הוא חוקי/מוסרי או לא אבל זה לא נושא הדיון פה. הנושא הוא ספקיות שמרמות את הלקוחות בכך שהן לא מספקות את מלוא השירות שאני כלקוח משלם עליו ואין להן את ההגינות להודות בזה. אותי ממש אבל ממש לא מענין כמה קשה להן לעמוד בצריכה של הלקוחות ועד כמה שידוע לי להיות בעלים של ספקית תקשורת הוא עסק משתלם כלכלית ואף אחד לא הכריח אף אחד לעסוק בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...