צהל תוקף בעזה - עמוד 45 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צהל תוקף בעזה

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 678
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מלחמה זה לא דבר הומני.

היה מי שאמר שמלחמה זה לא עסק לג'נטלמנים.

אני לא דיברתי על ירי למקורות אש אני דיברתי על מחיקת כל גזה על יושביה כי כרגע זה הדבר היחיד שיכול ליצור את המצב שאתה מדבר עליו.

ובמקרה הזה תקרא לזה איך שאתה רוצה זה לא משהו שאני יכול לקבל.

טעות בידך! :nono:

המטרה של החמאס זה להתיש אותנו לאט-לאט. המטרה שלנו צריכה להיות שאיפה להכרעה מלאה.

אסור לנו להיגרר למלחמת התשה, ובעצם זה שנגררנו למלחמת התשה עם החמאס, בעצם שיחקנו לידיו.

אין דבר כזה הכרעה מוחלטת, אף כניסה + פעולה + ניקוי יסודי של החמאס + מה שלא תרצה קצר מחיקת כל עזה על יושביה לא תביא לך הכרעה מוחלטת.

מעבר לזה מלחמת התשה זאת לא בהכרח בתחום הצבאי, שים לב שאנחנו שניצחנו בכל המלחמות שלנו בהפרש עצום (אפילו ב73 עם קצת מזל ושכל)

ומה זה עזר לנו? הכנו אותם שוק על ירך ועדין לא השגנו כמעט כלום.

אתה צריך להבין שכל פתרון זה פתרון לאורך זמן, הקסמים לא יפסיקו ליפול לא מחר ומחרותים ופיגועים ימשכו לא משנה אם הינו ממשיכים את הפעולה עוד חצי שנה או כובשים את עזה הם פשוט היו משנים את הטקטיקה למשהו שהיה יותר יעיל מבחינתם.

עד שלא יבצר בעזה מצב לפחות כמו המצב מול הרשות אנחנו במלחמת התשה או שיפור עמדות תקרא לזה איך שתרצה

החמאס יבדוק אותנו, יחפש נקודות חולשה, ימשיך להתחזק (אם רק להראות לכולם שעכשיו יש לו יותר פעילים ממה שהיה לו טרום מלחמה) ימצא דרכי פעולה חילופיות ימשיך לשחק בקלף של שליט ימשיך לנסות להשיג פוליטית את מה שהם לא השיגו צבאית...

כל זה אומר שמבחינתנו אנחנו צריכים לשחק חכם, להגיב נכון לכל פעולה שלהם, לעבוד בכל הזירות (אזורית,פוליטית כלכלית) לחנוק את החמאס עם המצור ולגרום לאנשים ברצועה להקיא אותם.

איך אתה יכול להגיד שהפעולה הקרקעית השיגה כמעט את כל מטרותיה, אם בכלל לא הוגדרו מטרות ברורות לכל המלחמה הזאת?

המטרות שהיו צריכות להיות למלחמה הזאת הן:

1. השמדת רוב הכוח הלוחם של החמאס (לפחות 90%).

2. הפלת משטר החמאס.

3. השמדה של כל מאגרי הנשק ברצועת עזה.

4. הריסת כל המנהרות בציר פילדלפי, וחפירת תעלה עמוקה ורחבה לאורך ציר פילדלפי שתמנע חפירת מנהרות נוספות.

5. החזרת גלעד שליט.

אף לא אחת מהמטרות האלה לא הושגה, ואפילו לא היתה קרובה להשגה!

איך בדיוק אנחנו צריכים לטפל בחמאס עכשיו?

תבין, היינו כפסע מחיסול החמאס והפלת השלטון שלו ברצועת עזה, וברגע האחרון נסוגנו לאחור ונגררנו להמשך מלחמת ההתשה שמתישה אותנו ולא את החמאס.

אם הינו מגדירים את המטרות הללו אז הינו מפסידים במלחמה בדיוק כמו שמבחינת מטרות הפסדנו בלבנון.

מעבר לזה ברגע שאתה מגדיר מטרות ספציפיות זה יגרום לצד השני להתחפר בעמדותיו ולא משנה לא להסכים להם אחרכך.

כאשר אתה מגדיר את המטרות כשינוי המצב בשטח אז גם לך וגם לאויב המובס יותר מרחב תמרון.

למשל אם הייתה כולל את החזרת גלעד שליט במטרות אז הם היו הורגים אותו לפני שבכלל הינו מתקרבים רק בשביל להגיד שנכשלנו.

לגבי אחד שתיים ושלוש זה פשוט בלתי אפשרי, אם הייתה שם לב אפילו הרוב המוחלט של הפרשנים הצבאים וגורמי צינו

שהפלת המשטר לא תתאפשר, כנ"ל לגבי השמדת כל האמל"ח זה בלתי אפשרי אלא אם כן אתה רוצה לעשות סריקות מדלת אל דלת במשך כמה חודשים ולגיס עוד כמה עשרות אלפי חיליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מישום מה ברור שהוא נימצא בעזה מיכיוון שזה המקום הכי טוב להחביא אותו - הוא מוגן ע"י האוכלוסיה , אם הוא היה מוברח ( יכול להיות בהחלט ) החוצה ההברחה הייתה יכולה להתגלות ואני לא חושב שהם החמאס היו מוכנים לדבר כזה וגם אם הוא במקום אחר מעזה , לישראל תהיה לגיטימציה להוציא אותו ו / או לגמור את הנושא בניסיון להוציא / לשחרר אותו . אם וכאשר הוא בעזה כל פעולת שיחרור תהיה כרוכה בפגיעה באזרחים עזתיים ותתפרש כפגיעה נוספת בפלסטינים ולא אך ורק כפעולה נועזת לחילוץ חייל חטוף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על ירי למקורות אש אני דיברתי על מחיקת כל גזה על יושביה כי כרגע זה הדבר היחיד שיכול ליצור את המצב שאתה מדבר עליו.

ובמקרה הזה תקרא לזה איך שאתה רוצה זה לא משהו שאני יכול לקבל.

יש אופציות אפקטיביות אחרות מלבד מחיקת כל רצועת עזה על יושביה.

אתה פשוט פוטר את האופציה הצבאית כלאחר-יד מתוך פחד.

אין דבר כזה הכרעה מוחלטת, אף כניסה + פעולה + ניקוי יסודי של החמאס + מה שלא תרצה קצר מחיקת כל עזה על יושביה לא תביא לך הכרעה מוחלטת.

מעבר לזה מלחמת התשה זאת לא בהכרח בתחום הצבאי, שים לב שאנחנו שניצחנו בכל המלחמות שלנו בהפרש עצום (אפילו ב73 עם קצת מזל ושכל)

ומה זה עזר לנו? הכנו אותם שוק על ירך ועדין לא השגנו כמעט כלום.

בטח שאפשר להגיע להכרעה מלאה במלחמה. בכל אחת מהמלחמות בהן ניצחנו שאפנו להגיע להכרעה מהירה.

אתה אולי לא מבין מה זה הכרעה במלחמה. הכרעה במלחמה לא אומר בהכרח השמדה מוחלטת של האוייב עד אחרון חייליו, אלא הגעה למצב בו באוייב לא יכול להמשיך במלחמה.

אנחנו בהחלט לא ניצחנו בכל המלחמות שלנו! במלחמת לבנון השהייה ובמלחמת עזה הראשונה הפסדנו.

גם במלחמות בהן ניצחנו לא השכלנו לתרגם את ההישגים הצבאיים להישגים מדיניים.

אתה צריך להבין שכל פתרון זה פתרון לאורך זמן, הקסמים לא יפסיקו ליפול לא מחר ומחרותים ופיגועים ימשכו לא משנה אם הינו ממשיכים את הפעולה עוד חצי שנה או כובשים את עזה הם פשוט היו משנים את הטקטיקה למשהו שהיה יותר יעיל מבחינתם.

אתה צודק! אם לא נחסל את החמאס, הקסאמים לא יפסיקו ליפול לא מחר ולא מחרתיים, וגם לא בעוד שנה או שנתיים.

עד שלא יבצר בעזה מצב לפחות כמו המצב מול הרשות אנחנו במלחמת התשה או שיפור עמדות תקרא לזה איך שתרצה

החמאס יבדוק אותנו, יחפש נקודות חולשה, ימשיך להתחזק (אם רק להראות לכולם שעכשיו יש לו יותר פעילים ממה שהיה לו טרום מלחמה) ימצא דרכי פעולה חילופיות ימשיך לשחק בקלף של שליט ימשיך לנסות להשיג פוליטית את מה שהם לא השיגו צבאית...

כל זה אומר שמבחינתנו אנחנו צריכים לשחק חכם, להגיב נכון לכל פעולה שלהם, לעבוד בכל הזירות (אזורית,פוליטית כלכלית) לחנוק את החמאס עם המצור ולגרום לאנשים ברצועה להקיא אותם.

תגיד, אתה מפגר או שאתה עושה את עצמך?

בגדה המערבית יש שקט יחסי, מכיוון שבמבצע חומת-מגן צה"ל שאף להכרעה מהירה, ומאז חומת-מגן צה"ל שולט שם בשטח.

עכשיו, תסביר לי למה אנחנו צריכים לנהל מול החמאס מלחמת התשה, כאשר היתה לנו הזדמנות פז להשמיד אותו ולהינות משקט לשנים ארוכות?

אם הינו מגדירים את המטרות הללו אז הינו מפסידים במלחמה בדיוק כמו שמבחינת מטרות הפסדנו בלבנון.

מעבר לזה ברגע שאתה מגדיר מטרות ספציפיות זה יגרום לצד השני להתחפר בעמדותיו ולא משנה לא להסכים להם אחרכך.

כאשר אתה מגדיר את המטרות כשינוי המצב בשטח אז גם לך וגם לאויב המובס יותר מרחב תמרון.

זאת אמירה ממש מפגרת!

זה שהגדירו מטרות עמומות לא אומר שכל אזרח וכל חייל שהתגייס למלחמה לא ידע מהן המטרות האמיתיות של המלחמה, שרק בהשגתן ניתן יהיה לקבוע ניצחון.

דווקא כשאתה מציב דרישות נמוכות, הצד השני מתחפר יותר בעמדותיו מבלי גילוי נכונות לגמישות. בכל מו"מ אתה צריך להציב דרישות התחלתיות מאוד גבוהות (יותר ממה שאתה מצפה בפועל), כדי שיהיה לך ולצד השני מרחב תמרון להתגמש בעמדות ולהגיע לעמק השווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אופציות אפקטיביות אחרות מלבד מחיקת כל רצועת עזה על יושביה.

אתה פשוט פוטר את האופציה הצבאית כלאחר-יד מתוך פחד.

ואני חשבתי שהדרך שזה אמור עובד היא שאתה מביא תימוכין והסברים לעמדתך...

ולא סתם זורק יש פתרונות קסם הבעיה שכולם מפחדים להשתמש בהם.

אתה טוען משהו אז בבקשה תפרט ותסביר.

בטח שאפשר להגיע להכרעה מלאה במלחמה. בכל אחת מהמלחמות בהן ניצחנו שאפנו להגיע להכרעה מהירה.

אתה אולי לא מבין מה זה הכרעה במלחמה. הכרעה במלחמה לא אומר בהכרח השמדה מוחלטת של האוייב עד אחרון חייליו, אלא הגעה למצב בו באוייב לא יכול להמשיך במלחמה.

אנחנו בהחלט לא ניצחנו בכל המלחמות שלנו! במלחמת לבנון השהייה ובמלחמת עזה הראשונה הפסדנו.

גם במלחמות בהן ניצחנו לא השכלנו לתרגם את ההישגים הצבאיים להישגים מדיניים.

אני התיחסתי למלחמות לפני מבצעים נגד הטרור הנוכחים, מעבר לזה אמרת בדיוק מה שאני אמרתי.

אתה צודק! אם לא נחסל את החמאס, הקסאמים לא יפסיקו ליפול לא מחר ולא מחרתיים, וגם לא בעוד שנה או שנתיים.

מה שצינת זה מובן לכולם, הנקודה שאתה מפספס שלא משנה איזה פתרון תבחר זה תמיד תהליך שלוקח זמן.

בגדה המערבית יש שקט יחסי, מכיוון שבמבצע חומת-מגן צה"ל שאף להכרעה מהירה, ומאז חומת-מגן צה"ל שולט שם בשטח.

עכשיו, תסביר לי למה אנחנו צריכים לנהל מול החמאס מלחמת התשה, כאשר היתה לנו הזדמנות פז להשמיד אותו ולהינות משקט לשנים ארוכות?

זאת אמירה ממש מפגרת!

אני לא אכנס לזה עכשיו אבל חומת מגן היה רק שלב (וגם לא החלק המכריעה )

זה שהגדירו מטרות עמומות לא אומר שכל אזרח וכל חייל שהתגייס למלחמה לא ידע מהן המטרות האמיתיות של המלחמה, שרק בהשגתן ניתן יהיה לקבוע ניצחון.

דווקא כשאתה מציב דרישות נמוכות, הצד השני מתחפר יותר בעמדותיו מבלי גילוי נכונות לגמישות. בכל מו"מ אתה צריך להציב דרישות התחלתיות מאוד גבוהות (יותר ממה שאתה מצפה בפועל), כדי שיהיה לך ולצד השני מרחב תמרון להתגמש בעמדות ולהגיע לעמק השווה.

אתה מבלבל בין כמה עקרונות של ניהול מו"מ שאתה מכיר בין פוליטיקה ועוד כמה דברים

זה אף פעם לא כזה פשוט אבל עזוב אין לי כוח לזה בדיוק חזרתי הבייתה אני עייף ואין לי כוח לכתוב הרבה כך שאני פורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך הם יכולים מצד אחד להשתמש בכותרת "התגובה תהיה קשה" ומצד שני לירות על בניין נטוש...

כאילו מה, הוא באמת באמת לא מבין שהוא בדיחה מהלכת?

דיבורים לא עולים כסף ואתה נראה אלוף העולם בפקה-פקה.

שהאחריות תהיה בידך נראה איך תגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד

מר טיפ איכס

מה זו התגובה הילדותית הזו ,

ברור לכולם בידיי מי האחראיות לתגובה הצבאית כמו שברור לכולם בידיי מי הזכות להביע את דעתו - וזה לא הצדקה של המעשה הטיפשי של התגובה הצהלית המוכתבת ע"י הנהגת המדינה .

דבר נוסף , אתה לא יודע איך מישהו אחר יגיב באותה סיטואציה לכן ההודעה שלך היא לא נכונה מיסודה בטוח שלא הלוגי .

איזה תשובה יכולה להיות על הודעה כמו שהדגמת ? האם הכוח לשילטון מצוי בידך ? האם אתה מצפה שיגידו דבר שטותי כמו שאתה אמרת ? טוב תן לי את השילטון ואראה לך ? :bash:

ומי שעושה פקה פקה זה אנשים כמוך שלא תורמים לדיון כלום מילבד את ההודעות הילדותיות שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לדעת שכנסגנו מההתנחלויות מיקלטים לא היו בין המבנים שנהרסו והושמשו על ידי החמאס כנקודות מצבור ותחמושת ומפקדות שדה.

נחמד כי כנראה של שכחנו את זה, מכיוון שבמפקדות הללו נהרגו רוב בכירי החמאס במבצע האחרון בעזה (משהו בסיגנון של 3 מהעשיריה הראשונה ועוד כ10 מגדים)

סה"כ לזכות המבצע אפשר לזקוף את החיסול של מספר הטרריסטים הבכירים הגדול ביותר בעשור האחרון (מלבד תקופת שרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חשבתי שהדרך שזה אמור עובד היא שאתה מביא תימוכין והסברים לעמדתך...

ולא סתם זורק יש פתרונות קסם הבעיה שכולם מפחדים להשתמש בהם.

אתה טוען משהו אז בבקשה תפרט ותסביר.

הסברתי ונימקתי! כמה פעמים אני כבר יכול לחזור על עצמי?

אנשים כאן לא מאמינים בעוצמה של צה"ל. איך אפשר להוכיח להם שהם טועים, מלבד לצאת למלחמה ולהוכיח להם את זה בשטח?

אני התיחסתי למלחמות לפני נגד הטרור הנוכחים, מעבר לזה אמרת בדיוק מה שאני אמרתי.

אני התייחסתי לכל המלחמות שלנו.

לדוגמה: צה"ל כבש את חצי האי הסיני במלחמה, אבל הדרג המדיני לא השכיל לשמור על ההישג הזה, וויתר עליו. זאת רק דוגמה, אז אל תיתפס לזה!

מה שצינת זה מובן לכולם, הנקודה שאתה מפספס שלא משנה איזה פתרון תבחר זה תמיד תהליך שלוקח זמן.

הפתרון שלך זה תהליך שיקח אלף שנה, וגם אז סביר להניח שהוא לא יצליח.

לעומת זאת, הפתרון שלי היה מצריך רק עוד כמה ימים בודדים של לחימה.

דיבורים לא עולים כסף ואתה נראה אלוף העולם בפקה-פקה.

שהאחריות תהיה בידך נראה איך תגיב.

לראש הממשלה יש אחריות כלפי אזרחי המדינה - אחריות שהוא לא עומד בה. במקום זה, הוא בוחר להפריח מילים שלא עולות כסף.

סה"כ לזכות המבצע אפשר לזקוף את החיסול של מספר הטרריסטים הבכירים הגדול ביותר בעשור האחרון (מלבד תקופת שרון).

זה הישג ממש עלוב, אם בכלל אפשר לקרוא לזה הישג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה כאן הוא טוען שלא החמאס יורה אלא אירגונים אחרים יורים , לא יודע מה להגיד לכם , אז מה ? ישראל צריכה לחזק את החמאס כדי שחמאס חזק יוכל למנוע ירי ? מזכיר את המילחמה הביולגית בבטן של הזקנה .

There was an old lady who swallowed a fly.

I dunno why she swallowed that fly,

Perhaps she'll die.

There was an old lady who swallowed a spider,

That wiggled and wiggled and tickled inside her.

She swallowed the spider to catch the fly.

But I dunno why she swallowed that fly -

Perhaps she'll die.

"לחזק ת' חמאס שיישלוט על הג'יהד שיישלוט על על הפתח

שלנו את התחת יפתח ....."

אני חושב שיכולה להיות כאן היזדמנות מצויינת לצה"ל להיכנס ולעשות משהו ואם לא אז לנקוט באסטרטגיה של אנרכיה , לתת לחמאס להתמוטט מבפנים כלומר לתקוף אותם עד שלא ישאר שם שום שילטון ורק כנופיות עם נשקים יסתובבו שם כמו הג'ונגל שזה באמת ואז לחזק כנופיה אחת שאיננה נגד ישראל וככה להמשיך , עד שיתפתח שם איזה חמולה מלכותית שכזו .

על כל מקרה הינה הקישור ל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3665000,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...