צהל תוקף בעזה - עמוד 41 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צהל תוקף בעזה

stone cold

Recommended Posts

אתה ממשיך לדבר על כמות נפגעים, אם במספרים אבסולוטים ואם באחוזים, אבל זה פשוט לא רלוונטי.

דמגוגיה זולה.

ניצחון/הפסד טקטי אולי נמדד בכמות נפגעים (וגם לא תמיד), אבל ניצחון/הפסד אסטרטגי ממש לא נמדד בכמות נפגעים - אלא בתוצאה הסופית לאורך זמן.

לדוגמה, אם המטרה שלך היא השמדת האיסלם, משהו שהמין האנושי יהיה חייב לעשות בשלב מסויים כדי לשרוד, יכול להיות שיהיה מספר קרבות טקטיים שבהם תפסיד (כלומר, תצא למתקפה וכולם ימותו בלי השגת המטרה.. למשל) אבל אתה עדיין תחשיב את זה לניצחון אם בסופו של דבר אחרי כך וכך זמן לחימה האיסלם אכן יושמד. גם אם זה יעלה למין האנושי במיליוני קורבנות, זה עדיין יהיה ניצחון.

אני לא אומר שארה"ב בהכרח ניצחו במלחמה בעירק (בעיקר כי אני לא לגמרי מעורב בפרטים ולא יודע מה היו המטרות, מה הושג ומה לא), אבל האנלוגיה שלך של "נהרגו 4,000 חיילים אז הם הפסידו" היא מגוחכת ותו-לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 678
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ובכל מקרה, אם אתה מתעקש לטעון שהמספרים לא רלוונטיים - אפשר לדבר באחוזים. 97% מחללי ארה"ב בעירק, מיום הפלישה ועד היום, נהרגו לאחר שהושלם כיבוש המדינה והופל משטרו של חוסיין. מה שאומר שרק 3% נהרגו במהלך הלחימה העיקרית. אז אם במהלך הפעילות בעזה נהרגו 10 חיילים, תעשה לבד את החשבון כמה היו נהרגים אם היינו נשארים שם למשך תקופה (רמז: לבנון).

אתה לא חייב להישאר שם, אתה יכול פשוט לחסל את הנהגת המחאס ולפחות 90% מהכוח הלוחם שלהם, להחריב את עזה ולצאת משם כשהם נשארים לחיות בחורבות שלהם או מהגרים לארצות ערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה נבהלה מההצלחה המזהירה של צה"ל במלחמה, ומיהרה לעצור אותו לפני שהוא יעבור את קו ה40 קילומטר.

בעיקרון, גם החמאס וגם הפתח מעוניינים בהשמדת מדינת , רק שההבדל הוא שהחמאס מכריז על כך בריש-גלי. אולי בגלל זה הממשלה העדיפה להשאיר את החמאס בשלטון בעזה, מכיוון שיותר קל לנהל הסברה מול מי שמצהיר שהוא רוצה להשמיד אותך, מאשר מול מי שרוצה להשמיד אותך אבל מצהיר שהוא רוצה שלום. אני לא ממש קונה את התיאוריה הזאת. נראה לי שהם פשוט נבהלו מהצל של עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ניבהלו , אבל בטח שעשו זאת משיקולים פוליטיים כמו כן מתוך ראיה מערכתית אזורית קצרה ומתוך פחד מלקיחת אחראיות אבל הפוליטיקאים עצמם הם לא רק האשמים היחידים , העם היהודי עם ריבוי הדעות של ניתפס לעיתים כבעל חוסר יכולת החלטה , ראה לדוגמא , באמצע צבאי הפגנות של ישראלים נגד המבצע , משהו בסיגנון "מחריבייך ומשנאייך וגו' " זו תופעה שכבר בימיי התנ"ך היתה ידועה , על המנהיגים עצמם לבצע על פי הבנתם ולא על פי מה שהם חושבים שהעם רוצה וכו' , אבל כאן אנחנו ניכנסים לשיקולי מנהיגות והמנהיגים שיש לנו כיום הם חיות פוליטיות ולא בני אדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתחמק מהשאלה.

אתה זה שטענת שאנחנו הובסנו בידי החמאס ושמדינת נכנעה, אז חובת ההוכחה היא עליך.

מהמשך הלחימה כפי שהיא התנהלה בימיה האחרונים של המלחמה, לא היינו משיגים כלום[חוץ מאבדות]

אבל שינוי של אופי הלחימה מצד צה"ל, על ידי שימוש בכוח יותר נרחב וביותר אוגדות מילואים, היה יכול ליצור מנוף שיגרום בסופו של דבר להבין שאנחנו רציניים בכוונותינו להשמיד אותו[גם אם בפועל זה לא היה נכון ב100%] וגורם לנו להשיג תוצאות יותר מרחיקות לכת, אבל גם היינו סובלים מאפילו יותר ביקורת בינלאומית[לפחות מהבחינה הזאת יצאנו בזמן].

אתה לא ענית על השאלה, מהם אותם תוצאות יותר מרחיקות לכת שהינו משיגים?

הממשלה נבהלה מההצלחה המזהירה של צה"ל במלחמה, ומיהרה לעצור אותו לפני שהוא יעבור את קו ה40 קילומטר.

...

בהתחלה הייתי בטוח שאתה ציני בתגובתך אבל לצערי את לא

אני מקווה שהתכוונת למשהו אחר במשפט ההזוי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי, פחדן! תפסיק להתחמק מהשאלה ותענה:

פתטי. אתה באמת מאמין לבולשיט הזה שיוצא לך מהפה?

בוא תגיד לי דבר אחד טוב שקיבלנו מהמלחמה הזאת.

ואני כבר חוסך לך - אל תגיד "הרתעה" כי לא הרתעת אף אחד. החמאס ימשיך לירות טילים בדיוק כמו קודם, רק תן לו כמה ימים להתארגן מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני כבר חוסך לך - אל תגיד "הרתעה" כי לא הרתעת אף אחד. החמאס ימשיך לירות טילים בדיוק כמו קודם, רק תן לו כמה ימים להתארגן מחדש.

ברור, זו המטרה. אף אחד לא רוצה סתם לשבת בתוך החור הזה.

אבל מדינת כרגיל ברחה החוצה בלי לסיים את העבודה.

סמרטוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה, ולמזלנו יש סטטיסטיקות שמוכיחות את זה. אין דבר כזה התקלויות בשטחים פתוחים בתוך מדינה שאתה שולט עליה צבאית ומדינית - חיילי ארה"ב לא הולכים להנאתם באמצע המדבר ופתאום קופצים עליהם מחבלים משום מקום. כל מה שהם עושים כיום זו פעילות בט"ש - ופעילות בט"ש עושים איפה שהבט"ש הזה נדרש, וזה בטח לא "בשטחים פתוחים". מה גם שלמעלה מ-1800 מהם נהרגו ממטענים. היתר נהרגו מהפגזות, פיגועי התאבדות, שיגור טילים לעבר רכבים/כלי טיס וכו'.

אגב, מתוך אותם 4000 הרוגים (אחרי הפלת המשטר העירקי), יותר מ-1300 חיילים נהרגו בתוך בגדד עצמה, ככה שזה באמת לא משנה עד כמה עירק גדולה ועד כמה עזה קטנה.

ובכל מקרה, אם אתה מתעקש לטעון שהמספרים לא רלוונטיים - אפשר לדבר באחוזים. 97% מחללי צבא ארה"ב בעירק, מיום הפלישה ועד היום, נהרגו לאחר שהושלם כיבוש המדינה והופל משטרו של חוסיין. מה שאומר שרק 3% נהרגו במהלך הלחימה העיקרית. אז אם במהלך הפעילות בעזה נהרגו 10 חיילים, תעשה לבד את החשבון כמה היו נהרגים אם היינו נשארים שם למשך תקופה (רמז: לבנון).

בטח שיש הבדל, בין עזה שנצורה ומגודרת מכל כיוון עם אמצעי מעקב על כל מילימטר

לבין עירק שגודלה הוא יותר מפי אלף מעזה עם גבולות פרוצים ואמל"ח ולוחמים מאירן סוריה וכל מי שבא ברוך הבא

מעבר לזה אנחנו לא צריכים לשהות בעזה כי המטרה שלנו היא לא שמירה על הביטחון שלהם אלא פעולות מהירות

בניגוד לארה"ב שהיו תקועים בעומק השטח עצמו שהיה מלא בכיסי התנגדות או בפעולות חבלניות כנגד עמדות סטטיות

זה לא באמת קשה למלכד כביש ולחכות ששירת הספקה תעבור שם...[br]פורסם בתאריך: 26.01.2009 בשעה 10:55:41

אולי ניבהלו , אבל בטח שעשו זאת משיקולים פוליטיים כמו כן מתוך ראיה מערכתית אזורית קצרה ומתוך פחד מלקיחת אחראיות אבל הפוליטיקאים עצמם הם לא רק האשמים היחידים , העם היהודי עם ריבוי הדעות של ניתפס לעיתים כבעל חוסר יכולת החלטה , ראה לדוגמא , באמצע צבאי הפגנות של ישראלים נגד המבצע , משהו בסיגנון "מחריבייך ומשנאייך וגו' " זו תופעה שכבר בימיי התנ"ך היתה ידועה , על המנהיגים עצמם לבצע על פי הבנתם ולא על פי מה שהם חושבים שהעם רוצה וכו' , אבל כאן אנחנו ניכנסים לשיקולי מנהיגות והמנהיגים שיש לנו כיום הם חיות פוליטיות ולא בני אדם .

אני לא ממש מסכים עם זה, כי דווקא למבצע הזה היו אחוזי התמיכה פנים וחוץ בין הגבוהים ביותר שהיו לנו.

אני אפילו אסתכן ואומר שלמרות שבארץ הכול זה פוליטיקה בכל הקשור ללחימה (לא הצהרות לעיתונות) לא הייתה השפעה והשיקולים להפסקת הלחימה היו מעבר למה שמוצג כעט עלידי אינטרסנטים ופוליטקאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסכמנו לגבי זה שהיו הרבה שיקולים להחלטה.

אבל אני לא מסכים מכך שהם נבהלו מלקיחת אחריות ומהמפגינים (בעיקר עקב הסמיכות למערכת הבחירות)

ומכך שבמקרה הזה לדעתי המנהיגים שלנו לא היו חיות הפוליטיות אלא מקצועים נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"הסכמה" שלך היא אינדיקציה בקושי למה שאתה חושב ( אבל ממש בקושי )

מה עם תשובה לערנב ?

אולי תהיה מקורי ותתן משהו מדעתך , משהוא שאתה יכול להגן עלין לוגית ושהוא פרי מחשבתך ?

( אני אישית לא צריך מישהו שיסכים או לא יסכים איתי - יש לי את הדעה שלי המבוססת על בסיס החשיבה שלי , הלוואי עליך . )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

de_blue_hen_chicken.jpg

דיי, פחדן! תפסיק להתחמק מהשאלה ותענה:

de_blue_hen_chicken.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...