צהל תוקף בעזה - עמוד 39 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צהל תוקף בעזה

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 678
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה מבחן תוצאה?

שלא החזרנו אז את החיילים?

זה שעכשו לחזבללה יש מלאי חדש וכנראה משופר (וגדול יותר) של טילים?

זה שמתו אז כל כך הרבה יותר חיילים בגלל חוסר החלטיות של הממשלה?

מי שעשה את השינוי הכי גדול זה אשכנזי- אחרי שבכוח היו צריכים להעיף את מה-שמו (הרמטכל הקודם). לבני אותה ליבני, אולמרט אותו אולמרט- והתוצאה המדיניםת היא אותה תוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמה צריך לדעת לא רק איך להתחיל (שעל זה אני שמח לפחות שאנחנו מסכימים, שהתחילו טוב), אלא גם לדעת איך לסיים.

זו הייתה נקודת היציאה האחרונה בתמיכה בינ"ל, ואחריה לא היית מקבל כבר גיבוי לפי כל המקורות.

אם היינו ממשיכים לכתוש ולשבור והיכנס בהם, אולי היינו משמידים את החמאס לדעתך, אבל תוצאות מדיניות יותר טובות, שעל זה אתה מתלונן פה, לא היית משיג והיית יוצא בלי שום הסכם, ובלי גיבוי (אמריקני/מצרי/אירופי).

זה שבליכוד שיחררו הודעה עוד לפני שהמלחמה נגמרה שהם היו עושים את זה טוב יותר, זה רגיל במחוזותינו, וכולם פה יודעים לרקוד על הדם ולצעוק.

איך אמר שרון, דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אנחנו לא דנים בצורך של ועדת חקירה כן או לא ?

אני חושב שהמילחמה נוהלה כראוי - לי זה ניראה שכך זה ה"נורמל " כך זה צריך להיות כל פעם , מדוע צריך ועדת חקירה על דבר שקורה כפי שהוא צריך לקרות ? האם כאשר אדם מתעורר בבוקר ורואה את השמש בשמיים הוא שואל את עצמו מדוע היא זורחת ? או שהוא מקבל את זה כמובן מאליו ובאופן טיבעי ? מדוע הציבור חושב שצה" מנהל מערכה בצורה נבונה ונכונה הוא דבר הראוי לועדת חקירה ?

כעת בנוגע לקרדיט שמגיע למנהלי המילחמה :

כדי שמשהו יצליח כולם צריכים לתרום ולתפקד כהלכה ,

כדי שמשהו יכשל , מספיק שאלמנט אחד יתפקד בצורה לקויה ו / או לא יתפקד בצורה טובה .

זו לעניות דעתי הסיבה שהלחימה הזו הצליחה ( למעט כמובן את הסיבה שהחמאס בזמן הזה הוא איננו דבר אחר מלבד קבוצה של טרוריסיטים המתנהלים כמו כנופיה )

המלחמה הזו הייתה לה מטרה אחת והיא נקמה וגביית תשלום מהעזתים בכלל ומהחמאס בפרט , אני יכול להיות כמעט בטוח שאף אחד לא ציפה ל"מגר" את החמאס , את זה יכולים לעשות רק תושבי עזה ( והם לא יעשו זאת ) אז צריך להבהיר להם שישראל עצבנית יותר מהחמאס , אז כדי להם לעשות חושבים שוב , זה לעניות דעתי המטרה של המילחמה , לא ניכנסה כדי לשנות משהו אצלהם , ניכנסה כדי להבהיר להם שלא כדי להתעסק איתנו .

וכן המילחמה הבאה תהיה גם בסיגנון הזה - גם מדרום וגם מצפון , לא עלינו יכולה להיות עוד השתתפות של אלמנטים נוספים כגון טילים מאירן ו / או מסוריה אבל בעיקרון נכון להיום המילחמה היא באירגוניי טרור מחופרים בתוך אוכלוסיה אזרחית המשמשת להם מגן אנושי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה היא שגם שכשנראה שהכל היה טוב, היו בעיות. למשל הדוצי"ם. אמנם אפילו תוך כדי המלחמה חקרו את זה והפיקו לקחים, אבל למה לא לחקור ולהחליט איך לא למנוע את זה לחלוטין לפעם הבאה? חצי מההרוגים הישראלים היו מדוצי"ם, וזה תוצאה של בלבול ותו לא. אז לפעמים אין מה לעשות, לפעמים אפשר למנוע, כמו את המקרה שהטנק ירה על בניין שבו היו כוחות גולני, עם תיאום קצת יותר טוב.

ואני בטוח שהיו כשלים נוספים שאתה לא יודע עליהם.

אז אולי השם "ועדת חקירה" הוא עם קונוטציה שלילית, כמו שאמרת, אבל תמיד צריך להפיק לקחים. יותר מזה, אפילו אם זה לקחים חיוביים שצריך להכניס לתו"ל. ביום שבו לא נצטרך להפיק לקחים, גם לא נצטרך להלחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי אמר שועדת חקירה צריכה לבדוק רק מה הלך לא טוב? למה שועדת חקירה לא תבוא ותגיד מה היה טוב ומה צריך גם לשמר ולא רק מה לתקן?

אולי השם ועדת חקירה הוא בעייתי, אבל אני הייתי רוצה לראות ועדה ציבורית שבודקת את הכל ואומרת שככה דברים צריכים להתנהל, את זה צריך לכתוב בפנקסי הפק"ל ואת זה צריך לדאוג שגם בפעם הבאה יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק ע"פ הסיבות שלכם גם אני חושב שצריכה להיות הפקת לקחים (ולא ועדת חקירה ) במסגרת צה"ל (ולא במסגרת נוספת ) בלבד והלקחים אמורים להיות מופקים ומיושמים במסגרת צה"ל . אני בהחלט חושב שמכל מלחמה ומכל קרב צריך ללמוד , אבל האם הצבא לא עושה זאת כנוהל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה מתבלבל ביני, מור, לבין דן (MiniMizer) - אנחנו אנשים שונים, אני את המבחן שלי בחדו"אות - כבר עשיתי :smile1:

מודה באשמה, התבלבלתי.

ב. אז שוב, אתה דמגוג. אם אתה אומר - "הסכמתי עם הרעיון של מה שדן אמר, אבל לא עם הדוגמא" - תכתוב בבקשה - "אני מסכים עם הרעיון של מה שאתה אומר, אבל לא מסכים עם הטענה", ותפרט. העובדה שניסית להוציא אותו קטן, ונתפסת בקלקלתך ורק אז טרחת להגיד... אופס טעות, לא מאירה אותך באור טוב.

נו, באמת. על מה אתה מדבר? ציטטתי רק משפט אחד שלו והתייחסתי בבירור רק לאותו משפט.

ולא, לא רק שלא אמרתי שאני לא מסכים איתו, גם לא אמרתי שאני כן מסכים איתו. לא אמרתי דבר וחצי דבר על העמדה שהוא הציג. רק אמרתי שמהדוגמה בה הוא השתמש אי אפשר להגיע למסקנה אליה הוא הגיע. אם תטרח להביט בהיסטוריית ההודעות שלי, תראה שאני עושה את זה לעיתים קרובות. זה לא אומר שאני חושב שהמסקנה שלו שגויה. זה בטח לא אומר שאני חושב שהמסקנה שלו נכונה. זה רק אומר שאני חושב שהדרך בה הוא הגיע למסקנה שגויה.

לא דמגוגיה ולא נעליים. אם כבר, הדמגוגיה באה מהצד שלך, כשאתה מתעקש להדביק לי טענה שבבירור לא טענתי ואז מתקיף אותי על שטענתי כך ::).

[br]פורסם בתאריך: 24.01.2009 בשעה 18:50:07

חוץ מזה, אם כבר פופוליזם, לגבי רע"ם-תע"ל ובל"ד. תקרא את המצע שלהן, אין שום דבר אנטי ישראלי, יהודי או דמוקרטי שיכול להוות בסיס להוצאתן מהחוק. רע"ם-תע"ל יחסית לבל"ד מתונה בדעתויה, ובסופו של דבר היא לא שוללת את קיום מדינת , אלא בהפיכתה למדינת כלל-אזרחיה. בעיה היא בחברי המפלגה, לא במפלגה. יחי ההבדל הקטן.

הפסילה שלהן מהווה פופוליזם מוחלט ותו לא.

שוב? חוק יסוד: הכנסת:

7א. רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לפי הענין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:

(1) שלילת קיומה של מדינת כמדינה יהודית ודמוקרטית;

(2) הסתה לגזענות;

(3) תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת .

הם רוצים לשנות את הגדרתה של ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה? לפי חוק יסוד הם פסולים מלהתמודד.

החוק מדבר על שלילת קיומה של מדינת ישראל, לא על שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

בדיוק ההיפך, ראה למעלה.[br]פורסם בתאריך: 24.01.2009 בשעה 18:57:50

זה שבליכוד שיחררו הודעה עוד לפני שהמלחמה נגמרה שהם היו עושים את זה טוב יותר, זה רגיל במחוזותינו, וכולם פה יודעים לרקוד על הדם ולצעוק.

סליחה? אתה יכול לספק אסמכתה כלשהי לכך שהליכוד (או גורם מוסמך כלשהו מטעמו) שיחרר הודעה שכזו? הדבר היחיד שאני שמעתי זה שקדימה ועיתונאי החצר שלה טענו שהליכוד יטען וכו'. מבין שלושת המפלגות הגדולות, הליכוד היה הממלכתי והאחראי מכולן בזמן המלחמה, כשהעבודה וקדימה השעו את הקמפיין שלהן רק לכאורה. כל הביקורת מצד הליכוד על "אופרת יצוקה" באה רק אחרי ההחלטה על הפסקתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(איסתרון - מודה ועוזב ירוחם )

למעט ההערה דלעיל

לעניות דעתי המשפטית מפלגת בל"ד צריכה להיות מחוץ לחוק ע"פ :

1. הם תומכים מורלית ודקלרטיבית באלו הנילחמים במדינת ( רק ראה את החוקים שהועברו בעזה על הוצאה להורג של מי שפוגע מורלית במאבק נגד האוייב קרי ) ( אני חושב שכדיי להילחם בהם אנחנו צרכים לפחות להיות מסוגלים לישם את היכולות שלהם ) ועצם העובדה שהם מורחים את גלולת הרעל הזו בהצהרות שהם נגד הפעולות של שני הצדדים זה לא אומר שהם אינם תומכים במאבק נגד מדינת ואי לכך עוברים על החוק .

2.הסתה לגיזענות - כאשר הם פונים למיגזר מסויים ע"פ החתך הגיזעי שלו זו גיזענות לשמה ולא חשובה הסיבה ו / או התירוץ , הם פונים במישרים לערבים בגלל שהם ערבים .

3.הם לחלוטין שוללים את מדינת כמדינה יהודית ודמוקרטית בעצם העובדה שהם קוראים למדינת כל אזרחיה הפלסטינים , ברור הרי שזה מה שיקרה .

זה כמו לעודד מישהו לקפוץ מהגג ולהגיד שאתה לא יודע שהוא יתרסק על הריצפה כי אין שום הוכחות עד שזה לא קרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמה צריך לדעת לא רק איך להתחיל (שעל זה אני שמח לפחות שאנחנו מסכימים, שהתחילו טוב), אלא גם לדעת איך לסיים.

זו הייתה נקודת היציאה האחרונה בתמיכה בינ"ל, ואחריה לא היית מקבל כבר גיבוי לפי כל המקורות.

אם היינו ממשיכים לכתוש ולשבור והיכנס בהם, אולי היינו משמידים את החמאס לדעתך, אבל תוצאות מדיניות יותר טובות, שעל זה אתה מתלונן פה, לא היית משיג והיית יוצא בלי שום הסכם, ובלי גיבוי (אמריקני/מצרי/אירופי).

וזה זה עוזר עם מהמתיכה הזו לא יוצא שום דבר?

אתה חושב שחמאס יפסיק להבריח אמל"ח או להוציא פיגועים בגלל שארה"ב תומכים בנו?

ואני ממש לא חושב שהיינו משמידים את חמאס- זה בלתי אפשרי בלי להרוג את כל הערבים הרצועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיהודית רביץ אמרה זאת קודם.

נדמה לי שהיא כתבה על זה אפילו שיר.

משהו עם לרדת לה אל הגן ולשיר על גיטרה על טעם וריח...או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה עוד מילים רלוונטיות שאנשים מעדיפים לשכוח מהשיר - ואני בטוח שלשרון היו את האסוציאציות האלו :

דברים שרואים משם לא רואים מכאן

הייתי לבדי ודרכי אבדה לי

ובאת, באת לי בזמן

הייתי לבדי ודרכי אבדה לי

דברים שרואים משם לא רואים מכאן

ההיתנתקות באה לשרון בזמן , בזמן שהוא היה אובד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - במלחמת עזה הראשונה ניצחנו את החמאס בנקודות, ולמעשה החמאס ניצח מבחינה מדינית. עכשיו אנחנו צריכים להתכונן למלחמת עזה השניה, ולקוות שתהיה לנו ממשלה ימנית שתאפשר לצה"ל לנצח את החמאס בנוק-אאוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא יקרה... אי אפשר לנצח את החמאס מבלי להכנס לבתי החולים ולמרכזי הפליטים של האו"ם, שזה דורש כניסה מאסיבית למרכזי הערים- ופה אתה גם מקבל הרבה חיילים הרוגים וגם "יותר מידי" נפגעים "חפים מפשע"... אני רק מקווה שלפני עזה II המצב יגיע לזה שאותם "חפים מפשע" שעכשו רק בקשו מהחמאסניקים לא להכנס לבתים שלהם, יתחילו גם לעשות משהו רציני יותר... כשה"אזרחים" יתחילו ללחוץ אותם מבפנים וצה"ל מבחוץ, רק אז יהייה טעם לצאת לעוד ...

אגב, את זה אני כותב פה כבר איזה 6 שנים, ואנשים חושבים שאני פסיכי כי אני מכליל את הטרוריסטים עם הערבים שעושים כלום כדי להגן על עצמם ובפועל עוזרים לטרוריסטים המוצהרים :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל יודע טוב מאוד איך להילחם בכוחות גדולים בשטח בנוי בצפיפות עם מספר מזערי של נפגעים, והוא הוכיח את זה במלחמת עזה הראשונה.

לגבי Collateral Damage, אין לי בעיה עם זה.

דרך אגב, כדי לנצח את החמאס אתה לא חייב לחסל את אחרון הפעילים שלו. מספיק שתחסל את ההנהגה הפוליטית והצבאית, תחסל את השלטון של החמאס ותנהיג מדיניות חסרת פשרות של איסור החזקת חם ברצועת עזה. אתה לא חייב להיכנס בית-בית ולאסוף את כל כלי הנשק (רק אם יש לך מודיעין), מספיק שתודיע שאתה מחסל על המקום כל נושא בפומבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...