הארדיסקים הולכים למות.... - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארדיסקים הולכים למות....

D_N_A

Recommended Posts

למי שלא יודע בארדיסקים (הלוחות העגולים האלה שמסתובבים ועלהם נאגר המידע) יש שכבה של ניקל חמצני על קובלט. בגלל ההרכב הזה המגנטיות יכולה לנוע רק בכיוון אחד.

בכל מקרה, התברר לאחרונה (בעזרת שיטות חדשות לבדיקת שכבות זעירות עם קרינת X) שהניקל חמצני מגיב - בגלל המגנטיות!!! - עם קובלט ויוצר ניקל-קובלט חמצני!

למי שלא מבין מה החשיבות של זה, אז אני יסביר:

עד היום חשבו שהניקל חמצני לא יגיב עם הקובלט! כלומר, הארדיסקים כפי שאנחנו מכירים אותם - הולכים להכחד! :bash:

חוצמזה, הארדיסקים הולכים גם ככה להכחד כי יש גבול שאפשר לדחוס חומר על מנת לשמור יותר מידע (במקרה ותהיתם למה פעם שמרו 1 ג'יגה על מה שהיום שומרים 20-100 ג'יגה ויותר)

ביי ביי ארדיסק! :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההארדיסקים נמצאים בשימוש כבר מעל 15 שנה, ואני מניח שתמיד הייתה להם את הבעיה הזאת.

אז למה שפתאום זה יביא למוות שלהם?

הדיסקטים הקטנים הרגילים הם יותר קטן מבחינת מקום, יותר פגיעים, נמצאים בשוק יותר זמן והרבה פחות שימושיים - והם

עדיין לא מתו!

אני מניח שלהארדיסקים יש עוד כמה שנים טובות...

חוץ מזה, הדבר הבא זה זיכרונות הולוגרפיים. כבר יש כמה אבות טיפוס. הם יכולים לשמור כמות עצומה של מידע, אבל בנתיים

הם מאוד איטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארדיסקים אמנם קיימים כבר מעל 15 שנים אבל מעולם לא הייתה כזאת צפיפות חומר (לא ביקום אלא בתחום הארדיסקים) כמו בארדסקים היום...

בקשר למה שיחליף - בטווח הקצר (15-20) שנים אני מניח שזה יהיה באמת יהיה זיכרונות תלתמימדיים למיניהם...

אבל בטווח הארוך (אחרי 20 שנים בערך) אני מניח שיעברו להשתמש בתורת הקוואנטים או משהו שדומה לה...

ד"א: לאחר דיון ארוך עם מורתי ה"אהובה" לכימיה - הבנתי ש:

1. NiCoO זה חומר יוני!

2. המורה שלי לא יודעת כימיה כל כך טוב מעבר לרמה של בית ספר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...