ספקי אינטרנט בארץ מה הם שווים? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספקי אינטרנט בארץ מה הם שווים?

amir85

בחר ספק ואחת משלושת האפשרויות שהכי מתארת את מצב הגלישה שלך  

1269 הצבעות

1. 1. בחר ספק ואחת משלושת האפשרויות שהכי מתארת את מצב הגלישה שלך

• 014 בזק בינלאומי - גולש תקין
    • יש בעיות בשיתוף קבצים
    • איטיות בשעות העומס
    • 012 סמייל
    • יש בעיות בשיתוף קבצים
    • איטיות בשעות העומס
    • 013 נטוויז'ן
    • יש בעיות בשיתוף קבצים
    • איטיות בשעות העומס
    • ספק אחר(ציין) - גולש מצוין
      0
    • יש בעיות בשיתוף קבצים
      0
    • איטיות בשעות העומס
      0

Recommended Posts

368901018.png

אני בבזק בינ"ל בתשתית הוט עם 7 מגה בחבילת .

אולי בבדיקה ההורדה וההעלאה לא על המקסימום של החבילה אבל סך הכול אני מרוצה, פינגים מעולים במשחקים, הורדות מהירות רוב הזמן(גם דרך האקס בוקס והסוני 3) וסך הכול יציב. :)

איך אתה בוחר באתר את בינלאומי כספק האינטרנט שלך ?

אני פשוט לוחץ על הפרמידה הצהובה, שזה ספק בחיפה, שהכי קרוב לישראל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

368901018.png

אני בבזק בינ"ל בתשתית הוט עם 7 מגה בחבילת .

אולי בבדיקה ההורדה וההעלאה לא על המקסימום של החבילה אבל סך הכול אני מרוצה, פינגים מעולים במשחקים, הורדות מהירות רוב הזמן(גם דרך האקס בוקס והסוני 3) וסך הכול יציב. :)

פשש נראה טוב, תנסה גם לבדוק מול אתר בחול, פשוט תבחר פרמידה אחרת באירופה ובארה"ב

נראה מה באמת מביאים לך ...

איך אתה בוחר באתר את בינלאומי כספק האינטרנט שלך ?

אני פשוט לוחץ על הפרמידה הצהובה, שזה ספק בחיפה, שהכי קרוב לישראל..

אתה לא בוחר ספק, הוא מזהה אוטומטית את הספק שלך

והפרמידה שאתה בוחר זה מול איזה מיקום לבצע את הבדיקה.

בחירה של חיפה או פתח תקווה זה כמעט אותו דבר שליחת נתונים מתבצעת לשרתים הנ"ל בתוך הארץ

בדיקה מול שרתים באירופה או בארה"ב יותר מעניינת, אם אתה גימר אפשר גם להציץ בפינג שאתה מקבל

מול כל מדינה למצוא באיזה מדינות כדי לחפש שרתי משחקים... (מניסיון גרמניה הכי הרבה ולרוב הכי טוב חוץ מהארץ כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאות שלי באינטרנט 5 מגה - ספק בינלאומי 014 + תשתית של HOT :

בארץ :

368950839.png

אמריקה:

368952836.png

368953687.png

ועכשיו החלק הדפוק, אירופה:

368954205.png

368954568.png

368955169.png

נלך קצת רחוק למזרח הרחוק ^_^ לא יודע מה יש לחפש שם, סתם בשביל הבדיקה - אסיה:

368955671.png

368956879.png

ובקיצור, נראה שהבעיה היא לא בתשתית, אלא ברוחב פס לאירופה..

דיי מוזר הריי שלאמריקה יש פינגים טובים יותר מאירופה..

הבעיה היא שאנשים מורידים מהטורנטים ואימיול וRAPIDSHARE ולוקחים חלק נכבד מהרוחב פס לאירופה ולדעתי הבעיה הזאת תהיה קיימת אצל כל ספקיות האינטרנט שלא מוכנות לשלם עוד על רוחב פס

בכל מקרה.. המצב עצוב... תשתיות NGN ובלאגנים.. 50 מגה עלק.. ומה שקורה בפועל זה שעם הזמן האינטרנט נהיה יותר ויותר איטי...

פעם אני זוכר שהפינגים לאירופה היו 60-80 מקסימום, לאמריקה 120-170... בישראל בכלל פעם הייתי מקבל פינגים 0-10 בשרתים של CS ... פעם יכלתי לשחק במשחקי ... והיום כשהאינטרנט נהיה "מהיר" יותר, זה רק נהיה יותר ויותר בלתי נסבל |:

יש משחקים באינטרנט שבלתי אפשרי לשחק בהם לא משנה כמה רוצים .. RAKION לדוגמא פעם יכלתי לשחק היום הוא פשוט מעיף אותי מכל החדרים באירופה אוטומטית בגלל פינג גבוה.. יש משחקי כמו KO ו-ATLANTICA ו-WOW שהפינגים לשם מגיעים ל1000 ול10000 ויותר והמשחק מגיב כל כמה דקות...

בCS ו-NS גם כן הפינגים עלו מ80 לאירופה ל120-200 ..

מה שעצוב זה שאין לנו מה לעשות בכלל.. את אף אחד זה לא יעניין.. היחידי שאולי זה יעניין אותו זה אריאל אטיאס שר התקשורת שאולי יוכל להזיז משהו אבל לא נראה שלמישהו יהיה כח לפנות אליו בכלל..

=|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח נראה שלבזק אחרי הכול יש כמה ימי טובים פה ושם שבהם הם מצליחים לספק משהו

זאת התוצאה הכי טובה לארה"ב שראיתי עד כה למרות שלאירופה כמו רובנו אתה מקבל שליש מרוחב הפס...

אצלי לרוב התוצאות הן הפוכות(בדקתי כבר לאורך זמן), לארה"ב לרוב אני בקושי מוציא חצי מגה אבל לאירופה

אני לרוב מגרד את 1.5M (בחבילה 2.5M ).

לגבי הפינגים אני משחק ב COD5 באירופה עם פינגים של 150 וזה רץ בסדר גמור, אני קורע אותם כמו כלום.

ודרך אגב יש מה לעשות, אני חושב לעבור לספק קטן יותר אני לא רואה שום סיבה להשאר עם 014 שלא מספקים

לי את השירות שאני משלם עליו, לי זה נראה כמו שיטת מצליח על כל 100 לקוחות יהיו רק כמה בודדים שיבדקו

והרוב ישלמו בשקט על מה שיתנו להם...

מישהו מכיר מה המחירים בספקים הקטנים יותר למשל בדיגיטל הזה?

ובכלל לדעתי אלו לא בעיות עומסים אלא מגבלות של הספקים, אם זה היה עומס הפינגים שלנו היו קופצים לשמים

אבל אם הם מראש יודעים שאין להם רוחב פס ומגבילים אותך בהתאם למה שיש להם.

ולא רק את משתפי הקבצים הכבדים או מי שהם מפילים עליו את האשמה כל הזמן אלא את כולנו

(בטח קלטו שסינון של משתפים זה קשה בעיקר עם הם מפעילים הצפנה ... אז אמרו יללה עונש קולקטיבי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צריכים להבין שיש הבדל בין סוגים שונים של עומסים.

יש עומס שהוא רביה של רוחב הפס, כלומר יש X משתמשים של 1.5 מגה ורק 1.5*(4/X3) מגה של רוחב פס אפשרי (שלושת רבעי רוחב הפס הרצוי).

ויש עומס שנובע מחוסר במשאבים לטיפול בכמות המידע, כלומר יש לספקית אפשרות לטפל בY מיליוני פאקטים בשניה ונדחפים אליה כל שניה 2Y פאקטים.

במצב הראשון פשוט ניתן לעשות balancing בין המשתמשים ואז כל אחד יקבל פחות רוחב פס, אבל מהירות הניתוב שלו לא תפגע - פינג תקין מהירות הורדה/העלאה נמוכה (לחלופין אפשר לתת למערכת לקרוס ואז אף אחד לא יקבל כלום).

במצב השני לספקית יש כמה אפשרויות, לשמור את הפאקטים ה"עודפים" בתור ולהוציא אותם לאינטרנט באיחור, לזרוק אותם או לשמור עד כמות מסויימת וכל מה שמעבר לזרוק. לזרוק פה פאקט ושם פאקט זה לא נורא, פרוטוקול הTCP נבנה במחשבה שזה יקרה, מי ששלח את הפאקט פשוט יצטרך לעשות את זה שוב. בסופו של דבר זה יביא למה שנקרא פינגים גבוהים ולביצועים פחות טובים סה"כ (אם כי לא בטוח שמהירות ההורדה, למשל, תפגע באופן מאוד דרמטי).

מה שקורא בספקיות יכול להיות שילוב של שני סוגי העומסים, לכן רואים תוצאות "מוזרות" - מהירות נמוכה ופינג טוב, מהירות טובה ופינג נוראי וכו'.

מה גם שהדברים האלו תלויים לא רק בספקית שלנו, אלא גם בתשתית שאחריה. הספקיות לא חיות בואקום, אין להם שקע שכתוב עליו "אינטרנט" והם מתחברות אליו, הן צריכות לעשות עסק עם מישהו בצד השני, המישהו הזה (חברות תשתית אינטרנט) יש לו עסקים עם חברות אחרות, לכל אחת יש הסכמי PEER EXCHANGE שונים, איכות השירות שהן יתנו יהיה תלוי בכמה כסף ישלמו להם וכו' וכו'. קיצר לא פשוט. יכול להיות למשל שבזק בינ"ל החליטה להשקיע יותר בחיבור שלה עם ארה"ב, לשלם יותר כסף לאיכות שירות גבוהה יותר ולכן משרתים שם מקבלים תוצאות יותר טובות.

חוצמזה צריך לזכור שלמדינה הזאת יש כולה איזה כבל וחצי לעולם החיצון, אני מאמין שאין לספקיות יותר מידי אפשרויות בבחירה של מי לעשות איתו עסקים, בלי לדבר על כך שיש חברה אחת שמחזיקה את הקו החוצה. המצב לא טוב ולאו דווקא באשמת המוחלטת של הספקיות.

זה בלי לדבר שהשוק הפרטי בארץ הוא קשה והספקיות יעדיפו קודם כל להשקיע בלקוחות העסקיים שמשלמים להם הרבה, שיותר נאמנים ומצריכים פחות תחזוקה יחסית לכסף שהם מכניסים.

לא שאני מוריד מהן את האשמה לחלוטין. בכל זאת אם חברה מוכרת שירות, היא צריכה לספק אותו. אם ספקית כלשהי לא יכולה לתת את השירות המובטח שלכל המשתמשים שלה, שלא תקלוט משתמשים חדשים או שתעשה משהו בנידון. לבצא האטות מכוונות לפרוטוקולים או שימושים מסויימים באינטרנט, מה שנראה שקורה באופן כמעט וודאי (למרות שלהוכיח אי אפשר), זה לא מקובל ולא נסלח לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב הראשון פשוט ניתן לעשות balancing בין המשתמשים ואז כל אחד יקבל פחות רוחב פס, אבל מהירות הניתוב שלו לא תפגע - פינג תקין מהירות הורדה/העלאה נמוכה

זה בדיוק הניחוש שלי מה שבזק 014 עושה, הורדות איטיות אבל פינג נמוך יחסית, לא יודע לגבי ספקים אחרים.

לא שאני מוריד מהן את האשמה לחלוטין. בכל זאת אם חברה מוכרת שירות, היא צריכה לספק אותו. אם ספקית כלשהי לא יכולה לתת את השירות המובטח שלכל המשתמשים שלה, שלא תקלוט משתמשים חדשים או שתעשה משהו בנידון. לבצא האטות מכוונות לפרוטוקולים או שימושים מסויימים באינטרנט, מה שנראה שקורה באופן כמעט וודאי (למרות שלהוכיח אי אפשר), זה לא מקובל ולא נסלח לדעתי.

בדיוק, זה לא מקובל שהספקיות ממשיכות לפרסם את עצמם ולקלוט לקוחות ולהבטיח הבטחות בזמן שהם יודעות מראש שהן לא יכולות לספק את הסחורה.

וכשאנחנו מתקשרים במקום להגיד את האמת אז עובדים עלינו בעינים מנסים להוציא אותנו מטומטמים עם טריקים ושקרים גסים כמו שהיה במקרה שלי.

להתחיל לזרוק אחריות על כולם או שפשוט להתחיל להתחבא מאחורי אותיות הקטנות בחוזה זה באמת לא רציני (בעיקר שאף אחד לא באמת רואה אותו בזמן ההצטרפות).

כאילו מה הקטע לתת לי להוריד קובץ שנמצא בשרת איכסון בארץ ולהגיד לי שאנחנו עושים המחשת מהירות לחו"ל ?!

או שקרה לי שאני מתחבר דרל משתמש של 014 ומקבל מהירות הורדה מקסימלית של 80KB מכל שרתי ההורדה הישירה

ושניה אחרי כשאני התחברתי דרך משתמש של חבר שלי שמחובר בחברה אחרת אני מקבל 220KB והתשובה של השירות הטכני

לא זה יש לך בעיה במחשב :kopfpatsch:

וכמו שאמרתי לדעתי יש פיתרון והוא להתחבר לאחת הספקיות היותר קטנות שכן יכולה להבטיח את רוחב הפס שלה ללקוחותיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשתית: , ספק: בזב"ל

חיבור 1500 יורד 512 עולה

הבאתי ישר תוצאה של שרת מחו"ל, אפשר לראות שאין Traffic Shapping,

על פי התוצאה, למרות שלדעתי בזב"ל מבצעת עיצוב תעבורה לפרוטוקולים

שהם לא http/https/pop3/smtp ועוד. אני יודע שב-https אני מסוגל

להוריד במלוא רוחב הפס 24 שעות. בכל השאר... המצב עגום (לדוגמא ftp, sftp, bittorrent ועוד).

369749896.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשתית: , ספק: בזב"ל

חיבור 1500 יורד 512 עולה

הבאתי ישר תוצאה של שרת מחו"ל, אפשר לראות שאין Traffic Shapping,

על פי התוצאה, למרות שלדעתי בזב"ל מבצעת עיצוב תעבורה לפרוטוקולים

שהם לא http/https/pop3/smtp ועוד. אני יודע שב-https אני מסוגל

להוריד במלוא רוחב הפס 24 שעות. בכל השאר... המצב עגום (לדוגמא ftp, sftp, bittorrent ועוד).

369749896.png

הבדיקה שלך מול ארה"ב, גם h O r n קיבל כמוך תוצאה לא רעה לארה"ב במהלך השבוע

אבל תוצאה גרוע לאירופה (דרך אגב רוב שיתוף הקבצים שלכם הוא מול אירופה).

יש מצב שלבזק 014 יש ימים שהם מצליחים לספק את הסחורה במהלך השבוע

אני עשיתי את הבדיקות בסופ"ש וזה היה כמעט כמו בימי מודם האנלוגי גם לארה"ב וגם לאירופה...

מצד שני יכול להיות שזה החבילה הלא סטנדרטית שאולי לא מופעלת עליה הפוליסה(מישהו יודע באיזה מערכת הם משתמשים? )

או מכיוון שבערוץ היורד יש לך רק 1.5M ברוב הבדיקות עד עכשיו התוצאות של כולנו לא היו נמוכות מזה

כלומר יתכן ובזק עדין מסוגלת לספק 1.5M אבל לא יותר ... אבל אני אבדוק שוב כשאני אחזור הביתה בסופ"ש.

הנה חלק מהתוצאות של h O r n:

התוצאות שלי באינטרנט 5 מגה - ספק בינלאומי 014 + תשתית של HOT :

אמריקה:

368952836.png

ועכשיו החלק הדפוק, אירופה:

368954568.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות...אבל לבדיקה בחו"ל זה חשוב את מי בוחרים?

אני מבין שלארץ אם אני בבזק +014 אז לבחור את פתח-תקוה נכון?

לאחר התשובה אעלה את הממצאים..

עריכה:בבדיקה לכבות כמובן הורדות נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות...אבל לבדיקה בחו"ל זה חשוב את מי בוחרים?

אני מבין שלארץ אם אני בבזק +014 אז לבחור את פתח-תקוה נכון?

לאחר התשובה אעלה את הממצאים..

עריכה:בבדיקה לכבות כמובן הורדות נכון?

זה לא באמת משנה, העיקר זה לעשות בדיקה מול אתר בארץ

ומול אתרים בחו"ל שהכי רלונטים לך

אני אישית בוחר את פתח תיקווה, גרמניה ומדינת קלומביה (איפה שWASHINGTON נמצאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי בדיקה מאתמול בערב ועד עכשיו והמצב זהה לבדיקות הקודמות

גלישה בארץ תקינה, אבל כל מה שקשור לגלישה בחו"ל ספק האינטרנט לא מספק את הסחורה.

צריך לשים לב שזה הופך את גלישה באינטרנט להמון אתרי מדיה כמעט ובלתי אפשרית

וכל מי עד היום היה נהנה משיתוף קבצים במקביל לגלישה כמוני יכול לשכוח מזה, מכיוון שהגבלת מהירות הרגילה לא מספיקה, שיתוף עם מישהו בחו"ל תופס כמעט את כל רוחב הפס שלכם לשם ומשאיר לכם מקסימום את YNET לגלוש בו כמו שצריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...