דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הדיון צריך להיות : מדוע אנשים נהפכים להיות דתיים

לא על איך הם דתיים ?

כי זה יותר זול מפסיכולוג !!

ואין על זה חשש הענישה הפלילית כמו סמים אחרים. אחרי שנלכדים כבר אין מוצא.

www.hofesh.org.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה יותר זול מפסיכולוג !!

ואין על זה חשש הענישה הפלילית כמו סמים אחרים. אחרי שנלכדים כבר אין מוצא.

ולמה אנשים נמשכים לשכתבת?.

כי זה עיוות חריף למציאות שגם נורא מושך.

הטבע - להיות רע (לעתים בקצנה).

הדת (תלוי איזו) - להתנגד לטבע ולהיות מאוזן מידתית או טוב בהקצנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת - אופיום להמונים.

רע מטבעו אדם שצריך מורא האל או ציווי דתי להתנהג בטוב (מה שמסביר את האלימות הטבועה בכל הדתות)

בכל תולדות האנושות, שזה היה הרבה הרבה עשרות אפלי שנים לפני הסיפורים שמסופרים בספר "בראשית", היו כאלו שהבינו כי צריך לאיים על אחרים בכוחות מטהפיסיים עלומים כדי לשלוט בהם.

כך למשל פעם איימו בכך שהירח לא יזרח יותר (מאז היהדות אימצה את המנהגים של עובדי האלילים והמציאה את ברכת הלבנה).

כל דת רצתה להחליף משהו שהיה לפניה בטענה שאצלה האמת המוחלטת. כל דת - באמצעות כל הפקידים ופונקצונרים של הדת - מזיקה לאנושות באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" טעמו המר של היקר נשאר הרבה זמן לאחר שמתפוגג טעמו המתוק של המחיר הזול "

אצל פסיכולוג אתה משלם 100 עד 400 שח ' ( יש אפילו במחיר מופחת אם עושים זאת דרך אנוש או גופי סעד אחרים ואפילו בחינם דרך מירפאות החוץ של בתי החולים ) וניגמר הסיפור , אצל הדתיים אתה משלם את כספך את גופך ואת נישמתך ומפיל את התשלום על ילדיך ועל משפחתך - לי פסיכולוג נשמע הרבה יותר זול .

כמובן שיש את הבונוס הנוסף שאתה מרוויח את חייך ואת נשמתך ואת המודעות שלך ( אבל מי מדבר על דברים פעוטים שכאלה ?! )

אמרתי כבר מוצר צריכה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת - אופיום להמונים.

אתה חוזר על דבריך.

רע מטבעו אדם שצריך מורא האל או ציווי דתי להתנהג בטוב (מה שמסביר את האלימות הטבועה בכל הדתות)

אתה משקר.

בכל תולדות האנושות, שזה היה הרבה הרבה עשרות אפלי שנים לפני הסיפורים שמסופרים בספר "בראשית", היו כאלו שהבינו כי צריך לאיים על אחרים בכוחות מטהפיסיים עלומים כדי לשלוט בהם.

אתה שוב טועה ומטעה, ומשכנע את עצמך באמיתות הכזבים של עצמך, אני לא אומר שלא היו מקרים כאלה כי זה כמו להגיד שלא היו מעשי חסד בין בני אדם בטרם תורה מסיני, האם שמעת על טיעון הרוב? - האלוהים תבע בכוונה תחילה את רעיון עם קיומו בתבונתם של בני אדם, לכן כמו שטענת את זה, אני יכול לטעון שלפני 12 אלף שנים היו בני אדם שבאו לשתות מכל אגם מצוי, וכאשר פניהם השתקפו במים, הם שאלו עצמם "מי אתה, מתכנן כל יכול?". אבל שוב, שנינו לא היינו כאן בתקופות כאלה, אין אנו יודעים מה היה, הכל היפותזות חסרות שחר, אז אנא ממך.

כך למשל פעם איימו בכך שהירח לא יזרח יותר (מאז היהדות אימצה את המנהגים של עובדי האלילים והמציאה את ברכת הלבנה).

לא יודע מהיא ברכת הלבנה.

ברכות אגב, חלקן נוסחו על בני אדם.

כל דת רצתה להחליף משהו שהיה לפניה בטענה שאצלה האמת המוחלטת. כל דת - באמצעות כל הפקידים ופונקצונרים של הדת - מזיקה לאנושות באותה מידה.

דעתך האישית, אין טעם להמשיך לדבר אם אתה עושה כאלה הכללות, לטעמי יש לך המון ללמוד (וגם לי) על דתות אבל ראשית כל על היהדות: רבנית, קראית, ישועית ואז לבוא לפה עם הכלות חסרות-שחר.

באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה עדיין עומדת מדוע על בן אדם לוותר על מה שהו מרגיש וחושב תמורת הרגשות ומחשבות של בן אדם אחר ?

מאיזו סיבה אדם ילך ויחליף את האמת שלו באמת מסונטזת של אדם אדם אחר ?

מדוע שבן אדם יתן את המודעות שלו למען מודעות של אדם אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני לדעתי זו טעות ללכת שבי אחרי דבריו של דניאל בלס, האיש אינו מנהיג רוחני, גם אם רוצה להיות כזה, ובטח שאינו גדול דור.

אתה יכול להביא קישורים מעוד עשרות אתרים אחרים מאשר שלו בלבד, כי ברבים מאמריו, כתובה דעתו האישית.

ה' יברכו על שהוא פועל נחרצות לקירוב רחוקים אבל דרכו לעיתים לא נכונה, מעליבה, קבענית ומשקפת תכונות לא טובות אחרות.

הוא גם לפעמים מדבר מתוך חוסר ידע.

פעם אחת הוא אמר שמוחמד טען שהוא המשיח ולכן מוחמד נביא-שקר, אבל מוחמד מעולם לא טען שהוא המשיח.

פעם אחת הוא אמר שחרדים מתלבשים אלגנטי מאד (חליפה שחורה) אמרתי לו, החליפה יכולה להיות אלגנטית, עצם העובדה שכולם מתלבשים אותו דבר ונראים אותו דבר זה מוגזם, זה בסה''כ מנהג (ממש לא חובה), אז הוא אמר לי אני לא אתווכח איתך, אתה מבין? זו הקבענות.

[br]פורסם בתאריך: 16.11.2008 בשעה 16:01:34

השאלה עדיין עומדת מדוע על בן אדם לוותר על מה שהו מרגיש וחושב תמורת הרגשות ומחשבות של בן אדם אחר ?

מאיזו סיבה אדם ילך ויחליף את האמת שלו באמת מסונטזת של אדם אדם אחר ?

מדוע שבן אדם יתן את המודעות שלו למען מודעות של אדם אחר ?

תשובה לשני השאלות.

אם האדם עשה את זה, כנראה יש סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פה טעות, דניאל בכל דרכיו הולך ושואל את הרב שלו. דניאל לא רב של הלכה, אבל אמונה וכדומה יש לו ידע רב [רק שתדע שיש לו הרבה מאמרים באתרים שונים ולא מצויין שם את שמו,אם יש לו זמן פנוי והוא יאמץ את כל כוחו הוא יפיל לך כל אדם כמו לחמנית בוקר]

לא יודע מה הוא טען, אתה צריך לדון איתו על זה ולא איתי.

לגבי לבוש נכון זה לא חובה, דיברת איתו או התכתבת איתו?[לגבי הלבוש זה לא רק מנהג פשוט ,צריך לדון על זה לעמוק, האם התכתבת איתו? אבל לרוב אין לו זמן פנוי ,אני מאמין שאם תדבר איתו בפון הוא יפרט על כך.]

שמת לב? עכביש בכלל לא מתייחס ,אני ידעתי שאני לא צריך לשלוח כלום [אני מכל דבר לומד, והדיונים האלו לימדו אותי רבות אם איזה אדם לדון]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכם היה האדם שהמציא לו את האלוהים

וכל השאר זה המצאות של אלו שמתפרנסים מהאלוהים ומהדת

כל אמונה יסודה בשכנוע עצמי בעליונותה העצמית ונחיתות האחרים.

בכל הדתות האלימות מובנית ביסודן, במיוחד כנגד מי שאינו אוחז כעיוור באותה אמונה אבל לא רק כנגדו.

בכל הדתות השפעות מדתות קדומות להן שהן מבטלות כעפרא דארעא וכקליפת השום מתוך יוהרה שנובעת מבורות המאמינים.

הדת כמערכת כוחנית היא כאופיום להמונים. כל הקצנה דתית ניתנת להסבר במונחים הלקוחים מהפסיכיאטריה

בדיוק כמו תופעות המוכרות משימוש בסמים.

כל הברכות נוסחו על ידי בני אדם. בכולן יש אלמנטים המוכרים מעולם הפסיכולוגיה. בכל הברכות והתפילות יש אלמנטים הנצרכים על ידי האדם למענו עצמו ואשר כמעט כל פסיכולוג יכול להסביר ולהציע חלופה.

זה נכון לכל הדתות כולן, ולמונותיאיסטיות בעיקר.

מי שלא מבין זאת לא מבין מה היא דת אלא נוהה כסומא אחר סיסמאות לבלריה, במיוחד אם הם מפריחים סיסמאות ועושים לעצמם אתר באינטרנט.

רע מטבעו הוא אדם שצריך מורא שמים וציווי מטהפיסי עלום כדי להתנהג טוב (מה שמסביר את האלימות הטבועה בדת, כל דת).

עלבון הדת ועלבון לדת באשר היא הוא להגדיר ילדה בת 12 כאובייקט מיני (כפי שמגדירים לבלריה ונציגיה במינוי עצמם של היהדות)

www.hofesh.org.il

ולקריאה נוספת:

Prof. Richard Dawkins, The God Dilusion.

תרגום: עדי מרקוזה-הס

הוצאת למשכל - מיסודן של ספרי חמד/ידיעות אחרונות

האם אי אפשר לראות גן פרחים יפה בלי להאמין כי יש פיות בתוכו?

ISBN 978-965-482-481-7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכם היה האדם שהמציא לו את האלוהים

תמשיך לשכנע את עצמך שאלוהים הוא דבר שהומצא, לא רק שזה סותר באופן ילדותי את הידע הקיים על תחילת המונותאיזם, אתה חוזר על זה מספר פעמים באותו דף וזה ממש לא תורם.

וכל השאר זה המצאות של אלו שמתפרנסים מהאלוהים ומהדת

לא חסר צדק במה שכתבת, אבל גם לא חסר שקר.

כל האמונה יסודה בשכנטוע עצמי בעליונותה העצמית ונחיתות האחרים.

גם אם אינך מאמין באלוהים, אתה עדיין נחות, מהגוף המדיני בו אתה חי אשר מגביל אותך (מנקודת מבט אבולוציונית) מללכת על-פי היצרים שלך, יא בעל חיים כמו כל אחר (ככה אתה חושב לא?).

בכל הדתות האלימות מובנית ביסודן, במיוחד כנגד מי שאינו אוחז כעיוור באותה אמונה אבל לא רק כנגדו.

איזו הכללה חסרת שחר.

בכל הדתות השפעות מדתות קדומות להן שהן מבטלות כעפרא דארעא וכקליפת השום מתוך יוהרה שנובעת מבורות המאמינים.

גם זו הכללה חסרת שחר, אנא תפסיק לזרוק משפטים בעלי תוכן שקרי לאוויר.

הדת היא אופיום להמונים. כל הקצנה דתית ניתנת להסבר במונחים הלקוחים מהפסיכיאטריה

אמרת את הטיעון הקצר והקבעני לפחות 5 פעמים, מיצינו.

בדיוק כמו תופעות המוכרות משימוש בסמים.

ולטעמי אתאיזם הוא האופיום להמונים, מה תעשה?.

כל הברכות נוסחו על ידי בני אדם. בכולן יש אלמנטים המוכרים מעולם הפסיכולוגיה.

מי שלא מבין זאת לא מבין מה היא דת אלא נוהה כסומא אחר סיסמאות לבלריה.

אתה מדבר מתוך בורות, אני לא מתבייש להגיד - יש לך עוד ללמוד.

רע מטבעו הוא אדם שצריך מורא שמים וציווי מטהפיסי עלום כדי להתנהג טוב (מה שמסביר את האלימות הטבועה בדת, כל דת).

עלבון הדת הוא להגדיר ילדה בת 12 כאובייקט מיני (כפי שמגדירים לבלריה ונציגיה במינוי עצמם של היהדות)

אז במקום לענות ברצינות לתגובות שכתבתי לדבריך בחרת לחזור על דבריך כאילו לא נכתבו מעולם, אני מוכן לחתום על שאתה אחד מהכותבים הכי לא רציניים שנכנסו לדיון הזה אי-פעם, ואני נמצא פה עוד מהראשון.

www.hofesh.org.il

כרגע הוכחת לי מי אתה באמת.

עוד מסיונר חופש, אל תנסה למכור לי את שטיפות המוח שעברת במפגש הפנאטים הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיסיונר (מלטינית missio שליחות) הוא איש דת הפועל להפצת דת או אמונה מסוימת ( בדרך כלל נוצרית) בקרב בני דת אחרת או בקרב חסרי דת.

מיסיונר לחופש ? זו סתירה בגוף ההגדרה .

חופש הוא היכולת לבחור בדיוק ההפך מדת

אתה לא יכול לקרא לו מסיונר על פי ההגדרה - אתה יכול לקרא לו משחרר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...