דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 96 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אתה מוזמן לקרוא את הערך האנגלי - הוא לא מנוהל ע"י ברק שושני (who ever he is). דבר נוסף, למה הם מציגים הוכחות שהתגלו כרמאויות אם זה לא מחזק את התיאוריה האתיאיסטית בה הם דוגלים לטענתך?

אכן התיאוריה של קונספירציה כלל עולמית בדבר אבולוציה נשמעת מאוד הגיונית. מלמדים את זה אפילו בכל אוניברסיטה, לא להאמין...

פעם טענו באותה מידה שזהו שקר שכדור הארץ סובב סביב השמש, ושמדובר בקונספירציה, בערך על סמך אותם טיעונים שהדבר סותר את כתבי הדת הקדושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה פשוט עצוב, הטענה של הרב זה שאת הברית החדשה כתבו אנשים ולכן זאת לא אמת. ומי כתב את התנ"ך בדיוק?!

בקיצור:

שתי טמבלים מתווכחים מי יותר דפוק

ואחלה, בסוף הוא גם שורף את הברית החדשה, כנראה שכבוד לזולת לא מלמדים לא בברית החדשה ולא בברית הישנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר טוטא, קונספירציה היא בדרך כלל משהו שמישהו מרוויח ממנו. אמור נא לי, אם האבולוציה היא שקר, למה לטרוח? מי מרוויח מהעניין? הרי האבולוציה היא לא דיסציפלינה מדעית בפני עצמה. היא, נכון להיום, חלק ממדע הביולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה וכן רפואה - תחומים שהיו קיימים בצורה זו או אחרת גם לפני דרווין. אם לדעתך אבולוציה זה שטויות ושקרים, למה תאוריה זו הוטמעה בקרב החוקרים בתחומים המוזכרים? הרי לבטח הם לא ירצו לעשות נזק לעצמם ע"י שימוש בתאוריות שגויות כבסיס לעבודתם...

ואגב, שאלה קטנה נוספת באותו עניין: האם אתה, או מישהו מבני משפחתך, נוהג להתחסן נגד שפעת? למי שלא יודע, מדובר בחיסון שיש לבצעו כל שנה מחדש, מהסיבה הפשוטה ששפעת של חורף שעבר היא לא השפעת של היום. למה? תנחשו לבד. אני רק מבקש ממך, טוטא, לעשות ניסוי קטן: ללכת לרופא ולבקש חיסון שפעת מהשנה שעברה. הרי מבחינתך אין הבדל, נכון? זה לא שנגיף השפעת עובר שינוי כלשהו עם הזמן... הוא נברא כמו שהוא נברא. בכל מקרה, אם הרופא מסרב ונותן לך את ה'תרוץ' הרגיל (זה שהבאתי כאן), מבחינתך זה אומר שהוא לא יודע מה הוא עושה, נכון? שהרי הוא מאמין בתאוריה מטופשת כמו האבולוציה... ועם זאת, זה עדיין הרופא שלך, ועדיין תלך אליו כשכואב לך הגרון, ותשדל לנהוג לפי עצותיו כדי להבריא, לא? הרי כשמשהו עוזר לך, ממש לא אכפת לך פתאום איזה תאוריות אותו כולל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לקרוא את הערך האנגלי - הוא לא מנוהל ע"י ברק שושני (who ever he is). דבר נוסף, למה הם מציגים הוכחות שהתגלו כרמאויות אם זה לא מחזק את התיאוריה האתיאיסטית בה הם דוגלים לטענתך?

את אולי מנהלים 5 אתאיסטים אבל יש שם יותר מ20 כותבים ותיקים (שנתיים-שלוש) שממררים להם את החיים בנושאים האלו, אם היית יודע איזה ויכוחים היו לנו עד שהוסיפו את החלק הזה של ביקורת על יושרם של המדענים המספקים ראיות לאבולוציה.. לא חסרים שם מתשמשים אתאיסטים שגם הם מוחים על הכפיה, היות והם אנשים ישרים, חפש את המשתמש "יחסיות האמת", אתה תראה אותו מככב בויכוחים האלו.

למעשה אתה יכול לראות ויכוחים אלו בגרסאות הקודמות של דף השיחה של הערך, רבים כתבו שם לגבי ההתנהלות המקוממת וסתימת הפיות האתאיסטית שמתחוללת שם, פשוט פטרנליזם. כל שיחות אלו צונזרו או נימחקו מן המערכת.

אכן התיאוריה של קונספירציה כלל עולמית בדבר אבולוציה נשמעת מאוד הגיונית. מלמדים את זה אפילו בכל אוניברסיטה, לא להאמין...

זו רק דעה, אבל הייתי מציע לך ללמוד קצת על האילומינטים (מכל מקום רק לא מויקיפדיה) כדי שתבין במה מדובר, ומיהם החבר'ה ששולטים בקהילה המדעית.

פעם טענו באותה מידה שזהו שקר שכדור הארץ סובב סביב השמש, ושמדובר בקונספירציה, בערך על סמך אותם טיעונים שהדבר סותר את כתבי הדת הקדושים.

אז טענו, ופעם השמים היו כחולים, ופעם לא היו מחשבים, אז לא היו.

מה הפונאטה?.

[br]פורסם בתאריך: 17.04.2009 בשעה 01:34:46

מר טוטא, קונספירציה היא בדרך כלל משהו שמישהו מרוויח ממנו. אמור נא לי, אם האבולוציה היא שקר, למה לטרוח? מי מרוויח מהעניין? הרי האבולוציה היא לא דיסציפלינה מדעית בפני עצמה. היא, נכון להיום, חלק ממדע הביולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה וכן - תחומים שהיו קיימים בצורה זו או אחרת גם לפני דרווין. אם לדעתך אבולוציה זה שטויות ושקרים, למה תאוריה זו הוטמעה בקרב החוקרים בתחומים המוזכרים? הרי לבטח הם לא ירצו לעשות נזק לעצמם ע"י שימוש בתאוריות שגויות כבסיס לעבודתם...

שאלת שאלה יפה.

אין לי כלום נגד אבולוציה, שהיא תכונה טבעית מן המציאות, היא נושא בפני עצמו שאכן נחקר בתחום הביולוגיה.

יש לי משהו והרבה נגיד תאוריית האבולוציה, שהיא סיפור שהמציא דארווין - סיפור שהתפתח בדמיונו.

אתה שואל מי מרוויח?, אמרתי למעלה, אני מאד נזהר כי זו רק דעה, אין לי סימוכין חוץ משמועות מפה לאוזן, עם תברר מיהם האילומינטים ומהו The new world order אתה תבין פחות או יותר על מה אני מדבר.

ואגב, שאלה קטנה נוספת באותו עניין: האם אתה, או מישהו מבני משפחתך, נוהג להתחסן נגד שפעת? למי שלא יודע, מדובר בחיסון שיש לבצעו כל שנה מחדש, מהסיבה הפשוטה ששפעת של חורף שעבר היא לא השפעת של היום. למה? תנחשו לבד. אני רק מבקש ממך, טוטא, לעשות ניסוי קטן: ללכת לרופא ולבקש חיסון שפעת מהשנה שעברה. הרי מבחינתך אין הבדל, נכון? זה לא שנגיף השפעת עובר שינוי כלשהו עם הזמן... הוא נברא כמו שהוא נברא.

אתה כנראה לא מבין את עניין הבריאה של אלוהים.

בעולם שברא אלוהים, יש טבע, זו מערכת שהועלם הגשמי לא יכול בלעדיה, הטבע, יכול ליצור שינויים בתוצר אלוהי - שינויים אקראיים, זו בעצם "ברירה טבעית", הסתגלות. אם אתה לבן ובהיר, ותעבור להתגורר בתימן, עם חלוף השנים, תהפוך שחום יותר.

הבריאה של אלוהים אינה בהכרח נשארת כפי שהיא, אדם מאמין טוען שהחיים, כשנבראו, היו מושלמים, אדם וחוה היו בני האדם המושלמים, חוה לא היתה צריכה לעשות שפם, ולאדם לא היו חזה נשי "גניקומסטיה" (דוגמאות מתוך מספר). עם השנים, עם תהליכים טבעיים והשחתת הסביבה הטבעית בידי האדם העצמו, באו פאקים, אם זה מוטציות בגלל חומרים רדיואקטיבים, מחלות, זיהום, האדם הרס את הטבע ואת הבריאה היפה של אלוהים.

והאדם עוד בא לאלוהים בטענות.

ועל כן נאמר הפגתם: "טבע יכול ללא חיים, אך חיים לא יכולים ללא טבע."

ולאחר מכן בא פתגם נוסף המשלים אותו: "גם זה וגם אלו יכולים בלי אלוהים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, הרשה לי להבין משהו: מבחינתך התהליך האבולוציוני אכן קיים, והבעיה שלך היא רק עם נקודת ההתחלה שלו כפי שנוסחה ע"י דרווין וממשיכי דרכו, שלא כוללת בשום שלב בריאה אלוהית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק.

ממשיכי דרכו של דארווין עשו דברים הרבה יותר גרועים מיזה.

אם זה היטלר שפיתח את דרכו והתייחס אליה באופן הפשוט והכי לא צבוע שיכול להיות.

אם זה המטיפים האבולוציונים שניפחו וסילפו את הידע הקיים בביולוגיה, ותפסו עליו גל לכאורה, למען מציאת הדרך האלטרנטיבית ה"אולטימטיבית", כנגד התורה.

מה הם לא יעשו כדי להגן על התאוריה הזאת, על הסיפור הזה שהמציא דארווין, ולהתייחס אליו כאמת לאמיתה שאין עליה ערורין, זה פשוט עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הם לא יעשו כדי להגן על התאוריה הזאת, על הסיפור הזה שהמציא דארווין, ולהתייחס אליו כאמת לאמיתה שאין עליה ערורין, זה פשוט עלוב.

דווקא עושה רושם שלך, או לכל אדם דתי אחר, אין שום בעיה להתייחס לתורה באופן הזה. גם זה עלוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בינהם.

האחד הוא סיפור שהתפתח במוחו של דארווין.

השני - יש הטוענים שהוא אלוהי ויש הטוענים שהוא אנושי אך למרות הכל מתאר מקרים שבני האדם לכאורה לא ידעו להסביר (ביקורת המקרא).

אני טוען שהוא אלוהי.

בתורה, מבחינה ספרותית, יש מה לחקור אין-ספור, ממה שיש לחקור בתורת האבולוציה, על כל גרסה שבה תכתוב אותה.

התורה כולה כתובה בלשון אלוהית, כלומר יש בה תיעוד הסטורי לתקופות שונות בכדור הארץ תחילה, ולאחר מכן היא מתמקדת בעיקר במזה"ת. עוד בתורה הן 613 המצוות הכתובות בה, שהן בעיקר מצוות מוסריות, או הנחיות למה מותר לאכול, מה אסור, איך להתנהג בין גויים, איך להתנהג בין ישראל, הנחיות לכוהנים, מהו מעשר מינימלי שעל האדם לתת לאביונים, עם מי מותר לשכב ומה נתפס כתעובה בעיני האלוהים: , משכב זכר, גילוי עריות. למשל בתורה נאמר על סיטואציה של בן אדם השוכב עם בהמה: ואיש, אשר יתן שכבתו בבהמה--מות יומת; ואת-הבהמה, תהרגו.

זו התורה, מצדדת בך איך לשמור על סדר בבריאה, אף שחוננת בבחירה חופשית, עליך לדעת מה יפגע בהתנהלות התקינה של החיים ומה לא - הבחירה היא בידיים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האחד הוא סיפור שהתפתח במוחו של דארווין.

בדיוק באותו אופן בו תאוריית הכבידה התפתחה במוחו של ניוטון ותורת היחסות - במוחו של איינשטיין. הטבע לא פותר משוואות ולא מגדיר יחידות. בשביל להסביר תופעת טבע כלשהי צריך איזשהו מתווך אנושי שיבנה "סיפור", שלפיו אפשר לנתח את המתרחש. לאותו "סיפור" בפני עצמו יש ערך מועט מאוד - ערכו הוא בהתאמתו למציאות ואי אפשר למדוד אותו מבלי ההשוואה הזו.

בתורה, מבחינה ספרותית, יש מה לחקור אין-ספור, ממה שיש לחקור בתורת האבולוציה, על כל גרסה שבה תכתוב אותה.

תגיד לי, מי בדיוק הציע לחקור את האבולוציה מבחינה ספרותית? טוב שאתה לא מציע לכתוב ביקורת ספרותית על ספר טלפונים... בוא נחזור שוב על הנקודה הקודמת: כל תאוריה מדעית היא תאור. היא לא יצירת אמנות שיש להעריך בפני עצמה. ספר הסטוריה יתאר את ההסטוריה באופן הרבה יותר מדוייק מאשר רומן תקופתי, וזאת למרות שמבחינה ספרותית אותו רומן עולה בהרבה על ספר ה"עובדות" היבש.

על סמך התאורים האלה אפשר לפתח רעיונות חדשים. אף אחד מהרעיונות האלה לא ימציא תופעת טבע יש מאין, הוא בסך הכל עשוי להשכיל לנצל תופעות אלה ואחרות לתועלת האדם. בתורת האבולוציה לכשעצמה אין כמובן שום תועלת - אבל לישומים הרפואיים של אותה תורה יש גם יש כאמור.

על בסיס התורה, לעומת זאת, מאוד קשה להציע רעיונות חדשים ולו כי היא מעודכנת ללפני כ3000 שנה, ולא נוסף בה מידע חדש מאז.

ואגב, נכון אמנם שאנשים מסויימים השתמשו בתורת האבולוציה כדי להצדיק זוועות אלה ואחרות, אבל האם אתה באמת רוצה להכנס לדיון על כמות הזוועות שבוצעו לאורך ההסטוריה בשם התורה או הספרות הנלוות לה בשלושת הדתות המערביות? האם מטורפים אלה או אחרים שמנצלים רעיונות מסויימים לצרכיהם פוגמים איכשהו בנכונות הבסיסית (אם זו קיימת) של אותם רעיונות?

אי אפשר להשוות בינהם.

ותמיד, בשלב הזה, חוזרים לנקודת ההתחלה. מבחינתי אפשר גם אפשר: זו תאוריה וזו תאוריה. ברגע שאתה אומר שלא, שאחת הגרסאות (זו שלך, מן הסתם) נמצאת מעל לכל ביקורת - בעצם אינך דורש עוד מה'תאוריה' שלך שום אמיתות מדעית ואפשר לזרוק את העובדות לפח.

אני חוזר ואומר: יש הרבה מאוד תחומים במדע המודרני בהם התאוריות המקובלות עומדות בסתירה לתורה, או לדברי חז"ל, או כיוצא בזאת - ואתה, כאדם שחי בעולם המודרני, מנצל את ההשגים של אותם תחומים ללא שום נקיפות מצפון. באיזו זכות בדיוק אם יורשה לי לשאול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויישש נו באמת, כמה שטויות הדתיים האלה יכולים להנפיץ?

זה נראה כמו פרסומת לקמפיין החדש של הרב אמנון יצחק,

זה נראה ממש כמו קמפיין של חברת ,אמנון יצחק הוא המנכ"ל וכל השאר עובדים על מכירות/החזרות בתשובה ומקבלים בונוסים בסוף החודש. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...