דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 39 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

100 ספרים צריך בשביל להבין את המשנה??.......האם המשנה עד כדי כך מסובכת?. אני מאמין שרבי יהודה הנשיא ידע לכתוב בשפה שנבין.- ואם תבין לבד - מי יסביר לך ???

כולם מחפשים פראירים שישקיעו בעסק , להלן קיצור תולדות העיסקה >:D

משה כתב בצורה הכי פשוטה וברורה שאפשר , באו "מורים רוחניים " למיניהם ועיוותו את דבריו כדי שיתאימו לצרכיהם ורצונותיהם ( קרי כוח וכסף )

קם נביא נוסף אחריו שגם הוא מורה רוחני אבל בהרבה דרגות גבוהה מהעסקנים הדתיים שהיו אז קראו לו יהושוע והוא עצמו אאל"ט אפילו לא טרח לכתוב ( כתבו עבורו השליחים שלו ) את התורה שלו

קמו "מורים רוחניים " מסיגנון שונה והחלו מפרשים לטובתם את הדברים שהוא אמר

עבר עוד זמן קם אחד "מורה רוחני " שגם הוא היגיע לדרגת נביא וגם הוא כתב כמה מילים בצורה פשוטה העסקנים של הנביא הזה גם היצטרפו לעסק ופתחו עסק ( דת ) משלהם

מה שקורה במציאות איש אחד משה רצה לעשות טוב , באו עסקנים ועשו מיזה ביזניס בא ישו אמר להם " ניגנבתם ? זה לא עסק " - צלבו אותו והקימו סניף נוסף

בא אחד נוסף מוחמד , אמר לעצמו ואללה עסק טוב זה דת ממוסדת בוא נפתח גם סניף - פתח .

ועד עצם היום הזה שלושתם יש להם פלח שוק הם ומתפרנסים מזה עד היום .

אלו קיצור תולדות הדת המונו תאיסטית בעת החדשה , משה נביא כתב בפשטות באו אנשים / עסקנים - קוראים לעצמם "מורים רוחניים " ( כל אחד בסיגנון שלו ) ופתחו עסקים, ישו פתח סניף ומוחמד פתח סניף - ממש כמו ארומה ( ת"א וישראל ) השטיק אותו שטיק - חיים בגן עדן או גהינום ו"יאללה לך הביתה מוטי" . אתה חכם בוא תהיה שותף ( רב/כומר/קאדי ) , אתה טיפש לך תעבוד ותביא כסף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Zam הבעיה היא לא חלילה עם הפירושים שהגיש רש"י.

היא עם העיוות שנגרם למושג "תורה שבעל-פה". בני אדם יכולים לטעות. אם 200 אנושים שונים "פירשו" (לדברי רוני) את המשנה - בצירוף העובדה שהם יכולים לטעות או להסיק מסקנות לא מסקנות. זה מסוכן. אפילו מאד מסוכן, זה יכול להסיר מאנשים רבים את החשק לשמור את מצוות התורה - כי הצפת אותם באיסורים ובהגבלות מעיקות ומעצבנות שאינן מתוקף התורה חלילה.

אני לא חושב שהבורא יתברך הביא אותנו לכאן כדי להיות ובטח שלא בשביל לעשות לעצמנו עוול קולינארי ולחכות שש שעות אחרי כריך עם שניצל למען פרוסה של עוגת גלידה. לא - אלוהים הביא אותנו מצויידים בשכל - דרכו נראה מתי הרבנים מוכרים לנו לוקשים ומתי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Zam הבעיה היא לא חלילה עם הפירושים שהגיש רש"י.

היא עם העיוות שנגרם למושג "תורה שבעל-פה". בני אדם יכולים לטעות. אם 200 אנושים שונים "פירשו" (לדברי רוני) את המשנה - בצירוף העובדה שהם יכולים לטעות או להסיק מסקנות לא מסקנות. זה מסוכן. אפילו מאד מסוכן, זה יכול להסיר מאנשים רבים את החשק לשמור את מצוות התורה - כי הצפת אותם באיסורים ובהגבלות מעיקות ומעצבנות שאינן מתוקף התורה חלילה.

אני לא חושב שהבורא יתברך הביא אותנו לכאן כדי להיות רובוטים ובטח שלא בשביל לעשות לעצמנו עוול קולינארי ולחכות שש שעות אחרי כריך עם שניצל למען פרוסה של עוגת גלידה. לא - אלוהים הביא אותנו מצויידים בשכל - דרכו נראה מתי הרבנים מוכרים לנו לוקשים ומתי לא.

אבל זה העניין שאין עיוות.

לכן הבאתי גם את הקישור.

אפילו אם 200 אנשים פירשו, הרי הם פירשו כדי שאני ואתה נבין מה נתכוון הבורא בהביאו לנו את התורה.

הרי אתה לא מצפה שתורה קדושה כמו שלנו, תהיה פשוטה במהותה.

לא.

היא מורכבת ורוחנית, היא איננה גשמית.

מבן אדם הייתי מצפה לתורה פשוטה ולא מסובכת, ארצית הייתי אומר.

לכן גם קשה להשוות ידי אדם לתורה שלנו שהיא עמוקה ורוחנית.

אפילו 1000 איש יפרשו את התורה או המשנה והתלמוד, לעולם, ואני מדגיש לעולם לא תמצא רב שיוסיף על תרי"ג מצוות או חלילה יחסיר אחת מהן,

בתואנה שהיא כבר לא מתאימה לתקופה.

הפירושים באים להקל עלינו את הבנת קיום המצווה.

גם דברי רבותינו הקדושים, חכמי התלמוד והמשנה, היו מעט סתומים לאדם ההדיוט.

גם הם דיברו בהשראת רוח הקודש והציגו דברים סתומים מדי פעם, שדרשו הסבר פשוט יותר.

אין מה לעשות התורה שבכתב ושבעל פה, הן דברי קודש שניתנו בהשראה אלוקית וזה מה שמייחד אותנו על פני הגויים.

לא תמצא דבר כזה בדתות אחרות.

הם, להבדיל אינם צריכים פירושים כי התורה שלהם נכתבה ע"י בשר ודם, אשר כמה שלא ישתדל, עדיין יהיה פשוט להבנה.

לא מתמצא מפרש אחד בין אם זה רש"י, רמב"ם, רמב"ן, אונקלוס ועוד גדולים אחרים, אשר הוסיף מצווה או החסיר.

אם אתה רוצה לדעת מצווה כזו או אחרת אתה יכול לפתוח שולחן ערוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכחיש שמכה זה ואחאד הכנסה ( כל העולי רגל ) והם עוד עשו חוק בדת שלהם שמאמין חייב לעלות למכה

אבל ככה כולם - עושים חוקים שמחייבים אותך לצרוך את המוצרים שלהם - זה כתב " לא תבשל גדי בחלב אימו " אלו עשו מיזה ביזניס של לקנות כשרות בד"ץ לנדא בד"ץ ציון בד"ץ יוסף זה כמובן חוץ מהמימון שאתה צריך לממן מכספי המיסים את הרבנות , ככה כולם או שזה תרומה או שזה מעשר או שזה שוד או שזה מחילה - את הכסף הם יוציאו ממך או בכח או במניפולציה . "מורים רוחניים " צריכים להתפרנס גם אז הם מפרשים על פרושים על פרושים .כמו הטלויזיה הישראלית , ממחזרים חדשות , אותם ידיעות רק על ידי כתבים אחרים בכל הרשתות ובכל השעות - למה ? - קמצנים , איך מצדיקים את זה ? - אולי מישהו לא שמע , לא הבין ?

כל הדתות אותו דבר - עסק זה עסק . הכל כסף , בהתחלה זה נשיקות ואחרי זה או סטירות או שטרות יש לך זכות בחירה תחליט :lol:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה העניין שאין עיוות.

אז פה אני נאלץ לחלוק עליך, ואם רק תדע כמה..

לכן הבאתי גם את הקישור.

איזה קישור?, לא ראיתי.

אפילו אם 200 אנשים פירשו, הרי הם פירשו כדי שאני ואתה נבין מה נתכוון הבורא בהביאו לנו את התורה.

כל בנאדם יכול להבין אחרת מן התורה + כל בנאדם יכול לטעת ומישם גם להטעות - השילוב הקטלני הזה מונע ממני ללכת שבי או אפילו לקחת חלק בתיבול הסלט הזה שנוצר כאשר מאות רבנים מפרשים את התורה\כותבים חיבוריהם עליה בטענה התמימה ש"הם מפרשים אותה" כאשר הפירוש האיכותי והוותיק ביותר כבר קיים כשישה סדרי משנה.

לכן גם קשה להשוות ידי אדם לתורה שלנו שהיא עמוקה ורוחנית.

בזה אני מסכים איתך.

אפילו 1000 איש יפרשו את התורה או המשנה והתלמוד, לעולם, ואני מדגיש לעולם לא תמצא רב שיוסיף על תרי"ג מצוות או חלילה יחסיר אחת מהן,

בתואנה שהיא כבר לא מתאימה לתקופה.

אבל זה קרה עם "לא תבשל גדי בחלב אימו" - לא תבשל גדי בחלב של אמא שלו הפך ל"לא תאכל פרוסת עוגת גלידה (חלבית) לאחר כריך עם שניצל - מדוע שאתעלל בעצמי אם הקדוש ברוך הוא מתיר לי לאכול פרוסת עוגה זו אחרי כריך עם שניצל?, מדוע?. לא בשביל זה באתי לעולם. אם הוא מתיר לי - אין לי ממי לפחד. לא רק שאחד הדברים שמכעיסים אותי הוא שעושים סלט מהתורה - ויותר מכעיס שאנשים נותנים לזה יד.

ואתה יודע למה זה כלכך מעצבן?, כי האיסור המיותר בעליל הזה נבע מדאגה של כמה חברי סנהדרין (על כולם השלום) שאנו היהודים לא נתבלבל בין סוגי בשר שונים.

אני עשיתי קורס טבחות בתדמור 3 שנים, תודה לאל, אני יודע להבדיל בין סטייק אנטריקוט לסטייק פרגית.

הפירושים באים להקל עלינו את הבנת קיום המצווה.

מעניין - למעלה הסברתי מדוע זה ההפך. אם כי לעתים הם אכן מקלים עלינו.

גם הם דיברו בהשראת רוח הקודש והציגו דברים סתומים מדי פעם, שדרשו הסבר פשוט יותר.

בקשר לזה אני לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פה אני נאלץ לחלוק עליך, ואם רק תדע כמה..

תן דוגמא לעיוות.

אם אתה חולק עליי הרבה, אז תן כמה דוגמאות.

איזה קישור?, לא ראיתי.

הקישור הזה

http://www.yeshiva.org.il/midrash/Shiur.asp?id=565

כל בנאדם יכול להבין אחרת מן התורה + כל בנאדם יכול לטעת ומישם גם להטעות - השילוב הקטלני הזה מונע ממני ללכת שבי או אפילו לקחת חלק בתיבול הסלט הזה שנוצר כאשר מאות רבנים מפרשים את התורה\כותבים חיבוריהם עליה בטענה התמימה ש"הם מפרשים אותה" כאשר הפירוש האיכותי והוותיק ביותר כבר קיים כשישה סדרי משנה.

תן דוגמא

תן דוגמא לפירוש סותר פירוש, שיכול לגרום להטעיה.

האם אתה מעיד על עצמך כבקיא בתורה, במשנה ובתלמוד?

כי אם כן, במקרה של שאלה אני אשמח לפנות אליך.

אבל זה קרה עם "לא תבשל גדי בחלב אימו" - לא תבשל גדי בחלב של אמא שלו הפך ל"לא תאכל פרוסת עוגת גלידה (חלבית) לאחר כריך עם שניצל - מדוע שאתעלל בעצמי אם הקדוש ברוך הוא מתיר לי לאכול פרוסת עוגה זו אחרי כריך עם שניצל?, מדוע?. לא בשביל זה באתי לעולם. אם הוא מתיר לי - אין לי ממי לפחד. לא רק שאחד הדברים שמכעיסים אותי הוא שעושים סלט מהתורה - ויותר מכעיס שאנשים נותנים לזה יד.

לא תבשל גדי בחלב אימו לא מייצג את כל התורה. התורה זה הרבה יותר מאיסור אחד.

אבל אם כבר הבאת אותו, האם אתה מכיר אותו על בוריו?

כי האמת לי הוא ממש קשה.

ואפילו, כל החכמים מאז ועד היום, לא מתירים אפילו פעם אחת לאכול פרגית בגבינה שמנה. למה?

למה כולם תמימי דעים מאז ועד היום שבשר באשר הוא אסור בחלב ומוצריו באשר הם.

ואתה יודע למה זה כלכך מעצבן?, כי האיסור המיותר בעליל הזה נבע מדאגה של כמה חברי סנהדרין (על כולם השלום) שאנו היהודים לא נתבלבל בין סוגי בשר שונים.

הלוואי ולי זה היה כל כך נהיר כפי שזה עבורך. אבל, אני לא חושב כמוך.

לי זה קשה ואני לא מחשיב את עצמי גדול בתורה ובתלמוד כמוך, ומעדיף ללכת לפי דברי חכמים ולא לאכול בשר באשר הוא בחלב ובמוצריו, למען הסר כל ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן דוגמא לעיוות.

אם אתה חולק עליי הרבה, אז תן כמה דוגמאות.

נתתי אחת מצויינת למטה.

תן דוגמא

תן דוגמא לפירוש סותר פירוש, שיכול לגרום להטעיה.

הפירוש ל"לא תבשל גדי בחלב אימו" הטעה ומטעה את העם היהודי - אין הם חייבים לגרום לעצמם עוול קולינארי.

האם אתה מעיד על עצמך כבקיא בתורה, במשנה ובתלמוד?

אני מעיד על עצמי כאדם שאינו או לפחות משתדל לא לאכול לוקשים בקלות.

לא תבשל גדי בחלב אימו לא מייצג את כל התורה. התורה זה הרבה יותר מאיסור אחד.

אבל אם כבר הבאת אותו, האם אתה מכיר אותו על בוריו?

כי האמת לי הוא ממש קשה.

לא יודע מה קשה לך חביבי: כתוב "לא תבשל גדי בחלב אימו" - לא תבשל גדי בחלב של אמא שלו - אין פה שום איסור אחר - זה אתה שנותן לאחרים לאסור לך את מה שאלוהים לא אסר.

ואפילו, כל החכמים מאז ועד היום, לא מתירים אפילו פעם אחת לאכול פרגית בגבינה שמנה. למה?

למה כולם תמימי דעים מאז ועד היום שבשר באשר הוא אסור בחלב ומוצריו באשר הם.

שיהיו תמימי דעת עד מחר, תמים צריך להיות עם אלוהים לא עם פירושים של בני אדם. זה פשוט לא מה שאומר האיסור שכאמור אוסר בישול גדי בחלב של אמא שלו - כיוון שהקב''ה מעיד שאין הדבר מוסרי.

לי זה קשה ואני לא מחשיב את עצמי גדול בתורה ובתלמוד כמוך, ומעדיף ללכת לפי דברי חכמים ולא לאכול בשר באשר הוא בחלב ובמוצריו, למען הסר כל ספק.

אני רק שואל מדוע?. אם הקב''ה מתיר לך?, למה שתהייה בעייה?.

אני לא יודע מה איתך אבל היהדות מחייבת אותנו ללכת עם האמת באשר היא, גם אם תבוא מהגוי הכופר ביותר עלי-אדמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי אחת מצויינת למטה.

כן כן...הבנתי. אצלך כל התורה היא "לא תבשל גדי בחלב אימו". אין עוד משהו בתורה מלבד זה.

הקב"ה כשנתן לנו את התורה, דבר ראשון אמר אל תבשלו גדי בחלב של אימא שלו. אהה...ועל הדרך שלא יהיה לך אל אחר על פני.

הפירוש ל"לא תבשל גדי בחלב אימו" הטעה ומטעה את העם היהודי - אין הם חייבים לגרום לעצמם עוול קולינארי.

אני מעיד על עצמי כאדם שאינו או לפחות משתדל לא לאכול לוקשים בקלות.

עוול קולינארי? אני לא אוכל בשר בחלב ואינני מרגיש בעוול קולינארי. מניין אתה מסיק שזהו עוול קולינארי?

אני מניח שאתה לא שומר כשרות כי אתה לא אוכל לוקשים בקלות.

לא יודע מה קשה לך חביבי: כתוב "לא תבשל גדי בחלב אימו" - לא תבשל גדי בחלב של אמא שלו - אין פה שום איסור אחר - זה אתה שנותן לאחרים לאסור לך את מה שאלוהים לא אסר.

שיהיו תמימי דעת עד מחר, תמים צריך להיות עם אלוהים לא עם פירושים של בני אדם. זה פשוט לא מה שאומר האיסור שכאמור אוסר בישול גדי בחלב של אמא שלו - כיוון שהקב''ה מעיד שאין הדבר מוסרי.

למרות שיש אתרים ואנשים שיכולים לענות לך טוב יותר ממני, בוא ואשאל אותך כמה דברים שקשים לי.

נתחיל בכך שאין בתורה ולו אות אחת מיותרת. כל אות ואות היא עולם ומלואה.

מכאן, שאם אין ולו אות אחת מיותרת, הרי שאין לך דבר מיותר בתורה כולה.

אם כן, מדוע מופיע האיסור שלוש פעמים בתורה?

מדוע לא פעמיים?

מדוע לא פעם אחת?

למה דווקא גדי?

האם גדיה מותרת?

עד איזה גיל נחשב הגדי כגדי?

האם הוא גדי ביחס לאימו או לעצמו, שכן אם לאימו הרי תמיד יחשב כגדי בעיני אימו, לא?

למה דווקא חלב אימו?

מה בדבר אם מניקה אחרת, האם אז הוא מותר?

למה כתוב לא תבשל?

האם לאכול מותר?

מהו בישול לצורך העניין?

האם צלייה נחשבת לבישול?

האם חלב אימו הכוונה חלב ניגר או כל מוצר העשוי מחלב אימו?

אילו הכוונה בחלב מלשון שומן ולא חלב מלשון חלב?

ואם הכוונה לשומן, איזה חלק בדיוק בגוף?

אגב, מניין אתה מסיק שהקב''ה מעיד שאין הדבר מוסרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי היום את ההצגה "עלמה ורות" (ממליץ לכולם, דרך אגב) שמספקת הצצה אותנטית למדי לעולם החרדי, שמהווה לראייתי דוגמה לכל מה שרע בדת - כל דת.

אקדים ואומר כי אין כל קשר, ולו הקלוש ביותר, בין אמונה - שהיא עניינו הפרטי של כל אדם באשר הוא אדם, לבין דת - שהיא מסגרת של חוקים, תקנות ומנהגים פגאניים שמטרתה היחידה היא לשרת את אלו העומדים בראשה. ביהדות אלו הם הרבנים, בנצרות זוהי הכנסיה ובאיסלם זה כל מי שכריזמטי מספיק כדי לסחוף אחריו קהל של מאמינים בורים.

יש לי שאלה לכל המאמינים האדוקים כאן בפורום? האם אתם באמת מאמינים שבזכות זה שאתם מקיימים מצוות (כמובן שאתם מקיימים אותן באופן סלקטיבי, על בסיס מה שנוח לי אני מקיים ומה שלא נוח - הקב"ה יסלח לי), אתם טובים יותר מכל יתר 7 מיליארד תושבי כדור הארץ? איסורים כגון הפרדת בשר וחלב, מנוחה בשבת וכיו"ב הם הרי איסורים שקיימים רק ביהדות - אתם יודעים כמה נוצרים ומוסלמים יש בעולם? הנצרות הרי שונה מהותית מהיהדות (וגם פחות קנאית ואלימה) והאיסלם שונה גם כן - מה גורם לכם לחשוב שדווקא היהדות היא הדת הצודקת? סטטיסטית, אתם טועים ובגדול.

בהנחה שיש רק אל אחד, מה גורם לכם לחשוב שדווקא היהדות - מוסד ארכאי שדורש ממאמיניו לקיים מנהגים שצופה בלתי מיומן יפרש כהפרעה אובססיבית כפייתית, תוך כדי הפחדה והטלת מורא - היא הדת "הצודקת"? לדעתכם התנ"ך הוא דברי אלוהים חיים, ולדעת הנוצרים הברית החדשה היא דברי אלוהים חיים. לדעת המוסלמים, הקוראן הוא דברי אלוהים חיים.

מי שמכם לקבוע כי אתם צודקים, וכל שאר העולם לא? ולמה בכלל אתם זקוקים למערכת שתגיד לכם איך לחיות את חייכם, תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר של מה מותר ומה אסור לאכול, איך להתלבש ובאיזו שעה להקריא טקסט מספר כלשהו, בשביל להאמין בקיומו של אלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לכל המאמינים האדוקים כאן בפורום? האם אתם באמת מאמינים שבזכות זה שאתם מקיימים מצוות (כמובן שאתם מקיימים אותן באופן סלקטיבי, על בסיס מה שנוח לי אני מקיים ומה שלא נוח - הקב"ה יסלח לי), אתם טובים יותר מכל יתר 7 מיליארד תושבי כדור הארץ? איסורים כגון הפרדת בשר וחלב, מנוחה בשבת וכיו"ב הם הרי איסורים שקיימים רק ביהדות - אתם יודעים כמה נוצרים ומוסלמים יש בעולם? הנצרות הרי שונה מהותית מהיהדות (וגם פחות קנאית ואלימה) והאיסלם שונה גם כן - מה גורם לכם לחשוב שדווקא היהדות היא הדת הצודקת? סטטיסטית, אתם טועים ובגדול.

פששש איזה חכמי הדור נכנסו לכאן. כל מי שמאמין אז הוא יהיר וחושב שהוא יותר טוב. איפה למדת את זה? במדעי החיים של מדינת שאפשר להכליל כל מה שאתה לא מבין? הרי אומרים דתיים אפילו שיש גויים שהם בדרגות רוחניות גבוהות בהרבה מחרדים אדוקים.

"סטטיסטית אתם טועים, ובגדול" משפט מעניין מאוד.

אחד אני לא יודע במה אנחנו אמורים להיות צודקים? שאנחנו יותר טובים? יותר טובים במה?

ביית, סטטיסטיקה של מה ? על פי מה? על פי גודל האוכלוסיה? ע"ם הניצחונות שלה במלחמה?

אין טעם בכלל להתווכח עם שכמוך בגלל שאתה החלטת מראש שזה מה שאנחנו יודעים,מרגישים וסטטיסטית רעים יותר.

טוב שיש אנשים כמוך. ע"פ הצגה שראית קבעת את דעתך.

אתה שייך כנראה לזרם האנטי דתי המוחלט שמוקיע כל דת בשם שהיא או אם כבר דת, אז יהדות, כי כולם שונאים יהודים, או יותר נכון הכי קל לשנוא יהודים כי הם לא ממש יכולים להחזיר.

עזוב אני יכול ליצור לך פרופיל אבל מה זה יתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי היום את ההצגה "עלמה ורות" (ממליץ לכולם, דרך אגב) שמספקת הצצה אותנטית למדי לעולם החרדי, שמהווה לראייתי דוגמה לכל מה שרע בדת - כל דת.

אקדים ואומר כי אין כל קשר, ולו הקלוש ביותר, בין אמונה - שהיא עניינו הפרטי של כל אדם באשר הוא אדם, לבין דת - שהיא מסגרת של חוקים, תקנות ומנהגים פגאניים שמטרתה היחידה היא לשרת את אלו העומדים בראשה. ביהדות אלו הם הרבנים, בנצרות זוהי הכנסיה ובאיסלם זה כל מי שכריזמטי מספיק כדי לסחוף אחריו קהל של מאמינים בורים.

בהנחה שיש רק אל אחד, מה גורם לכם לחשוב שדווקא היהדות - מוסד ארכאי שדורש ממאמיניו לקיים מנהגים שצופה בלתי מיומן יפרש כהפרעה אובססיבית כפייתית, תוך כדי הפחדה והטלת מורא - היא הדת "הצודקת"? לדעתכם התנ"ך הוא דברי אלוהים חיים, ולדעת הנוצרים הברית החדשה היא דברי אלוהים חיים. לדעת המוסלמים, הקוראן הוא דברי אלוהים חיים.

מי שמכם לקבוע כי אתם צודקים, וכל שאר העולם לא? ולמה בכלל אתם זקוקים למערכת שתגיד לכם איך לחיות את חייכם, תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר של מה מותר ומה אסור לאכול, איך להתלבש ובאיזו שעה להקריא טקסט מספר כלשהו, בשביל להאמין בקיומו של אלוהים?

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...