דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אני לא מתכוון לדת אחת בלבד אני מתכוון לכל הדתות

רגע רגע, אתה לא יכול להכליל, בטח שלא על חשבון טעם רע מדת כזאת או אחרת.

כל הדתות הן אותו דבר וכולן עונות על אותן קריטריונים ולכולן הסברים טובים יותר או פחות ממש כמו מוצר צריכה, אין ויכוח איזה הוא יותר טוב ( שזו למעשה מהות הויכוח שלכם ) אלא על מדוע להשתמש בכלי כל כך מזהם ושפוגע בסביבה ( גם רכבים עושים זאת ) ?

דבר ראשון.

לטעמי נקודת מבטך על המושג "דת" היא כלכך פזיזה ושגויה שחבל להמשיך להתפלפל עלייה.

הדת היא פוגעת בסביבה?, מה?.

ראשית: אין עולם בלי טוב ורע, מכונית לא יכולה להתניע אם הפלוס או המינוס מנותקים, היא חייבת את שניהם, כך גם כדור הארץ החייב שמש וירח למען יתקיימו חיים בו.

אם אתה מחפש עולם שכולו טוב אז חכה לגן עדן..

דברי שני, הדת ממש לא מזהמת את הסביבה (תלוי איזו) הרי אמרת בעצמך, אלו המנהיגים הרוחניים שעיוותו אותה ולא היא עצמה.

השאלה שעליכם ראשית לשאול היא : מדוע על בן אדם להיות דתי ?

רק אחרי זה איזה דת הוא בוחר

פילוסופיה במיטבה, לא יצא לי לחשוב על זה הרבה..

מנגד אתה יכול לשאול גם: מדוע על אדם להיות לא דתי: אם יש לו אינטלגנציה העולה אין ספור על שאר בעלי-החיים, מצפון וכו', מדוע שלא ישמור אמונים לזה אשר אחראי לכך?.

(אבל שוב, תלוי על איזו דת מדובר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"תותח" אם תרצה מענה לדברי איסתרא[על הפסוקים,יפה לצטט פסוק אבל לא להבין על מה מדובר] תפנה אלי לפרטי, לגבי דברי "עכביש בכביש", זאת שאלה ברמה של ילד בכיתה א'.[נאמר על שאדם היה נולד עם כיפה וזקן]

"איסתרא" צר לי, מתי שתחליט שברצונך לברר אחר האמת,אז תפנה .[אני לא דן איתך, כל מי שמעוניין לראות מענה לדבריו שיפנה אלי ]

אני לא אתחיל לבזבז את זמני לשווא.

זה בסדר רוני, כבר ראינו שאין לך יכולת להתמודד עם אנשים שיודעים על מה הם מדברים ולכן אתה מעדיף לעשות את זה באופן פרטי, כדי שערוותך לא תיחשף ברבים. בנוגע לפסוקים, המשמעות שלהם היא בדיוק מה שכתוב בהם: 1. אלוהים החליט לעשות א, שינה את דעתו מהסיבה המצוינת בכתוב ועשה ב. 2. נביא אלוהים שחט 400 איש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על בן אדם לא להיות דתי מיכיוון שזו עיניין לבחירה אישית כלומר כדיש אדם יהיה דתי - עליו ראשית לבחור בכך עליו לרצות בכך ואי לכך השאלה על מדוע עליו לבחור היא לגיטימית קרי על איזו צורך עונה הדת ומדוע ואיך צורך זה קיים ומי מקיים אותו ומי ברא אותו ואיך . כלומר לתהות על מהות הצורך של להיות דתי ורק אחר כך מדוע לבחור בדת כזו או אחרת .

וכן אני מכליל

אני רשמתי את ההגדרות שהגדרתי בהודעה מס' 2 בתחילת דיון מחודש זה - מאוד קל להגיע אליהן אשמח מאוד לקבל את המחלוקת ו / או הסתירה על הגדרות אלו שהינן מצומצמות ומסכמות .

וכן אין הבדל בין חרדיות או כנעניות או איסלם ונצרות ואפילו לא בינהן לבין הדתות הפגניות שכולם הן ( ראה הגדרות ) מערכת פעולות המבוססות על מערכת אמונות , כל שאר הניאנסים כמו לצום פה או שם, לחגוג על ידי השלכת חרטומי אווזים בני שנה ומחצה אשר בקעו מהביצה בצהרי היום שבו ירד גשם בקיץ ( כל זאת כמובן לצורך הבאת מזל טוב וסגולה בדוקה כנד כאבי ראש הבאים מדיונים טחונים על צבע המקור של האווז ) אל ואדי של נהר שחרב או באר מים אשר מימיה המליחו , כל אלו הן פעולות אשר מתאימות לתרבות ולמקום כלומר דת היא גם ניגזרת תרבותית ובעלת אופי וציביון אישי המתאים למוסר וערכים המוקנים ע"י חינוך ואי לכך מחזקים את ההגדרה של "מורים רוחניים " .

תוכל לקחת ילד קטן אשר נולד למשפחת הינדואיסטים ולגדלו כילד נוצרי או יהודי או מוסלמי וכל זאת ע"י חינוך ולאחר מכן אפילו להפוך אותו ל"עד יהוה " עם שיכנוע מתאים ומעט חידלון ואופי הניתן למניפלציות ( אפשר לראות דוגמא אחת או שתיים בפורום זה למשל )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר רוני, כבר ראינו שאין לך יכולת להתמודד עם אנשים שיודעים על מה הם מדברים ולכן אתה מעדיף לעשות את זה באופן פרטי, כדי שערוותך לא תיחשף ברבים. בנוגע לפסוקים, המשמעות שלהם היא בדיוק מה שכתוב בהם: 1. אלוהים החליט לעשות א, שינה את דעתו מהסיבה המצוינת בכתוב ועשה ב. 2. נביא אלוהים שחט 400 איש.

חחח, אבל גם בפרטי אני לא אדון,פשוט מי שרוצה לראות מענה לדברייך ימצא אותם בפרטי אצלי, שמישהו יכנס אלי ויראה איך טעית בפסוקים.

ש"תותח" יכנס אלי [הוא אדם בשם עצמו ,והוא יחליט אם מה שאני אשיב מתרץ את טענותיך]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה יש לנו עד עכשיו.....

מוסלמי שבא לתת זוית אחרת לראיית הדברים, ומיד מנסים להסביר לו למה הדת שלו שגויה (כן, נפלא.... "להסביר" למה דת אחת שגויה והשניה לא זה כמו להכריז "אני צודק ואתה לא כי ככה אמרתי")

רוני שמנסה להעביר את כולם אליו לפרטי ושולף את הטענה הרגילה של "אתם מפחדים לחקור", וכל שאלה בדיון נענית בצורה מעגלית.

אני לא צופה עתיד ורוד לדיון הזה, במיוחד לא לנוכח הדרך בה התחיל, אבל אני אעז לשאול (בתקווה שלא אתחרט על כך)-

מה גורם לכם, מאמינים אדוקים, לרצות שאדם אחר יאמין באותה דת כמו שלכם? איזה מין דחף יש בכם שמעודד יצירת "נחיל" כלשהו?

ולפני האשמות כלשהן שעתידות לבוא- אני אישית לא מאמין נלהב (בלשון המעטה), אבל גם לא אתאיסט. אני מאלו שלא טורחים אפילו לחשוב על כל זה כי זה בזבוז זמן אחד גדול. (לדעתי האישית.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"איסתרא "לא תגרום לי שאני אשלח את זה לכאן.[כמה פעמיים הצלחת,כרגע לא תצליח ;D ,ותתפלא היא די קצרה ]

"*Scorn*" כמה פעמיים אפשר לומר? לא מתכתב עם אף אחד בפרטי, אין לי בעיה עם אף אחד ,כל אחד בוחר את הדרך שלו,ואל תאמר שכל דבר נענה בצורה מעגלית [כי זה רק לאיסתרא שאיתו אני לא דן]

עצם זה שאתה אומר שאתה אדם שלא טורח לחשוב על זה [על למה שבאת לעולם] ושזה בזבוז זמן, זאת בעיה שלך [אתה בורח מהמחשבה הזאת].

אבל שוב כל אחד עושה את הבחירות שלו,לא מכריחים אף אחד להאמין בכוח...,זה צריך לבוא מרצון של אותו אדם, מסכים איתך שהדיון הזה בזבוז זמן כי כרגע אין כאן חברה שמרצונם רוצים לחפש [הרי הם כבר היו מחפשים במקום אחר] אבל הדיון הזה נפתח כדי לרכז את כל הנושא הזה למקום אחד.

לגבי מוסלמי, אתה עושה צוחק? הביאו לו כאן טענות יפות ודיון תרבותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייתי 17 שנה בנסיון להוציא היגיון מסוים מהדברים האלו, וביליתי המון זמן ב "לחקור" כמו שאתה קורא לזה.

וואלה, מסתבר שאין בזה שום היגיון, שעל כל שאלה מחזירים לי בשאלה, ושאין מצב בעולם לקבל תשובה שלא תחזיר אותי למקור השאלה שלי.

את השאלות שאתה מדבר עליהן התחלתי לשאול קצת אחרי הבר מצווה, עד הבר מצווה לקחתי את כל המנהגים והדברים האלו כמובן מאליו, כדבר שהרגילו אותי לעשות אותו וצריך להיעשות.

בסביבות גיל 13 התחלתי לחפש את ההיגיון והתשובות שטוענים שהדת מספקת

במשך כמעט 4 שנים בזבזתי המון זמן בנסיון למצוא את אותן תשובות, והנסיון הזה כלל גם הרצאות (חלק במסגרת חינוכית, חלק מרצוני החופשי) של רבני XYZ, ותאמין או לא- אפילו "יום פתוח" (זה לא בדיוק יום פתוח, אבל ניחא.) בישיבה. וואו.

כל מה שקיבלתי בזמן הזה יכול להיכנס תחת כותרת אחת יפה: "סדנת דמגוגיה, היגיון מעגלי, ותכנות בני אדם"

התייאשתי מהשטויות האלו,הפסקתי להתעסק בבולשיט הזה, מצאתי עיסוק אחר.

ויודע מה? הספקתי ללמוד מאז שפה שלמה בעצמי, תראה איזה דברים פרודקטיביים אפשר לעשות שלא מבזבזים את הזמן.

-למקרה שלא הבנת, לא בזבתי 17 שנה מחיי, למזלי, על זה, רק חלקים במשך 4 שנים.

אני מבית מסורתי יחסית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא חיפשת במקומות הנכונים, על כל דבר יש תשובה [ולא סתם תשובה]

איפה חיפשת ספר לי?באמת חבל על 17 שנה, אתה מבית דתי? [משהו בסגנון?]

[פתאום ערכת את ההודעה ,שניה קורא ומעמיק ;)]

קודם כל מה בעיה לעסוק בדברים שאתה אוהב? וגם לחפש לראות אם יש משמעות לחיים הללו?

בעיקרון יש הבדל בין ילד בן 13 14 15 16 ולבין אחד יותר בוגר שהולך לחפש.

שלח לי בפרטי באיזה מקומות היית.

[גיל ההתבגרות זה גיל קשה,גם בעולם החרדי יש הרבה שנופלים אבל אחר כך הם חוזרים,לקחו אותך עוד לישיבה ?למסגרת? באמת קשה .אם אני אספר לך מה התמודדתי בחיים שלי ולבדי, יהיה קשה לך לתפוס איך הצלחתי.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה יש לנו עד עכשיו.....

מוסלמי שבא לתת זוית אחרת לראיית הדברים, ומיד מנסים להסביר לו למה הדת שלו שגויה (כן, נפלא.... "להסביר" למה דת אחת שגויה והשניה לא זה כמו להכריז "אני צודק ואתה לא כי ככה אמרתי")

רוני שמנסה להעביר את כולם אליו לפרטי ושולף את הטענה הרגילה של "אתם מפחדים לחקור", וכל שאלה בדיון נענית בצורה מעגלית.

אני לא צופה עתיד ורוד לדיון הזה, במיוחד לא לנוכח הדרך בה התחיל, אבל אני אעז לשאול (בתקווה שלא אתחרט על כך)-

מה גורם לכם, מאמינים אדוקים, לרצות שאדם אחר יאמין באותה דת כמו שלכם? איזה מין דחף יש בכם שמעודד יצירת "נחיל" כלשהו?

ולפני האשמות כלשהן שעתידות לבוא- אני אישית לא מאמין נלהב (בלשון המעטה), אבל גם לא אתאיסט. אני מאלו שלא טורחים אפילו לחשוב על כל זה כי זה בזבוז זמן אחד גדול. (לדעתי האישית.)

מנסים להוכיח לו שהדת שלו שגויה?.

רואים שלא קראת את הויכוח..

הוא דווקא ענה יותר יפה ממני..דוגמה: אמרתי שאיני מבין איך הקוראן (אם באמת הגיע מאלוהים) יסתור את התורה ולא יחייב מאמינים בשמירת השבת, ענה ידידנו המוסלמי: כי התורה ניתנה לישראל והקוראן ניתן לגויים (ביתר פרטים כן?). (אבל גם התורה ניתנה לגויים - לאלו הרוצים לעבור מילה וגיור ולשמור אותה).

בכלל, תתפלא לדעת שהדת שאני הכי מכבד היא האסלאם, אני לא רואה עם קרוב אלינו יותר מבחינה דתית\לשונית\מסורתית מאשר המוסלמים אצלהם יראות שמים היא דבר שבשגרה ולא משהו חפיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא חיפשת במקומות הנכונים, על כל דבר יש תשובה [ולא סתם תשובה]

איפה חיפשת ספר לי?באמת חבל על 17 שנה, אתה מבית דתי? [משהו בסגנון?]

[פתאום ערכת את ההודעה ,שניה קורא ומעמיק ;)]

קודם כל מה בעיה לעסוק בדברים שאתה אוהב? וגם לחפש לראות אם יש משמעות לחיים הללו?

בעיקרון יש הבדל בין ילד בן 13 14 15 16 ולבין אחד יותר בוגר שהולך לחפש.

שלח לי בפרטי באיזה מקומות היית.

[גיל ההתבגרות זה גיל קשה,גם בעולם החרדי יש הרבה שנופלים אבל אחר כך הם חוזרים,לקחו אותך עוד לישיבה ?למסגרת? באמת קשה .אם אני אספר לך מה התמודדתי בחיים שלי ולבדי, יהיה קשה לך לתפוס איך הצלחתי.]

אני לא אשלח לך בפרטי באיזה מקומות הייתי, את התירוץ של "היית במקומות הלא נכונים" שמעתי כבר לא פעם, לא פעמיים ולא עשר. הספיק לי, תודה, סיימתי לבזבז זמן.

בדברים שאני אוהב אני עוסק, ואת המשמעות לחיים שלי אני נותן.

כבר נתתי דוגמה לדברים מאוד פרודקטיביים שאפשר לעשות בזמן במקום לבזבז אותו, כאלו שגם מביאים תועלת (לא, לא רק תועלת חומרית, למקרה שתנסה למשוך לכיוון הזה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתפוס את זה ככעס, אני רק מנסה להבהיר נקודה.

מנסים להחזיר אותי בתשובה כמעט על בסיס יומיומי, ואין מה לעשות- בשלב מסוים זה "קצת" נמאס. (אחרי שמסרבים בנימוס, יש גם כאלו שפתאום מפילים את החיוך וצועקים "כופר מטונף" או משהו בסגנון, סמוך עלי שמספיקה פעם אחת בשביל שזה ימאס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש הבדל בין התנהגות "המטיפים" " המורים הרוחניים " לסוחרי סמים ( דת משווקת כסם להמונים )

לכן כל ההסברים הטחונים והפיתויים והפסיכולוגיה הפוכה כמו למשל אימרות ( הנשמעות בפורום ) " תנסה ותראה " "בוא הצידה ותדע " וכו'

כאשר הוא לא מצליח "הסוחר "להעביר אותך על ד(ע)תך הווא יבקש ממך משובים על איך ולמה ואיפה היית מכמה סיבות:

1. כדי להמשיך את הקשר , כי אם יש דבר אחד שסוחר סמים איננו יכול לסבול זו את הגמילה של הג'אנקי שלו

2.כדי למצא נקודת תורפה ( בכל אחד יש ) שממנה הוא יכול להכנס אליך ולשים את המנה שתגרום לך להתמכרות

3.אם הוא לא יצליח אצלך הוא לפחות ילמד איך להצליח יותר עם אנשים אחרים קרי יצבור ניסיון וידע תשובות על יותר שאלות

האמת דת כמו כל מוצר צריכה אחר ובעיקר בעידן הקפיטלסטי של התרבות המערבית ובמדינת במיחד הדוגלת בשיטת הקפיטליזם החזירי ( שכעת הציבור אמור לשלם עליו מהקופה הציבורית ) משווקת ממש כמו כל מוצר אחר כמו נייר טואלט או משקאות קלים . העיניין של הדת הוא שעלויות היצור שלה מאוד נמוכות והתשואה מאוד גבוהה ולכן ההשואה המתבקשת לסמים ( כמובן גם מיכיוון שקווי הדימיון בין שני המוצרים הם רבים כמו : שינוי תודעתי , התמכרות , הפעלות טכניקות של שמירה על קהל לקוחות , מיסיונריות וכו' )

והשאלה עדיין עומדת ללא תשובה ו / או דיון ראוי

מדוע על בן אדם להיות דתי ?

(זה שיקפוץ הוא כניראה הסוחר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתפוס את זה ככעס, אני רק מנסה להבהיר נקודה.

מנסים להחזיר אותי בתשובה כמעט על בסיס יומיומי, ואין מה לעשות- בשלב מסוים זה "קצת" נמאס. (אחרי שמסרבים בנימוס, יש גם כאלו שפתאום מפילים את החיוך וצועקים "כופר מטונף" או משהו בסגנון, סמוך עלי שמספיקה פעם אחת בשביל שזה ימאס)

אמרת שאתה מבית מסורתי, [זה נשמע כמו בית חרדי]

אני כבר הבנתי,כרגע אתה לא מוכן לשמוע על שום דבר בנושא זה,[שזה לא באשמתך]

צריך להבין יש הרבה שלא הולכים כדרכה של תורה מכל מיני סיבות, [חוסר ידע,וכו'...,אבל מה שאני יודע שהם עושים זאת רק מאכפתיות]

עכביש בכביש תמיד כותב בכלליות,ולא מבין שהדת היהודית זאת דת שונה.[אבל שאלתי אותך שאלה לעיל, אם אתה מחפש לה תשובה למה אתה שואל אותה כאן?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...