דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

*הנושא הישן הגיע לגודל מפלצתי והתמלא בספאם, מעכשיו הודעות בנושא דת ואמונה יתקיימו רק בדיון הזה.

----------------------------------------------------------------------------------

דיון מרוכז בנושא דת ואמונה

יש לשמור על תרבות דיון נאותה, כל אחד זכאי לדעה משלו וכל אחד זכאי לבטא אותה, יש לשמור על כבודם של חברי הפורום באשר הם.

קללות, עלבונות, גזענות, ירידה לפסים אישיים והשוואות לנאצים יזכו את בעליהן באזהרות ועונשים.

ספאם - כל הודעה אשר לא תורמת כלום לדיון ו\או סוטה מהנושא העיקרי תזכה את בעליה באזהרה מיידית ומחיקת ההודעה.

כל דיון אחר בפורום בנושא דת ואמונה יינעל אוטומטית וינותב לתראד הזה.

דיון נעים ופורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הגדרות :

דת = מערכת פעולות (המבוססת על מערכת אמונות)

אמונה = מערכת תאוריות חלקן אקסיומות

אלוהים = הכל

גן עדן / גהינום = מערכת שליטה של הדת על האמונה

מורים רוחניים = מערכת שליטה של האמונה על הדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בבית ספר באו עלי 5 ערסים רצו לפרק אותי כי אני אתאיסט :| מזל שעברה מורה .. :D אחד מהם כבר מושעה מבית ספר כי הוא ניסה לחנוק אותי.

זו הבעיה עם הדת ברגע שלא מאמינים באים אליך אנשים שכן ומציקים לך..

אם זה ימשיך אני חושב שתשמעו ידיעה בחדשות על כמה ילדים שעכשיו במוסד לעבריינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הנוסחה שרשמתי למעלה : מי ש"אשם" קרי אחראי על זה , אלו המורים הרוחניים שלהם ( ששולטים על האמונה ששולטת על הדת שהיא מערכת פעולות כגון : ל"הכניס מכות" ל"אטאיסטים" )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בבית ספר באו עלי 5 ערסים רצו לפרק אותי כי אני אתאיסט :| מזל שעברה מורה .. :D אחד מהם כבר מושעה מבית ספר כי הוא ניסה לחנוק אותי.

זו הבעיה עם הדת ברגע שלא מאמינים באים אליך אנשים שכן ומציקים לך..

אם זה ימשיך אני חושב שתשמעו ידיעה בחדשות על כמה ילדים שעכשיו במוסד לעבריינים.

עוד סיבה מיותרת בגללה אנשים קמים נגד אלוהים (שהוא בכלל לא האויב שלהם) מתוך שילוב קטלני של בורות של רגע+טעם רע מכביכול "מייצגי הדת".

דוגמה שתתאים היא מסעות הצלב: אין שום פסוק בברית החדשה הפונה אל מאמינים נוצריים ומצווה עליהם לצאת במסע-רצח קטלני נגד כל לא מאמין או מאמין (מונותאיסט) שאינו נוצרי.

בכלל בעשרת הדברות כתוב: לא תרצח. הברית החדשה ובכלל הלימודים של הרבי מנצרת משקפים אהבת חינם, אני ראיתי את זה בעצמי.

זה בכלל אפיפיור בור וחסר תקנה שערך ועידה בצרפת (איני זוכר פרטים רבים על האירוע) בה אסף את כל מנהיגי הנצרות באירופה וקרא לפתוח במסעות צלב נגד כל הכופרים ביבשת ומחוצה לה.

וזו הבעייה.

אנשים נכנסים לטראנס בגלל כל מיני כמרים\רבנים הסותרים את הכתוב בתנ''ך ואחר כך הולכים ומבצעים כל מיני פשעים נתעבים סותרי תנ"ך למינהם ואז את מי מאשימים? - את אלוהים.

את זה שאמר: אל תרצח!, מאשימים ברצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח חבל על זמנך היקר,[איך אדם יכול לראות כמה ערסים שבכלל לא דתים או שלא הולכים כדרכה של תורה ,ועוד להתלונן על הדת,וצץ לו עוד אחד שסבר שהולכים לפי המורים הרוחניים,שהרי אין חייה כזאת]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעת על שבע מצוות בני נוח? [אחד מה-7 זה לא-תרצח]

אני אסיים כאן,מסיפק נגררתי.

עריכה:

אני אסיים בדבר אחד: למי שיצא להיות בשיעור תורה [פעם אחת בחיים שלו] יצא לו לראות שכל השאלות והקושיות כבר נמלדות בישיבות [הבחורים כבר שואלים אותן,וגם בדורות שעבר נשאלו,המשך לדבריי לגבי לא-תרצח ,הרי התורה נתנה לפני 3300 שנה אבל היא היית קיימת עוד לפני בריאת העולם, אברהם אבינו יצחק יעקב כבר קיימו את התורה אפילו שעדין לא ניתנה [בקיצר צריך ללמוד את זה לעמוק].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעת על שבע מצוות בני נוח? [אחד מה-7 זה לא-תרצח]

אני אסיים כאן,מסיפק נגררתי.

מצוות בני נוח? אלו לא חוקים ,הם לא יותר מהוראות הפעלה שוליות של היסטוריונים דתיים לעולם.

איסור רצח זה הדבר היחידי החשוב שעולה ממצוות בני נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד היום 7 מצוות אלו חייבים הגויים, רצח זה הדבר היחיד החשוב?

1.עבודה זרה: איסור עבודת אלילים

2.ברכת השם: נאמר בלשון סגי נהור - זהו איסור על קללת שם השם

3.שפיכות דמים: איסור רצח

4.איסור גילוי עריות

5.איסור גזל

6..איסור אכילת אבר מן החי [יש להרוג את בעל החיים לפני שאוכלים אותו]

7.מצוות דינים: הקמת מערכת משפט וצדק

אני לא רוצה להכנס עכשיו לזה, סך הכל הראיתי לך את החוק שלא -תרצח שלפני חמורבי.

ואם אני לא טועה זה התחיל אפילו מאדם הראשון 7-מצוות אלו ניתנו ליצירת אפשרות של קיום המין האנושי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי חמורבי קדמו לחוקי משה.

נו ו?.

מה אתה מנסה להגיד פה?, אתה צריך דווקא להגיד תודה לאלוהים שגם בטרם התקבלה תורה מסיני, היו בני אדם שהגיעו להבנה מסויימת שרצח אינו דבר טוב, אבל זה מאד סובייקטיבי, הרי היו וישנן גם היום תרבויות שרואות בזה דבר מן השגרה.

אבל בעל הבית יודע לפני כולם מה הכי טוב בשביל העובדים שלו, במקרה של חמורבי אחד העובדים פשוט עשה עבודה ממש טובה.

דעה אישית שלי.

לא רק שרוני ענה על זה עמוק יותר ממני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם, למרות שאיני מעוניין כל כך לקחת חלק אקטיבי בדיון זה - מכיוון שזהו בעיקרו דיון המתבסס על תגובות של יהודים, הייתי שמח לתרום לכם ולשתף אתכם באתר זה המכיל 217 מכתביו של הרון יחיא - פרופוננט משפיע של האיסלאם בעולם המערבי. כל ספריו נמצאים שם בשלמותם בחינם בפורמטים html/pdf/doc.

http://www.harunyahya.com/en.m_book_index.php

אני אישית מחזיק בספר Allah's miracles in the Quran וממליץ עליו בחום למי שאמונתו מושפעת בחוזקה מהמדע . הוא מופיע בשלמותו גם כן באוסף בלינק המצורף

http://us1.fmanager.net/api_v1/productDetail.php?dev-t=EDCRFV&objectId=4690

לאלו שמעיזים לחקור - זהו מפתח מצויין.

כמו כן אשמח לספק תשובות לכל שאלותיכם בנוגע לאיסלאם ככל שאוכל בתנאי שהן יהיו ענייניות, רלוונטיות ונייטרליות - לשם הרחבת הידע שלכם בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי חמורבי קדמו לחוקי משה.

נו ו?.

מה אתה מנסה להגיד פה?, אתה צריך דווקא להגיד תודה לאלוהים שגם בטרם התקבלה תורה מסיני, היו בני אדם שהגיעו להבנה מסויימת שרצח אינו דבר טוב, אבל זה מאד סובייקטיבי, הרי היו וישנן גם היום תרבויות שרואות בזה דבר מן השגרה.

אבל בעל הבית יודע לפני כולם מה הכי טוב בשביל העובדים שלו, במקרה של חמורבי אחד העובדים פשוט עשה עבודה ממש טובה.

דעה אישית שלי.

לא רק שרוני ענה על זה עמוק יותר ממני..

בוא תראה משהו יפה

רבי יוחנן אמר בגמרא: "אילמלא ניתנה תורה,[אם לא היינו מקבלים את התורה] היינו למדין [לומדים]צניעות מחתול, וגזל מנמלה, ועריות מיונה, דרך ארץ מתרנגול" [תלמוד בבלי עירובין ק, ב].

אבל להגיע לאמת מוחלטת רק הבורא יכול .

מי שמעוניין לקרוא עוד http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1218497&forum_id=4142

פשיי עברנו לשלב ב' הגיע אחד משיחי ואחד מוסלמי.

Phobus: אתה אדם שמעוניין לחקור?אהבתי את דברייך

"כמו כן אשמח לספק תשובות לכל שאלותיכם בנוגע לאיסלאם ככל שאוכל בתנאי שהן יהיו ענייניות, רלוונטיות ונייטרליות - לשם הרחבת הידע שלכם בנושא"

אני יכול לראות לך איך האיסלם זה טעות, [ראית תותח מה עשית לי, למה החזרת אותי?]

בא לך כנס אלי לפרטי ותראה כמה קושיות שאין לאיסלאם מענה עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...