תפעול רשת אלחוטית בלינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפעול רשת אלחוטית בלינוקס

old fart

Recommended Posts

טוב, מסתבר שלמערכת ההפעלה הנא*ית הזאת יש שתי אפשוריות:

1. כמו אובנטו לא לזהות את כרטיס הרשת, ורק אחרי מכאובים רבים וניסיונות אין סוף להפעיל את הכרטיס הרשת אבל לא לאפשר להתחבר לאף למרות שאפשר לראות אותן.

2. כמו OPENSUSE להפעיל את כרטיס הרשת, להתחבר לכל הרשתות הלא מוצפנות בכל השכונה שלי, אבל לא להתחבר לרשת מוצפנת שלי(WPA2 AES) בשום אופן...

כמובן, זה תענוג שצריך כל פעם לערוך קבצים ולהכנס לטרמינל רק בשביל להתחבר לרשת אלחוטית באוניברסיטה בית קפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על מה בדיוק אתה מדבר? מה אתה רוצה?

בפדורה לאחר התקנת חבילות עדכניות (מודה, בהתחלה המחשב נתקע, אבל זה גם בגלל שלא עבדתי כמו שצריך בעצמי וניסיתי לעשות קיצורי דרך רשלניים) הכרטיס זוהה אוטומטית, רשתות מזוהות אוטומטית, לא נגעתי בטרמינל.

ד"א, עד היום פיכסטה מסרב לזהות את כרטיס הקול שלי (revolution 5.1 המשובח)... הוא עובד נהדר בלינוקס, בלי להתקין שום דבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תומך , השאלה היא איך עושים את זה[br]פורסם בתאריך: 27.10.2008 בשעה 19:36:12

ד"א מה זה כותב לך שאתה מנסה להתחבר? יכול להיות שדווקא הבעיה היא לא במחשב אלא בהגדרות ראוטר שלך?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תומך , השאלה היא איך עושים את זה[br]פורסם בתאריך: 27.10.2008 בשעה 19:36:12

ד"א מה זה כותב לך שאתה מנסה להתחבר? יכול להיות שדווקא הבעיה היא לא במחשב לינוקס אלא בהגדרות ראוטר שלך?

למה ישר להאשים?

לאותו ראוטר מחוברים עוד שני מחשבים בכבלים(!).

בנייד יד כרטיס רשת אלחוטי PCMCIA של EDIMAX, ובנייד השני כזה מובנה של , בשני המקרים ניתן לראות את הרשתות של כל השכונה, לא כולל את הרשת שלי כי היא לא משדרת SSID אבל אפשר להכניס אותה ידנית. ההצפנה ברשת שלי היא WPA2-AES, ראוטר של EDIMAX גם כן. בחלונות אפשר להכנס לרשת האלחוטית בלי בעיה.

בלינוקס, לא משנה איזה הפצה, אני דרך הNETWORK MANAGER, מכניס את שם הרשת, בוחר סוגר הצפנה(WPA/WPA2 PRIVATE) מכניס את השם של הרשת והססמא, זה מנסה גם רגעים, ואז אמר שהססמא שגויה - והיא לא(!), ופשוט לא מתחבר.

אם אני מתחבר לאחת מהרשתות אל מוצפנות וחסרות הססמא של אחד השכנים, אז הוא מתחבר, אבל לפעמים מצליח לגלוש ולפעמים לא.

ולמי ששואל, אני עדכנית את הFIRMWARE(בלינוקס, לא על הכרטיס) בSUSE, ואז היא לפחות הצליחה להפעיל את הNETWORK MANAGER, אבל חוץ מזה שום דבר.[br]פורסם בתאריך: 28.10.2008 בשעה 11:37:58

אצלי עם DHCP

רק תכנס לfirefox וגלוש.

תענוג ;D

תבדוק אם האי פי של הרשת המקומית שלינוקס מדווחת זה אכן האיפי שהגדרת בטווח חלוקת האיפיים בDHCP, ואז נדבר.[br]פורסם בתאריך: 28.10.2008 בשעה 11:42:54

מה הקשר למערכת הפעלה נאצית ולנאציזם?

באמת לא ידעת שלהגיד תוכנה עם "תפריטים נאצים" - המשמעות שלא נותנים הרבה אפשוריות או קשה לתפעל?

זה ההגדרה של "נאצי" במובן הזה, תחפש בגוגל "תוכנה נאצית" ותבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל בלשדר את הSSID שלך.

זה שאתה לא משדר את הSSID מוריד את אמת האבטחה של הרשת שלך ולא מעלה אותה. יש על זה פוסט בפורום רשתות.

יש לך לוגי ם של הNETWORK MANAGER?

יהיו לי בערב, זה כי זה על לפטופ.

דבר שני:

WEP, filterning וSSID hiding אינם אבטחה מספקת או רצויה, השימוש בהם לא יגן על הרשת!

WEP, כפי שנאמר למעלה היה השיטה הראשונה להצפנה. למרבה הצער מי שתכננו אותה לא היו מומחים באבטחה, התוצאה היא שכיום אפשר לפרוץ את WEP בתצורה הכי חזקה שלה תוך פחות מ5 דקות, רוב הפעמים מתחת לדקה.

MAC Filtering הוא מנגנון שלא מספק הצפנה בכלל, כלומר ניתן לצוטט למידע שעובר באוויר בלי אפילו הצורך להיות מחובר לרשת שלך. בנוסף כתובת ניתן לזייף בקלות. בגלל שפרוטוקול הETHERNET (פרוטוקול הרשת הפנימית) הומצא אי שם בתחילת עידן הרשתות לא הייתה מחשבה על האבטחה ושני כתובות זהות יכולות לחיות בשלום באותה .

SSID Hiding (הסתרת שם הרשת), לא רק שהשיטה הזאת לא תורמת לאבטחה היא אפילו יכולה להוריד ממנה. הנתב שולח אות כל הזמן ע"מ שידעו שהוא שם ויהיה ניתן להתחבר אליו, הוא ימשיך לעשות זאת גם אם הסתרת שם הרשת מופעלת ואין שום בעיה לקלוט אותה ואף למצוא את שם הרשת.

אני לא מבין איך זה גורע בדיוק, ראשית - מדגישים שזה לא פתרון כתחליף להצפנה, ואכן זה לא פיתרון כתחליף להצפנה אצלי, אלא דבר נוסף.

אני גם לא מבין איך זה גורע - גם לא מנומק, כי תמיד ראוטר שולח את השם והערוץ כדי שידעו שהוא שם, בין אם השם ידוע ובין אם לאו.

זה בסה"כ עוד אמצעי לסנן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיו לי בערב, זה כי זה על לפטופ.

דבר שני:

אני לא מבין איך זה גורע בדיוק, ראשית - מדגישים שזה לא פתרון כתחליף להצפנה, ואכן זה לא פיתרון כתחליף להצפנה אצלי, אלא דבר נוסף.

אני גם לא מבין איך זה גורע - גם לא מנומק, כי תמיד ראוטר שולח את השם והערוץ כדי שידעו שהוא שם, בין אם השם ידוע ובין אם לאו.

זה בסה"כ עוד אמצעי לסנן.

כאשר השם של הרשת האלחוטית משודר פרוטוקול ההצפנה משתמש גם בו בהצפנה ומעלה את רמת הקידוד של הרשת.

לפרטים נוספים פנה לCZAR SALAD שהסביר לי זאת בפורום רשתות ואינטרנט.

ד"א מעולם לא היתה לי בעיה להתחבר לרשתות אלחוטיות ב4 מחשבים שניסיתי איתם (אובונטו ומנדריבה). אגב, עשיתי

חיפוש למונח שהזכרת ולא מצאתי כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...