סט לצלם המתחיל Pentax K200D ? - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סט לצלם המתחיל Pentax K200D ?

Satlan

Recommended Posts

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמעט שכבר הזמנתי את הפנטקס, אבל ביום יומיים האחרונים התקשר אלי דוד שלי והוא הציע לי בעצמו הצעה(הוא צלם במקצועו) ואמר שהוא נוסע לארה"ב והוא קונה שם ציוד בבי אנד אייצ'.

הוא אמר לי שכאשר אתה מביא ציוד לארץ, אין לי אחריות בכל מקרה ככה שאני יכול לרכוש דברים יד שניה שנמצאים שם במצב מעולה,

הוא אמר לי שבמחיר של הפנטקס שאני רוצה אפשר לקנות יד שניה מהחנות הזו את המצלמה

Nikon D200

http://www.bhphotovideo.com/c/used/407284/Nikon_25235_D200_SLR_Digital_Camera.html

עכשיו אני מאוד מהורהר..מצד אחד אין לי אחריות,ומצד שני אני מקבל שנמצאת במצב טוב מאוד, שנמצאת בטווח מחירים כפול מהפנטקס ואני מאמין שהיא גם יותר טובה ממנה.

אני תוהה מה אתה הייתם עושים, אם יש לכם המלצות אחרות.

עקרונית,אין לי בעיה שאין אחריות כי אני מאוד שמרן מטבעי ויודע לשמור על הדברים שלי.

השאלה היא האם הקניה הזו משתלמת בעינייכם.

אשמח לשמוע דעות !

בתודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ההפרש בין הפלאש בארץ לפלאש בחו"ח הוא 400 שקל.. וזה כבר הפרש הרבה יותר רציני. עכשיו דוד שלי הכניס מלא דברים מחו"ל יש לו כבר דוקטורט בזה. השאלה היא האם יש נפלים רציניים מפלאשים כמו בעדשות? כאילו האם אפשר ליפול על דפוק ?

בפלאשים יש הרבה פחות לימונים מאשר בעדשות.

ותודה רבה לגבי ההמלצה לחצובה,העניין הוא שהיא עולה 400 שקל בארץ:\ יש משהו יותר זול?

גם החצובה ב-400 ש"ח (Slik Sprint Pro) היא פשרה די גדולה - יש לה תכונות טובות, אבל היא לא מאוד יציבה. חצובה חסרת פשרות עולה בד"כ מעל 1000 ש"ח. חצובות זולות יותר לא ממש שוות קנייה, אלא אם מדובר על חצובות שולחן.

1. כמה עולה אחריות בינלאומית? שבטח תהיה גם מקיפה יותר ממה שמקבלים בישראל

אני מניח שתוכל למצוא את המידע הזה באתר של B&H.‏

2. האם האחריות בישראל שווה משהו

אחריות של קרט? בהחלט כן. שווה הרבה מאוד.

אחריות אמריקאית (ללא הרחבה לאחריות בינלאומית) לא שווה הרבה, כי במקרה של תקלה צריך לשלוח את המצלמה לתיקון בארה"ב, וזאת אופרציה מסובכת ולא זולה - על אחת כמה אם מדובר בציוד מוברח שלא שולם עבורו מע"מ.

3. ומה הסיכוי ליפול על עדשת "לימון", ומה לעזאזל זה אומר? ;D

לימון = עותק גרוע (או באופן רחב יותר, כל מוצר שירד מפס הייצור תקול או עם ביצועים מתחת לסטנדרט).

אחוז הלימונים משתנה, אבל הוא לפחות 5% (כלומר 1 מ-20). במקרים מסויימים הוא מגיע ל-20 ואפילו 30 אחוז. אני נגד קניית עדשות בחו"ל ללא בדיקה יסודית שלהן בחנות. החסכון הכספי ברוב המקרים לא שווה את הסיכון.

אה, ואיזו עדשה יותר איכותית אם בכלל?

70-300 או 75-300 של טמרון

הטמרון המומלצת נקראת 70-300/4-5.6‎ Di LD Macro [br]פורסם בתאריך: 1.11.2008 בשעה 01:03:08

הוא אמר לי שכאשר אתה מביא ציוד לארץ, אין לי אחריות בכל מקרה

זה לא מדוייק. אם רכשת אחריות של MACK אז יש לך אחריות שתקפה בארץ. ותמיד קיימת האפשרות לשלוח את המצלמה לתיקון (באחריות) בארה"ב. כמובן שבמחירים האלה אני בכלל לא רואה טעם לקנות ב-B&H. עדיף לקנות בארץ ולקבל אחריות של שנתיים של "קרט".

ככה שאני יכול לרכוש דברים יד שניה שנמצאים שם במצב מעולה

איך אתה יכול לדעת שהם במצב מעולה? בדיקה חיצונית לא נותנת אינדיקציה לכמות הצילומים שהמצלמה צילמה, לכיול של מערכת הפוקוס ולהרבה דברים אחרים.

הוא אמר לי שבמחיר של הפנטקס שאני רוצה אפשר לקנות יד שניה מהחנות הזו את המצלמה

Nikon D200

http://www.bhphotovideo.com/c/used/407284/Nikon_25235_D200_SLR_Digital_Camera.html

ממתי גוף ב-$800~$850 זה "המחיר של הפנטקס"? ברגע שהוספת עדשה מקבילה (כלומר ניקון 18-55 מיוצבת + מגן שמש תואם) הגעת ל-$1000. להזכירך, קיט חדש של K200D +‏ 18-55 באותה חנות עולה $590 (לאחר שמוסיפים אותו לעגלת הקניות הווירטואלית). בהפרש המחיר אתה יכול להוסיף פלאש חיצוני, חצובה ועדשת טלה, כולם חדשים כמובן.

עכשיו אני מאוד מהורהר..מצד אחד אין לי אחריות,ומצד שני אני מקבל שנמצאת במצב טוב מאוד, שנמצאת בטווח מחירים כפול מהפנטקס ואני מאמין שהיא גם יותר טובה ממנה.

ל-D200 יש לא מעט יתרונות על ה-K200D. היתרונות של ה-D80 (שציינתי בהודעה אחרת) כלולים גם ב-D200 שמוסיפה קצב אש גבוה (5 בשניה מול 3), עינית גדולה יותר, אוטופוקוס עוקב מתוחכם יותר (אבל עדיין עם חיישן מוצלב אחד בלבד), תריס מהיר יותר ועוד הבדלים נוספים בממשק ובאפשרויות.

אגב, היה כאן מי שהתלונן שה-K200D כבדה לו. מעניין מה הוא היה אומר על ה-D200, ששוקלת קרוב ל-1.2 קילו עם עדשת הקיט הנ"ל. בהשוואה לה, ה-K200D עם עדשת הקיט של פנטקס שוקלת 915 גרם ונראית פתאום כמו "קלה" ;)

אני תוהה מה אתה הייתם עושים, אם יש לכם המלצות אחרות.

עקרונית,אין לי בעיה שאין אחריות כי אני מאוד שמרן מטבעי ויודע לשמור על הדברים שלי.

השאלה היא האם הקניה הזו משתלמת בעינייכם.

בוא נחשוב לרגע מה אתה מקבל בשביל אותם $1000:

- ניקון D200 משומשת עם היסטוריה לא ידועה + ניקון 18-55 מיוצבת חדשה

- פנטקס K200D חדשה + פנטקס 18-55 + טמרון 70-300 + סיגמה EF530 + חצובה Slik Sprint Pro (שתי העדשות מיוצבות, כל הציוד חדש).

אני הייתי מעדיף את האופציה השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה.

תראה,לא נעים לי לבקש מדוד שלי הרבה דברים, הוא יוכל להביא לי גג את המצלמה, או כל חלק יחיד אחר זאת אומרת שעדשה,מגן וכו' יקנה רק בארץ

עכשיו בעינייך, ההוספה ל-D200 אינה משתלמת? וגם בנוסף,חבר שלי ציין שלינקון ולקאנון יש הרבה יותר חלקים בארץ מאשר לפנטקס.

כתוב גם ב-B&H שכל החלקים שהם קונים מאנשים יד שניה כאילו,עוברים בדיקה טכנית לראות שהמצלמה בסדר.. וישנו ציון שמראה את המצב הקוסמטי של העדשה.

אתה עדיין היית לוקח את הפנטקס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,לא נעים לי לבקש מדוד שלי הרבה דברים, הוא יוכל להביא לי גג את המצלמה, או כל חלק יחיד אחר זאת אומרת שעדשה,מגן וכו' יקנה רק בארץ

המחירים בארץ ממילא דומים לארה"ב, כך שזה לא קריטי. כשאלה ההבדלים אני בכל מקרה מעדיף לקנות בארץ.

עכשיו בעינייך, ההוספה ל-D200 אינה משתלמת?

לשלם על יד שניה כמעט כפול מאשר חדשה? כן, לדעתי זה לא משתלם. אם יתרונות כמו קצב אש גבוה היו חשובים בעיני הייתי מעדיף לקנות באותו סכום גוף חדש שכולל את היתרונות האלה, למשל קנון 40D. אני לא נוטה להתלהב מקנייה של מצלמות משומשות אלא אם מדובר במציאות של ממש, ו-D200 ב-$800 אינה כזו.

וגם בנוסף,חבר שלי ציין שלינקון ולקאנון יש הרבה יותר חלקים בארץ מאשר לפנטקס.

הרבה חלקים ש-(1) אתה לא צריך ולא תצטרך, או (2) יש להם מקבילות בפנטקס, ובד"כ במחירים טובים יותר. שאל את החבר שלך מה הוא חושב שתוכל להשיג בניקון או בקנון יד שניה ושלא תוכל למצוא בפנטקס חדש ובמחיר תחרותי. אל תשכח לבקש שמות של עדשות ספציפיות, כי ברגע שנכנסים לפרטים הקטנים מגלים שמדובר בעיקר בסיסמאות.

כתוב גם ב-B&H שכל החלקים שהם קונים מאנשים יד שניה כאילו,עוברים בדיקה טכנית לראות שהמצלמה בסדר.. וישנו ציון שמראה את המצב הקוסמטי של העדשה.

ובכל זאת אני לא סומך על ציוד יד שניה כמו שאני סומך על ציוד חדש. אם המחיר אכן היה מקביל ל-K200D אז זאת יכלה להיות אופציה מאוד מעניינת, אבל ההפרש גדול (כמעט $1000 לקיט עם עדשה 18-55 מיוצבת, מול $600), ואני לא רואה איפה מקבלים תמורה עבורו. את אותם $400 עדיף להשקיע בציוד שנותן אפשרויות נוספות, כמו עדשת טלה, חיצוני וחצובה.

אתה עדיין היית לוקח את הפנטקס ?

כן, הייתי מעדיף את הפנטקס. אם כבר ניקון בסכום כזה, אז הייתי הולך בכיוון של ה-D90. היתרונות שלה (למשל תצוגה חיה וווידאו) משמעותיים יותר בעיני מאשר היתרונות של ה-D200, כל שכן אם מדובר בגוף חדש מול משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, שכנעת אותי.

אני אקנה בארץ את הקיט K200D, עם עדשה פשוטה 17-55 ב-2610 מוואלה שופס.. נראה לי זה הדיל הכי נורמאלי שיש בארץ.

מחו"ל,אני אנסה להשיג את הפלאש הזה:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/399856-REG/Pentax_30425_AF_540_FGZ_P_TTL_Shoe.html

ואזמין עדשה 70-300 כמו שהמלצת של טמרון בארץ בכ-800 שקל.

מה אתה אומר? היית משנה משהו ?:)

ממש תודה אורן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה לעצמי כמה עמלות מקבלים החבר'ה פה מפנטקס :jump:

שמע, לא התווכחנו פה על מצלמות באותה הרמה,ברור שמצלמה שעולה פי 2 תהיה יותר טובה. הפנטקס,בטווח מחירים שלה,מציעה לפי העובדות, יותר מכל אחרת בטווח הזה, כך שאני לא רואה סיבה למה ללכת על אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...