איך להגביר את עוצמת הקליטה בבית ( WIFI ) ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להגביר את עוצמת הקליטה בבית ( WIFI ) ?

yuval_200

Recommended Posts

במרפסת הקליטה כבר חלשה, יש יותר מדי קירות שה WIFI צריך לעבור.

אני לא הולך למקם מחדש את הראוטר האלחוטי, אין אפשרות.

חשבתי על הוספת נקודת גישה אלחוטית ( ACCESS POINT).

ואז ראיתי שישנו מוצר נוסף שנקרה מאריך טווח.

מה ההבדל בין השניים ? מה עדיף ?

לאלה מכם בעלי הניסיון בהגדלת טווח \ עוצמת השידור בבית, מה עשיתם ואיך ?

חברה מומלצת ?

אני לא רוצה להחליף אנטנה למשהוא עם עוצמה חזקה יותר מהסיבה הפשוטה שזה לא מספיק שאני משדר חזק יותר, אני צריך גם שהמקלט (במקרה זה כרטיס הרשת המובנה במחשב הנייד המרוחק ביותר בבית) יהיה בעל יכולת קליטה חזקה יותר, מה גם שאנטנה אחרת זה עוד כבל ועוד סירבול....

מה אתם ממליצים ?

תודה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראוטר ממוקם בחדרון קטן פנימי, כלומר קירות פנימיים של הבית מ 3 צדדיו (קיר חיצוני אחד), והחדר ממוקם בקצה אחד של הבית, עד לסלון יש קליטה סבבה אבל למרפסת שהיא המשך רחוק יותר של הסלון כבר אין קליטה טובה.

כך שאין הרבה מה לעשות עם הראוטר עצמו אלא להגדיל את הטווח בצורה כלשהיא.

אני מאוד מתלבט בין האנטנה הזו (לאחר מיון מבין עשרות סוגים - הראוטר האלחוטי שלי גם כן של D-LINK) לבין הרפיטר הזה או הזה.

האנטנה מין הסתם היא הפתרון הזול מבין השלושה, אבל אני חושש שהיא לא תניב ביצועים מספקים.

לעומת זאת הרפיטרים עדיפים וגם עולים כאמור יותר.

מה אתם חושבים ?

יש למישהו ניסיון מוכח וחיובי עם אנטנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסביבה ביתית עם קירות ומכשולים אנטנות, גם כיווניות, נותנות פתרון די מוגבל. מאריכי טווח הם פתרון לא רע (למה לא ללכת על פתרונות זולים יותר שמבוססים על נתב כמוסבר במדריך שלי?) אבל מקטינים את רוחב הפס האפקטיבי. האם יש אפשרות למקם את הנתב במקום אחר? אולי בכלל עדיף ללכת כל נתב מתקדם יותר בתקן N?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בכלל עדיף ללכת כל נתב אלחוטי מתקדם יותר בתקן N?

אתה יכול להסביר קצת על התקן הנ"ל ? מה הוא נותן ?

מאריכי טווח הם פתרון לא רע (למה לא ללכת על פתרונות זולים יותר שמבוססים על נתב כמוסבר במדריך שלי?) אבל מקטינים את רוחב הפס האפקטיבי.

אני לא רוצה ללכת על ראוטר נוסף ולהתחיל לשנות אותו כי אני רוצה מינימום התעסקות, לא רוצה להיכנס להרפתקאות.

מבחינת הקטנת רוחב הפס, אתה יכול לפרט קצת יותר ? איך זה בא לידי ביטוי ? יש רק מחשב אחד בבית שמשמש להורדות "כבדות" וזה המחשב הראשי שמחובר פיזית בכבל לראוטר האלחוטי, האם זה יכול להפריע לו מבחינת קצב ההורדות באופן משמעותי ?

תנסה את התוכנה הזאת

תעשה את המחשב הכי קרוב למרפסת נקודת גישה

http://www.bzeek.com/index.html

זה בדיוק העניין, שבמרפסת יש אחד בודד שיש לו בעיית גלישה.

אם אני הופך אותו ל AP, זה יעזור לו ?

אין עוד מחשבים בבית שיש להם בעיות.

רק במרפסת ששם יש מחשב אחד.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK הבנתי, אבל לצערי אין שום מחשב "בדרך"...

רוב המחשבים מרוכזים בחדרי המגורים שנמצאים קרובים אחד לשני , מחשב ראשי מחובר בכבל לראוטר ובאותו החדר יש גם שמחובר אלחוטית ופועל לפעמים בחדר ליד יש מחשב שני מחובר גם כן עם כבל לראוטר שנמצא יחד עם המחשב הראשי, וזהו.

ואז יש לנו את המרפסת ששם יש שעובד רוב שעות היום ואינו קולט כל כך טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר קצת על התקן הנ"ל ? מה הוא נותן ?

אני לא רוצה ללכת על ראוטר נוסף ולהתחיל לשנות אותו כי אני רוצה מינימום התעסקות, לא רוצה להיכנס להרפתקאות.

מבחינת הקטנת רוחב הפס, אתה יכול לפרט קצת יותר ? איך זה בא לידי ביטוי ? יש רק מחשב אחד בבית שמשמש להורדות "כבדות" וזה המחשב הראשי שמחובר פיזית בכבל לראוטר האלחוטי, האם זה יכול להפריע לו מבחינת קצב ההורדות באופן משמעותי ?

זה בדיוק העניין, שבמרפסת יש מחשב נייד אחד בודד שיש לו בעיית גלישה.

אם אני הופך אותו ל AP, זה יעזור לו ?

אין עוד מחשבים בבית שיש להם בעיות.

רק במרפסת ששם יש מחשב אחד.

תודה.

על רגל אחת בנושא תקן N אתה יכול לקרוא כאן -- http://www.netcheif.com/Articles/Router/router.htm. לקהפג נתב כ-AP ולקנפג AP זה כמעט אותו דבר. איזה נתב יש לך היום?

הוספת AP מקטינה את רוחב הפס האלחוטי פי 2 כיוון שכל שידור צריך להיות משוחזר מחדש על ידי ה-AP. השחזור הזה מקטין את רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...