שלום לכל, יש לי אובונטו ואני חדשה ממש בעניין, יש לי כמה שאלות: - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לכל, יש לי אובונטו ואני חדשה ממש בעניין, יש לי כמה שאלות:

רקשאלה

Recommended Posts

1. יש לי מכשיר של מדפסת\סורק של סמסונג, האובונטו זיהה לי את המדפסת אך הוא מציג אותה כחסרה cups ולא נותן לי גישה אליה.. הורדתי את ה- cups, אבל אני לא יודעת לשייך אותם.

2. את הסורק במכשיר הוא בכלל לא מזהה, מה לעשות?

ד'א, יש לי דרייבר שהורדתי מהאתר יש סמסונג ויש לי גם מה- cd המצורף.

3. איך מגדירים תוכנות שיתוף קבצים, האם זה זהה למה שהיה בחלונות?

4. אני לא יודעת להתקין דברים אם הם לא באים מההסרה\הוספה ביישומים.

5. אם אני רוצה להתקין משהו מההסרה\התקנה, אבל אני מקבלת הודעת התנקשות עם הפנייה למנהל החבילות, איך אני מזהה במנהל החבילות את הבעייה?

אני אשמח אם תענו לי בצורה של כיתה א', כי אני ממש בורה בעניין, רק בהחתחלה, גם בשפת גן ילדים אני אקבל בברכה

תודה רבה לכל העוזרים

שרון[br]פורסם בתאריך: 18.10.2008 בשעה 16:36:21

ועוד משהו:

6. אני משתמשת בפיירפוקס עוד מזמן ה- הלא רחוק שלי, אבל בנוסף היה לי אקספלורר שש לאתרים מסויימים, איזה באובנטו יכול להחליף את השש לעניין אתרים פיננסיים, מוסדות ועוד כאלה?

שוב תודה,

שרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Welcome to linux!

זאת קבלת הפנים שקיבל כל אחד מאיתנו כשניסה. לפי הסטטיסטיקה, 99% מאלה שניסו לא אהבו את קבלת הפנים הזאת.

לגבי הדרייברים, אפשר לבדוק באתר היצרן ולהתפלל להוא תומך בלינוקס. תוכנות של לא יעבדו בלינוקס בלי אימולציה (Wine), ולדעתי זאת האפשרות היחידה לגבי ה-Explorer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.מורידים קליינט לפרוטוקול שאת מעוניינת (למשל amule ל ed2k ו azureus ל bitorrent)

4.תורידי חבילות מסוג deb ותתקיני אותם עם

sudo dpkg -i *.deb

(כשהכוכבית זה שם הקובץ)

אבל בשלב ראשון, תשתדלי להשתמש רק במנהל החבילות, אפשר להוסיף לו מקורות (repositories)במידת הצורך

5.יש לך דוגמה ספציפית להתנגשות כזאת?

6.אין תחליף, את יכולה להתקין בנוסף במכונה וירטואלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם המדפסת לא נדירה הוא אמור לזהות אותה כשאת מדליקה אותה בפעם ראשונה ולהציע לך להתקין דרייבר מהרשימה. תנסי לחפש גם ב

System->Administration->Printing

את הדרייבר המתאים. אצל לי זה זיהה את ה שלי וזה גם 3 ב 1 (מדפסת/סורק/מכונת צילום).

2. מה זאת אומרת בכלל לא מזהה? תדליקי את הסורק כנסי ל

Applications->Graphics->Xsane image scanner

ותנסי לסרוק משהוא.

3. את מתכוון לביטורנט/אימול? כן זה דיי זהה את מורידה קליינט ומגדירה אותו.

4. רוב התוכנות שאת צריך אמורות להיות בסינפטיק, אם אין כנסי לאתר הבית של התוכנה ואם יתמזל מזלך יהיה שם קובץ DEB את פשוט מורידה אותו ומריצה וזה מתקין הכל, אם לא כנראה שתאלצי לקמפל לבד.

5. לא הבנתי, תמונה/דוגמא תוכל לעזור.

6. אין אחד כזה, כל הדפדפנים שבאים ללינוקס תומכים בצורה נכונה ב HTML שלא כמו IE, ולצערי נכון להיום אתר שבכלל לא נגיש דרך FF אין אפשרות לגשת אליו בצורה נורמלית בלינוקס, מקווה שזה ישתנה בעתיד הקרוב.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את הקליינטים כבר ממנהל החבילות, השאלה שלי הייתה לגביי ההגדרות שם.

וירטואליה לחלונות.. כל העניין הוא היה לסגת מהם, נראה בקשר לזה

לגביי דוגמא, אני אמצא בקרוב, ואציג אותה פה.[br]פורסם בתאריך: 18.10.2008 בשעה 16:57:36

1. אם המדפסת לא נדירה הוא אמור לזהות אותה כשאת מדליקה אותה בפעם ראשונה ולהציע לך להתקין דרייבר מהרשימה. תנסי לחפש גם ב

System->Administration->Printing

את הדרייבר המתאים. אצל לי זה זיהה את ה שלי וזה גם 3 ב 1 (מדפסת/סורק/מכונת צילום).

2. מה זאת אומרת בכלל לא מזהה? תדליקי את הסורק כנסי ל

Applications->Graphics->Xsane image scanner

ותנסי לסרוק משהוא.

3. את מתכוון לביטורנט/אימול? כן זה דיי זהה את מורידה קליינט ומגדירה אותו.

4. רוב התוכנות שאת צריך אמורות להיות בסינפטיק, אם אין כנסי לאתר הבית של התוכנה ואם יתמזל מזלך יהיה שם קובץ DEB את פשוט מורידה אותו ומריצה וזה מתקין הכל, אם לא כנראה שתאלצי לקמפל לבד.

5. לא הבנתי, תמונה/דוגמא תוכל לעזור.

6. אין אחד כזה, כל הדפדפנים שבאים ללינוקס תומכים בצורה נכונה ב HTML שלא כמו IE, ולצערי נכון להיום אתר שבכלל לא נגיש דרך FF אין אפשרות לגשת אליו בצורה נורמלית בלינוקס, מקווה שזה ישתנה בעתיד הקרוב.

בהצלחה

כנראה שלא הבנת, המכשיר שלי, הוא סורק ומדפסת יחד.

מדפסת מובנת עם סורק.

יש לי דרייבר הן מהאתר של סמסונג, וגם על הדיסק שקיבלתי בעת הקנייה.

האובונטו מזהה את המדפסת אבל חוסם אותה מהדפסת בטענה שחסרים לו cups ואת הסורק הוא לא מזהה כלל, גם לא עם התוכנה ההיא.

[br]פורסם בתאריך: 18.10.2008 בשעה 17:10:20

הורדתי את הקליינטים כבר ממנהל החבילות, השאלה שלי הייתה לגביי ההגדרות שם.

וירטואליה לחלונות.. כל העניין הוא היה לסגת מהם, נראה בקשר לזה

לגביי דוגמא, אני אמצא בקרוב, ואציג אותה פה.[br]פורסם בתאריך: 18.10.2008 בשעה 16:57:36

כנראה שלא הבנת, המכשיר שלי, הוא סורק ומדפסת יחד.

מדפסת מובנת עם סורק.

יש לי דרייבר הן מהאתר של , וגם על הדיסק שקיבלתי בעת הקנייה.

האובונטו מזהה את המדפסת אבל חוסם אותה מהדפסת בטענה שחסרים לו cups ואת הסורק הוא לא מזהה כלל, גם לא עם התוכנה ההיא.

מה זה קובץ deb, איפה אני מוצאת אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא רק התחילה עם וכבר אתם מפילים עליה קבצי deb. קבצי deb הם רק במקרה הכי גרוע.

תקשיבי תשכחי מכל הADD/REMOVE של וינדוס. בלינוקס יש לך את synaptic.

את נכנסת אליו מחפשת את התוכנה שאת רוצה ומתקינה, מאוד פשוט.

לגבי הדרייורים של המדפדת, תיהיה בטוחה שאת לא שראשונה שנתקלת בבעיה, ברוב הפעמים חיפוש קצר בגוגל יתן לך את תשובה.

לגבי תוכנת שיתוף קבצים תעשי חיפוש בsynaptic ותורידי תוכנה שמוצאת חן בענייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא רק התחילה עם וכבר אתם מפילים עליה קבצי deb. קבצי deb הם רק במקרה הכי גרוע.

תקשיבי תשכחי מכל הADD/REMOVE של וינדוס. בלינוקס יש לך את synaptic.

את נכנסת אליו מחפשת את התוכנה שאת רוצה ומתקינה, מאוד פשוט.

לגבי הדרייורים של המדפדת, תיהיה בטוחה שאת לא שראשונה שנתקלת בבעיה, ברוב הפעמים חיפוש קצר בגוגל יתן לך את תשובה.

לגבי תוכנת שיתוף קבצים תעשי חיפוש בsynaptic ותורידי תוכנה שמוצאת חן בענייך.

אני בטוחה שלא, לכן באתי לפורום לשאול ולהתעניין, בכל מקרה, יש לי את הדרייבר, הוא מותקן, אבל המדפסת חסומה והסורק לא מזוהה. ו

ושוב, זה וסורק באותו מכשיר, - scx- 4521f,

אני מוכנה להסביר שוב, למי שלא הבין..

לגביי המדפסת הוא מזהה אותה, אבל היא חסומה בטענה שאין לי CUPS

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר..

תנסי להריץ בטרמינל:

sudo apt-get install cupsys cupsys-client

תעדכני אם זה עזר. כמו כן אם אפשר לצרף את השם המלא של המדפסת כולל המודל שלה.

[עריכה]

חיפוש בגוגל את הצמד ubuntu samsung scx - 4521f

הביא לתגובה בפורום של אובונטו שהיא לקישור הבא:

http://www.elijahlofgren.com/linux/ubuntu/#scx-4521f

אולי זה יעזור.

לגבי DEB, זאת חבילה מין installer שהיה בחלונות, את פשוט לוחצת עליו פעמיים וזה מתקין כל מה שצריך לבד. הם נמצאים באתרים של תוכנות, כרגע אין לי דוגמא ספציפית של תוכנה, בכל מקרה לפני זה עדיף להריץ חיפוש בסינפטיק או ב Applications->Add/Remove

mtnm

קימפול של תוכנה לבד זה מקרה הכי גרוע... מה רע בקבצי DEB? מה שאתה מוריד מסינפטיק זה גם DEB רק שהוא מוריד ומתקין לבד הכל, יש מקרים (נדירים) שתוכנה שאתה צריך לא מצאת ברפוסיטוריס של ההפצה, זה קורה ולכן נאלצים להוריד לבד, זה לא כזה גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר..

תנסי להריץ בטרמינל:

לגבי DEB, זאת חבילה מין installer שהיה בחלונות, את פשוט לוחצת עליו פעמיים וזה מתקין כל מה שצריך לבד. הם נמצאים באתרים של תוכנות, כרגע אין לי דוגמא ספציפית של תוכנה, בכל מקרה לפני זה עדיף להריץ חיפוש בסינפטיק או ב Applications->Add/Remove

mtnm

קימפול של תוכנה לבד זה מקרה הכי גרוע... מה רע בקבצי DEB? מה שאתה מוריד מסינפטיק זה גם DEB רק שהוא מוריד ומתקין לבד הכל, יש מקרים (נדירים) שתוכנה שאתה צריך לא מצאת ברפוסיטוריס של ההפצה, זה קורה ולכן נאלצים להוריד לבד, זה לא כזה גרוע.

תודה

לא עניין של גרוע או לא, עניין של התמצאות במערכת ההפעלה, אני עדיין בורה, ועניין המדפסת\סורק שיש לי חשוב לי, ומשום מה זה לא נפתר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6. אני משתמשת בפיירפוקס עוד מזמן ה- XP הלא רחוק שלי, אבל בנוסף היה לי אקספלורר שש לאתרים מסויימים, איזה דפדפן באובנטו יכול להחליף את השש לעניין אתרים פיננסיים, מוסדות ועוד כאלה?

אין באמת "אלטרנטיבה נורמאלית" לדבר הזה. אך אם את באמת צריכה Explorer ניתן דרך Wine (מימוש מסויים של הפונקציונאליות של חלונות בלינוקס) להריץ אותו. יש גם מדריך להתקנה : http://ubuntu-il.com/wiki/index.php?title=Ies4linux

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר..

תנסי להריץ בטרמינל:

[עריכה]

חיפוש בגוגל את הצמד ubuntu samsung scx - 4521f

הביא לתגובה בפורום של אובונטו שהיא לקישור הבא:

http://www.elijahlofgren.com/linux/ubuntu/#scx-4521f

אולי זה יעזור.

mtnm

יש לי את הלינק הזה, אני לא מבינה מה הוא עושה שם, חצי ממה שרשום שם הוא סוג של סינית בסוג העתיק לגביי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסי להריץ בטרמינל

sudo /etc/init.d/cupsys restart

אם זה לא יעזור נעבור על המדריך

עשיתי, לא עובד

יש זיהוי של סוג המכשיר, אבל הוא רושם למדפסת stopped

לא ברור לי למה, ושוב אין זיהוי של הסורק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהרבה יותר פשוט (במיוחד למשתמש המתחיל) לעבוד דרך applications--> Add/Remove.

יש מדריך המסביר את כל הנושא של הורדת תוכנות לעומק:

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Ubuntu

אישית אני ממליץ רק לסמן וי על כל האפשריות ב- Software resource (תמונה שניה במדריך) ולעבוד דרך ה- Add/Remove. כמעט כל תוכנה (למעט כמה מסחריות או תוכנות בשלבי בטא) שצריך (והרבה שלא צריך) נמצאת שם.

לגבי המדפסת והסורק מצבך טוב, applications-->accessories-->terminal יפתח לך חלון שבו תוכלי להקיש את פקודות שרשומות במדריך (במלבנים האפורים), תעקבי אחרי המדריך, תפעלי לפי ההוראות ותקווי לטוב :).

אגב אם את רוצה לעשות paste בטרמינל פשוט תלחצי על הכפתור האמצעי של העכבר (גלגלת), זה יחסוך לך המון הקלדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...