האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

אם היו עושים סקר עם , האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן והשטחים וחצי מירושלים , תמורת שלום ( שלום קר כמו שיש מצרים , כי שלום אמיתי בחיים אבל בחיים לא יהיה) האם הייתם מסכימים?

אני אישית לא, אני מעדיף שנהיה במצב שיש עכשיו מאשר למסור את כל המורשת שלנו , כי בלי ירושלים והגולן, מה אנחנו בעצם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא. זה אסון בטחוני.

הרי שלום אמיתי אף פעם לא יהיה, ובשניה הכל יכול להתלקח ועלולה לפרוץ מלחמה. ואז בלי ירושלים והגולן ניהיה בבעיה.

תראו עכשיו מה קורה עם ירושלים, כל שני וחמישי יוצא משם איזה פיגוע מונפץ אחר ואין מה לעשות עם זה.

ועל הגולן אין בכלל צורך להרחיב בתור איזור אסטרטגי בין החשובים בצפון הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. זה אסון בטחוני.

הרי שלום אמיתי אף פעם לא יהיה, ובשניה הכל יכול להתלקח ועלולה לפרוץ מלחמה. ואז בלי ירושלים והגולן ניהיה בבעיה.

תראו עכשיו מה קורה עם ירושלים, כל שני וחמישי יוצא משם איזה פיגוע מונפץ אחר ואין מה לעשות עם זה.

ועל הגולן אין בכלל צורך להרחיב בתור איזור אסטרטגי בין החשובים בצפון הארץ.

בנוסף, מדינה מוגדרת בין היתר על ידי שטחה, ולכן במידה והגולן כבר לא יהיה בשליטתנו מדינת תוגדר מחדש,

פרט לכך ששטחה של יקטן, גם כבודה יקטן, וכן יתרונה האסטרטגי יעלם.

וישנם היבטים נוספים לעניין, בסופו של דבר - אסור לוותר על שטחים! ולא משנה אילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשר לוותר על שטחים תמורת שלום. אלא מה, מי שדורש שטח תמורת שלום לא רוצה שלום - הוא רוצה שטח. וכשהוא יקבל את התשלום שלו, מה יהיה האינטרס שלו להמשיך לספק את ה"סחורה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא... אסור בשום אופן

כמה אנשים מצאו את מותם בכדי לכבוש את השטחים הללו ( אזרחים וחיילים) להחזיר את שטחים אלו כאילו מותם היה לשב...

ולא רק זה.. להזחיר את שטחים אלו תגרמום למוות של עוד אנשים...

לא יהיה דבר כזה שלום עם המוסלמים זה עם שתקוע 3000 שנה אחורה והכל אצלהם מושרש על דם והרס וכוח... החזרת שטחים אלו לא תתן כלום חוץ ממלחמה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט לכך ששטחה של יקטן, גם כבודה יקטן, וכן יתרונה האסטרטגי יעלם.\

בתור ימני ומתנגד לנסיגות, אני עדיין חושב שמה שכתבת כרגע זה שטויות במיץ.

עכשיו להסברת העמדה שלי:

לירושלים אין משמעות אסטרטגית אלא דתית/סמלית אני מאמין שזהו סלע קיומנו (בכלל לא בצחוק).

מה גם שנסיגה כזאת לא תביא שלום: רוב הפלסטינים הצביע למפלגה שתומכת בפלסטין - "מהים עד הנהר"

סיבה נוספת היא, שהקו הירוק (שהוא קו שביתת הנשק בין לירדן 1949) לא רלוונטי בכלל לעניין הזה.

בקשר לסוריה: יכול להיות שהייתי מתפתה להסכם כזה בתנאים אחרים לגמרי.

אבל צריך לזכור, שהממשל בסוריה עלול ליפול. יש שם סכסוכים עדתיים בין עלווים לסונים ודרוזים וכורדים. במקרה של אי יציבות שלטונית, עלול לקרות שם בדיוק מה שקורה בעיראק. ובמקרה כזה נשאר בלי רמת הגולן ובלי שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל צריך לזכור, שהממשל בסוריה עלול ליפול. יש שם סכסוכים עדתיים בין עלווים לסונים ודרוזים וכורדים. במקרה של אי יציבות שלטונית, עלול לקרות שם בדיוק מה שקורה בעיראק. ובמקרה כזה נשאר בלי רמת הגולן ובלי שלום.

ותוך זמן קצר גם בלי רוח חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לוותר על סמ"ר משטח מדינת שיראל !!! לא משנה מה יהיה . כל מה ששייך לנו עכשיו הושג בדם, יזע המון דמעות, אנשים לא לשכוך את זה.

רמת הגולן היא מקום אסטרטגי חשוב באזור שלנו.. ואם נחזיר אותו לסורים ירד עלינו גשם של רקטות..

שלא נדבר אובדן של ישובים שלמים בצפון, וחלק לא קטן מהכלכלה מבוסס על הצפון.. ושלא נדבר על עקירת משפחות שלמות מהבתים שלהם ומקור הפרנסה שלהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...