מהי משמעות החיים ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי משמעות החיים ?

zorgi

Recommended Posts

מהי משמעות החיים? או מהי משמעות החיים בשבילכם?

והאם לדעתכם אפשר להגדיר משמעות אוניברסלית אחת אשר נכונה לכולם?

משמעות החיים בשבילי:

אני חושב שבסופו של דבר, משמעות החיים מוכתבת לנו וניקבעת בחלקה הגדול בשבילנו, על ידי האבולוציה והסביבה ואני אסביר:

איך הסביבה משפיע עלינו:

מהרגע שנולדתם אתם מגיבים למה שאתם קולטים מהסביבה בעזרת החושים שלכם : ראייה, שמיעה, מישוש, טעם, ריח (בואו נעזוב כרגע חוש שישי אם יש כזה דבר). עכשיו, מכול המידע שקיבלתם מהחושים האלו אתם יוצרים ומפתחים את התודעה שלכם,באופן שוטף. במהלך החיים אתם צוברים מידע וחוויות חדשות מהחושים אשר משדרגות את "המודל" שלכם לגבי הסביבה בה אתם חיים.

איך משפיעה עלינו האבולוציה:

ואני מתכוון להשפעה הישירה שלה עלינו כלומר: הרצון שלנו לסקס - היתרבות המין שלנו, פחד- הישרדות .

עכשיו נשלב את כול הדברים שמשפיעים עלינו, שהם בעצם יוצרים את התודעה שלנו ( אתם כמובן יכולים להוסיף עוד דברים אם שכחתי משהו):

טעם - התמונות שאנחנו כול הזמן רואים בראש שלנו שזה כולל צבעים שונים, זיכרונות של חוויות ועוד.

שמיעה - מנגינות, שפה ,קולות ומילים , כול מה שאנחנו יכולים לישמוע גם בדימיון שלנו בלי שאנחנו באמת שומעים.

מישוש- כול מה שאנחנו יכולים להרגיש. מגע של אנשים, חפצים, רוח, חום, קור ועוד

ריח -ריחות.

טעם -טעמים.

פחד -

אהבה -

שינאה -

חזון - רגש מאוד חזק. הכוונה היא לאותה ההרגשה שיש לנו כשאנחנו רוצים לעשות משהו או שיש לנו מטרה מסויימת. דוגמאות: החלטתי שאני רוצה לטוס לחלל. באותם רגעים שאני חושב על זה יכולה לעבור בי הרגשת צמרמורת מאוד חזקה שמלווה בדמיונות של עצמי טס בחלל ואחר כך אני חושב בכול הרצינות איך להשיג את המטרה הזאת. או משהו הרבה יותר פשוט כמו : אני רוצה לצאת לטייל ולאכול פלאפל, באותו הרגע אני יתחיל לדמיין את עצמי עושה את זה ותהיה לי הרגשה של "קוצים", כאילו אני חייב לקום ולהתחיל לעשות משהו, להתקדם לעבר המטרה שלי.

עכשיו תקחו את כול אלו ותחברו את כולם ביחד ואז תקבלו את התודעה שלכם !

ועכשיו כיוצא מכך, מהי משמעות החיים? אוביקטיבית: כול המשמעות שלנו בחיים זה להביא לסיפוק הצרכים שלנו ,אשר בסופו של דבר יגרמו לנו לישרוד ולהתרבות.

אבל מה, אני רואה את החיים כמתוחכמים למדי,איך שהוא הם הצליחו ( לא יודע מיזה הם :האבולוציה, חוקי היקום, אלוהים, שכול אחד יחליט בשבילו) לגרום לכול העסק הזה להיות מאוד מאוד סוביקטיבי ואישי לכול אחד מאיתנו.

כולנו צריכים לספק את הצרכים שלנו שהם בדיוק אותם צרכים ! אוכל, מים, לישרוד ולהתרבות אבל מה :באופן פרדוקסלי,למרות שכביכול אנחנו אמורים להרגיש אותו הדבר זה לא כך. לכול אחד יש תחושה שונה לגמרי של חיים, רצונות משלו ,אהבות אחרות ,טעמים אחרים, וגם אם יש אנשים שחושבים אותו הדבר אנחנו לא מרגישים כך. כול אחד מרגיש עצמו מיוחד בדרך שלו. למי מאיתנו לא היתה פעם את המחשבה, שמה שאנחנו חושבים, אף אחד אחר לא חשב על זה כך באותה הצורה בדיוק.

לסיכום: אני חושב שכול המנגנון הזה הוא גאוני בצורה שלא תאמן ומשמעות החיים שלי היא פשוט : להנות מהחייםשלי כול עוד אפשר, לא להתכחש לדחפים ולסקרנות שלי ולבצע אותם ! ( נ.ב- למזלי אני לא מרגיש דחף בלתי נשלט לירצוח אנשים )

:itschy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה אם המשמעות שאנחנו מייחסים לחיים היא כלי של האבולוציה כדי שהמין שלנו ישרוד ולא סתם משמעות אקראית.

תשאל אנשים, הרבה יגידו לך שכול מה שחשוב להם זה להקים מישפחה וזה המשמעות בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכיח .

אתה מאמין שאחרי שאתה מת הנשמה שלך הופכת למן קאספר ?

החיים זה מוסג שהרבה אנשים אינם מבינים, לא באמת. החיים זה כל דבר שטמונה בו אנרגיה, וכל דבר שאין בו אנרגיה פשוט לא קיים לא ביקום שאנו חיים בו. לכן המושג חיים היה ויהיה נושא לויכוח אפילו בין מדענים ידועי שם מכל רחבי הגלובוס.

תנסה אתה להגדיר חיים ותראה לאיזה מילכוד אתה נכנס. מוכן ?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיים זה מוסג שהרבה אנשים אינם מבינים, לא באמת. החיים זה כל דבר שטמונה בו אנרגיה, וכל דבר שאין בו אנרגיה פשוט לא קיים לא ביקום שאנו חיים בו. לכן המושג חיים היה ויהיה נושא לויכוח אפילו בין מדענים ידועי שם מכל רחבי הגלובוס.

תנסה אתה להגדיר חיים ותראה לאיזה מילכוד אתה נכנס. מוכן ?...

חיים - חמש החוקים שמגדירים משהו חיי

חילוף חומרים

תגובה לסביבה

התפטחות

התרבות

ועוד משהו ...

לפחות 4 מהרשימה שלמעלה ...

פעם אחרונה שבדקתי בן אדם מת לא מתרבה או מגיב ולסביבה וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...