עזרה למתחיל: דרושה הפצה קלה לניגון סרטים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה למתחיל: דרושה הפצה קלה לניגון סרטים

Recommended Posts

שלום,

אף פעם לא היה לי , אז אני באמת מגיע מנקודה 0, אבל קראתי בסטיקי, ולא מצאתי הפצה שתתאים בדיוק לצרכים שלי.

אני מחפש הפצה קלה ומהירה מאוד, עדיף עם ממשק גרפי שדומה לGNOME (זה מה שהכי מצא חן בעייני בינתיים, אבל אולי לא חיפשתי מספיק) ושתהיה כמה שיותר אינטואיטיבית בלי קימפולים-שימפולים, על מנת שתעלה במקום הווינדוז במהירות, ותוכל לנגן וסרטי XVID (עדיף כמובן עם תרגום בעברית).

המטרה היא אגב, לראות בטיסות בלי להפעיל את הווינדוז כל פעם מחדש שיאנוס לי את הבטריה/משאבים. אולי אני אלמד גם לאהוב קצת את הלינוקס, מי יודע ::)

מה תוכלו להמליץ לי? האם אפשר שהמערכת תהיה על diskonkey? כלומר, Live CD, והאם זה יפגע בביצועים של ניגון הסרטים?

אני אשמח אם גם תצרפו הוראות צעד-אחר-צעד כיצד להתקין בדיוק..

תודה! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור מה אתה רוצה...

מערכת שתשמש ל-HTPC?

אתה מודע לכך שמערכות שפועלות על DOK לרוב "נדירות" ולא כ הפצה פועלת בלייב..

בנוגע להדרכה של צעד צעד.. לא נראה לי שאנחנו צריכים להנחות אותך צעד צעד- כמו שלמדת ללכת כשהייתה קטן, אף אחד לא לימד אותך ללכת. ההורים שלהם רק עזרו לך מהצד- ככה אנחנו פה בקהילה- צריך עזרה? נעזור לך בכיף, אבל להדריך צעד צעד לא הכי יקרה- נוכל להנחות אותך באיך להתחיל ת'שימוש ומה עושים אבל מה עושים על כל בעיה ואיך אתה מתקין והכל זה בעיה..

בנוגע למערכת שמומלצת- אני אלך עם העדר כי גם לי יש כזו ואמליץ על אבונטו 8.04 שממש מדהימה! מזהה את הרכיבים במחשב ובאה כמעט עם הכל מהקופסא מה שנקרא.. המערכת רצה מהר ויש לה קהילת משתמשים רחבה שזה דבר מאוד מומלץ בלינוקס. מלבד זאת יש שיפור עצם לעומת 7.10 מבחינת העיברית שאין צורך להתקין בנפרד כי היא באה כבר מובנת בגרסא הזו לעומת הישנה.

מלבד אבונטו קיימות גם מנדריבה, דביאן ועוד רבות מומלצות...

זה על קצה המזלג..

תזכור הכניסה בהתחלה קצת קשה- המערכת תעשה מה שתגיד לה ובקושי תצתרך לומר לה דברים והיא תעשה מה שתרצה אבל אם לא תתקין את הכל כמו שצריך אז יהיו לך אולי פה ושם קריסות ובמקרה הכי נורא זה לא בעיה לתקן אותם- המערכת ממש ידידותית! אחרי שתנסה ותגיד לעצמך לא להיתייאש תאמין לי שאתה תשאר בלינוקס איזה 75% מהזמן שתהיה על המחשב לעומת במקרה ואתה משחק משחקים..

וכמובן- ברוך הבא ללינוקס! :xyxthumbs:

בהצלחה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך ללכת על damn small linux, הפצה קטנה שלא מגיעה עם הרבה דברים שרצים ברקע - יכול לעזור לך גם לחסוך סוללה

ויש גם מדריכים איך להתקין אותה על DOK כמו זה או זה קח בחשבון שלא כל מחשב מסוגל לעשות בוט מDOK

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובנטו 8.04,אין שום צורך להוריד אבק מהדיסקים של הדריברים או להיתקשר לספק ,אפילו לא להוציא את האספירין מהארון!

אתה מוריד,צורב על דיסק כקובץ iso וההתקנה מבחינתך היא סהכ לענות על כמה שאלות פשוטות וגודל המחיצה שאובנטו יכולה לחלק.

הכל מזוהה אוטומטית(לפחות אצלי) רואוטר,חומרה ועוד שטויות,יש המון תוכנות חינמיות מעולות שמגיעות יחד איתה

(פיגין למשל,למסנגר icq ועוד מיליון ואחד פרוטוקולים)

בקיצור:

http://ubuntu-il.com/site

שעתיים הורדה וכיף מתחיל!! :xyxthumbs:

נ.ב.-ההתקנה היא בעצם לייב סידי (מערכת הפעלה לכל דבר מהדיסק) ,ושמה בשולחן עבודה יש לך תוכנה שמתקינה אם אתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערכתי, וללא עריכת מחקר כלשהו מצידי, Ubuntu לא צפויה להיות עדיפה בהרבה מ- מבחינת צריכת-החשמל בעת עומס (כגון : הקרנת סרט).

וזאת, כמובן, בהנחה שכל הדברים הלא-חיוניים ב- מכובים בעת הקרנת הסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם Mint. זו הפצה שהתפתחה מאובונטו עם מטרה לתמוך במדיה (סרטים וכיו"ב).

חברה שלי מאוד נהנית ממנה :-).

היא משתמשת בGNOME כמו שרצית וגם יש לה טריקים ושטיקים משלה, ממש קל על העיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...