עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

חלקית, לא לגמרי.

למשל, ככלל אצבע ככל שהדירה זולה יותר השכירות השנתית מהווה חלק גדול יותר מערך הדירה לעומת דירות יקרות.

בעלי הדירות יעדיפו שוכר שישלם פחות מאשר שהדירה תעמוד ריקה. על דירה ריקה צריך לשלם גם ארנונה, מים + ביוב, אגרות למיניהן, ועד בית, חשמל וכדומה.

כתוצאה מגרירת מחירי השכירות כלפי מטה, גם מחירי הדירות סביר שירדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני פחות מעוצבנת על יוקר המחיה, כי למרות שזו שחיטה וכואב לי בכיס על בסיס חודשי, ברור לי שצריך לשלם כדי לחיות במרכז העניינים.

מה שמביא לי ת'קריזה זה הכוליערות החמדניות שמשכירים דירות בתל-אביב שבפירוש לא ראויות למגורים, מסבים כל מיני מקלטים ומחסנים לעלק-דירת-לופט עם נוף לביוב, מכונת כביסה בחדר מדרגות וריבוע של 20X20 ס"מ באמצע הסלון בתור מטבח אמריקאי.

אז הציניקנים יכולים עד מחר לבלבל את המוח על "תגורו במקום אחר" - פה זה כבר לא עניין של הצע וביקוש, אלא גועל נפש צרוף.

גם הנושא הזה מזמן לא רק בתל אביב

שאחי חיפש לשכור דירה ראינו מספיק מקלטים אטומים ומחסנים מחופשים לדירה

יש לנו גם לקוח אחד שבנה "יחידת דיור" בגודל של מחסן קטן בשטח שלו

תחשבי על זה שבגודל של חדר קטן הוא הכניס מקלחת\שרותים\מטבח \וכמובן מקום למיטה

כמובן הכל ביחד ותתפלאי לפעמים יש שוכרים לצינוק הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח שהוא משכיר את הצינוק ב 1500 ש"ח.

מה לדעתך היה קורה למחיר של דירה קטנה אך נורמאלית שמושכרת היום ב 2700 ש"ח אם הצינוק לא היה נבנה ומושכר?

תשובה

עולה ל 3700[br]פורסם בתאריך: 19.06.2008 בשעה 23:39:46

חלקית, לא לגמרי.

למשל, ככלל אצבע ככל שהדירה זולה יותר השכירות השנתית מהווה חלק גדול יותר מערך הדירה לעומת דירות יקרות.

בעלי הדירות יעדיפו שוכר שישלם פחות מאשר שהדירה תעמוד ריקה. על דירה ריקה צריך לשלם גם ארנונה, מים + ביוב, אגרות למיניהן, ועד בית, חשמל וכדומה.

כתוצאה מגרירת מחירי השכירות כלפי מטה, גם מחירי הדירות סביר שירדו.

האמת זה נושא מאוד מורכב וזה כמו לחפש מי קדם הביצה או התרנגולת.

אבל צריך גם להבין שמחירי דירות יד שני מושפעים ממחירי הדירות החדשות. נניח שמחיר דירה ישנה הוא בערך 30% נמוך ממחיר דיירה חדשה. אם מדד הבניה עולה או שעולים מצרפת עעולים וקונים, עולים מחירי הדירות החדשות ואיתם מחירי הדירות המשומשות ואיתם מחירי השכירות...

עד שבסוף הבועה מתפוצצת כמו אצל הדוד סם, וחוזר חלילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדירות הקטנות הסבירות כבר היום עולות 3200

לאותם אנשים שמשכירים צינוק כנראה אין את הכסף לדירה סבירה

זה לא שאתה יכול להחליט יום אחד שיש ביקוש גדול ויש

ואז להגיד טוב מיליון דולר לחודש

לאנשים פשוט אין את הכסף

אפילו לגור אם שותפים זה לא קל כי הרבה דברים עלו במחיר ולא רק שכירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ב 100%.

לרגע על תחשוב שאני מצדיק את המצב הקיים.

אבל תתפלאו אם נופלים עם קצת מזל (בעצם הרבה) על בעל בית הגון ומתחשב, אז המחירים אומנם גבוהים אבל בהחלט נמוכים ממחיר השוק, ואני מכיר מספר דוגמאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא להתפשר? מה כ"כ מיוחד בת"א? דחיסות הפיח שם?...

אתם יכולים לגור בדירות מדהימות(ביחס לסטודנטים לצורך העניין) במחירים האלה בראשל"צ\חולון\רחובות\נס ציונה וכו' ולהינות מקירבה למוסדות לימוד(כולל אוניברסיטת ת"א למשל) וכל מקום בילוי אחר, בת"א, בסביבה, ובתוך כל עיר(ממש, אבל ממש לא חסר)

אוכל(ביצים, ירקות, חלב, לחם,גבינה...) וכאלה(פיצה...) זה גם לא יקר, אז אין מה להתלונן.

אבל אם מתעקשים על ת"א(אם מישהו יוכל להעביר לי איזה הווי מיוחד מילא, אבל איך שאני רואה ת'עיר הזאת היא מאוד אובר-רייטד, ראשון תמיד תהיה יותר יפה :P) - תתעקשו להנאתכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו חכם פעם אמר-

"ת"א לא יפה- היא מדוגמת"

שמעתי את זה לפני כמה שנים, לא זוכר איפה, אבל המשפט הזה נכון עד היום. אין שום דבר "יפה" בעיר הזו, ג'ונגל של בטון. עיר שיש בה חוף ים ואי אפשר לראות את הים בגלל סוללת מלונות שמסתירה, לכל אורך החוף.

חוץ מפרסומאים באמת ובעלי מקצוע "אומנותי" כביכול- תהרגו אותי, אבל אני לא מבין למה לחיות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר ליד כיכר המדינה.

וחזרה לדיון, אני גר בת"א ואני באמת לא יכול להבין אנשים שרוצים לגור פה.

רק עכשיו השתחררתי ולא חיפשתי ממש ברצינות, אבל ממה שראיתי צריך לבזבז 70-80% מהמשכורת רק בשביל להשכיר דירה פה ואני לא מבין למה שמישהו שפוי יעשה את זה, ברגע שאני אמצא עבודה סבבה אני עובר לאחד מהלווינים שבהם השכירות זולה בעשרות אחוזים וה20 דקות יותר נסיעה בבוקר באמת לא מצדיקות את כמות הכסף שצריך להשקיע כדי לגור כאן(גם אם מסתכלים על זה מבחינת שעות עבודה לעומת 20 דקות נסיעה זה נראה טיפשי מאד).

בקשר לתלונות על האוכל, כאן אני לא ממש מבין מה אתה רוצה.

יש לך עשרות סופרים עם מבצעים, יש לך את שוק הכרמל ויש לך עשרות מכולות, אם אתה לא יכול להשקיע קצת מאמץ בלמצוא מקום זול אני מניח שזאת דיי בעיה שלך ולצורך העניין אחרי שעשיתי לא מזמן את שביל ועברתי בכל הארץ לא ראיתי מחירים זולים יותר מאשר במגה בעיר למשל ואף ברוב המקומות המחירים היו גבוהים יותר לרוב מוצרי הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר ליד כיכר המדינה.

וחזרה לדיון, אני גר בת"א ואני באמת לא יכול להבין אנשים שרוצים לגור פה.

רק עכשיו השתחררתי ולא חיפשתי ממש ברצינות, אבל ממה שראיתי צריך לבזבז 70-80% מהמשכורת רק בשביל להשכיר דירה פה ואני לא מבין למה שמישהו שפוי יעשה את זה, ברגע שאני אמצא עבודה סבבה אני עובר לאחד מהלווינים שבהם השכירות זולה בעשרות אחוזים וה20 דקות יותר נסיעה בבוקר באמת לא מצדיקות את כמות הכסף שצריך להשקיע כדי לגור כאן(גם אם מסתכלים על זה מבחינת שעות עבודה לעומת 20 דקות נסיעה זה נראה טיפשי מאד).

בקשר לתלונות על האוכל, כאן אני לא ממש מבין מה אתה רוצה.

יש לך עשרות סופרים עם מבצעים, יש לך את שוק הכרמל ויש לך עשרות מכולות, אם אתה לא יכול להשקיע קצת מאמץ בלמצוא מקום זול אני מניח שזאת דיי בעיה שלך ולצורך העניין אחרי שעשיתי לא מזמן את שביל ועברתי בכל הארץ לא ראיתי מחירים זולים יותר מאשר במגה בעיר למשל ואף ברוב המקומות המחירים היו גבוהים יותר לרוב מוצרי הבסיס.

צודק בקשר לאוכל וליד הבית שלי יש מכולת שמאוד יקר ואני תמיד קונה בשוק כרמל שם מאוד בזול ואיכותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את התלונות אבל המצב בארץ לא כזה גרוע, החברה שלנו מחזיקה סניף במומבאי (הודו) ומחירי השכירות שם גבוהים בהרבה למרות שההכנסה הממוצעת נמוכה משמעותית. בסה"כ, במדד של הכנסה ממוצעת ביחס למחירי שכירות, המצב בתל-אביב לא גרוע ביחס לערים גדולות בעולם.

בסופו של דבר יש דבר אחד שאפשר לעשות, התארגנות של צעירים תושבי תל-אביב נגד רון חולדאי בבחירות הבאות, וזו צריכה להיות התארגנות ציבורית ורועשת שתבהיר לראש העיר הבא שהוא לא יכול להמשיך לקדנציה נוספת ללא טיפול בנושא הדיור לצעירים בתל-אביב.

בכל יום שרון חולדאי מכהן ראש עיריית תל-אביב אחוז הצעירים בעיר קטן והסיכוי להציל את המצב נעלם.

גילוי נאות, הכותב ממש שונא את רון חולדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...