יש אנשים שאסור להתקין להם לינוקס - עמוד 7 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש אנשים שאסור להתקין להם לינוקס

Recommended Posts

ובכלל - לכל המלעיזים, נראה לי מאד שלרובכם אין נסיון אמיתי עם מערכות-הפעלה שאינן מתוצרת חברה אמריקאית מסויימת ( "ראיתי אצל חבר" או "התקנתי פעם" אינם מהווים "נסיון אמיתי" ! ).

אני כבר ויתרתי על הנסיונות לתקן אנשים שמדברים שטויות, טוב לראות שיש עדיין אנשים שעושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

• 3 שבועות מאוחר יותר...

השבוע מתקשרת אלי לקוחה עם fedora וסביבה גראפית של gnome ששואלת איך היא מתחברת לאינטרנט.

אני שואל אותה קודם כל איזה מודם יש לה--> התהליך לוקח בערך שלוש דקות כי היא בכלל לא מבינה מה זה מודם :s07:

אחרי שהבנתי שיש לה aztech 600e אני מסביר לה שהיא צריכה לבדוק אם יש לה ספריות של PPPoE מותקנות ואם לא להתקין אותם דרך מנהל החבילות שלה ואז ליצור תקשורת של PPPoE ורק להגדיר שם משתמש וסיסמא כי אין צורך שבום דבר אחר בתקשורת מהסוג הזה.

מכתיב לה כמה פעמים איך לרשום PPPoE...

מה שמצחיק שבמקרה של הזה זה מחשב מהעבודה ואני בכלל לא מבין איך אנשים מגיעים למצבים האלו מהתחלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^חיסכון בעלויות

זה ממש לא חיסכון בעלויות ההיפך להחזיק לינוקס כאשר אף אחד לא יודע להתשמש בו מבחינת עסק זה יקר יותר ובהרבה. בזבוז כמה שעות של עובד בשבוע אחד = עותק של חלונות.

בעסקים כאשר יש לינוקס יש שדורשת לינוקס, תתפלאו אבל גם אנשים מקצוע בד"כ ממש לא מבינים בניהול המערכת בשביל לתכנת בC# אתה לא צריך לדעת מה זה group policy, אותו הסיפור עם לינוקס כאשר יש לך כלשהי שעובדת רק על זה וכל מה שצריך בשביל להפעיל אותה זה להריץ myapp.sh זה לא אומר שמי שמתפעל את המחשב יודע לעבוד עם גם אם הוא מאוד בקיא בתחום שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, "אנשי מקצוע" אמיתיים בתחום המחשבים בד"כ לא יתקשו לרכוש שליטה במערכת חדשה - ובמהרה.

ושנית, עובדים באירגונים בד"כ ישתמשו בעיקר ביישומים המסויימים שבהם הם אמורים להשתמש לצרכי עבודתם (ובד"כ הם גם לא יבצעו את עבודתה של מח' מערכות-מידע...), ולא "יתעסקו" עם מעה"פ למעלה מהחיוני, כך שלא באמת משנה להם מה מריץ את העסק מאחורי הקלעים, וגם למערכות-מידע יש הרבה פחות עבודה (כלומר : חסכון של שעות-אדם רבות (ויקרות) בתחזוקה, בתיקון-תקלות תוכנה, וכיוצ"ב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא חיסכון בעלויות ההיפך להחזיק לינוקס כאשר אף אחד לא יודע להתשמש בו מבחינת עסק זה יקר יותר ובהרבה. בזבוז כמה שעות של עובד בשבוע אחד = עותק של .

בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעסקים דלי כוח-אדם (פחות מ-10 מחשבים), אולי. אך בעסקים עתירי כוח-אדם, עלות הבעלות הכוללת (TCO) על מעה"פ תתגלה בד"כ כיקרה בהרבה לעומת זו של מערכות מבוססות GNU/Linux (מהסיבות שאת חלקן ציינתי במעלה דיון זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעסקים דלי כוח-אדם (פחות מ-10 מחשבים), אולי. אך בעסקים עתירי כוח-אדם, עלות הבעלות הכוללת (TCO) על מעה"פ חלונות תתגלה בד"כ כיקרה בהרבה לעומת זו של מערכות מבוססות GNU/Linux (מהסיבות שאת חלקן ציינתי במעלה דיון זה).

לא נכון, ניהול מערכות מידע מבוססות ווינדוס הרבה יותר פשוט ונוח, כמו כן יש המון מוצרים שאין להם תחליף בשוק העסקי תנסה אתה למכור מוצר עם מצגת שנעשתה בOpenOffice או לעצב פרסומת ללקוח בGIMP ואז תגיד בכמה עלות הניהול של הארגון שלך ירדה.

אתה לא יכול לנהל מערכות Linux ברמה של דומיין חלונות נקודה, יש המון מוצרי צד שלישי שועשים את זה בכל מיני דרכים(המתקדמים ביותר הם פשוט agentים שמאפשרים לנהל את התחנה דרך group policy רגיל של חלונות). מה לעשות שלהנדסת האנוש מבחינת משתמש הקצה של המוצרים של מיקרוסופט אין תחליף.

גם בארגונים שמרבית הפיתוח שלהם מתבצע על סביבות unix/linux תחנות העבודה מריצות חלונות ומתחברים לסביבת הפיתוח דרך VNC\EXEED וכו'.

שלא נדבר על זה שלארגון גדול אין תחליף לדברים כמו office communicator או exchange(ולא המוצרים המתאימים של lotus לא נחשבים כי זה עולה לא פחות, ובנוסף אם אני לא טועה בכלל זנחה את הפיתוח של הקליינטים האלה ללינוקס).

יש המון סיבות להשתמש בלינוקס הורדת הTCO היא לא אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום ישנם כלים מצויינים, כדוגמת Puppet (ואחרים), המאפשרים ניהול-מרכזי של מערכות מרובות גם בסביבת NIX*, כך שטענתך נראית לי חסרת בסיס עובדתי.

ותתפלא... OOo שימושית כמעט לכל מטלה כבר מזה זמן רב - למידע נוסף, ר' כאן (וניתן באמצעות שימוש בה לחסוך כ-700ש"ח לפחות על רשיון-שימוש ב-MSO - לכל מערכת). ואפילו ב-GIMP ניתן לבצע עבודות נאות ומורכבות (וניתן באמצעות שימוש בה לחסוך כ-650$ על רשיון-שימוש ב-Adobe Photoshop - לכל מערכת).

ובנוסף, קיימים גם מספר "תחליפי Exchange" או "יישומי ניהול עבודה קבוצתית" לאירגונים, העשויים לחסוך לאירגון גדול מאות-אלפי דולרים ב-TCO. חיפוש קצרצר ברשת יניב לך רשימה עדכנית שלהם.

לסיכום, גם בנקודה זו נראה כי טענתך איננה מבוססת על עובדות.

אלא שזמינות יישומים מסויימים (או היעדרם), בעבור מעה"פ כזו או אחרת, איננה שייכת לרשימת יתרונות/חסרונות מעה"פ עצמה - אלא אולי לרשימת יתרונותיה/חסרונותיה העקיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכסף שמתבזבז ..על קניית התוכנה ...זה זניח ממש לחברה ....זה כלום כסף.

10000$ פר מחשב זה כלום כסף ...בשביל הכלים שאתה מקבל.

שקל אתה לא חסך! בשביל שהעובדים שלך יעבדו עם התוכניות הטובות ביותר ...והפיתוח הקשר ביותר.

הציוד והתוכנה שאני משתמש מסתכמת ביותר מ 2 מליון שקל ותאמין לי זה כלום לחברה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום ישנם כלים מצויינים, כדוגמת Puppet (ואחרים), המאפשרים ניהול-מרכזי של מערכות מרובות גם בסביבת NIX*, כך שטענתך נראית לי חסרת בסיס עובדתי.

ותתפלא... OOo שימושית כמעט לכל מטלה כבר מזה זמן רב - למידע נוסף, ר' כאן (וניתן באמצעות שימוש בה לחסוך כ-700ש"ח לפחות על רשיון-שימוש ב-MSO - לכל מערכת). ואפילו ב-GIMP ניתן לבצע עבודות נאות ומורכבות (וניתן באמצעות שימוש בה לחסוך כ-650$ על רשיון-שימוש ב-Adobe Photoshop - לכל מערכת).

ובנוסף, קיימים גם מספר "תחליפי Exchange" או "יישומי ניהול עבודה קבוצתית" לאירגונים, העשויים לחסוך לאירגון גדול מאות-אלפי דולרים ב-TCO. חיפוש קצרצר ברשת יניב לך רשימה עדכנית שלהם.

לסיכום, גם בנקודה זו נראה כי טענתך איננה מבוססת על עובדות.

אלא שזמינות יישומים מסויימים (או היעדרם), בעבור מעה"פ כזו או אחרת, איננה שייכת לרשימת יתרונות/חסרונות מעה"פ עצמה - אלא אולי לרשימת יתרונותיה/חסרונותיה העקיפים.

אוייש כמה אתה יכול לחרטט, מעבר לעובדה שרשיונות של MS ספציפית לא עובדים בכלל לפי המחיר שציינת ועזוב שלכל ארגונית יש 3 רשיונות של משתמש קצה, שרת וCAL אבל ניחא.

אתה חושב שאתה כלכך חכם וכולם טיפשים, אם ארגון כמו אמדוקס שכל המוצרים שהוא מפתח כמעט רצים על NIXים למינהם משתמש בפתרונות של MS שהוא משלם עליהם מהאוזניים כנראה שכל הפתרונות החינאמיים לכאורה שלך שווים לתחת למה לארגון של 100000 עמדות הורדה של 10 דולר ברשיוון לשנה שווה חסכון של מיליון דולר שגם בשביל חברות ענק זה הרבה כסף אבל משום מה למרות כל פתרונות הפלא לכאורה שקיימים שהצאת הם לא משתמשים לא בGIMP ולא בOO ולא עובדים על בתור עמדות קצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עכשיו עברנו לדיון ב-"אם הפתרון כל כך מוצלח ו/או כ"כ חסכוני, מדוע הוא לא מיושם בארגון X" ? האמת כנראה מורכבת קצת יותר מ-"זה לא מספיק טוב ו/או זול בעבורם", ומהיכרותי עם התחום, יש להניח כי רק חלקה הקטן קשור לפתרון עצמו... חלק נכבד קשור להעדפות המנמ"ר (שכנראה סיים קורס MCSE באיזו מכללה - וזה מה שהוא מכיר הכי טוב), ולפוליטיקה הפנים-אירגונית, ולסיבות רבות אחרות שהקשר ביניהן לבין בחירת הפתרון העדיף מקרי בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...