יש אנשים שאסור להתקין להם לינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש אנשים שאסור להתקין להם לינוקס

Recommended Posts

שלום לכל החברים והחברות עם ,

אני רוצה לשתף אותכם בחוויה מצחיקה שהיתה לי בעבודה לפני כמה ימים.

אני עובד כרגע במוקד רשתות של שחלק מהעבודה זה הגדרות של ציוד שבזק מספקת במערכות שונות.

כדי לקצר את העניין מגיעה אלי שיחת ועידה מבזק בינ"ל של לקוחה שצריך לשנות לה שם משתמש וסיסמא בנתב powernet (שזה hpna3 משולב עם מודם למי שלא מכיר).

מסתבר שללקוחה יש עם gnome ברוסית :D (שאתה זה לקח לי גם לא קצת זמן כדי לגלות)

כמישהו שנתקל במשתמשי לא בפעם הראשונה אמרתי לה לפתוח קונסולה ולרשום

ifconfig

כדי לראות עם כרטיס הרשת שלה קיבל כתובת מהDHCP של הנתב ואח"כ גם לעשות פינג אליו לפני שניגשים לממשק.

הבעיה מתחילה בזה שהיא לא מבינה כלום, ממש כלום, במחשבים ובטח לא דברים בסיסיים ברשתות שהשוואה למישהו שכן התקין אצלו.

אחרי כמה דקות הבנתי שהמערכת הוקתנה ע"י גורם צד ג' שזה בטח היה הבן שלה או משהו..

העצבים שלי פשוט לא עמדו בזה ושמתי אותה על mute עם speaker וקראתי לחבר שלי שיקשיב איך בינ"ל מתמודד עם הדבר הזה.

מכל השיחה הזאת בסוף הסתיימה בכך שהיתה בכלל בעיית תקשורת עם הנתב גם עם שתי המחשבים האחרים שיש לה ואני פשוט סגרתי את הספיקר כי לא הייתי מסוגל להקשיב לזוועה הזאת יותר.

המסקנה של הסיפור היא שזה נחמד להתקין לחברים/שכנים/בני משפחה שלכם אבל צריך גם להתחשב בכל נושא ה trouble shooting שיכול לבוא בעקבות כך כאשר הם פונים למוקדי תמיכה חיצוניים בשביל משהו מפגר.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא בדיוק העניין כי גם אם היה לה במחשב והיא לא הייתה יודעת איפה כפתור enter במקדלת הייתי יכול להבין את זה ולנסות לפחות להדריך אותה כדי להגיעה לאנשהו... אבל ברגע שמדובר על אני פשוט לא יכלתי לעמוד בזה ונטשתי את השיחה מראש מרוב עצבים!

אם כבר מתקינים אז לפחות להבין מה צפוי כתוצאה מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת בדיוק הסיבה מדוע לינוקס לא יהיה אף פעם במיינסטרים.

אתה יכול לתת עשרות אם לא מאות סיבות מדוע לינקס טובה יותר מ-XP, אבל מהרגע שה- הפך לכלי עבודה (כן, כלי עבודה) עממי (לא הייתי מגזים אם הייתי אומר שה- הוא המקביל העכשווי של העט והנייר), נגזר על להשאר נישתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה יש לזה חשיבות ...הרי ב ללא ידע תכני סביר היה מאוד קשה להסביר את הבעייה ...

לכן זה לא סיבה ...מספקת...

במיוחד כיום שהחיבור לרשת "כמעט" לכולם זה IP סטטי שלא מצריך כלל פרוטוקול היתחברות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי טיפש יהיה טיפש בלינוקס ובווינדוס

זה שטויות

אני כל חיי פחדתי מלינוקס

עד שהפסקתי לפחד ניסיתי נשביתי

ולא רק זה אלא אני מכיר כל פינה כיום בלינוקס שלי(יש אין סוף ללמוד פשוט כל הידע שהיה לי בוטינדוס יש לי עכשיו בלינוקס + טונות של ידע)

זה הכול תלוי בבנאדם+קהל היעד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא, אבל יש אנשים שמחשב בשבילהם זה כלי עבודה, וממש לא מעניין אותם ללמוד איך הוא עובד, רק שיעבוד.

כמו שאותך לא ממש מעניין איך בדיוק עובד המקרר שלך (אני לא מדבר על העיקרון, אני מדבר על ידע מספיק ע"מ שתוכל לתקן את כל סוגי התקלות) ובכל זאת זה מכשיר שאתה משתמש בו, אותם לא מעניין איך עובד המחשב שלהם, מבחינתם זהו כלי עבודה ולא יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא, אבל יש אנשים שמחשב בשבילהם זה כלי עבודה, וממש לא מעניין אותם ללמוד איך הוא עובד, רק שיעבוד.

כמו שאותך לא ממש מעניין איך בדיוק עובד המקרר שלך (אני לא מדבר על העיקרון, אני מדבר על ידע מספיק ע"מ שתוכל לתקן את כל סוגי התקלות) ובכל זאת זה מכשיר שאתה משתמש בו, אותם לא מעניין איך עובד המחשב שלהם, מבחינתם זהו כלי עבודה ולא יותר.

אם כך אני לא רואה שום יתרון בוינדוס על חוץ מהמילה "תמיכה"

למרות שבלינוקס התמיכה הולכת וגוברת מה גם שבפורומים יש תמיכה עצומה

לינוקס מפושטת מאוד נורא קל להשתמש בה

בוינדוס כאשר קופצת לך הודעה ואתה כמובן משתמש במחשב ככלי עבודה אתה ישר נלחץ

תאמת עם כל השימוש המאסיבי שיש לי בלינוקס לא קרא לי כזה דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ניסיתי לאיזה תקופה ויש לו יתרונות וחסרונות

אני לא מסכים אם זה שהוא לא תחליף טוב לWIN להרבה משתמשים

הבעיות מבחינתי זה :

1-משחקים

2-אין מספיק תמיכה בלינוקס מיצרניות רכיבים ומפתחות תוכנה

שהכרטיס האלחוטי שהתקנתי לא עבד בלינוקס הפסקתי להשתמש בו

אבל גם בWIN היה צריך התקנה

בכלל WIN חדש מגיע מאוד עירום יחסית ללינוקס -ומשתמש לא מבין ספק אם יצליח לסדר לעצמו את הWIN בלי עזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם, ניסיתי כמה גרסאות, כל אחת הייתה גרועה מהשניה...

knoppix .1, הראשונה שניסיתי, אהבתי את ממשק ה- KDE ורציתי להתקין רק שזו גרסה LIVE אז הייתי צריך להוריד גרסה להתקנה.

2. הורדתי והתקנתי גרסה של suse שדפקה לי את הביוס... לא יודע איך.

3. אחרי תקופה הורדתי את Ubunuto, התקנתי, ראיתי איזה מכוערת היא Genome, ראיתי שאין תמיכה בכלום, הסתבכתי עם התיקיות (שבעצם לא ראיתי) ומחקתי.

4. אחרי תקופה התקנתי את Kubuntu שזה עם ממשק KDE ושם לא הייתה לי תמיכה באינטרנט (למה? הרי ב- הייתה! בקנופיקס שהייתה ישנה באיזה 5 שנים טובות הייתה תמיכה, למה פה אין?), פשוט סירב להתחבר... ואחד שלא מתמצא בלינקס, לא היה איך לראות מה בדיוק הבעיה... כי הממשק מאוד לא אינטואטיבי, אז מחקתי...

אגב יש עוד חסרונות מהותיים... לא רק שאין משחקים, אין ואין פוטושופ. עם כל הכבוד, open , ו-Gimp זו בדיחה עצובה...

(עוד מילה על Genome, אני פה ושם הורדתי את Gaim שכיום נקרא Pidgin כדי להזכר בזוועה...)

חחח עד להפצה הבאה, אולי איכשהו, מתישהו אתאהב בלינוקס... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...