דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

דעתי?

הדת היא קשקוש שמוכרים להמונים בשביל לשמור עליהם בשליטה. של הרבי, של האדמו"ר, של מי שלא יהיה, העיקר בשליטה.

אין לי שום דבר נגד דתיים רגילים שחיים כמו שהם רוצים, הבעיה שלי היא עם החרדים - אלה שכל שעה עגולה מתקשרים לרב לשאול אותו משהו. אתם לא מסוגלים להבין לבד מה שטוב לכם שאתם צריכים את הרב?

הכי נורא זה במקרה של ילדים שנולדו לתוך משפחות חרדיות. קרל מרקס צדק כשאמר שהדת היא האופיום של ההמונים - עובדה שלכופרים בדת מאוד קשה לשכוח אותה, לא פחות קשה מאשר להגמל מסמים או מסיגריות או מאלכוהול או מכל דבר דומה. במקרה של ילדים קטנים, זה כאילו מהשניה שהם נולדים, אין להם בחירה בכלל האם להכנס לשם או לא, כי אין להם למה להשוות.

מה שמוביל אותי לסגירות של החברה החרדית - בנאדם יכול להוולד, לחיות ולמות בבני ברק, בלי ששאר העולם ידע שהוא קיים מרוב שהחברה החרדית סגורה.

והכי גרועים זה הקיצוניים, אלה שמענישים את אלה שסטו מהדרך (ע"ע משמרת הצניעות). מי נתן להם את הזכות לקבוע עבור אחרים מה טוב ומה לא? אנחנו לא יישויות על, ואנחנו עושים טעויות.

אין לי בעיה עם אלוהים, אני לא מאמין שהוא קיים וגם לא מאמין שהוא לא קיים - פשוט אין לי דעה בנושא. מה שמגעיל אותי זה מה שעשו מסביבו - משחטת כסף שאנשים מכניסים אליה הון תועפות על קשקוש.

אם אני רואה אדם דתי ברחוב, אני מחייך אליו, כי הם עוד בסדר, אבל כשאני רואה אדם חרדי ברחוב, אני מתרחק. אני ידידותי אליהם אם שואלים אותי מה השעה או משהו כזה, אבל ככה? אני חושב שהם חיים בשטות.

אולי תשמח לדעת שגם לאנשים כמוני וכמו רבים אחרים המאמינים ואף שוקדים בתורת ומשקיעים בה המון זמן מהחיים יש בעייה עם אהבתם לכח ולשלטון מצד החרדים, יש בינהם כאלה שאף כופרים ביהדות מרוב אהבתם לכח ולשלטון ובתת מוע שלהם מחשיבים את עצמם "בוסים" או יותר נכון חושבים שהם אלוהים.

יש המון כאלה ונגדם אני קם ואני נשבעתי להכפיש את שמם.

אבל אני בטוח שזה לא יעניין אותך אז אנ אני בכלל לא ימשיך לדבר.

החרדים שאתה מדבר עליהם הם הגרועים ביותר מזרמי היהדות והם מטאמים אותה והורסים את עקרונות שלה, הם בסה''כ אנשים קטנים.[br]פורסם בתאריך: 23.05.2008 בשעה 23:18:07

mutation-

אתה שם לב לדפוס שהולך פה, כן?

"משהו קצת כבד על התפיסה שלי, אז עד שיצליחו להסביר ולהוכיח את זה, אני אגיד שישות עליונה אחראית לזה"

לאט לאט מתמעטים הדברים שלא מצליחים להסביר.

אני מאמין שיש איזשהו דבר שמזיז את הדברים ביקום לכיוון הנכון ומפעיל את מנגנון הברירה הטבעית, אבל אני לא מאמין שיש איש גדול בשמים שצופה בכל מה שאני עושה.

את התנ"ך לא כתב בנאדם פשוט, התנ"ך הוא אוסף של המוני סיפורים שנכתבו על תקופה של מאות שנים, ונאגדו לספר אחד. קיימים גם "ספרים חיצוניים", שנאספו אחרי שהתנ"ך נאגד, ואמרו להם "וואלה כבר סיימנו את הספר, איחרתם, תוציאו את זה בנפרד".

ישאלו אותי משהו בקשר לבריאה? אני אגיד מה שאני חושב.

לגבי כדור הארץ, התנאים בו היו נוחים, בימיו המוקדמים הוא הופצץ באסטרואידים וכוכבי שביט מכל חלקי היקום, כל אחד מהם הביא עוד כמה חומרים שלא היו פה, ומהאוסף הגדול של חומרים שנערמו פה, נוצר מה שצריך בשביל חיים.

למרות שאתה אורגניזם חי, אל תשכח שאתה עשוי בדיוק מאותם חומרים שמסביבך-

פחמן, סיליקון, אבץ, אמוניה, חמצן, מימן, ליתיום, כלור, גופרית, ועוד עקבות של 15 יסודות בכמויות זניחות.

למעשה, אתה יכול לקנות את החומרים שדרושים ליצירת גוף אנושי בחנות כימיקלים ממוצעת.

לדעתך לא להאמין בו זה מוזר

לדעתי כן להאמין בו (במתכונת שהדתות כיום "מוכרות" אותו) זה מוזר.

נוח לך עם זה? שיבושם לך, זה הכל.

רק בניגוד לחרדים- אל תנסה לגרור אותי או מישהו אחר לזה, זו הבקשה היחידה שלי מכל הדתיים והחרדים למיניהם, אל תנסו להחזיר בתשובה כמו שאני לא מנסה להחזיר בשאלה (לא מופנה ישירות אליך)

"אתה יכול לקנות את החומרים שדרושים ליצירת גוף אנושי בחנות כימיקלים ממוצעת"

הכל בסדר איתך?

יפה שאחנו בני האדם גילינו קיומם של חומרים אלו, אכן יפה מאד, אני רואה שאתה קצת מתעצבן שאני נותן כאן תשובות ישירות לכל השאלות\טעונים שמופנים אליי.

קודם כן ארען את זכרונך, - גם החומרים שמרכיבים את גופנו אינם ניתנים להשגה במכולת, כי בגופנו הם מצויים בתרכובת אחרת, כזאת שלא יכולה להיווצר על ידי בני אדם.

אבל זה ממש נחמד שאתה מציין עובדות יבשות וחסרות תועלת, אני בא ואומר לך נכון, אתה צודק!, אבל יש את היוצר ליצירה, יש את האל שאחרי לקיומם של חומרים אלה (ואנחנו גילינו אותם כי אנחנו מן הסתם תבונתיים), אחראי לתכנון של הגוף האנושי מא' ועד ת', תכנן כל פרט ופרט בקפדנות, והסימנים לכך מופיעים מול העניים שלך אך אתה למען נוחיותך שוב מסרב לקבל את האמת.

-שזה די מדהים שהקול שיוצא ממך בעזרת מיתרי הקול מוציא צליל המתאים פיקס לאוזן אנושית.

-שהשיער שלך בראש אינו צומח מהר כמו השערות שלך בידיים, ואם כן היה צומח ובמקרה הספר שלך היה עושה טעות?, קיים מצב שהיית מתפלל לאל שיחזיר את שערותיך, הרי לא יהייה זה דבר נוח לחכות שיגדלו במשך 40 שנה (כןן, השערות שלנו בידיים יגיעו ככל הנראה לאורך השערות בראש רק עוד 40 שנה)

לכן אתה אמור להבין ואתה אמור לקבל את העובדה שיש כאן אלמנט של תכנון כי העובדות מול העיניים שלך.

אני יכול להמשיך ולהביא לך עובדות חותכות מהשטח, פשוטת ואמתיות, שחור על גבי לבן.

שנסיון מצד המדען המדופלם ביותר להפריח אותם ייגמר בגיחוך מוחלט.

אף מדען לא יוכל לענות לי למה המקריות הואילה בטובה "לעצב" את איברי המין גם של הנקבה וגם של הזכר בצורת שקע ותקע, לא יכלה להיות דרך נוחה ונעימה יותר להביא ילדים תאמין לי.

ולמה יש רק 2 מינים?

חבל שאין מין שלישי שצריך להכנס איתנו למיטה...

ואני ימשיך לשאול את השאלות האלה ולהחמיץ את פניהם של כל המדענים או של הוונאבי מדענים שפשוט סובלים מחוסר ביטחון עצמי ופשוט מנצלים את כביכול "השכלתם" כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אני זוכר ממה שקראתי וראיתי על זה כתבה בטלויזיה לפני כמה זמן החייים נוצרו מאיזה חומר שהמבנה הבסיסי שלו (לא חומר אורגני) הוא בצורת תא והוא הגיע לכאן מהחלל החיצון על מטאוריטים הוא התחבר עם איזו חומצה או משהו כזה (כך נוצר החומר האורגני) וככה נוצרו החיים ואיזה מדען ניסה את זה והצליח לצור חיים בתנאי מעבדה

מישהו יודע איך אני מוצא את זה שוב?

שחכתי את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-שזה די מדהים שהקול שיוצא ממך בעזרת מיתרי הקול מוציא צליל המתאים פיקס לאוזן אנושית.

לא נכון. טווח התדרים שהאוזן האנושית יכולה לגלוט גדול בהרבה מטווח התדרים שהגרון האנושי מסוגל להפיק.

-שהשיער שלך בראש אינו צומח מהר כמו השערות שלך בידיים, ואם כן היה צומח ובמקרה הספר שלך היה עושה טעות?, קיים מצב שהיית מתפלל לאל שיחזיר את שערותיך, הרי לא יהייה זה דבר נוח לחכות שיגדלו במשך 40 שנה (כןן, השערות שלנו בידיים יגיעו ככל הנראה לאורך השערות בראש רק עוד 40 שנה)

זה בכלל מגוחך. לו השיער בראש היה צומח באותה המהירות כמו השיער בידיים, לא היתה שום בעיה עם טעויות של ספרים כיוון שלא היו ספרים בכלל! מתי בפעם האחרונה הלכת לספר שיגזוז את שערות הידיים שלך?

לכן אתה אמור להבין ואתה אמור לקבל את העובדה שיש כאן אלמנט של תכנון כי העובדות מול העיניים שלך.

אני יכול להמשיך ולהביא לך עובדות חותכות מהשטח, פשוטת ואמתיות, שחור על גבי לבן.

שנסיון מצד המדען המדופלם ביותר להפריח אותם ייגמר בגיחוך מוחלט.

אני בכלל לא מדען "מדופלם", כנראה שזו הסיבה שאני מצליח להפריך (ולא להפריח - "העובדות" לכאורה שלך אינן בלונים) את הטענות שלך בכזו קלות.

אף מדען לא יוכל לענות לי למה המקריות הואילה בטובה "לעצב" את איברי המין גם של הנקבה וגם של הזכר בצורת שקע ותקע, לא יכלה להיות דרך נוחה ונעימה יותר להביא ילדים תאמין לי.

למה אני צריך להאמין לך? ניסית את שאר השיטות וגילית שזו הכי נוחה ונעימה? תאמר לי בבקשה, למה התינוקות צריכים להיוולד דרך איבר המין של האישה? זה תיכנון עלוב, שגורם לעיתים לא נדירות למות העובר, האם או שניהם ביחד. "בעצב תלדי בנים"? כלומר אלוהים מעניש הן את האם והן את התינוק שלה על משהו שהיא בכלל לא עשתה.

ולמה יש רק 2 מינים?

חבל שאין מין שלישי שצריך להכנס איתנו למיטה...

באמת למה? אי אפשר להסתפק במין אחד, כמו החד-תאיים? ולמה לא שבעה מינים, שהרי אלוהים כ"כ אוהב את המספר שבע? מדוע העובדה שיש שני מינים מעידה על מתכנן תבוני? אגב, כל חילנון הוא גם זכר וגם נקבה בו-זמנית. מעניין מה זה אומר.

ואני ימשיך לשאול את השאלות האלה ולהחמיץ את פניהם של כל המדענים או של הוונאבי מדענים שפשוט סובלים מחוסר ביטחון עצמי ופשוט מנצלים את כביכול "השכלתם" כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם.

הפוך גוטה, הפוך. אתה הופך את בורותך למגן ואפילו מתגאה בה.

ועכשיו תסביר לי מדוע תיכננו אותנו עם עצם זנב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד בלתי אפשרי להוכיח שקיים אלוהים ומנגד אי אפשר להוכיח בצורה ודאית שאין אלוהים , איש באמונתו יחיה .

לא משנה כמה תיאורים תאולוגים תתנו ו"הוכחות" שונות ומשונות אני לא מאמין לזה שיש אלוהים .

אני לא מאמין שאין אלוהים כי אין ביכולתי להוכיח שהוא אינו קיים.

אני חי לפי העקרונות המנחים אותי כבן אדם ולפי העקרונות והחוקים של החברה בה אני חי.

אנחנו לא צריכים לחשוב על אינסוף ועל אלוהים .

אנחנו צריכים לחיות את חיינו ולנסות להצדיק את קיומנו בלחפש פתרונות לבעיות רציניות אחרות במקום לנסות ולהבין -אם יש אלוהים או אם הוא איננו.

אני נגד אנשים שמשתמשים באמונתם בשביל לקבל טובות הנאה על חשבון אנשים אחרים שלא יכולים להשתמש באמונתם ולקבל טובות הנאה .

אני מניח שאתם יודעים על מי אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. טווח התדרים שהאוזן האנושית יכולה לגלוט גדול בהרבה מטווח התדרים שהגרון האנושי מסוגל להפיק.

זה בכלל מגוחך. לו השיער בראש היה צומח באותה המהירות כמו השיער בידיים, לא היתה שום בעיה עם טעויות של ספרים כיוון שלא היו ספרים בכלל! מתי בפעם האחרונה הלכת לספר שיגזוז את שערות הידיים שלך?

ני מצליח להפריך (ולא להפריח - "העובדות" לכאורה שלך אינן בלונים) את הטענות שלך בכזו קל

אני בכלל לא מדען "מדופלם", כנראה שזו הסיבה שאות.

למה אני צריך להאמין לך? ניסית את שאר השיטות וגילית שזו הכי נוחה ונעימה? תאמר לי בבקשה, למה התינוקות צריכים להיוולד דרך איבר המין של האישה? זה תיכנון עלוב, שגורם לעיתים לא נדירות למות העובר, האם או שניהם ביחד. "בעצב תלדי בנים"? כלומר אלוהים מעניש הן את האם והן את התינוק שלה על משהו שהיא בכלל לא עשתה.

באמת למה? אי אפשר להסתפק במין אחד, כמו החד-תאיים? ולמה לא שבעה מינים, שהרי אלוהים כ"כ אוהב את המספר שבע? מדוע העובדה שיש שני מינים מעידה על מתכנן תבוני? אגב, כל חילנון הוא גם זכר וגם נקבה בו-זמנית. מעניין מה זה אומר.

הפוך גוטה, הפוך. אתה הופך את בורותך למגן ואפילו מתגאה בה.

ועכשיו תסביר לי מדוע תיכננו אותנו עם עצם זנב.

שאלת כאן 2-3 שאלות שאין לי תשובה עליהן כי מן הסתם אני אינני בורא העולם, ובדומה לך, גם אני שואל את המדענים החכמולוגים שאלות כאלה

זה שאתה טוען שתינוק הנולד דרך רחם אמו זה דבר עלוב מוכיח שכנראה אינך טעמת ולא התנסת בחווית לידה ולא בחנת את הנושא לעומק, אם היית רואה את התינוק כאשר הוא גודל בתוך הבטן, היית מבין שיש כאן תכנון, שהיצור הזה שיוצא מאותו איבר המין (כמוני וכמוך) נוצר מכמה טיפות זרע.

-למה יש לנו עצם זנב?

למה שלא תהיו לנו עצם כזו?, אני לא יכול לדמיין את עצמי מתחננח על הכיסא שלי ומדבר איתך בלי העצם הזאת, אני לא יכול לדמיין אף יצור אנושי בלי עצם הזנב או כמו כן בלי 5 אצבעות שהוא או דורותיו ההבאים יגיעו לטכנלוגיה כמו המחשב שדרכו שנינו מתקשרים ללא חלקי גוף אלה.

-עצם זה שאתה בורח מהנושא בעודך מחפש שגיאות כתיב בתגובות שלי מראה שאתה מתחיל להרגיש לא בנוח עם העניין, (אני לא האל, וכמו שאני מאמין, בניגוד אליו אני יכול לטעות)

ועוד דבר.

בקשר לשיער בראש

כאילו אתה עד כדי כך עיוור?

"זה בכלל מגוחך. לו השיער בראש היה צומח באותה המהירות כמו השיער בידיים, לא היתה שום בעיה עם טעויות של ספרים כיוון שלא היו ספרים בכלל! מתי בפעם האחרונה הלכת לספר שיגזוז את שערות הידיים שלך?"

או שאתה לא מבין את השאלה.

אני מציין לך כאן פלא - חלק מאלמט התכנון שבגוף האדם.

איזה מין אנושי מגעיל ולא מגוון היינו עם כולנו היינו קרחים?, או שהיינו מקבלים שיער בגובה אצבע רק בגיל 90?...

כמו כן אני יכול לשאול אותך.

איך היו המצרים העתיקים בונים את הפירמידות ללא כל מכשור טכנולוגי, אם היתה להם עין אחת, 2 אצבעות, או עצם בולטת מהכתף השמאלית.

אתה לא יכול לענות על שאלות כאלה, כי כמו ששאלת אותי שאלות שרק הבורא יכול לענות עליהן, אני גם שואל אותך.

אגב לעשות איתי הפוך על הפוך זה מעשה ילדותי ולא נבון מצידך...

ועניין השבלולים הוא שקר נתעב מצדך.

ונגיד והיתה אמת בדבר.

-אני דיברתי רק על מין אנושי.

-שוב אזכיר לך, שאלותיך מופנות אל הבורא לא אליי.

-למה אתה שואל אותי?, תשאל את המדענים שלך, אני רק ציינתי עובדות שגם המדען המדופלם ביותר לא יכול לענות עליהן, עם כל הפוזות שהוא עושה,, ובטח שלא אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא - אתה הורג אותי עם התשובות האלו.

אם מישהוא רוצה הוכחה לכך שבורא עולם קיים,תתאבדו,אתם תפגשו אותו במשפט שלכם למעלה.

כמו שאמרו - איש איש באמונתו יחיה.

אבל,פשוט הורג אותי הידיעה שאין אמונה במשהוא שייצר חיים.

איסתרא בלגינא,

מעניין אותי לדעת מה אתה חושב שיצר -

אותנו,

צמחיה,

בעלי חיים,

מים,

וכו'.

(מאוד מעניין)

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יאמר לך...

היה מפץ גדול.

מכאן ואלהה אני לא יודע.

פתאום הופיעו חיים (עד היום אין תשובה איך הופיעו הראשונים)

הם הסתגלו לאזור שלהם, כל אחד לאזורו שלו.

התפחו והתאימו עצמם לאזור.

אז היתה מתקפת אסטרואידים, רבים נפלו.

מי ששרד שרד...

עברו מאז 6345634635 שנים.

והיום אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים.

אוקיי.

בהתחלה לאוזניו של הלא מאמין זה יישמע הגיוני.

אבל לאחר מכן.

קצת פחות.

וזה ימשיך עד לרמה של מעלה גיחוך.

מילא תתנו לי תשובה, תגידו שאתם שלמים עם טעוניכם.

אבל לא, ראשית החיים, אין להם מושג מהיכן באו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם מצפים שבורה עולם יתגלא בפניכם כדי שתאמינו בו?,

אני מכבד את החלטתכם לא להאמין בו,זה פשוט די מוזר.

מה ההסתברות שבן אדם פשוט יכתוב את התנ''ך?

כל שאלה שישאלו אותכם,בנוגע לבריאה של חיים כלשהם מה תגידו?

דווקא לי יותר מוזר שיש איזה מישהו שברא אותי מצלם של מישהו אחר ואמר ויהי אור :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיוטיישן - זה הרי ידוע שסמים יוצרים יצירתיות, פותחים את הראש, גורמים לך לקשר דברים שככה לא היית מקשר. אז כותב התנ"ך כנראה עשה שדה שלם, אבל הוא כתב אותו בסיכומו של דבר :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נתחיל לריב, אבל בקשה אחת מכולם-

להפריך טיעונים אחד של השני בעזרת טענות מבוססות זה סבבה, ולגיטימי.

לענות על שאלה בשאלה אחרת- כבר לא. אתה לא יכול לטעון שמישהו טועה עד שהוכחת את זה, או עד שהוכחת שאתה צודק.

לשמור על הקווים המנחים האלו, ובמקום ויכוח עם מליון שאלות חסרות תשובה יתפתח פה דיון.

אצטק- איסתרא אמר כל מה שרציתי להגיד. לגבי עוד פגמים בגוף האדם, תסתכל בת'רד הקודם שננעל, ציינתי שם לא מעט.

אתה אומר ש "אתה לא מסוגל לדמיין לעצמך שלא היה X וכן היה Y ובני האדם היו מכוערים אם הם היו קירחים" וכו'.

אני שוב מסביר לך- אתה אומר את זה רק כי גדלת בעולם שלנו כמו שהוא.

אם היית גדל בעולם שבו לכולם 4 ידיים, זה לא היה נראה לך מוזר (וכנראה 2 ידיים היו נראות לך דבר מעוות)

ככה לגבי כל שינוי אחר באנטומיה האנושית.

אם מישהו מעוניין להפריך את תיאוריית הסינגולריות והמפץ הגדול, שיסביר קודם מאיפה "הופיע סתם ככה" אלוהים.

אם הוא מעלה את הטיעון "אלוהים תמיד היה פה", באותה מידה אני יכול להגיד "הסינגולריות פשוט הייתה שם מראש גם כן".

שני הדברים לא הגיוניים בצורה שווה, אבל אין לנו דרך להוכיח או להפריך בצורה גורפת אף אחד מהטיעונים.

בנוגע לאבולוציה- תהליך הברירה הטבעית עובד, וזה מוכח. אף אחד לא אמר לך שהמצרים באמת בנו את הפירמידות בכלל, רק שתדע שהתיארוכים שנערכו לא תואמים בכלל לזמן המשוערך של סיפור בני ישראל במצרים, ושום כוח עבודה ללא אמצעים טכנולוגיים לא יכול לבנות מבנים שכאלו. כנ"ל לגבי הספינקס, שהתיארוכים מעריכים את גילו ב 10,000 שנה בכלל.

יותר סביר שהם בכלל הגיעו מהחלל למיטב ידיעתנו כרגע.

עכשיו לגבי השבלולים, שאתה קובע שזה שקר נתעב- החלזונות הם אכן זכר ונקבה באותו הזמן

http://en.wikipedia.org/wiki/Snail

קרא ותחכים.

ולפני שתישאל השאלה "אז למה הם לא מפרים את עצמם"- בדיוק מהסיבה שאתם תעדיפו לא לעשות ילדים עם אחותכם, חשש ממוטציה גנטית.

(בהנחה שאין בעיה מוסרית בעניין, לחזלונות אין הרבה מוסר, מסתבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה לכול מי שהגיב בדיון הזה.

מי פה באמת מכיר אמונות = דתות רבות ויכול להגיד שכך וכך ושזה זה נכון ושהאחר טועה?

אולי למשל החבוב שכתב את התנך באמת עשה מעבר חציה של קוק. אבל אולי מי שכתב איזה ספר אחר לא , והוא כתב את האמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך השאלה שלך תורמת לדיון הזה - זה לא ממש משנה כמה דתות ואמונות אתה מכיר לעומק או לא מכיר.

בשורה התחתונה, דת היא (עפ"י הגדרה) אמונה בכח עליון (לצורך העניין:אל, אלים, יישות או איך שלא תקרא לזה)

ואמונה (שוב, עפ"י הגדרה) היא קביעת עמדה לגבי המציאות בצורה לא אובייקטיבית.

אנחנו דנים כאן לא ביהדות או בדת ספציפית אחת, אלא בדת ואמונה בכלל (שים לב לכותרת הדיון).

אז כמה אנחנו מכירים דתות שונות ברחבי הגלובוס, זה לא העניין, העניין הוא שאנחנו יודעים שיש הרבה דתות,

ואנחנו יודעים את המכנה המשותף של כולן - שהוא אמונה בכח עליון, ועל כך נוסך הדיון.

אני מציע בחום לקרוא את המאמר שקישר אליו judas_clown בעמוד הקודם.

ואם עסקינן בין היתר בציטוטים בנושא, כמו חלק מהאחרונים כאן, תרשו לי להוסיף אחד:

Think for yourself. Question authority.

Throughout human history, as our species has faced the frightening, terrorizing fact that we do not know who we are, or where we're going in this ocean of chaos, it has been the authorities: the political, the religious, the educational authorities, who have attempted to comfort us by giving us order, rules, regulations. Informing, forming in our minds their view of reality. To think for yourself you must question authority and learn how to put yourself in a state of vulnerable open-mindedness-- chaotic, confused vulnerability to inform yourself.

Think for yourself. Question authority

לגרסא ווקאלית

(מוכר מאיפשהו? ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...