דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

...לשמור על הקווים המנחים האלו, ובמקום ויכוח עם מליון שאלות חסרות תשובה יתפתח פה דיון.

לפי דעתי זו מהות הת'רד.

להפריך טיעונים אחד של השני בעזרת טענות מבוססות זה סבבה, ולגיטימי.

לענות על שאלה בשאלה אחרת- כבר לא. אתה לא יכול לטעון שמישהו טועה עד שהוכחת את זה, או עד שהוכחת שאתה צודק.

רק ככה אתה יכול להתווכח על האמונות כאשר שני הצדדים לא יודעים בוודאות של כ-100%.

אם מישהו מעוניין להפריך את תיאוריית הסינגולריות והמפץ הגדול, שיסביר קודם מאיפה "הופיע סתם ככה" אלוהים.

אם הוא מעלה את הטיעון "אלוהים תמיד היה פה", באותה מידה אני יכול להגיד "הסינגולריות פשוט הייתה שם מראש גם כן".

שני הדברים לא הגיוניים בצורה שווה, אבל אין לנו דרך להוכיח או להפריך בצורה גורפת אף אחד מהטיעונים.

יצא לי כמה פעמים לשאול את עצמי את השאלה הזאת.

ואני אחד שמאמין בבורא עולם,וחשבתי על זה.

פתאום אמרתי לעצמי,אני אחד שמאמין,אם אני רק ינסה לחשוב מאיפה ''הוא'' הגיע,ותורתו זה יקרא חילול,וכאילו אני מפקפק בו.

וכך היה,רעיון זה נפסק.

מי שרוצה לברר את טענתו לגבי קיומו של בורא עולם - שיעשה סיאנס.

המתים כבר ידעו לענות לו על השאלה הזאת.

-כמובן שרצוי לבן אדם לא מאמין לעשות זאת,כי סיאנס לפי התורה נחשב חילול הקודש.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^

אין בעיה, זה לא סותר את מה שביקשתי-

אם מישהו לא מוכן להרהר באותה שאלה לגבי אלוהים, אז שיהיה הוגן- כי אין לו לגיטימציה להפריך סתם ככה באוויר את הטענה שהסינגולריות פשוט "הייתה קיימת". זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MuTaTiOn, אתה מלא בסתירות, ורק ממשיך לחזק בדבריך את מה שפיקה ציין:

mutation-

אתה שם לב לדפוס שהולך פה, כן?

"משהו קצת כבד על התפיסה שלי, אז עד שיצליחו להסביר ולהוכיח את זה, אני אגיד שישות עליונה אחראית לזה"

לאט לאט מתמעטים הדברים שלא מצליחים להסביר.

כשאתה אומר

פתאום אמרתי לעצמי,אני אחד שמאמין,אם אני רק ינסה לחשוב מאיפה ''הוא'' הגיע,ותורתו זה יקרא חילול,וכאילו אני מפקפק בו.

אתה מראה לכולם, ובייחוד לעצמך, שאתה אדם שלא חושב בעצמו, שמוגבל על ידי אמונה שהוא למד את הקווים הכללים שלה מאנשים שקדמו לו בעולם,

בגלל שהיא הייתה (ועדיין) נוחה לתפיסת העולם שלו, או לאופי שלו.

האמונה שלך מכתיבה שאסור לך לפקפק בה, שזה חילול קודש לחשוב משהו אחר ממה שלימדו אותך אחרים לגבי האל שהם אמרו לך שקיים.

אני מכבד את האמונה שלך ואת מה שהיא אומרת לגבי המעשים שלך ביום יום (כל עוד הם לא פוגעים במישהו),

אני פשוט מציין את מה שזה אומר ומקרין עליך (לפי התפיסה שלי לפחות).

מי שרוצה לברר את טענתו לגבי קיומו של בורא עולם - שיעשה סיאנס.

-כמובן שרצוי לבן אדם לא מאמין לעשות זאת,כי סיאנס לפי התורה נחשב חילול הקודש.

אתה לא מבין כמה המשפט הזה הוא אבסורדי בכל כך הרבה רמות?

מי שרוצה לברר את טענתו לגבי קיומו של בורא עולם - שיחשוב בהגיון.

(כמובן שרצוי לבן אדם מאמין לא לעשות זאת, שכן לפי דבריך, ההגיון והמחשבה החופשית לפי התורה נחשבים חילול קודש)

ושוב אני מפנה אותך למאמר שקושר בעמוד 2 בדיון הזה, שעוסק בטענה של קיום "בורא עולם" ודן בה על בסיס לוגיקה טהורה.

"לוגיקה, או בשפת היום יום - הגיון, היא כל מה שיש לנו כדי להבדיל בין מציאות לדמיון"

כמה חבל שכאדם מאמין, נגזר עליך לא להשתמש לעולם בכלי היחיד שיוכל להוכיח לך שהאמונה שלך אולי בכל זאת שגויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נתחיל לריב, אבל בקשה אחת מכולם-

להפריך טיעונים אחד של השני בעזרת טענות מבוססות זה סבבה, ולגיטימי.

לענות על שאלה בשאלה אחרת- כבר לא. אתה לא יכול לטעון שמישהו טועה עד שהוכחת את זה, או עד שהוכחת שאתה צודק.

לשמור על הקווים המנחים האלו, ובמקום ויכוח עם מליון שאלות חסרות תשובה יתפתח פה דיון.

אצטק- איסתרא אמר כל מה שרציתי להגיד. לגבי עוד פגמים בגוף האדם, תסתכל בת'רד הקודם שננעל, ציינתי שם לא מעט.

אתה אומר ש "אתה לא מסוגל לדמיין לעצמך שלא היה X וכן היה Y ובני האדם היו מכוערים אם הם היו קירחים" וכו'.

אני שוב מסביר לך- אתה אומר את זה רק כי גדלת בעולם שלנו כמו שהוא.

אם היית גדל בעולם שבו לכולם 4 ידיים, זה לא היה נראה לך מוזר (וכנראה 2 ידיים היו נראות לך דבר מעוות)

ככה לגבי כל שינוי אחר באנטומיה האנושית.

אם מישהו מעוניין להפריך את תיאוריית הסינגולריות והמפץ הגדול, שיסביר קודם מאיפה "הופיע סתם ככה" אלוהים.

אם הוא מעלה את הטיעון "אלוהים תמיד היה פה", באותה מידה אני יכול להגיד "הסינגולריות פשוט הייתה שם מראש גם כן".

שני הדברים לא הגיוניים בצורה שווה, אבל אין לנו דרך להוכיח או להפריך בצורה גורפת אף אחד מהטיעונים.

בנוגע לאבולוציה- תהליך הברירה הטבעית עובד, וזה מוכח. אף אחד לא אמר לך שהמצרים באמת בנו את הפירמידות בכלל, רק שתדע שהתיארוכים שנערכו לא תואמים בכלל לזמן המשוערך של סיפור בני ישראל במצרים, ושום כוח עבודה ללא אמצעים טכנולוגיים לא יכול לבנות מבנים שכאלו. כנ"ל לגבי הספינקס, שהתיארוכים מעריכים את גילו ב 10,000 שנה בכלל.

יותר סביר שהם בכלל הגיעו מהחלל למיטב ידיעתנו כרגע.

עכשיו לגבי השבלולים, שאתה קובע שזה שקר נתעב- החלזונות הם אכן זכר ונקבה באותו הזמן

http://en.wikipedia.org/wiki/Snail

קרא ותחכים.

ולפני שתישאל השאלה "אז למה הם לא מפרים את עצמם"- בדיוק מהסיבה שאתם תעדיפו לא לעשות ילדים עם אחותכם, חשש ממוטציה גנטית.

(בהנחה שאין בעיה מוסרית בעניין, לחזלונות אין הרבה מוסר, מסתבר)

אמרת אמת בקשר לחלזונות, אני אינני צבוע, אמת היא אמת.

אבל אני אומר לך שוב, אם אתה שואל למה זה ככה?, אני לא הכתובת, זה לא שאין לי תשובה, לא תהייה לי לעולם תשובה לשאלה שגם אם הייתי רוצה, לא הייתי יכול לענות עליה כי היא שאלה שמן הסתם תופנה אל הבורא.

לגבי האבולוציה.

לא, שום דבר לא מוכח, הכל מופרח, נוח למדענים הצבועים לחיות אם תאוריות השקר שלהם אז הם ממשיכים להמציא עוד ועוד מה היה כאן לפני 3426476763 שנה...

ממי הם למדו את זה?

הם למדו את הכל אחד מהשני, ולכל אחד מהם זה עלה לראש יותר מדיי, ולכן הם מפתחים את זה ובונים את זה כמו שהם רוצים, וזאת בושה לעולם המדע.

אבל למרות הכל, זה ממשיך לסתור את המציאות, ואתה ממשיך לזלזל בגוף האדם, בתכונותיו, בתשלובת של מקרים ושל צירופים רבים בכוכב הזה, שכולם ביחד מאפשרים כאן חיים.

אתה נוגד את המציאות באומרך שאין בגוף אנושי אלמנט של תכנון.

אתה פשוט עיוור.

אני נתתי לך דוגמאות שלא כלכך עניתה עליהן...

ואתה גם לא תוכל לענות לי לעולם למה השיער שלך על הידיים לא ממשיך גם אל האצבעות, ולמה הגבות שלך מכסות את פלג העיניים העליון בלבד ולא מועילות בטובן להמשיך לצמוח וליצור לך עיגול שיער על הפנים.

לא תוכל להסביר לי לעולם למה הזקן שלך לא צומח גם צמוד לאף...

לא תוכל.

וכל מה שתגיד רק יוכיח כמה אתה מתנגד לאמת פשוטה ומוכחת המצוגת כאן באופן אפילו מעט משעשע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזטק היקר, כל מה שאתה טוען בדבריך, (וטורח לחזור על כך שוב ושוב בצורה עיוורת של "זאת התשובה שלי להכל, אתם לא יכולים לנצח את זה")

הוא זה שאנחנו לא יכולים להסביר לך הרבה דברים, שגם אתה לא יכול להסביר, ומי שכן יכול להסביר אותם הוא הבורא, והוא בלבד.

זה (מה שאתה טוען) נובע מ2 דברים עיקרים, אחד מהם הוא חוסר ידע.

(אגב, השני הוא פחד מהלא מוכר לך ומאיבוד שליטה ומטרה לחיים, מכאן נובע גם חוסר הרצון שלך לידע בנושאים שבהם אנו דנים.

אתה חוזר על עצמך בצורה עיוורת שוב ושוב, ולא מנסה להבין עד הסוף את מה שנאמר לך,

כי אתה מפחד להתוודע לאמיתות מסוימות שאולי ישנו את נקודת המבט שלך על הקיום)

אז איפה היינו? -חוסר ידע; וכמו שהוזכר כבר בתחילת הדיון:

במקום של חוסר ידיעה תיכנס אמונה

אמונה, אתה כבר יודע מהי, ואם לא, אני אזכיר לך -

אמונה (שוב, עפ"י הגדרה) היא קביעת עמדה לגבי המציאות בצורה לא אובייקטיבית.

אתה לא יודע ש"בורא העולם" קיים, אתה מאמין בזה, ואתה ממשיך להתייחס לקיומו כעובדה שאין לה עוררין,

ומפנה אותנו לשאול את אותו "בורא עולם" שאלות, כאילו היה פרופסור מוחשי באקדמיה מציאותית.

שאלה שמן הסתם תופנה אל הבורא.

שאלות, שאתה יודע שלא ייענו על ידי "בורא עולם" שכן הוא לא ממש מדבר עם הבריות.

אז מה הטעם לשאול אותו? עדיף לשאול מישהו שכן יכול לענות.

ואם הבורא לא עונה, את מי תשאל? השאלות חייבות להיענות, לחיות בבורות זה לא תענוג גדול.

(למרות שזה מה שאתה עושה לדעתי, כתוצאה מפחד, ויש כאלה שיאמרו על כך "ignorance is a bliss")

אז את מי תשאל? תפנה בשאלות מסויימות ללוגיקה הטהורה, הכלי היחיד שיש לנו שיכול להפריד דמיון ממציאות.

תשאל את האנשים שזה המקצוע שלהם לחקור דברים כאלה, ולהגיע למסקנות אובייקטיביות לגביהם

ובניגוד ל"בורא עולם", כן מסוגלים לענות על שאלות מדי פעם ואף להסביר כיצד הגיעו לתשובה, ומדוע היא נכונה, מבלי להסתיר פרטים,

כך שתוכל לשפוט בעצמך (אם תרצה) את נכונות התשובה שלהם, על סמך ההסברים.

אני אמשיך להתייחס לשאר הדברים שכתבת, למרות שהם חזרה שוב ושוב על אותה המנטרה:

לא, שום דבר לא מוכח, הכל מופרח, נוח למדענים הצבועים לחיות אם תאוריות השקר שלהם

אז הם ממשיכים להמציא עוד ועוד מה היה כאן לפני 3426476763 שנה...

לא נכון ולא מדויק, זה שאתה מאמין בדבריך, לא הופך אותם לעובדה, לאמת, האבולוציה היא מוכח,

שרק ממשיך להתחזק ולהצמיח עוד ועוד הוכחות עם הזמן (הקצר) שחולף ועובר.

מי שנוח לו לחיות עם האמונה שלו, הם לא המדענים, זה אתה, לך נוח לחיות עם האמונה שלך.

שאם להיות בוטה מעט, היא היא תיאורית השקר, ואתה ורבים כמוך, "מממשיכים להמציא עוד ועוד מה היה כאן לפני" כמה אלפי שנים

ואני אומר אלפים, ולא יותר מזה - בכוונה, כי לפי התיאוריה שאתה מאמין בה, זה זמן קיומו של היקום כולו.

למדענים אין סיבה להמציא דברים ולהשען על דברי עמיתיהם לצורך נוחות, מעצם הגדרתו הוא חקירת תהליכים בצורה אובייקטיבית.

אמונה, כמו שכבר ציינו קודם - לא ממש הולכת יד ביד עם המושג "אובייקטיביות".

לך, מצד שני - יש סיבה להסתמך על המצאות של אחרים שקדמו לך, ולא לפקפק (מדענים כן מפקפקים זה בזה, תתפלא..)

הסיבה שלך היא הפחד שלך.

(וסתם בשביל להתקרקש אתך- ;) אני אציין שאתה שוב משתמש באיות הלא נכון למילה הפרכה)

ממי הם למדו את זה? הם למדו את הכל אחד מהשני, ולכל אחד מהם זה עלה לראש יותר מדיי,

ולכן הם מפתחים את זה ובונים את זה כמו שהם רוצים, וזאת בושה לעולם המדע.

לא שאני מסכים אתך,

אבל אם כבר מדברים על זה - ממי אתה למדת את האמונה שלך? לא מאנשים אחרים?

לא מדפים כתובים, שאין לך שמץ של מושג לגבי אמיתות הכתוב בהם?

אין לך ולו עובדה או ראיה אחת שתצביע על נכונותם.

למעשה, אתה מסתמך על הכתוב בדפים האלה, על מנת להוכיח את האמונה שלך בהם ובכתוב בהם, סוג של מעגליות.

מדענים מסתמכים על עדויות, על חקירה אובייקטיבית (אובייקטיבית, כבר אמרנו?)

אני לא אומר שהם לא מסוגלים לטעות, ושכל מה שהם אומרים הוא קדוש, אבל אני כן מתנגד לקלון שאתה מנסה להמיט על המדע כולו

(למען השם! :) )

זה שלא נוח לך לקבל עובדות (בגלל חוסר ידע ופחד, כמו שהזכרתי בהתחלה)

לא אומר שעולם המדע כולו צריך לחוש אשמה וחוסר נעימות בגלל שלך חסר ידע, ואתה זה שמפחד להשלים אותו.

אבל למרות הכל, זה ממשיך לסתור את המציאות, ואתה ממשיך לזלזל בגוף האדם, בתכונותיו, בתשלובת של מקרים ושל צירופים רבים בכוכב הזה,

שכולם ביחד מאפשרים כאן חיים. אתה נוגד את המציאות באומרך שאין בגוף אנושי אלמנט של תכנון.

אתה פשוט עיוור.

4.2

הטילו קוביה. מה הסיכוי שתקבלו 6 ? שישית, נכון. מה הסיכוי שתקבלו 3? גם כן שישית. עכשיו,

הטילו את הקוביה פעמיים. מה הסיכוי לקבל 1 בהטלה הראשונה ו-5 בשניה? שישית לראשון

ושישית לשני, נכפיל - יוצא סיכוי של אחד ל- 36. כל הטלה נוספת תקטין את הסיכוי לרצף מסוים

פי שש. עכשיו הטילו את הקוביה שמונה פעמים, ורשמו את המספרים שיצאו לכם. הסיכוי שיצא

לכם הרצף הספציפי שאמנם יצא הוא אחד למיליון, שש-מאות שבעים ותשע אלף, שש-מאות

ושש-עשרה. מדהים נכון? הטלתם את הקוביה כך סתם, ביום בהיר אחד, ויצא רצף שהסיכוי שלו

להופיע הוא כל-כך נמוך! נכון שזה נשמע טיפשי מעט, להתפעל מדבר כזה? הרי כל רצף של שמונה

הטלות קוביה יש לו אותו סיכוי בדיוק.

למה הדבר דומה? המחזירים בתשובה שואלים מה הסיכוי שעולם כמו שלנו ייווצר במקרה.

למה זה מרשים מישהו, לעזאזל?! הרי זה אותו מצב בדיוק כמו הקוביה. גם אם העולם היה שונה

לגמרי, הם היו שואלים מה הסיכוי שעולם כזה ייווצר במקרה. חוסר ידע מבהיל בסטטיסטיקה

הוא רעה חולה של רוב האנשים, והוא זה שמאפשר למטיפים להציג כהוכחות לקיומו של אלוהים

דילוגי אותיות בתנ"ך וגימטרייה, והמבין יבין.

מקור

אז מי העיוור? חוסר ידע, אמרנו?

ואתה גם לא תוכל לענות לי לעולם למה השיער שלך על הידיים לא ממשיך גם אל האצבעות,

ולמה הגבות שלך מכסות את פלג העיניים העליון בלבד ולא מועילות בטובן להמשיך לצמוח וליצור לך עיגול שיער על הפנים.

לא תוכל.

וכל מה שתגיד רק יוכיח כמה אתה מתנגד לאמת פשוטה ומוכחת המצוגת כאן באופן אפילו מעט משעשע...

כל התשובות לשאלות כאלה הן אבולוציה, תהליך ברירה טבעית.

חוסר ידע מישהו? כן, יש הסבר, אתה לא מקבל אותו, זאת לא אשמתי, זאת אשמתך, ואשמת הפחד שלך.

עכשיו, אתה בא ומתחכם ושואל שאלות מסוג של "למה אין / למה לא קיים"-

"למה אין לך שטרונגול עצום על המצח? זה מראה על תכנון אלוהי, שטרונגול היה מפריע לך שם, לכן הוא לא קיים, ככה זה תוכנן מראש"

בחייך... אתה צריך להדרדר לרמה כזו?

טוב שלא שאלת "למה אין לך גמד קטן דובר בלגית שגדל לך בבית השחי ומצייץ בקול ב-3 בבוקר, כל בוקר?"

מה הטעם בלשאול שאלות "למה אין" ? אף אחד לא יוכל לענות לך על שאלות שכאלה.

(אף אחד גם לא ממש ירצה, כולם ימשכו בכתפיים ויחכו שתרד מזה..)

ולצורך העניין, אבולוציה היא לא רק ברירה טבעית, ולא רק מקריות, זה שילוב של השניים, והתפתחות והתאמה לאורך זמן.

ואתה יודע מה, יש שאלות לגיטימיות (לא שאלות "למה אין גמד")

שלא אתה יכול להסביר (אתה כן, ההסבר שלך תמיד יהיה:"שאל את בורא עולם", אבל זה לא ממש מספק, אותי לפחות)

ולא אני, אבל זה שאנחנו לא יכולים (עדיין) להסביר דברים מסויימים בצורה מספקת, לא אומר ש-"קיים בורא עולם".

(זה גם לא אומר שלא!, אבל אם תקרא את המאמר, תבין שזה לא ממש משנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחינו מה הבעיה להבין לבד למה איך זקן על האף

השיער צומח איפה שצריך אותו ... במקומות רגישים שצריכים הגנה כמו איבר מין וראש יצמח לך יותר שיער להגנה

מאשר בידים או הרגלים.... זה לא קשור לתכנון באותה מידה אפשר להגיד שכל בני אדם עם שיער על האף לא התרבו ונכחדו

כי הם לא הסתגלו והאף שלהם נסתם...

אתה לא רואה גם שחיות באזורים קרים יש שיער ארוך ... כי חיה שלא היה לה שיער ארוך פשוט קפאה ולא תראה אותה שם.

כל מה שאתה אומר שקשור לתכנון מראש גם אפשר להגיד שהוא קשור לאבולוציה בדיוק באותה מידה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת לאלו שחופרים שמישהו חייב היה ליצור כל דבר פה בגלל שהוא כזה מושלם (והוא לא)

מי יצר את אלוהים? הוא כזה מושלם, מישהו חייב היה ליצור אותו, דברים לא באים ברגל.

כמו כן, "שום דבר לא מוכח" לפני שאתה מדבר על משהו כאדי ללמוד אותו. תורת האבולוציה מדוייקת ולא מופרחת, אם אתה לא למדתה\חקרתה עליה (כמו 99% מכל מה שאתה מביא ממנו דוגמאות), אז אל תדבר עליו. כי כל פעם יגידו לך שאתה טועה, ואז תרוץ לחפש דברים אחרים במדע שלא מתיישבים לך כי אתה לא מבין בהם, ואז מישהו שמבין בהם יגיד לך שאתה טועה וכו' וכו'.

יש פה תפיסה שונה- אתם לא מנסים למצוא תשובות לשאלות, וכל תשובה אפשרית אתם מנסים להפריח ולהגיד שאלוהים אחראי לכל.

אנחנו מנסים למצוא הסבר לוגי ומובן, וגם אם לפעמים טועים ולא יודעים תשובות לכל עם הזמן מגששים לעבר הפתרון לכל.

בדיוק כמו שפעם אלוהים היה אחראי לגשם, לקשת בענן, לאור, לעליית השמש והירח. ואז מצאו לזה הסבר ריאלי\הגיוני ומבוסס על עובדות.

אז גם אם אין לנו תשובה למשהו כרגע, זה לא אומר שאלוהים אחראי על זה.

נ.ב. התחלתי לקרוא ספר "המפץ הגדול"- עם קצת היסטוריה ואסטרופיזיקה כללית D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת אמת בקשר לחלזונות, אני אינני צבוע, אמת היא אמת.

אבל אני אומר לך שוב, אם אתה שואל למה זה ככה?, אני לא הכתובת, זה לא שאין לי תשובה, לא תהייה לי לעולם תשובה לשאלה שגם אם הייתי רוצה, לא הייתי יכול לענות עליה כי היא שאלה שמן הסתם תופנה אל הבורא.

לגבי האבולוציה.

לא, שום דבר לא מוכח, הכל מופרח, נוח למדענים הצבועים לחיות אם תאוריות השקר שלהם אז הם ממשיכים להמציא עוד ועוד מה היה כאן לפני 3426476763 שנה...

ממי הם למדו את זה?

הם למדו את הכל אחד מהשני, ולכל אחד מהם זה עלה לראש יותר מדיי, ולכן הם מפתחים את זה ובונים את זה כמו שהם רוצים, וזאת בושה לעולם המדע.

אבל למרות הכל, זה ממשיך לסתור את המציאות, ואתה ממשיך לזלזל בגוף האדם, בתכונותיו, בתשלובת של מקרים ושל צירופים רבים בכוכב הזה, שכולם ביחד מאפשרים כאן חיים.

אתה נוגד את המציאות באומרך שאין בגוף אנושי אלמנט של תכנון.

אתה פשוט עיוור.

ואתה גם לא תוכל לענות לי לעולם למה השיער שלך על הידיים לא ממשיך גם אל האצבעות, ולמה הגבות שלך מכסות את פלג העיניים העליון בלבד ולא מועילות בטובן להמשיך לצמוח וליצור לך עיגול שיער על הפנים.

לא תוכל.

רואים שבניגוד לכל אחד בת'רד הזה אתה נעול לחלוטין על הקביעות שלך, ולא טורח אפילו לקרוא מה שאחרים כותבים

אז 1- לך לת'רד הקודם, קרא את הפוסט האחרון שלי בו.

2- קרא את הפוסט הקודם שלי שוב, הפעם לא ברפרוף אלא לעומק.

2.5- לא שאלתי למה זה ככה אצל החלזונות, עניתי על השאלה הזו לפני שהיא תישאל. עוד הוכחה לכך שאתה לא קורא פוסטים של אחרים לעומק.

3- לגבי כל השאר:

דבר ראשון, יש לנו זקן צמוד לאף. על שפם שמעת? אם תיתן לו לגדול מספיק הוא גם מתחבר לזקן שמתחתיו, ואני לא מבין איך אנשים שעושים את זה מצליחים לנשום. בלעכס.

לגבי שיער על הידיים ועל הראש-

רק לידיעתך, המצב הנוכחי לא תמיד היה ככה. ניאדרתלים היו שעירים בהרבה, עם נסיגת עידן הקרח פחת הצורך בשיער על הגוף, ולכן היום, כמה אלפי שנים אחרי, נותרנו רק עם כמות שיער מזערית חוץ מעל הראש.

ולפני שתשאל- השיער על הראש עדיין הכרחי, כמות אדירה מחום הגוף בורחת דרך הראש (בגלל כמות הדם הגדולה שבו)

לגלח את הראש בחורף במדינה קרה למשל זה רעיון לא טוב במיוחד.

לגבי הגבות-

עכשיו רוצה לשמוע משהו מצחיק? לא פעם ולא פעמיים הגבות כן ממשיכות לגדול וליצור יותר מחצי מעגל מסביב לעין. זה לא נפוץ במיוחד, ואתה לא תראה את זה כי אנשים טורחים לטפל בזה לפני שלמישהו תהיה הזדמנות לראות את זה. למזלם של אותם אנשים חסרי מזל, קצב הצמיחה של הגבות הוא מבין האיטיים בגוף האדם.

כל מה שאמרת זו לא "אמת פשוטה", אלו דברים שאתה עדיין לא מבין- אז אתה מייחס את עצם קיומם לישות עליונה, כי התפיסה שלך מוגבלת ואתה לא רוצה לחשוב יותר לעומק על העניין.

גוף האדם הנוכחי הוא גרסה 10-15, הוא הגיע למצבו הנוכחי הטוב יחסית אחרי הרבה גרסאות של "ניסוי וטעיה" ע"י הברירה הטבעית. אז בטח שיש פה אלמנט של תכנון, אבל התכנון הזה מושתת על טעויות העבר, ומוטציות מתקנות.

ועכשיו- אוכל, נמשיך להתווכח עוד מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטילו קוביה. מה הסיכוי שתקבלו 6 ? שישית, נכון. מה הסיכוי שתקבלו 3? גם כן שישית. עכשיו,

הטילו את הקוביה פעמיים. מה הסיכוי לקבל 1 בהטלה הראשונה ו-5 בשניה? שישית לראשון

ושישית לשני, נכפיל - יוצא סיכוי של אחד ל- 36. כל הטלה נוספת תקטין את הסיכוי לרצף מסוים

פי שש. עכשיו הטילו את הקוביה שמונה פעמים, ורשמו את המספרים שיצאו לכם. הסיכוי שיצא

לכם הרצף הספציפי שאמנם יצא הוא אחד למיליון, שש-מאות שבעים ותשע אלף, שש-מאות

ושש-עשרה. מדהים נכון? הטלתם את הקוביה כך סתם, ביום בהיר אחד, ויצא רצף שהסיכוי שלו

להופיע הוא כל-כך נמוך! נכון שזה נשמע טיפשי מעט, להתפעל מדבר כזה? הרי כל רצף של שמונה

הטלות קוביה יש לו אותו סיכוי בדיוק.

למה הדבר דומה? המחזירים בתשובה שואלים מה הסיכוי שעולם כמו שלנו ייווצר במקרה.

למה זה מרשים מישהו, לעזאזל?! הרי זה אותו מצב בדיוק כמו הקוביה. גם אם העולם היה שונה

לגמרי, הם היו שואלים מה הסיכוי שעולם כזה ייווצר במקרה. חוסר ידע מבהיל בסטטיסטיקה

הוא רעה חולה של רוב האנשים, והוא זה שמאפשר למטיפים להציג כהוכחות לקיומו של אלוהים

דילוגי אותיות בתנ"ך וגימטרייה, והמבין יבין.

מקור

בנוסף לטענה הזאת, נניח שהעולם כמו שהוא עכשיו הוא הדרך האחת והיחידה להווצרות חיים אינטיליגנים, ושהסיכוי שרצף האירועים שקיים אותו הוא כמעט זניח (1 לאינסוף).

עכשיו נניח שקיימים אינסוף יקומים מקבילים שונים, בלי שום קשר בינהם (טענה שאי אפשר להוכיח או להפריך).

מכאן שכמעט בטוח שהיקום עם התנאים הדרושים ליצירת תנאים הדרושים ליצירת חיים תבונתיים יתקיים, אל אף הסיכוי הזניח לקיומו.

נסו לחשוב קצת מחוץ לקופסא (מופנה לאלה שלא מסוגלים לדמיין את העולם בצורה אחרת ממצבו הנוכחי).

למי שטען שהעובדה שהאף מופנה כנגד כיוון הגשם היא דוגמה למורכבות ולמושלמות שבגוף האדם שרק אלוהים יכול ליצור - אני שואל למה יש אף? למה תהליך הנשימה לא מתבצע דרך ספיגה חמצן דרך העור (לדוגמה).

לגבי הטענה על פי הטבעת, ששומר על הצואה מלהשתחרר ברגעים לא נעימים - אני שואל למה האדם מפריש צואה דוחה בכלל? אלוהים ברוב תבונתו וכוחותיו האינסופיים לא יכל ליצור בן אדם שלא מפריש צואה? אדם שמפרק את כל מה שאוכל ולא צריך להפריש כלום, או שתוצרי הלוואי היו פשוט נעלמים מעצמם, מתאדים או מה שלא תעלה בדמיונך?

לפני שאתם מביאים דוגמאות למורכבות ולמושלמות שבגוף האדם נסו להסתכל עליהם מזווית שונה, ותגלו שהן לא מוכיחות שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE

כל מה שתגיד לא יעזור לך, כל הדוגמאות היפות שלך כבר מתות מזמן.

אם אתה לא רואה את אלמנט התכנון שבגוף האדם אז ההסתגלות עשתה אותך עיוור.

יום אחד אתה תפקח עיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE

כל מה שתגיד לא יעזור לך, כל הדוגמאות היפות שלך כבר מתות מזמן.

אם אתה לא רואה את אלמנט התכנון שבגוף האדם אז ההסתגלות עשתה אותך עיוור.

יום אחד אתה תפקח עיניים.

מצטער, אבל זו ההודעה העלובה ביותר שראיתי ממך אי פעם

הבנאדם משקיע וכותב את המגילה הזאת בשבילך (ולא מעתיק מאתרים אחרים,כמוך)

ואתה פשוט מנפנף את כל ההודעה שלו ב3 משפטים?

טוען שהוא עיוור?

לא רק שאתה עיוור אלה גם חרש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקור

בנוסף לטענה הזאת, נניח שהעולם כמו שהוא עכשיו הוא הדרך האחת והיחידה להווצרות חיים אינטיליגנים, ושהסיכוי שרצף האירועים שקיים אותו הוא כמעט זניח (1 לאינסוף).

עכשיו נניח שקיימים אינסוף יקומים מקבילים שונים, בלי שום קשר בינהם (טענה שאי אפשר להוכיח או להפריך).

מכאן שכמעט בטוח שהיקום עם התנאים הדרושים ליצירת תנאים הדרושים ליצירת חיים תבונתיים יתקיים, אל אף הסיכוי הזניח לקיומו.

נסו לחשוב קצת מחוץ לקופסא (מופנה לאלה שלא מסוגלים לדמיין את העולם בצורה אחרת ממצבו הנוכחי).

למי שטען שהעובדה שהאף מופנה כנגד כיוון הגשם היא דוגמה למורכבות ולמושלמות שבגוף האדם שרק אלוהים יכול ליצור - אני שואל למה יש אף? למה תהליך הנשימה לא מתבצע דרך ספיגה חמצן דרך העור (לדוגמה).

לגבי הטענה על פי הטבעת, ששומר על הצואה מלהשתחרר ברגעים לא נעימים - אני שואל למה האדם מפריש צואה דוחה בכלל? אלוהים ברוב תבונתו וכוחותיו האינסופיים לא יכל ליצור בן אדם שלא מפריש צואה? אדם שמפרק את כל מה שאוכל ולא צריך להפריש כלום, או שתוצרי הלוואי היו פשוט נעלמים מעצמם, מתאדים או מה שלא תעלה בדמיונך?

לפני שאתם מביאים דוגמאות למורכבות ולמושלמות שבגוף האדם נסו להסתכל עליהם מזווית שונה, ותגלו שהן לא מוכיחות שום דבר.

זה כל היופי!,שהוא לא יצר אותנו מושלמים.

מה אתה מצפה,שהוא ייצור כל איש ואישה מוטציה?,כוחות על טבעיים?

אתה יכול להמשיך ולתת דוגמאות לכל הפגמים של הבן אדם,בטענה שלא הוא זה שברא אותנו,אבל אתה בעצם אומר את ההפך מהנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל זו ההודעה העלובה ביותר שראיתי ממך אי פעם

הבנאדם משקיע וכותב את המגילה הזאת בשבילך (ולא מעתיק מאתרים אחרים,כמוך)

ואתה פשוט מנפנף את כל ההודעה שלו ב3 משפטים?

טוען שהוא עיוור?

לא רק שאתה עיוור אלה גם חרש

בכל המגילה הזאת הוא שוב ושוב מנסה להסביר לי כמה הגוף האנושי (אותו גוף שההגיון רומז שהוא פרי תכנון) לא מיוחד ולא מדהים.

אז אני אומר לו שהוא עיוור כי לא מעטות הדוגמאות לכך שמישהו סידר את חלקי גוף האדם באופן שיתאימו אחד לשני, חיצונית ופנימית.

ולכן הוא עיוור.

כי הצגתי לו אמת והוא מסרב לקבל אותה.

בנוסף.

הוא מנסה להוכיח שאלוהים לא קיים.

נסיון בלתי אפשרי.

חומרית\פיזית הוא לא יוכל להוכיח שהאל קיים או לא קיים לכן אני בכלל לא מתווכח איתו, כי הוא יכול לעשות 80 סיבובים באוויר, להוכיח, הוא לא יוכל כלום.

מי שיש לו אמונה יש לו, הסימנים כבר בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו ואני אגיד לכם מה אני חושב:

אני מבין את Mutation ו-Aztec שמאנימים אמונה עיוורת באלוהים.

אבל אני גם מבין את האחרים שאומרים שאלוהים הוא בולשיט אחד גדול.

ולפי דעתי הדעה של כל אחד כאן הייתה שונה אילו הוא היה גדל בסביבה של האחר, אבל עזבו את זה עכשיו.

נכון שהאדם הוא דבר מורכב מאוד, אבל לפי דעתי הוא נוצר מהאבולוציה. איך תסבירו את זה שאנחנו כל כך דומים לקוף? וכל דבר שיש לנו בגוף הוא תוצאה של מיליוני שנים של "ניסוי וטעייה" - כמו שכבר אמרו פה.

אבל מצד שני צריך שתהיה הסתברות ענקית כדי שכל זה יקרה... איך זה שיש צמחים בעולם? ומים בעולם? ובדיוק את כל הדברים ששומרים על העולם שלם?? אז יותר קל (ואולי נכון, באמת אני לא יודע כמו אף אחד) להאמין שמישהו אחר בנה אותנו.

גם איך כל התנ"ך נכון?? וכן, הוא נכון, יש הוכחות להרבה מאוד דברים משם. אבל אולי כלל התנ"ך נכון חוץ מפרק א' בספר בראשית? אולי אברהם אבינו היה משוגע שהשפיע על כל הדורות הבאים וגרם להם לחשוב שכל דבר אלוהים עושה?

ולמה, אם אלוהים יצר אותנו, אנחנו לא מושלמים? הרי הוא היה יכול לעשות אותנו מושלמים לגמרי, לעשות אותנו טובים ולא לעשות רוצחים, אנסים וכאלה ולעשות עולם יותר טוב.

אבל מצד שני אפשר לומר שזה בכוונה ככה ושיהיה גיוון בעולם, ושאלוהים לא רצה לעשות את כולם מושלמים בכוונה...

למה דווקא אנחנו חיים ודווקא כאן? אין סיכוי כמעט ששזה יקרה! אז אלוהים חייב לעשות את זה. אבל, בעצם... מי זה אלוהים? איך יכול להיות שכל הזמן - פעם, היום ומחר - אלוהים יהיה? איך יכול להיות שמשהו חי תמיד תמיד? משהו חייב ליצור אותו...

ובקיצור, מה שאני מנסה להגיד כאן הוא - אנחנו לא יודעים, ואולי גם אף פעם לא נדע, איך הכול התחיל. כל אחד עם אמונתו, וימות עם אמונתו, כי אף אחד לא יוכל באלף שנה הקרובים להוכיח דברים בנושא הזה.

בכל מקרה, אני מאמין באבולוציה. אני מאמין שבמקרה בכל הים האורגני שהיה פה פעם כמה חומרים הגיעו למצב כלשהו, והמצב הזה התחיל לשכפל את עצמו (באופן מפגר למדיי), אבל כל פעם הייתה מוטציה קטנה ואז התאים הושמדו ונשארו רק אלה שהיו הכי מותאמים לסביבה, וככה אנחנו נוצרנו...

אבל עוד פעם, אף אחד לא יודע בוודאות.

נ.ב: זה הנושא עם התגובות הכי ארוכות שהיה פה אי פעם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצטק, הפוסט ההוא שלך מהווה דוגמה קלאסית לנסיגה ממחסור של דברים ענייניים להגיב, משהו בסגנון של-

"אין לי טיעון הגיוני להציג בשביל להפריך את הטענה שלך, אז אני פשוט אגיד שאתה טועה בלי להסביר כלום ואברח"

טרחתי לכתוב 3 מגילות עד עכשיו שמדגימות בערך כל מה שביקשת, אבל אתה בשלך, מתעלם וסותם את האוזניים ואת העיניים.

הבעיה היא שבניגוד לכולם, שמציגים טיעון ומגבים אותו בהסבר הגיוני, אתה קובע שמה שאתה אומר זה "אמת", כל סברה אחרת זו "שטויות", ולכן כל הסבר אתה מנפנף הצידה בשורה של "זה לא נכון, כי מה שאני אמרתי כן נכון" בלי להציג הסבר שיגבה את הטיעון שלך.

אני יכול להציג עכשיו 400000 "סימנים" לזה שמקור בני האדם בכלל בכוכב אחר ותרבות חייזרית הביאה אותנו לפה, זה לא אומר שזה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...