MODU82+ 425W לא שקט כמו שציפיתי - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MODU82+ 425W לא שקט כמו שציפיתי

leyaniv

Recommended Posts

המצב אצלי היה שונה, בדומה ל CM590 אצלי המאורר היה צמוד לחור ברצפת המארז ושאב אוויר מבחוץ.

ב P180 זה אחרת, הספק כוח מוגבה מעט ושואב אוויר מתוך המארז ולא מבחוץ.

בנוסף, צריך לבדוק אם יש אפשרות לחבר את הספק כוח הפוך ואז המאורר יהיה כלפי מעלה (ששם יש יותר מרווח יניקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאלכס' date='

משום מה אתה לא עונה על שאלות שאני מציג לך וממשיך לשעוט הלאה.

מדוע במעבדות הבילתי תלויות של 80PLUS לא הצליחו לשחזר את הטבלה שהיצרן מציג בנושא הנצילות?

האם מכאן ניתן להסיק לגבי שאר הטבלאות שהיצרן מציג?

חשוב טוב בטרם תענה ותמשיך

[/quote']

צבי. מה שהיה לי להגיד לך אמרתי בפוסט הקודם. אני, CAHIML ו אחרים הוצאנו שמה את הרוח מהמפרשים שלך עם הוכחות ואני לא מדבר על זה יותר.

אין לי שום צורך להגן על , פותח התרד השני לגבי VS ENERMAX שלח לי את דעתו בפרטי ולכן הפסקתי כי הובן ההבדל בין בינך לביני והשכל היישר ניצח. אתה מוזמן לשאול אותו מה הוא הבין בפרטי.

אני מתרשם שיש לך כל כך הרבה זמן פנוי להשקיע בנו. כל הכבוד. קצת פחות "תחכום" בהודעות שלך היה מונע ממני הרבה מכתבים בפרטי בסגנון "זה שועל זה הא...". :)

אבל באמת כל הכבוד, הלוואי היו יבואנים אחרים פה שהיו נלחמים עבור מוצריהם כמוך, למרו ת שאין לך יד חופשית פה ואני רואה את המחיקות שעושים לך.

INTEGRAL, אין צורך להגיד שאני דובר שטויות מה גם שזה לא מכובד מצידך.

לא דיברתי לשנייה על השוואת נתונים, דיברתי על דרך הצגת הטבלאות ע"י שני היצרנים. זה בדיוק כמו חשבונות במדינה הזאת שאי אפשר להבין כלום ומקשים בכוונה על הצרכנים כי הרוב לא מתעקשים להבין את ההבדל ולכן לאחרונה נחקק חוק הבהרת החשבונות ותשים לב שכולם פתאום שולחים מכתבים מתחסדים כאלה (קיבלתי לאחרונה מכתבים כאלה מהבנק,חברת חשמל,HOT וכדומה) ומשחקים אותה "הרגשנו צורך לעשות את החשבון החודשי פשוט יותר" YEAH RIGHT. תגידו שקיפלו אותכם לריש וזהו.

בתכלס,בסה"כ אמרתי שהטבלאות של הרבה יותר ברורות וזהו.

YANIV, אינטגרל צודק. אסור לעבוד עם מערכת לקירור פאסיבי ולצפות בכלל לאוורור. אבל יש לדעה שלו שני קצוות

קצה אחד אומר שאם תקנה אוורור אחר, זה יעלה יקר אבל יוציא אוויר מהמארז החוצה.

קצה שני אומר שאם תלך בדרך שהמלצתי ועל זה התווכחתי עם ICE2K שמה ופשוט תשים מאורר ענק על ה ACCELERO תקבל תוצאות נמוכות ועדיין החום יישאר בפנים.

אני כבר אומר לך כבעלים קודם של P182 שזה לא מארז קר. יש לו בסה"כ מאוורר 120אחד מקדימה, אחד מאחורה ואחד מלמעלה. זו לא רמת קירור של COOLERMASTER COSMOS S או 900 או 1200. המארז עדיין יהיה חם. עומדת לידי כרגע הגרסה השנייה של ה P180 ה P182SE ושוב עם - זה אותו קירור וזהו. המארזים היחידים של שבאמת מקוררים זה או ה P180 MINI שמתאים רקל ללוחות MICRO ATX אבל מכילים מאורר BIG BIY 20 ס"מ למעלה ששואב חום מצויין מהמארז ומאר5ז ה P190 שמכיל שני מאוררים למעלה ואחד בצד בשביל להכניס אוויר היישר על כרטיס המסך והמעבד. חסרון? מחיר אסטרונומי.

*ואני לא יודע מאיפה ההנפצה על רעש יניקה. שמעתי כמה P180 ומעלה מהסדרה ואין שום רעש. אולי במארזים עם יניקה חיצונית זה יכול לקרות עקב מערבולת אוויר מתחת למארז במרווח בלתי מספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל,

הגישה שלך היא החיפוש המתמיד של איפה דופקים אותי. אנרמקס לא מנסים לעבוד על אף אחד. מה עוד שכל מה שאמרת לא רלוונטי, ובוא נפסיק עם זה כאן.

לוק,

אז כנראה שכדאי ללכת על משהו אטום אבל עם יניקה חיצונית סטייל חלק מהפתרונות של ליאן - לי :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צביקה, אלכס ואינטגרל, לדעתי אין לי שום צורך במארז קריר יותר ממה שיש לי עכשיו, הטמפרטורות שלי מעולות גם אחרי OC.

הבעיה היחידה היא שאם אני רוצה לנצל את מלא יכולות השקט של המודו אני צריך להרחיק אותו משאר הרכיבים במארז.

לכן האופציה הכי טובה שמצאתי כרגע לשימושים שלי היא ה-P182.

נכון שזה נשמע קצת נוגד, שמצד אחד אני רוצה מארז שקט ואטום עם כמה שפחות מאווררים אבל מצד שני מתלונן שהמודו שלי רועש כי חם לו.

התלונה שיש לי לגבי המודו היא שציפיתי שהמודו לא ירעיש אצלי כלל במאמץ ומסתבר למרבה ההפתעה שהוא מרעיש יותר מסיסוניק.

לסיסוניק הפריעה פחות החום שבתוך המארז. ליתר דיוק החום כנראה הפריעה באותה מידה אבל הסיסוניק העדיף פשוט להשאר חם ושקט.

יתכן מאד שהעדפה זו באה על חשבון כמה דברים, למשל אורך חיי הספק והנצילות, אך הדברים האלו חשובים לי בעדיפות נמוכה יותר.

אם כך, לדעתי כן אפשר לשמור על כל הרכיבים במחשב שקטים, ולדעתי אם המודו היה נותן עדיפות גבוהה יותר לשקט הוא היה מגיע לשיאים חדשים בכל מצב.

כי הרי לא נראה לי שיש ויכוח על כך שכאשר המודו מקבל אויר בטמפרטורת החדר הוא הספק ברמתו הכי שקט שקיים גם במאמץ גבוה.

אינטגרל, לא ידעתי (או ששחכתי) לגבי הסיילנסר שהוא מוציא אויר. זה נחמד מאד ובכל זאת לפי SPCR הסיילנסר רחוק מלהיות שקט, לפחות עבורי.

צביקה,

מארז SOLO (נקרא גם P150 או Sonata Designer/Plus) שיש לי כרגע הוא אחד המארזים השקטים ביותר שקיימים.

הוא אטום ברובו, כולל בידוד אקוסטי ותליה לכוננים הקשיחים.

בביקורות ב-SPCR הוא קיבל ציונים טובים גם על יכולת הקירור שלו וגם על רמת השקט.

אין לי שום תלונה עליו, משום שטמפרטורות הרכיבים שלי מעולות תוך שימוש במאווררים מוחלשים ושקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגישה שלך היא החיפוש המתמיד של איפה דופקים אותי.

יפה אמרת :yelclap: והגישה הזאת שלי היא אובייקטיבית לכל המוצרים ולא רק כלפי ENERMAX "המסכנה" אז לא צריך להגן על מי שמתיימר להיות משהו חדש ומיוחד ובסוף מסתבר שבסה"כ יש לה מאורר שאף אחד לא יודע איפה הוא מיוצר בתוך הספק שלה (גם SPCR לא מצאו, יש סתם מדבקה תמוהה של ENERMAX וזהו) עם DUAL BALL BEARING רגיל.

יודע מתי אני אופתע? כשאני אשמע שחברה שמצהירה על רעש הכי נמוך וכדומה תשים מאורר עם FLUID BEARING במאוורר במארז שלה שהרי אז לא יהיה מגע בין החלק המסתובב של המאוורר לרכיבי המנוע עצמו (כי ב FB יש שמן בין החלקים הפיזיים במבנה מיוחד ולכן זה מאוררים הכי שקטים) .

חוץ מזה אני לא שונא את ENERMAX. היה לי ספק מאוד יקר שלהם ה LIBERTY 620W בכמעט 1000 שקל דאז, שהייתי מרוצה ממנו ומכרתי לפני שנה במחשב הP180 שדיברתי עליו.

יניב, האמת שאני ואתה באותו ראש.

- מעדיף מחשב שקט ומפריע לו שהוא קנה ספק חדש בגלל ביקורת על רעש נמוך ועוד והתבדה במערכת שלו .

- הSOLO - גם לי היה אותו ואני מסכים עם כל מילה שלו כי הניסיון שלי זהה.

- ציפיתי לספק שגם עם מעלות כמו שהוא מתאר יהיה שקט ולא יתקבל הניסיון שלו. אגב אולי זה אותו דבר ב CORSAIR, אבל כמו שאמרתי, יש בקורסאיר שקיפות עם טבלה פר כל דגם במדוייק כמה רעש הוא אמור לייצר וENERMAX מביאה טבלה כללית ומצפה מאנשים לחשב כללי עבור כל הסדרה. מה זה מבחן במתמטיקה או חברה רצינית שמשקיעה בלקוחות ?! אז בקטע הזה היא אכזבה קצת.

ולגבי SPCR... לא מחשיב אותה בכלל כיהבדיקה של SPCR בוצעה ב 21 מעלות וזה די מצחיק יחסית אלינו שרוב השנה זה לא הקור של קנדה, שבה "שלג" זו לא מילה גסה:

TEST RESULTS

Ambient conditions during testing were 21°C and 18~20 dBA. AC input was 118~121V, 60Hz. (עמוד 4 בביקורת אם איני טועה)

It represents the ambient temperature around the power supply itself (נלקח מעמוד קודם)

מי שחושב שאני משכנע את עצמי שENERMAX גרועה מCORSAIR זה לא נכון, אני פשוט קורא את כל הכתבה:

באותה בדיקה, כמה עמודים קדימה הם נתנו גם את התוצאות של . וכן... זה אותו דבר (הבדל של 2 דציבל זה כלום, רקי עטלף ישמע הבדל וממילא אין לרוב מחשב שמגיע ל500W שם כן יש הבדל משמעותי). למי שעדיין פספס את הנקודה שלי - אין הבדל ברעש של הספקים בכל רמות העומס למעט האחרונה.

Comparison: Noise (in dBA@1m) Vs. Power Output

Model 65W 90W 150W 200W 250W 300W 400W 500W

Enermax Modu82+ 625W 19 19 19 20 21 22 26 36

Corsair HX520/620 22 22 22 22 22 22 29 43

לבסוף: ראיתם את הספקים החדשים של COOLERMASTER שעומדים להגיע? נראה שבניגוד לזוועות הקודמות שלהם(70% יעילות בדגמי ה EXTREME), החדשים יהיו להיטים.

דגם ה900W כבר זכה ב SILVER AWARD של ארגון 80PLUS:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7502&Itemid=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס כמה תיקונים ברשותך

דבר ראשון 2 דציבל זה המון

עליה של 3 דציבל היא בקירוב גידול של פי 2 בעוצמת הקול!

כלומר עד 250W ההבדל בין הקורסאייר לאנרמקס הוא פי 2

דבר שני מערכת הבדיקה של SPCR היא מהמתקדמות ומהמשקפות ביותר בעולם.

אומנם טמפרטורת הסביבה נמוכה יותר, אבל מערכת הבדיקה שלהם יוצרת חום שמדמה פעולת מחשב

תקרא על כך כאן תחת Thermally Realistic Conditions

http://www.silentpcreview.com/article683-page2.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה גם טוב שמוציאים את הספק בחוץ - אמנם 21 לטמפרטורת החדר זה נמוך, אבל ככה אפשר להשוות בין כל הספקים.

מה שכן, מוזר לי לראות שמות מוכרים כמו , Seasonic וSeagate ברשימת הספונסרים שלהם משמאל, אין ספק שהן חברות מצויינות כולן אבל זה יכול קצת להפריע, במיוחד כשמסתכלים על הטבלאות של הספקים, המארזים וההארדיסקים השקטים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס כמה תיקונים ברשותך

דבר ראשון 2 דציבל זה המון

עליה של 3 דציבל היא בקירוב גידול של פי 2 בעוצמת הקול!

כלומר עד 250W ההבדל בין הקורסאייר לאנרמקס הוא פי 2

דבר שני מערכת הבדיקה של SPCR היא מהמתקדמות ומהמשקפות ביותר בעולם.

אומנם טמפרטורת הסביבה נמוכה יותר, אבל מערכת הבדיקה שלהם יוצרת חום שמדמה פעולת מחשב

תקרא על כך כאן תחת Thermally Realistic Conditions

http://www.silentpcreview.com/article683-page2.html

אני לא יודע מאיפה להתחיל. סוג של ???

הבדל של 2 דציבל זה פי 2 ברעש ? כזכור לי יש הבדל בין 20 ל 40 נגיד לא בין 19 ל 21 או 22 או יותר.

אתה יודע שהם מגדירים כ"שקט" עד 30 דציבל באותה הביקורת? אני גמדיר שקט עד 25 אחרי ששמעתי הרבה מאוררים שהצהירו על 18-30 והבנתי איפה ההגדרה שלי לשקט היא באמת משהו שלא שומעים מ30 ס"מ המרחק ישיבה שלי מהמארז על שולחני ואליי.

לגבי זה שזה מדמה מחשב, קצת מצחיק. אבל לא יודע איך לענות :). אצלי נגיד המחשב מעצמו דמה פעולה של מחשב והטמפרטורה בחוץ עדיין אותה AMBIENT רק גבוהה לפעמים בכ10 מעלות מה21 שלהם ביום חם בתל אביב. כן, מי שגר בצפון או בירושלים יותר קר אצלו. זה שהם שמו את זה כמו רוב האתרים במכשיר עומס קשור כי ? מדברים על טמפרטורה שהמאורר מושך מבחוץ ומשפ]יעה על החיישן הטרמי בתוך המארז, לא על עומס המארז שמחמם אותו. זה מתווסף מן הסתם בכל מערכת.

חשבתי שעברנו כבר את עניין הטמפרטורה בתחילת הדיון והכל מובן.

האמת שזה גם טוב שמוציאים את הספק בחוץ - אמנם 21 לטמפרטורת החדר זה נמוך, אבל ככה אפשר להשוות בין כל הספקים.

מה שכן, מוזר לי לראות שמות מוכרים כמו , Seasonic וSeagate ברשימת הספונסרים שלהם משמאל, אין ספק שהן חברות מצויינות כולן אבל זה יכול קצת להפריע, במיוחד כשמסתכלים על הטבלאות של הספקים, המארזים וההארדיסקים השקטים..

אתה יכול להגיד גם שכל מילה שאומרים פה באתר היא שקר במסווה כי צביקה-רוזטק משלם לHWZONE עבור הפרסומת הזאת (שם למעלה רואה?) ועומרי(או מור או מי שאחראי על החשבון) משלם לכל הצוות פה ומתחלק בכסף וזה יענו "קונה אותם" והם אומרים מילים טובות על ENERMAX. אפשר להגיד את זה על כל אתר עם ספונסרים ואני מקווה שכל האתרים מספיק אובייקטיביים. תכלס לעולם לא נדע אבל בכל מקרה

לא ממליץ לך להעלות השערה כזאת בלי הוכחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי, הבדל של 3 דציבל הוא הגדלה פי 2 של הספק הרעש

והבדל של 10 דציבל הוא הגדלה של פי 10 בהספק הרעש

אשמח אם מישהו שמבין יאמת את זה

לצערי זה ששמעת מאווררים שרשום עליהם dbA מסויים לא אומר כלום כי

1. ברוב המקרים לא רשום מהו המרחק ממנו נמדד הרעש

2. היצרנים כותבים נתונים לא אמינים

3. עוצמת הרעש תלויה גם במיקום המאוורר ובמאפיינים אחרים

לטענת SPCR מערכת הבדיקה שלהם מדמה את החום שמפיק מחשב בהתאם לצריכת ההספק שנמדד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל,

אתה מתחיל לעבור את הגבול. כל צוות המודרים, כולל אותי עובדים פה בהתנדבות. עומרי לא משלם לאף אחד מאיתנו שקל. תזהר.

סקלת הדציבלים לוגריתמית.

למשל עוצמת הקול של 19 דציבל בגדול היא פי 10 בחזקת 1.9 מנקודת "התחלת השמיעה" (TOH). עוצמת קול של 21 דציבל היא 10 בחזקת 2.1 מ TOH . לכן אם תחלק את השני בראשון תקבל 10 בחזקת 0.2 שזה בערך 1.6, כלומר הפרש של שני הדציבלים מייצג כ 60% הבדל. הפרש של 3 דציבל יתן לך יחס של 10 בחזקת 0.3 שזה כמעט פי שתיים.

תקרא ותפתור את התרגילים לפני שאתה ממשיך לדבר על הנושא:

http://www.glenbrook.k12.il.us/GBSSCI/PHYS/CLASS/sound/u11l2b.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחושב שאני משכנע את עצמי שENERMAX גרועה מCORSAIR זה לא נכון, אני פשוט קורא את כל הכתבה:

באותה בדיקה, כמה עמודים קדימה הם נתנו גם את התוצאות של . וכן... זה אותו דבר (הבדל של 2 דציבל זה כלום, רקי עטלף ישמע הבדל וממילא אין לרוב מחשב שמגיע ל500W שם כן יש הבדל משמעותי). למי שעדיין פספס את הנקודה שלי - אין הבדל ברעש של הספקים בכל רמות העומס למעט האחרונה.

Comparison: Noise (in dBA@1m) Vs. Power Output

Model 65W 90W 150W 200W 250W 300W 400W 500W

Enermax Modu82+ 625W 19 19 19 20 21 22 26 36

Corsair HX520/620 22 22 22 22 22 22 29 43

אלכס לקרוא נתונים מטבלה אתה יודע?? ::)

איך בדיוק אתה רואה שכל הנתונים זהים מלבד האחרון 19=22?

ממה שרואים פה זה שמתוך 8 בדיקות שהאנרמקס שקט יותר ב7 מהן מהקרוסאייר.....

ומדובר בהבדל של 3(ובבדיקה אחרונה 7 דציבלים שזה עצום ברמות האלה) דציבלים ולא רק עטלף מסוגל לשמוע את זה גם אני ויתר בני האדם מסוגלים לשמוע זאת....

ולחולי שקט כמוני ואחרים זה ההבדל בין אם להירדם עם מחשב דולק בחדר או לא

אלכס אתה מתעקש להראות כמה חוסר הבנה יש לך בנושא(נושא הרעש) ומתווכח פה עם כל האנשים בפורום וטוען/רומז שהם משוחדים אם כי נראה

שאתה הוא המשוחד ובעמדותייך כלפי קרוסאייר

לסיכום האנרמקס הוא :

1. שקט יותר

2. יעיל יותר

3. בעל אחריות ארוכה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום האנרמקס הוא :

1. שקט יותר

2. יעיל יותר

3. בעל אחריות ארוכה יותר

למרות כל מה שכתבת, הספק הזה לא משתלם ביחס עלות/תועלת כי יש ספקים טובים יותר במחיר הזה.

וכמו שכבר כתבתי כל התנאים האלו מתקיימים במעבדה, במציאות יש הרבה גורמים אחרים שהופכים את המגרעות של הספק לזניחים לחלוטין.

אם אתה מעוניין בשקט אז כדאי לך לשקול מארז שמתאים ליעוד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לפותח התר'ד:

מה בדיוק ב-SEASONIC היה לא טוב שהחלטת

להחליף אותו ?

אני עבדתי עם אותו מארז כמו שלך עם SEASONIC S12 430 W

והוא עבד יופי וללא שום רעש,למעשה הייתי כול כך מרוצה ממנו

שהעברתי אותו ל-P182 SE שלי (שהוא בעל אותו מבנה כמו ה-P 182 הרגיל).

מחכה לתשובתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנצל את הזמן הפנוי שיש לי ואזכיר לכולם שהפורום עדין בעל חוקים ואני לא אתן לרמת הדיבור לרדת ולטונים הצורמים לעלות. ראו הוזהרתם מראש.

צודק + התנצלותי כלפיי אלכס :hi:

אם כי תשובתי בעינה נשארת[br]פורסם בתאריך: 24.05.2008 בשעה 16:35:54

למרות כל מה שכתבת, הספק הזה לא משתלם ביחס עלות/תועלת כי יש ספקים טובים יותר במחיר הזה.

התכוונת אוליי לבעל הספק גבוה יותר ביחס למחירו אך ממש לא יותר טובים

הHEC לדוגמא שהבאת ממש לא טוב יותר ובעל נצילות עלובה ביחס לספקים אחרים

מתוך ביקורת שקראתי עליו השבוע אני אחפש את הלינק[br]פורסם בתאריך: 24.05.2008 בשעה 16:40:55

It's not the most efficient power supply we've tested, as it requires 185W of power for a 120W load

נצילות עלובה של 64% פשוט בושה לא רחוק מנצילות של ספק גנרי?? ::)

הנה הלינק:

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2081&page=1[br]פורסם בתאריך: 24.05.2008 בשעה 16:44:42

חישוב שביצעתי כרגע והוא מדוייק לחלוטין תקנו אותי אם לא ואוליי כדאי להכניס זאת לסטיקי.....

מחשב שצורך 82W:

ספק א 65% נצילות

ספק ב 82% נצילות

מחשב ב יצרוך מהקיר 100W

מחשב א יצרוך מהקיר 126W

מחשב ב:

נניח והמחשב עובד ביום 10 שעות בממוצע. בשנה 365 יום.

10*365*100=356000W נמיר לKW 356

מחיר KW לפי תעריף חברת חשמל 54.84 אגורות

356*0.5484=195 ש"ח

כלומר עלות חשמל 195 ש"ח לשנה

מחשב א:

נניח והמחשב עובד ביום 10 שעות בממוצע. בשנה 365 יום.

126*10*365=459900W נמיר לKW 459.9

מחיר KW לפי תעריף חברת חשמל 54.84 אגורות

0.5484*459.5=252 ש"ח

עלות חשמל למחשב זה לשנה

משמע נקבל חיסכון של 57 שקלים בלי לעשות דבר מלבד לקנות ספק יעיל יותר

יש לציין שאם מדובר במשתמש כבד יותר שמפעיל את המחשב יותר מ10 שעות או בעומס גבוהה יותר החיסכון יכול להגיע למאות שקלים בשנה!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...