התקנת דריוור ל 3COM 3CRUSB10075 ב-ubuntu - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת דריוור ל 3COM 3CRUSB10075 ב-ubuntu

Recommended Posts

שלום,

מעונין להתקין לינוקס על מחשב Athlon K7 ישן 800MHz עם 256MB זכרון. דיסק 40GB.

האם יש הפצה מומלצת.

המחשב ישמש לגלישה דרך מתאם 3COM 3CRUSB10075 שבאתר יש לו דריוור ליוניקס linux_3CRUSB10075_drv_1_2_0_0.tar.gz

האם הדריוור מתאים לכל הפצה? איזו הפצה מומלצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן קראתי.

מה שאני שואל זה איזה הפצה מתאימה למחשב חלש (שלא לומר היסטוריה) כפי שציינתי. זה לא כתוב בסטיקי אלה אם כן פספסתי בגדול.

אני יודע שאובונטו זה היום באופנה. אין לי בעיה עם יוניקס ואני לא מחפש משהו מיוחד מבחינת הקלות - אבל גם לא מעוניין לקמפל לי קרנל תפור בשבילי מצד שני.

מה שמטריד אותי זה בעיקר הפצה שתעבוד טוב עם החומרה הנוכחית 800MHz עם 192MB RAM וכרטיס 2. ושאני אוכל להתקין דריוור למתאם של 3COM. אני מניח שכל מיני סביבות גרפיות מודרניות הם מחוץ לתחום אבל אשמח לאחת יפה ונקיה שכן תעבוד.

מעניין אותי לדוגמה אם דריוור כזה מתאים לכל הפצה? או שיש לו מגבלות מסויימות. זה צריך הבנה ונסיון שאין לי.

לא איכפת לי לבצע נסיונות כי המחשב ממילא לא בשימוש.

וגם איך לבצע חלוקה טובה של 40GB בהתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ששחתי לרשום את זה שם, בעיקרון, אין הבדל כזה גדול בין ההפצות, מה שכן דורש את המשאבים זה הממשק הגראפי.

אני הייתי מציע לך לנסות להתקין XUBUNTU כי איתו יהיה לך קל לתקן בעיות או למצוא דריברים

הדריבר בעיקרון אמור להתאים לכל הפצה אבל לא כך מתקינים, מתקינים דרך המנהל חבילות של ההפצה (וזה כן צריך להיות רשום בסטיקי)

ובקשר לחלוקה, הייתי עושה משהו כמו

2GB לרוט

1.5GB לSWAP

כל השאר לHOME

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לחלוקה, הייתי עושה משהו כמו

2GB לרוט

1.5GB לSWAP

כל השאר לHOME

2G לרוט נראה לי קצת לחוץ. הייתי נותן 4-6G.

לסוואפ אצלו הייתי נותן רק 1G

בכל מקרה כדאי להציץ בהצעות לחלוקה אוטומטית בהתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התבלבלתי :silly:

אבל בקשר לסוואפ, הזיכרון שלו קצת גבולי ובמידה שירצה לעבוד עם גנום או לפתוח FF, הוא דיי יצטרך את זה

ובהתקנה האוטו' הם בדר"כ לא מציעים לחלק את זה לרוט והום, הם עושים את זה מחובר ואז זה בעיה לשמור על המידע במידה וקרה למערכת משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

התקנתי ubuntu

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=335986.0

וכעת אני לא יודע איך להתקין את הדריוור למתאם WiFI USB של 3COM 3CRUSB10075

linux_3CRUSB10075_drv_1_2_0_0.tar.gz

יש למישהו נסיון?

ועוד שאלה:

איך ניתן להגיע ל-command prompt ללא סביבה גראפית ומשתמש root? זה נחוץ להתקנת דריוור של .

ה א-ב של unix כמעט בלתי אפשרי בהפצה הזאת . . . מעניין אם אני עוד אחבב אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יא בחור, מתעלם ממה שאני רושם ועוד מעיז לפתוח דיון חדש? :nono:

את התקנת והתקנת כל תוכנה עושים עם מנהל החבילות בלבד

בכל מקרה, יש דרך קלה להתקין את הדריברים, בעזרת ENVY-NG http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

בקשר לכרטיס האלחוטי, השם של הדריבר הוא ZD1211RW, יש לך משהו כזה במאגרים?

עריכה: איחדתי ושיניתי את הכותרת, השתדל שלא יקרה שוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, יש חדשות טובות.

ראשית התקנתי 8.04 ולא עבד מה שרציתי (כרטיס ודריוורים לתצוגה).

ניסיתי לעבוד לפי ENVY-NG http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html וזה ממש לא מתאים למצב שיש לי במחשב. בכלל לא רואים את אותם מסכים/תפריטים. כנראה שבדוגמאות יש גרסאות ישנות יותר של ה-Synaptic.

בכל מקרה לא היה ניתן לצרף שום מאגר או למצוא שום חבילה שצריך לפי ההסברים.

אתמול החלטתי להתקין Xubuntu, חשבתי לתומי שזה ממשק נוסף למערכת שכבר קיימת ולקח לי זמן להבין שזה boot disk ולא חבילה.

ואז התברר לי שהוא מתקין מערכת מחדש. אז צריך להדגיש (מה שלא קורה) ש-Xubuntu זאת התקנה שונה ולא חבילה גרפית נוספת.

עם Xubuntu משום מה, התחוללו מספר ניסים שבד"כ קורים ב- על בסיס יומי ואנו פשוט לא מעריכים אותם מספיק.

פתאום הדריוור של ZD1211RW (המשמש לכרטיסי ה-WiFi) הותקן והצלחתי להתחבר לעולם.

פתאום גם מצאתי את החבילה של Envy-GTK והצלחתי להתקין דרכה את כל מה שנחוץ. אבל מתברר שהדריוור שהיא התקינה (לאחר הורדות אוטומטיות של כל מה שנחוץ מהרשת שעובדת :xyxthumbs:) לא ממש מוצלח ולא הצלחתי לעלות מעל 800X600, פשוט לא קיימות בתפריט אופציות כאלה.

אז העפתי אותו בעזרת שחזור סביבת X (או משהו כזה שקיים בהתחלה שהמחשב עולה) ועכשיו הכל בסדר מלבד העובדה שקצב הסריקה המירבי במצב בו אני נמצא הוא 75Hz והמסך/כרטיס מסוגל ל-85Hz ברזולוציה הנוכחית של 1280X1024. לא חוקר ולא מנסה להבין את ההבדלים בין ל-Xubuntu אבל אם יש למישהו הסבר מחכים אשמח לשמוע.

שאלות:

1 - יש דרך להפיק את המקסימום מהתצוגה? ולקבל 1280X1024X32 85Hz כמו שהיה לי עם לפני המהפך?

2 - השלב הבא - עברית, יש המלצות מיוחדות להתקנת תמיכה בעברית או שההוראות מהגדרת תמיכה בעברית עדיין בתוקף? כי מצאתי את זה דרך ה-Synaptic http://video.google.com/videoplay?docid=-4701399571178053507

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין לזובונטו וקובונטו הוא שולחן העבודה.

יש חבילת-על לכל אחד מהשולחנות המאפשרת להתקין אותם בליהתקנה מחדש. החבילות האלו זמינות ממנהל החבילות.

זה לא מסביר מה שקרה לך. אבל העיקר שהכל עובד.

בנוגע לעברית המדריך עדין בתוקף.

אם אתה רוצה להוסיף יכולות לרזולוציה תערוך את קובץ X. חפש בגוגל את שם המסך ביחד עם שם הקובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה הייתה בעיה עם המאגרים שלך, כנראה שיחקת שם במשהו או שההתקנה פשוט דפוקה והיא לא סידרה אותם או שאני לא יודע

בקשר לעברית, תאלץ להגדיר בסביבת X את העברית, וזה כן (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=292777.0) נמצא בסטיקי

ובקשר לרענון,

cat /etc/X11/xorg.conf > xorg.txt

תעלה את הקובץ לפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...