ENERMAX VS CORSAIR - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ENERMAX VS CORSAIR

blackmoney

Recommended Posts

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע לגבי ה HEC. גם רועש יותר, וגם הרבה פחות יעיל לפי אחת הביקורות. שתי הביקורות האחרות שמצאתי לא מדברות על הרעש שלו. אין סקירה מאתר רציני (ג'וני, טום, SPCR). אני מעדיף פחות וואט בפוטנציה (למרות שהנסיון האחרון בטום הראה שה 580 של HEC לא ממש עומד בוואט שהוא מבטיח), אבל שקט בפעולה ויעילות גבוהה (ועזוב מה HEC אומרים). באסה לטעמי לשלם 600 שקל על ספק ולא לקבל שקט. לדעתי קורסאייר או אנרמקס.

Quite stable, but it sounds like an angry cat

The Cougar performed admirably at 50 per cent load, but at 75 per cent load and above, the 120mm fan started to make a pulsating rattling noise. At full load, the Cougar was pretty efficient, averaging between 74 and 80 per cent depending on which rails were being stressed. Unfortunately, at 24A, the 5V rail's output dropped to 4.71V, just below the 4.75V required by the ATX spec. However, it's unlikely that this will be a serious problem, unless your PC has lots of disk drives.

The slightly weak 5V rail and noisy cooling system means that we can't give the Cougar our seal of approval, despite its decent efficiency level and comparatively low cost.

http://www.custompc.co.uk/labs/104739/hec-cougar-hec-600dr-at.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקירה היא על דגם ה-600W, אני אמלצתי על 750W בדגם הזה יש 19A לכל ארבעת המסילות.

ככה שהסקירה הזאת לא הוגנת כי מדובר על דגם נחות יותר עם 16A לכל מסילה.

וחוצמיזה, כל עוד הוא לא מוסיקאי הרעש של ספק ג'נרי אפילו יבלע בסביבה הטבעית של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש לא יבלע, במיוחד כשילך לישון בלילה. אבל, החלטה שלו. אני עדיין מחפש סקירות על ה 750 וואט. לא ממש מוצא וממש לא חושב שיהיה הבדל עקרוני, אלא אם כן מערכת הקרור ב 750 מתוכננת אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה, בתקציב של 600 ש"ח מגיע לך יותר וואט על כל שקל.

אין לי ספק ששתי הספקים מעולים וזאת אני אומר כבעליו המאושר של VX450.

לדעתי ב-600 שקל עדיף הקרוגר של HEC 750W יותר עוצמה לעתיד, במיוחד שחלקי המחשב נעשים טובעניים באנרגיה יותר מיום ליום.

לא הכל בספקי זה ואט לשקל. יש מספיק פרמטרים שחשובים גם כן (ולרוב אף יותר):

1) יציבות של המתחים שהספק מוציא בכל טווח העומסים. לפי הביקורת על ה-HEC, הוא אמנם בסדר בקטגוריה הזו, אבל לא 100%, כאשר על ה- וה-ENERMAX לא ראיתי שום הסתייגויות.

2) שקט, כן, שקט! לחלק זה חשוב מאוד.

3) כבלים מודולריים יכולים להיות שיפור משמעותי בסידור המארז והאוורור שלו.

אפילו אם נניח שה-HEC המדובר באמת יספק 750W כמו שמבטיח, אף מערכת מחשב נורמלית לא תצרוך 750W בשנים הקרובות, ולא משנה כמה ינסו יצרני הספקים לשכנע אותך אחרת. למעשה, כל מערכת נטולת SLI/CF או מעבד QX באוברקלוק עצבני תסתפק בספק רציני בסדר גודל של 400-500W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת בלי SLI/CF/QX וכו' תסתפק גם בספק של 350W

כהוחכה, סתכלו על המפרט שלי שמוחזק ע"י ספק של 380W

והמתחים יציבים לחלוטין

urib, יותר וואטים במחיר נמוך לא נחשב תמורה טובה יותר לכסף.

זה כמו לקנות אוטו רק לפי הגודל של המנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת בלי SLI/CF/QX וכו' תסתפק גם בספק של 350W

כהוחכה, סתכלו על המפרט שלי שמוחזק ע"י ספק של 380W

והמתחים יציבים לחלוטין

urib, יותר וואטים במחיר נמוך לא נחשב תמורה טובה יותר לכסף.

זה כמו לקנות אוטו רק לפי הגודל של המנוע.

אז מה נחשב לתמורה טובה...? ספק עם מדבקה ולוגו מפוצץ, רזומה מרשים של כל אתרי החומרה, שקט, חוסך לך 0.0001 שקלים בחודש.

נו באמת... הבט מה קרה לשוק כרטיסי המסך, פעם אנשים היו קונים רק XFX, וכל המותגים היוקרתיים.

היום אנשים הבינו שחברות כמו TwinTech נותנות לך בדיוק את אותה הליבה +PCB בחצי מחיר כמעט.

אז נכון שאנרמקס וקורסייר (כמו שלי למשל) ספקים שעומדים בסקירות המחמירות, אבל... מי בכלל מקיים בבית שלו את התנאים האלו?

שקט? כל מאוורר של מארז ירעיש יותר מספק כוח שלא נדבר על סביבת עבודה.

לישון בשקט? אני לא שם שק"ש ליד המחשב ומלטף אותו בלילה! בשביל זה יש שותפה לחיים או חברה.

חוסך חשמל 84% יעילות מעולה! אחלה חיסכון, רק חבל שאדלקתי מזגן כי שרפתי את כל החיסכון של הספק.

שורה תחתונה:

יש ספקים טובים יותר לכסף שלנו, אז הם רק 80% יעילות, המתחים שלהם רק..........99.9999% במקום 100%.

בעוד כמה חודשים תקנה GT280 נניח, יתחשק לך לעשות קטלני למערכת, אולי תקבל שיגעון חולף ל- SLI/CF האם הספק היוקרתי שלך יעמוד בדרישות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זו גם הגישה של אייבורי. ולמה בכלל את ה HEC, אפשר לשים EZCOOL שסיכוי טוב שיחזיק. ואם כבר ישנים עם החברה, אז אפשר להסתפק בקרור סטוק, בינכה היא נוחרת כל הלילה וצורחת מתוך שינה. ולמה מארז מחברה איכותית? אפשר גם לקנות משהו של צג-עליתה. תכלס המחשב יעבוד גם בתוך קופסת נעליים.

מאווררים שקטים באמת לא ישמעו, והמחמירים יורידו אותם ל 7\5 וולט בלילה עם באס מתאים, וגם את הספק לא ישמעו אם הוא שקט באמת. כשאתה ישן בחדר עם מחשב דולק, ושומעים רעש מהספק, זה מעצבן. אז אם אפשר להימנע מזה, למה לא? בשביל שדרוג עתידי ל SLI? מגוחך. עוד לא שמעתי על שדרוג כזה. כשמגיע הדור החדש, הוא בדרך טוב יותר בבודד מ של הדור הישן. ואם , אז גם צריך לוח מתאים. אם כבר להוציא סכום כזה, אז להוציא אותו בשכל, על משהו באמת איכותי ולא על וואט על הנייר פר שקל. היות וה BEST יותר מיספיק גם לאוברקלוק וגם לכרטיס מסך חייתי ושאר ירקות, למה להסתפק בפחות? בשביל משהו שאף פעם לא תשתמש בו? שלא לדבר על זה שאם כבר מעמיסים את המערכת, אעדיף ריילים שמסוגלים לעלות ל 25 אמפר במקום כאלו שתקועים ב 19 ובספק רב באים עם יותר מהגנה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגמרי

הייתי בטוח שה HEC 300 AR-TF שהיה לי היה די בסדר, עד שהחלפתי ל שיש לי עכשיו ושמתי לב להבדל המדהים ברעש. פתאום קל יותר לישון בלילה (שאר המערכת שלי שקטה מאוד, מאווררי 120 שעובדים ב 800-1000RPM גג, סיילנסר על הכרטיס מסך שרץ ב 19% שהכרטיס לא בעומס, וסיילנסר של ארקטיק קולינג על המעבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^המערכת שלך מאוד חסכונית..

המערכת שלי ממוצעת ובכלל לא חסכונית

נכון שהיא לא QUAD אבל יש בה 4 כוננים קשיחים ו-OC

אז מה נחשב לתמורה טובה...? ספק עם מדבקה ולוגו מפוצץ, רזומה מרשים של כל אתרי החומרה, שקט, חוסך לך 0.0001 שקלים בחודש.

נו באמת... הבט מה קרה לשוק כרטיסי המסך, פעם אנשים היו קונים רק XFX, וכל המותגים היוקרתיים.

היום אנשים הבינו שחברות כמו TwinTech נותנות לך בדיוק את אותה הליבה +PCB בחצי מחיר כמעט.

אז נכון שאנרמקס וקורסייר (כמו שלי למשל) ספקים שעומדים בסקירות המחמירות, אבל... מי בכלל מקיים בבית שלו את התנאים האלו?

שקט? כל מאוורר של מארז ירעיש יותר מספק כוח שלא נדבר על סביבת עבודה.

לישון בשקט? אני לא שם שק"ש ליד המחשב ומלטף אותו בלילה! בשביל זה יש שותפה לחיים או חברה.

חוסך חשמל 84% יעילות מעולה! אחלה חיסכון, רק חבל שאדלקתי מזגן כי שרפתי את כל החיסכון של הספק.

שורה תחתונה:

יש ספקים טובים יותר לכסף שלנו, אז הם רק 80% יעילות, המתחים שלהם רק..........99.9999% במקום 100%.

בעוד כמה חודשים תקנה GT280 נניח, יתחשק לך לעשות קטלני למערכת, אולי תקבל שיגעון חולף ל- SLI/CF האם הספק היוקרתי שלך יעמוד בדרישות?

אתה מתלהב מאד מהספק של HEC עם 750W בטענה שהוא נותן תמורה טובה למחיר, אבל מתעלם לחלוטין מהעלות השנתית של הנצילות הזועתית שלו.

עם נצילות ממוצעת של 77 אחוז, במערכת מחשב שצורכת כ-160W, מדובר בביזבוז של כ-175KW לשנה לעומת ספק עם נצילות ממוצעת של 85 אחוז.

175WK הם כמעט 100 שקל. ובכך ספק מפוצץ וואטים שקנית ב-600 שקל (וחשבת שדפקת ת'מערכת) עלה לך בפועל 900 שקל אחרי שלוש שנים.

וככל שהמחשב צורך יותר הספק, כך גם הבזבוז גדל עוד יותר.

לגבי שקט, תתפלא אבל רוב האנשים רוצים שהמחשב שלהם יהיה שקט, וספק הוא אחד הרכיבים שעושים רעש.

וכן אנשים רוצים לישון בחדר כשהמחשב עובד. למה זה כל כך מפריע לך?

רוב האנשים גם לא עושים ולא יעשו מערך SLI\CF

ובכלל ב-450 שקל שהם חסכו בכך שלא קנו את אחד הספקים שמלצת עליהם, הם יוכלו לקנות כרטיס מסך טוב יותר.

אז מה נחשב לתמורה טובה?

ספק עוצמתי במידה, בעל נצילות טובה, שנמצא יציב ושקט במבחנים ובמחיר סביר.

והספקים שהבאת נכשלים בכל אחד מהתנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין... בדף-המוצר באתר היצרן של ה-HEC Cougar, נקוב מקדם-יעילות של לפחות 80%. ובהיעדר ראיות סותרות טובות - ראוי להאמין ליצרן.

וכך או כך, בהיעדר סיבה טובה, עדיף להימנע מקניית ספקי-כוח בהספקים "מפוצצים", לדעתי. וזאת משום שב-99.99% מהמקרים, פשוט אין בכך צורך. ספק-כוח איכותי, בהספק 500W+ (קצת פחות או קצת יותר - תלוי במערכת המסויימת), צפוי להיות מעל ומעבר בעבור מרבית המערכות.

ובכלל, עדיף בהרבה לטפל תחילה בחוסר היעילות של התאורה, המזגן, המקרר, הרכב, וכיוצ"ב גורמים בזבזניים-יחסית - לפני שנטפלים בשיא הצדקנות (שלא לומר גם : בשיא הקטנוניות) ל-"בזבזנים" קטנים במיוחד (כלומר : יעילים-יחסית) כגון ספק-הכוח שבמחשב (זאת ועוד : ספק-הכוח גם צפוי להימצא בעומס נמוך משמעותית מזה שציינתה (ולא אכנס למספרים מדוייקים - המתעניין יעלעל נא וימצא הקישורים למידע נוסף שבהודעותיי במעלה הדיון), גם (אך לא רק) משום שאצל חלק ניכר מהמשתמשים המחשב מצוי בד"כ בעומס מזערי במשך לפחות מחצית מהזמן בממוצע - כך שהחישוב שהצגת נראה שגוי לא רק מכיוון מקדם-היעילות, אלא גם מכיוון זה, leyaniv).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...