Fujifilm Finepix S100FS Review - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Fujifilm Finepix S100FS Review

shlomom

Recommended Posts

במחיר הזה אפשר לקנות DSLR שתהיה איכותית פי כמה ממנה.

DSLR עם מסך מסתובב, עדשת 28-400 ואפשרות לצלם סרטוני ווידאו? אולי הדברים האלה לא חשובים לך, אבל פוג'י כנראה בונים על כך שיש מספיק אנשים שכן מעוניינים בהם, מספיק כדי שהמצלמה תהיה רווחית. אם הם צודקים או לא רק הזמן יגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה מראשיתה צריכה להיות מצלמה, זה שיש בה הכל מהכל זה מצויין. אבל שוב, זה הכל מהכל, אבל בשיא הבינוניות ופחות מזה. 3000 שקל בארץ? אני לא חושב שזה באמת שווה את זה. אם מישהו באמת רוצה לקנות מצלמה (בלי להתחשב בסרטוני וכל אלה) הוא יקנה , שהיא יעודית.

אפשר היום לקנות 400D מחודשת ועדשה שמתקרבת לטווח הזה (אבל יותר איכותית) באותו מחיר. אולי תאבד מסך מסתובב, את סרטוני הוידאו, אבל תקבל תמונה עדיפה יותר נקייה בISO גבוה יותר והתאמה לעדשות שונות שיתנו איכות הרבה יותר גבוה. אם מחפשים שתעבוד רק כמצלמה ותיתן את איכות הצילום הטובה ביותר במחיר הזה, DSLR תהיה כאן עדיפה. אחרי הכל, 3000 שקל. מחיר נמוך ב700 שקל, וסך הכל היא תהיה דיי מושלמת מהבחינה הזאת, הרעש שלה ב1600 מצויין יחסית למצלמה שהיא לא DSLR, בתוספת המייצב (שכמו שהבנתי, יש לה) לא צריך להגיע בה ליותר מידי שימוש ב1600 ISO. אבל כרגע, ב3000 שקל, בתור משהו שישמש רק מצלמה יש פתרונות טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה מראשיתה צריכה להיות מצלמה

ה-S100 היא מצלמה.

זה שיש בה הכל מהכל זה מצויין. אבל שוב, זה הכל מהכל, אבל בשיא הבינוניות ופחות מזה.

יש לך הצעה למצלמה שיש בה את אותן תכונות עם איכות טובה יותר ומחיר זהה או זול יותר?

3000 שקל בארץ? אני לא חושב שזה באמת שווה את זה.

שווה זה עניין של צרכים, תקציב והעדפות. מה שלך לא שווה, לא בהכרח לא שווה לאחר.

אם מישהו באמת רוצה לקנות מצלמה (בלי להתחשב בסרטוני וכל אלה)

למה לא להתחשב בסרטוני ווידאו? זאת דרישה לגיטימית. אני למשל לעולם לא אקנה מצלמת ווידאו, אבל אני כן מצלם סרטוני ווידאו מספר פעמים בשנה. זה מספיק חשוב לי כדי להתייחס לתכונה הזו כשאני קונה מצלמת חיישן-קטן.

אפשר היום לקנות 400D מחודשת ועדשה שמתקרבת לטווח הזה (אבל יותר איכותית) באותו מחיר.

1. מחודשת=משומשת. לא לכל אחד זה מתאים. למען האמת, לרוב האנשים שאני מכיר זה לא מתאים.

2. איזו עדשה?

אולי תאבד מסך מסתובב, את סרטוני הוידאו, אבל תקבל תמונה עדיפה יותר נקייה בISO גבוה יותר והתאמה לעדשות שונות שיתנו איכות הרבה יותר גבוה.

ואם סרטוני הווידאו והמסך המסתובב יותר חשובים לקונה מאשר התכונות שציינת? לא לכולם יש צרכים זהים, אתה יודע. לא כולם שמים את רף איכות התמונה באותו גובה. ולעומת זאת, יש אנשים (למשל צלמי סטודיו מסויימים) שעבורם האיכות של ה-400D (ושל כל מצלמת APS אחרת) היא איכות שלא קרובה אפילו למה שהם צריכים. האם זה אומר שאין צידוק לקיומה של ה-400D? לא. זה בסה"כ אומר שהיא לא מתאימה לכל אחד. לא אתה ולא אני נקבע לאחרים מה רף איכות התמונה שמתאימה להם. מה שכן, מעניין אותי לשמוע באיזה גודל הדפסה לדעתך האיכות של ה-S100 תהיה בלתי-שמישה והאיכות של ה-400D תהיה שמישה.

אם מחפשים שתעבוד רק כמצלמה ותיתן את איכות הצילום הטובה ביותר במחיר הזה, DSLR תהיה כאן עדיפה.

אם מחפשים את איכות התמונה הטובה ביותר במחיר הזה, אני מסכים. DSLR תהיה עדיפה. הנקודה היא שיש הרבה דברים חשובים אחרים במצלמה, ושנושא איכות התמונה הוא מאוד תלוי בצרכים ובגודל ההדפסה שבו מתכוונים להדפיס (אם בכלל).

אחרי הכל, 3000 שקל. מחיר נמוך ב700 שקל, וסך הכל היא תהיה דיי מושלמת מהבחינה הזאת, הרעש שלה ב1600 מצויין יחסית למצלמה שהיא לא DSLR, בתוספת המייצב (שכמו שהבנתי, יש לה) לא צריך להגיע בה ליותר מידי שימוש ב1600 ISO. אבל כרגע, ב3000 שקל, בתור משהו שישמש רק יש פתרונות טובים יותר.

לא אם חשוב לקונה לקבל שלוש תכונות מרכזיות שקיימות בפוג'י הזו:

- טווח עדשה 28-400

- אפשרות לצילום סרטוני ווידאו

- מסך מסתובב

אני הייתי מעדיף לקנות מצלמת DSLR עם מסך מסתובב ועדשה בעלת טווח כזה, ואת הווידאו להשאיר למצלמת סטילס קומפקטית. הבעיה היחידה היא המחיר של קיט כזה. אופציה אחת שכוללת את התכונות הנ"ל היא פנסוניק L10 (שכוללת מסך מסתובב) + עדשת לייקה 14-150 + קומפקטית נחמדה כמו קנון SD870. המחיר יהיה שונה מאוד, כ-12000 ש"ח בהשוואה ל-2900 ש"ח לפוג'י.

אפשר כמובן לוותר על המסך המסתובב (פנטקס K100D + טמרון 18-250 + ‏SD870, כ-6500 ש"ח) או ללכת על ישנה יותר עם מסך מסתובב אבל עדשה בעלת טווח פחות טוב (אולימפוס E330 + ‏18-180 + SD870, כ-5000 ש"ח), אבל במה שלא תבחר תתקל במגבלה כזו או אחרת - פונקציונליות ו/או מחיר במקרה של DSLR; איכות תמונה, מהירות פוקוס ודברים אחרים במקרה של הפוג'י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אתה צודק, עניין של צורך. אני פשוט לא יודע אם המחיר שלה שווה את זה.

שוב, אם מסתמכים רק על איכות צילום, ב3000 שקל אפשר למצוא דברים יותר נחמדים, אחרי הכל אין בה יותר מידי שינויים בפיצ'רים לעומת S9600, רק האיכות תמונה עלתה, ואורך המוקד של העדשה (שהיא לא משהו במילא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אם מסתמכים רק על איכות צילום, ב3000 שקל אפשר למצוא דברים יותר נחמדים, אחרי הכל אין בה יותר מידי שינויים בפיצ'רים לעומת S9600, רק האיכות תמונה עלתה, ואורך המוקד של העדשה (שהיא לא משהו במילא)

יש יותר שינויים ממה שאתה נותן לפוג'י קרדיט. למשל מייצב תנועה, EVF יותר איכותי, צילום ב-RAW עם זמן כתיבה קצר בהרבה, פונקציית זיהוי פנים, טווח דינמי מורחב, אפשרות לצילום רצפים מהירים יותר ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיכות של צבעים של Fuji אוכלת בלי מלח את כל המצלמות dslr של entry level, כרגע לי יש את 6500 והייתי מאוד מרוצה ממנה שנה וחצי, וכפי שאני יודע, fuji מאוד מומלצת לאנשים מתחילים את דרכם בצילום, שרוצים להתקדם, אז למי שחשוב עדשה רחבה, צילום וכול.. יכולה להיות אופציה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיכות של צבעים של Fuji אוכלת בלי מלח את כל המצלמות dslr של entry level,

לא בפוג'י הזו. תסתכל למשל כאן:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms100fs/page9.asp

אתה לא שם לב שלכחול יש גוון סגלגל חזק?

אגב, גם במצלמות אחרות של פוג'י אני לא משוכנע שאתה צודק. תרגיש חופשי לצרף לינקים להשוואות שמדגימות את היתרון של פוג'י בצבעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראת ממש טובה, בוידאו היא גם בסדר לפי הסמפל שראיתי

אבל בTZ5 הוידאו לוקח ובענק(HD), גם לפי הסמפל

אלו שני שתי המצלמות היותר מעניינות אותי בתקונה האחרונה.

אני כנראה אקנה את אחת מהן כשהמחיר ירד.(חצי שנה-שנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בפוג'י הזו. תסתכל למשל כאן:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms100fs/page9.asp

אתה לא שם לב שלכחול יש גוון סגלגל חזק?

אגב, גם במצלמות אחרות של פוג'י אני לא משוכנע שאתה צודק. תרגיש חופשי לצרף לינקים להשוואות שמדגימות את היתרון של פוג'י בצבעים.

אורן שלום,

תסתכל על המקור להשוואה:

http://www.brucelindbloom.com/index.html?ColorCheckerCalculator.html

מדובר בתוכנה להשוואת צבעים,והצבע האמיתי (טור 2 שורה 2) הוא בין סגול לכחול,כך שייתכן שה- E510 נוטה לכחול.

ואכן,ראיתי בעבר דוגמאות עם אולימפוס יותר ישנות שהיתה למצלמות שלהן נטיה לכחול.

מצד שני,ה- S100FS גם "מזייפת" בצבע הזה,אבל משום מה,לכוון השני:

עושה רושם שהמצלמה הזאת "חובבת" את הצבע הסגול :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...