האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

למה צפית? אתה נתת דוגמא בישראל ואני נתתי במדינה אחרת. אם אתה לא מרוצה תסביר את עצמך.איזה פירוש נתתי? שהיא לא קבועה בחוק? זה לא אני חביבי זו עובדה. לא נתתי שום פירוש משלי למגילה ,אגב.

היא שווה ערך מבחינת החוק לכל כתב אחר שאין לו ערך חוקי כמו למשל:רשימת קניות,ספר,עיתון ועוד. גם אם היו בה דברים שמוצאים חן בעיניי(ודווקא יש כמה).

מהיום כל נאום של ר.מ או רמטכ"ל יהפוך לחוקה? נו באמת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%AA_%D7%94%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%AA#.D7.9E.D7.A2.D7.9E.D7.93.D7.94_.D7.94.D7.9E.D7.A9.D7.A4.D7.98.D7.99_.D7.A9.D7.9C_.D7.9E.D7.92.D7.99.D7.9C.D7.AA_.D7.94.D7.A2.D7.A6.D7.9E.D7.90.D7.95.D7.AA_-_.D7.91.D7.A2.D7.91.D7.A8_.D7.95.D7.91.D7.94.D7.95.D7.95.D7.94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למגילת העצמאות יש בסיס חוקתי והשראתי לפעולות של הרשות המחוקקת, אז אל תזבל בשכל רון פול.

תאיר את עיניי, איזה בסיס חוקתי יש לה?

חקיקת חוקים שיש היזכור לתוכן שלהם במגילה לא הופך אותה למסמך חוקתי. אותו תוכן של חוקים היה קיים הרבה זמן לפני כן אצל מקומות אחרים פרט למגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים לחלוטין שיום האצמעות הוא חג לאומי ולא דתי ואני לא יודע למה 3d7 ממשיך להתווכח על זה, יום האצמעות הוא חג ללא שום קשר לדת

אני לא יודע למה אתם אומרים שאני מתווכח. אני אמרתי שיום העצמאות הוא חג אזרחי, לא דתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, מגבה את פסיקת ביהמ"ש המחוזי, ובכך ערעור המפלגות הדתיות כשל.

http://news.walla.co.il/?w=//1266003

רשמית- מותר למכור חמץ בפסח, כל עוד הוא לא גלוי לעיני כל, ובמקרה של מסעדה למשל- זה מוגדר כמקום סגור ולא גלוי לעיני כל, לכן מותר להם להמשיך למכור חמץ.

Score 1 for progress

המפלגות הדתיות ממשיכות להתלהם ולפלוט דברים כמו "נדאג שעד פסח הבא לא יהיה מותר למכור חמץ באופן גורף"

שילכו לעזאזל גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאפשר להסתכל על העניין גם מנקודת מבט שונה - איסור מטרתו להקשות על האדם, באין פיתוי אין לאיסור שום ערך.

כלומר, אין לאיסור על אכילת חמץ שום ערך "ממשי" הבוחן אמונה אם אין "פיתוי" לאכול חמץ - כשם שאם לאדם אין לא אוכל ולא שתייה, אין זו "חוכמה" שהוא צם.

לכן, החרדים צריכים להיות בעד שחמץ יהיה גלוי לכל - הרי מה החוכמה לא לאכול חמץ אם אין חמץ? אם אמונתם חזקה בהם, לא יהיה לחמץ הגלוי שום השפעה עליהם, ובכך אמונתם תתחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים הם פלג חלש אופי.

הם לא מסוגלים לשמור ולהכיל את המציאות אם מישהו מפריך להם את הטענה שאלוהים קיים במתכונת שהם טוענים

הם לא מסוגלים לכבוש יצרים, ולכן קיימת הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים, וגם שההפרדה הזו קיימת- הנשים חייבות לעטוף את עצמן בוילונות שחס וחלילה לא יסתכל עליהן איזה בחור ישיבה מהצד השני של הכביש ולא יצליח לשלוט בעצמו

גם עניין החמץ בפסח בדיוק כמו שתיארת, עניין האינטרנט, ועוד הרבה הרבה דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפגין את מחשבותיך באופן חד וישיר מדיי על ה"חרדים", אתה מודע לכך שגם כל מוסלמי מאמין יעלב באותה מידה בדיוק כמו של החרדי אם תעליב את מוחמד.

אם אתה לא יודע למה החרדים עושים ככה וככה אל תדבר פשוט כי אתה סתם טועה ומטעה, חרדי, בכלל אצל רוב הזרמים בדת היהודית יש אמונה שגבר שמסתכל על בחורה, לפחות רוב הגברים ישר חושבים על סקס\מזמוזים, מה נעשה שגם בלי קשר לחרדים מוכח כי אנחנו הגברים הרבה יותר חרמנים מהנשים, ובכן לפי הדת לא מומלץ\לא רצוי לבחור שאינו מאורס\נשוי למישהי להתמזמז איתה, בניגוד לכך על יחסי מין ישנו איסור ולא אזהרה.

בגלל שמדובר רק על זרם החרדים ולא על זרם אחר אז אסביר לך - הם רואים את נושא ההתבוננות באישה כמעשה שטן של יצר המנסה להסית את האדם מיושר וצניעות, פוגע בו ורודף אותו לעשות מעשים שאינם נכונים, לכן הם הולכים בצניעות, זה חלק מהתורה שבעל פה, לכן אתה גם רואה נשים חרדיות שמתלבשות בכיעור יתר בכוונה - כדי לא למשוך צומת לב מגברים.

מה שמצחיק הוא שהתורה בכתב, שהיא תורת ולא התושבע, סותרת לחלוטין את העניין הזה, ומוכח כי החרדים בכלל לא מצייתים לתורת שרק ממליצה לאישה לשמור על צניעות, ופשוט מרחיקים לכת עד כדי כיעור הגוף בכוונה תחילה - מה שאסור על פי היהדות.

היהדות העתיקה, יותר נכון דת משה וישראל קוראת לנו להיות חברת מופת - למשוך את הגויים אלינו ולא ההפך, לעשות זאת דרך שמירה על אסטטיקה גופנית, מראה חיצוני, פיתוח גוף, טיפוח הגוף והנפש (חפש מידע בנושא קדושת החיים אם תתעניין), כמו כן לשמור את הדת כפי שמוכתבת בתורת (מה שהזרם הקראי עושה) ולא להוסיף הלכות ומצוות שיכולות גם להיות טפשיות - מה שהחרדים עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע או פסול בזה שאני מפגין את מחשבותיי על החרדים באופן ישיר?

הם מעזים להיכנס לי לצלחת, לאינטרנט, לפוליטיקה, ומה לא. אז במדינה זו, כל עוד קיים חופש הביטוי, אני אגיד מה שאני רוצה, כל עוד זה לא פוגע בזכויותיו של האחר.

ולא, למקרה שאתה תוהה, מה שאמרתי בפוסט הקודם לא פוגע בשום זכות של אף אחד, גם לא בזכות לשם טוב.

אני מציע שתקרא מה שהרגע אתה בעצמך כתבת- אתה בעצם מגבה ב 90% את מה שאמרתי.

אתה מוזמן לא לערב את "דת משה וישראל/היהדות העתיקה", שכן לשנינו ידוע שמה שהחרדים הולכים לפיו היום רחוק מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפגין את מחשבותיך באופן חד וישיר מדיי על ה"חרדים", אתה מודע לכך שגם כל מוסלמי מאמין יעלב באותה מידה בדיוק כמו של החרדי אם תעליב את מוחמד.

אם אתה לא יודע למה החרדים עושים ככה וככה אל תדבר פשוט כי אתה סתם טועה ומטעה, חרדי, בכלל אצל רוב הזרמים בדת היהודית יש אמונה שגבר שמסתכל על בחורה, לפחות רוב הגברים ישר חושבים על סקס\מזמוזים, מה נעשה שגם בלי קשר לחרדים מוכח כי אנחנו הגברים הרבה יותר חרמנים מהנשים, ובכן לפי הדת לא מומלץ\לא רצוי לבחור שאינו מאורס\נשוי למישהי להתמזמז איתה, בניגוד לכך על יחסי מין ישנו איסור ולא אזהרה.

בגלל שמדובר רק על זרם החרדים ולא על זרם אחר אז אסביר לך - הם רואים את נושא ההתבוננות באישה כמעשה שטן של יצר המנסה להסית את האדם מיושר וצניעות, פוגע בו ורודף אותו לעשות מעשים שאינם נכונים, לכן הם הולכים בצניעות, זה חלק מהתורה שבעל פה, לכן אתה גם רואה נשים חרדיות שמתלבשות בכיעור יתר בכוונה - כדי לא למשוך צומת לב מגברים.

מה שמצחיק הוא שהתורה בכתב, שהיא תורת ולא התושבע, סותרת לחלוטין את העניין הזה, ומוכח כי החרדים בכלל לא מצייתים לתורת שרק ממליצה לאישה לשמור על צניעות, ופשוט מרחיקים לכת עד כדי כיעור הגוף בכוונה תחילה - מה שאסור על פי היהדות.

היהדות העתיקה, יותר נכון דת משה וישראל קוראת לנו להיות חברת מופת - למשוך את הגויים אלינו ולא ההפך, לעשות זאת דרך שמירה על אסטטיקה גופנית, מראה חיצוני, פיתוח גוף, טיפוח הגוף והנפש (חפש מידע בנושא קדושת החיים אם תתעניין), כמו כן לשמור את הדת כפי שמוכתבת בתורת (מה שהזרם הקראי עושה) ולא להוסיף הלכות ומצוות שיכולות גם להיות טפשיות - מה שהחרדים עושים.

איזה גיבוב שטויות מטופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן שטויות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...