נושא יסוד: הספקים הכי יעילים בשוק בתקן 80PLUS ומ&#15 - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא יסוד: הספקים הכי יעילים בשוק בתקן 80PLUS ומ&#15

alex.turovsky

Recommended Posts

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/atx-psu9_3.html#sect0

Over a year ago we tested a PSU with a somewhat lower wattage rating. That was the CMPSU-620HX model and it left a very nice impression then. doesnt produce PSUs itself, though. The company ordered the CMPSU-620HX from Seasonic while the CMPSU-750TX model we are going to discuss today is manufactured at Channel Well (CWT) facilities.

זה פותר איזה קושיה מקודם... ה-TX האלה לא של SeaSonic, אלא של Channel well.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי כבר ירדנו מ-400 שקל חיסכון ל-260 שקל, זה הכיוון.

זה לא משנה כמה הכרטיסים חזקים וכמה OC עשית, ברגע המחשב ב-IDLE הצריכה יורדת לוואטים בודדים, המעבד מוריד מכפלה, הכרטיס מסך נכנס ל-Power saving ותכלס זה לא משנה כמה החומרה שלך צורכת בשיא במנוחה הצריכה תרד מתחת ל-200W.

אתה משווה פה בין ספק עם 70% לספק עם 90%, נתחיל מזה שאין ספק עם 90% אלה רק 87% בממוצע שזה מוריד את ההפרש בחיסכון ל-220 שקל.

וממילא אף אחד פה לא המליץ לך לקנות ספק של 70%, ברור שכדאי 80% אבל ההבדל בין 80% "רגיל" לספק המטורף שלך עם 87% הוא סה"כ 90 שקלים!

ובהנחה שהממש התפרעתי שנתתי לך 12 שעות של משחק ביום שתכלס יש לך גם עבודה באמצע לא תצליח לשחק יותר מ-6 שעות ביום מה שמוריד את הצריכה ל-250W מה שמוריד את המחיר עוד יותר.

קיצור בשביל עשרות שקלים בודדים בשנה זה פשוט לא שווה את ההשקעה.

חזרתי הערב ואני רואה שאתה פשוט אל מבין, ישר קופץ על שמהו שלא הבנת מלתחילה :nono:

1. לא ירדנו משום 400 ל260. קודם לכן הבאתי את המדידה שלי של מחשב שצרך 500W. את החישוב אתה מוזמן לבצע ע"פ הנוסחא ששמתי למעלה. כל מה שאתה אומר לא רלוונטי אם לא הבנת כי זה לא היה בכלל נושא לדיון.

2. רוב הספקים הנמכרים אינם בעלי תקן 80+ והרוב קוניןם ספקים זולים גם אם הם נראים טובים, כמו ספקי COOLERMASTER שהם נראים יפים אבל למעשה זולים ועם70 %יעילות. היה לי אחד כזה והוא גםר ועש בנוסף לכל !

3. גם ספקים בעלי80+ לא דומים אחד לשני אבל זה לא משנה, כי אני בכלל התחלתי עם הנושא במטרה לעורר מודעות שספקי ה70% אסורים לקנייה בתכלית האיסור עקב חלקים זולים,בזבוז חשמל(ובזבוז כסף נוסף במהלך השנים) וברהבה מהם - גם רעש של המאורר כשהספק מתחיל לצרוך כ50% ויותר בעת מאמץ של הבמעבד או כרטיס המסך.

4.את כל הטכנולוגיות והשטויות האלה של THROTTLING מבטלים בשנייה הראשונה שמרכיבים מחשב שמיועד לעשות . זה מזהה אי עבודה לשנייה, ואז מוריד בערך בחצי את מהירות המעבד (משתנה בהתאם לצ'יפסטים),מוריד את רמת החום ועקב כך המאוררים מסתובבים יותר לאט ועושים פחות רעש. זה הרעיון. בתכלס? בהרבה פעמים זה דופק OC ולא חוזר למהירות הראשונית ואז רק RESTART פותר את העניין. מכיוון שממילא אני מדבר על מחשבים שעובדים 24/7 ומריצים תוכנה כגון זו לתרומת כח העיבוד של המחשב 24/7 לטובת האנושות(ואני כבר מקום 2500 בעולם בניקוד, אחרי שנתיים מתוך כ300 אלף משתמשים עם 3 מחשבים של המשפחה שרתמתי לטובת הפרוייקט) כל ה THROTTLING ושאר הטכנולוגיות השטוטיות האלה - לא קשורות לדיון הזה.

פעם אחרונה - אני לא מדבר על אלה שקונים מחשב עם מעבד יקר ועושים לו בשביל לעשות ביד אח"כ ולהסתכל עליו נמצא ב STANDBY 3/4 מהיום. זה לדעתי טמטום ובזבוז אמיתי של כסף. אפשר לתרום את המחשב לפרוייקט הזה(הוא מזהה שלא עבדתם 10 דקות ומפעיל את האפליקציה אחרי שאתם עוזבים את המחשב). יש שם קבוצה גדולה של ישראלים ומוטב שרבים יצטרפו :xyxthumbs:

http://www.worldcommunitygrid.org/index.jsp

קבוצת ישראל:

http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=CR5RSMBR9N1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח פרט אחד קטן, אתה מבסס ההספק של המחשב שלך על כך שיש לך מערך של כרטיסים בזבזניים אבל כל התוכנות שרותמות את המחשב שלך למען מטרות כאלה ואחרות לוקח רק כוח חישוב מהמעבד, לכן עדיין ב"מנוחה" המחשב שלך צורך הרבה פחות מהמקסימום שלו.

חוץ מזה אין שום קשר בין נצילות של הספק לבין איכות החלקים שלו, והקשר לרעש שהוא מפיק תלוי אך ורק במאורר שיש בו. הבדל של 15% בצריכה לא מחייבת מאורר סופר רועש כמו שאתה מציג את זה.

לרוב המשתמשים הנורמליים לא יהיה כמעט שום חיסכון אם בכלל בין קניה של 70% זול ל-80% יקר, רק לאנשים שמתעקשים שהם יודעים הכל זה אולי יתרום.

חוץ מזה שאם מה שאתה מחפש זה לחסוך כסף אז לקנות מחשב סופר יקר ולעשות לו OC מטורף ולהריץ עליו תוכנה שזוללת משאבים הרבה יותר יקר מלקנות מחשב פחות יקר ולכבות אותו כשאתה לא צריך.

ואני בכלל לא בטוח במבחינה גלובאלית הביזבוז חשמל (שגורר זיהום אויר, מים ושאר ירקות) של להפעיל מחשב 24/7 עולה על התועלת שהתוכנה הזאת אולי מביאה לאנושות (של אוליייי למצוא תרופה לסרטן שנגרם ממילא מזיהום אויר, מים ושאר ירקות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח פרט אחד קטן, אתה מבסס ההספק של המחשב שלך על כך שיש לך מערך של כרטיסים בזבזניים אבל כל התוכנות שרותמות את המחשב שלך למען מטרות כאלה ואחרות לוקח רק כוח חישוב מהמעבד, לכן עדיין ב"מנוחה" המחשב שלך צורך הרבה פחות מהמקסימום שלו.

חוץ מזה אין שום קשר בין נצילות של הספק לבין איכות החלקים שלו, והקשר לרעש שהוא מפיק תלוי אך ורק במאורר שיש בו. הבדל של 15% בצריכה לא מחייבת מאורר סופר רועש כמו שאתה מציג את זה.

לרוב המשתמשים הנורמליים לא יהיה כמעט שום חיסכון אם בכלל בין קניה של 70% זול ל-80% יקר, רק לאנשים שמתעקשים שהם יודעים הכל זה אולי יתרום.

חוץ מזה שאם מה שאתה מחפש זה לחסוך כסף אז לקנות מחשב סופר יקר ולעשות לו OC מטורף ולהריץ עליו תוכנה שזוללת משאבים הרבה יותר יקר מלקנות מחשב פחות יקר ולכבות אותו כשאתה לא צריך.

ואני בכלל לא בטוח במבחינה גלובאלית הביזבוז חשמל (שגורר זיהום אויר, מים ושאר ירקות) של להפעיל מחשב 24/7 עולה על התועלת שהתוכנה הזאת אולי מביאה לאנושות (של אוליייי למצוא תרופה לסרטן שנגרם ממילא מזיהום אויר, מים ושאר ירקות).

תגיד, על כל דבר יש לך מה להגיד :D

כשאמרתי שבהרבה מהספקים של ה70% אמרתי דגם מסויים ואמרתי שבהרבה מהם זה ככה, לא בכולם, תקרא לאט.

כשאתה מדבר איתי על ספק זול טוב, שהוא יעלה את אותו הכסף בכל החנויות ולא בחנות אחת. לדוגמה 450W VX. זה היחיד שאני ודניס הסכמנו ששווה בכלל להזכיר אותו כמומלץ לכולם.

מה לעשות, ויש לו חסרונות וספקים ל SLI עולים יותר, ואני מדבר על ספקים ל SLI יעילים מאוד. והCORSAIR TX 750W לא הגיע ל88 אלא ליותר, קרא את הביקורת. ויכול להיות שגם ה ENERMAX MODU82 יגיע ליותר, אז שאנשים יקנו אותו וזהו אם חסר להם איזה 100-200 שקל ל שממילא נותן עוד 2שנים אחריות ו150W אקסטרא.

שוב אני אגיד לך - הרבה יותר זול לקנות ספק יעיל, שאתה יודע מה? גם אם הוא יחסוך לי רק נגיד 150-200 שקל(על צריכה של כ200-300W) בשנה בגלל הבדל של 20%יעילות,בערך - תוך שנתיים, שלוש, אורך חיים של מחשב ממוצע - הוא יחסוך את מחירו. נגי 5 שנים עם אחריות יחזיק מחשב כזה - יעבור את מחירו. אבל שוב, זה רק בשביל לא להמשיך את הדיון הזה ולתת לך פרספקטיבה שבכל מקרה, ספק עם כזה אחוז יעילות גבוה יחזיר את מחירו. איזה עוד חלק של המחשב אתה מכיר שמחזיר את מחירו, אם רק קונים את אותו חלק רק דגם חזק יותר? אין. ואל תשכח שאת הספק אתה תיקח איתך ממחשב למחשב , פשוט כי לא יהיה צורך לשדרג,גם אם כרטיסי ה MID RANGE הגרפיים יצרכו פתאום 500W. אחי, על מה למעשה הדיון הזה, על חיסכון בכסף ולמצוא את הספק הכי יעיל. אני חושב שאת הכי יעיל מצאנו, והוכחנו שבשלב כושלהו - הספק יחזיר את הכסף.

מה יותר חושוב מזה? ;)

ולגבי הבחינה הגלובאלית, אילו היה לי מיליון הייתי מוצא לאן לתרום כספים. מכיוון שאין לי - תרמתי את חלקי למדינה, 3 שנים בצה"ל ואת חלקי לעולם - עם התוכנה הזאת. ואיתי, עוד כ1000 ישראלים חברים בצוות ISRAEL ושאר צוותים עם השם ISRAEL בתוכם (מצאתי אפילו ISRAELI GAYS) ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

עכשיו יצאה הסדרה החדשה של ENERMAX הMODU 82+ בשלושה דגמי הספק שונים, שמשחקים אותה "עכשיו יענו יש לנו ביצים... עכשיו יענו אנחנו אוכלים את CORSAIR" . . .

ואז מגיעות הביקורות ומגלות שיש הבדל בין מציאות ודימיון כמו שאמרתי רק ברגע שהבחור פה אמר שהם מגיעים לארץ והייתי סקפטי שזה יהיה ברמה של CORSAIR ויעבור אותו.

כשמדובר ב ENERMAX, "ביצים . . . יש במכולת" . . . זה לא משתווה ובטח שלא עובר את CORSAIR שנמכר באותו מחיר ועם עוד 2 שנות אחריות.

וחוץ מזה, המחירים שווים ל CORSAIR פחות או יותר.

http://www.iqpc.co.il/Home/Search.asp

תקראו: פחות יעילות, פחות יציבות ואותו מחיר. הדגש שלי הוא שזה לא גורם לשום מהפכה בשוק כמו שהם התיימרו לפי כמה אתרים שקראתי לפני הביקורות.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/5531-enermax-pro82-625w-power-supply-review-7.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ENERMAX שולטים בתקציבי הביניים (AKA LIBERTY 400W חביב הפורום), אבל בהחלט שולטת בשווקים הגבוהים. ספקים מעולים ללא ספק. חוץ מזה, 5 שנות אחריות מראות שהם בטוחים בעמידות וביציבות של המוצר שלהם. מלבד זאת, הם יודעים לבחור ממי לייצר ספקים, עד עכשיו SeaSonic ו-Channel well עושים עבודה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שהוא "מודולרי", שזה שטות גמורה לדעתי (נו באמת. למי איכפת שאני יכול לא לחבר לספק את הכבלים שאני לא משתמש בהם?! במחשב הקודם עם ה 450 VX פשוט סגרתי באזיקון את הכבלים שלא השתמשתי בהם ודחפתי לתוך המקום הפנוי בכלום הכוננים האופטיים וזה. לא רואים לא שומעים).

והמחיר אותו מחיר וזה פחות 50W עוצמה, פחות יעילות ופחות אחריות. גם פה, איך בדיוק זה שווה/עדיף על 450 VX במחיר של 400 שקל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכסנדר,

היזהר בלשונך, צורת ההתבטאות שלך באיברים מוצנעים עוברת את גבול הטעם הטוב, מה עוד שאתה מציג את עצמך כ"כתב"ולא ככותב מן השורה.

הייתי מצפה גם לאחר כל הבלה בלה שהרעפת על נצילות שתעיין בשנית בגרף שצרפת בקישור.

המספר של אנרמקס בעבודה תחת עומס עם כרטיס אחד, שזה נכון לגבי רוב האוכלוסייה הינו 235, בעוד שאצל המתחרה, המספר עומד על 243 => 3% חיסכון באנרגיה.

עד כה בכל תגובותיי לא כתבתי דבר בגנות מתחרים, אלא הצגתי יתרונות של המוצרים אותם אנו משווקים.

כאחד שנובר באתרים בחול, מה תגובתך על הבחינה הבאה שנערכה על עמידות ספקי כח בעמס לארך זמן?

מעניין מי החברות שספקיהן קרסו לעבוד

http://www.tomshardware.com/de/stresstest-netzteile-2007,testberichte-237758.html

אז חמש שנים אחריות זה דבר נהדר, אבל קודם לכן הספק צריך לעבוד 24 שעות.

ולגבי המחיר, מכיוון שהספקים אמורים להגיע לקראת סוף החודש, אנו טרם יצאנו עם מחירון, ולכן כל מספר שחנות מפרסמת הינו תג מחיר באוויר.

חג שמח

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האוכלוסיה עובדת ללא כרטיס מסך כלל - לרוב האוכלוסיה יש מובנה כלשהו של .

חוץ מזה, הספק שמופיע שם של SeaSonic, לא בהכרח הדגם שהם מוכרים ל-. בכלל ה-MODU לא מופיעים שם :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן,

אכן רוב המחשבים הנמכרים כעת הינם בעלי תצוגה מובנית, חלקם עם כרטיס מסך ומיעוט בטל בשישים עובד עם SLI או CROSSFIRE.

SEASONIC חברה מכובדת וקורה שספק מתקלקל דווקא בעת בדיקה (חוק מרפי).

ישנן מעט מאוד חברות אשר יש להן כושר פיתוח לספקים מתקדמים, כאשר האחרים נסמכים עליהם ורוכשים מדבקה.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDArticles&op=Story&ndar_id=24

http://www.hardwaresecrets.com/article/370

דווקא חברה אשר מוכרת את הספק תחת שמה תקפיד יותר על רמת הרכיבים אותם היא מרכיבה, ולכן לטעון שזה לא בהכרח אותו הספק לא מלמד שתקלה דומה יכלה להתרחש בספק הנמכר תחת מדבקה זו או אחרת.

אין מכאן להסיק שספקי הינם פחות אמינים או כל מסקנה נחפזת אחרת.

ולענייננו, כאשר מישהו נדבק לפסוקו של יוד ומתחיל מלחמה משום שבאחד האתרים נכתב או התגלה ספייק של 1 מיליוולט מעבר לתוצאה של היצרן המועדף עליו, אי אפשר לצאת בנחרצות ולשלוח מישהו לגרדום.

היום זה אצלי ומחר זה יכול לקרות אצלך.

מה שאני מבקש זה להכנס לפרופורצייה, לא להתלהם ולשמור על תרבות כתיבה

והגולשים יעשו את שיקול דעתם.

חג שמח

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכסנדר' date='

היזהר בלשונך, צורת ההתבטאות שלך באיברים מוצנעים עוברת את גבול הטעם הטוב, מה עוד שאתה מציג את עצמך כ"כתב"ולא ככותב מן השורה.

[/quote']

1. בוא נבהיר כמה דברים במישור האישי. אני לא נגד ENERMAX, לא נגדך ולא נגד אף אחד. חברה שצועקת בקולי קולות "הנה אני בא" ואתה שהצגת את הספקים האלה במילים כמו "תופתעו" וכולי' . . . כמו שאתה רואה, לא הופתענו. ואם בחרתי במילים כאלה ואני בגיל שחצי ממך כנראה (אם בכלל הבנת את זה כ"גבול הטעם הטוב)וכותב קצת שונה. רבאק, פה זה לא עיתונות, אלא ואפשר להשתחרר קצת אתה יודע ולא להיות כבדים ופוליטיקלי קורקט כל החיים. תכף תאיים לתבוע אותי על השימוש במילה "ביצה" :nixweiss:

2.אני לא עושה מעצמי כלום ומעולם לא כתבתי שאני בר סימוכין בנושא כזה או אחר ואם השורות למטה גורמות לך לחשוב שבגלל שאתה רואה שם תפקיד זה או אחר וזה לדעתך "עמדת השפעה על דעה של מישהו" הרי שזה זלזול בגולשים האחרים ומיותר לחלוטין לחשוב כך.

עד כה בכל תגובותיי לא כתבתי דבר בגנות מתחרים' date=' אלא הצגתי יתרונות של המוצרים אותם אנו משווקים.

כאחד שנובר באתרים בחול, מה תגובתך על הבחינה הבאה שנערכה על עמידות ספקי כח בעמס לארך זמן?

מעניין מי החברות שספקיהן קרסו לעבוד

[url']http://www.tomshardware.com/de/stresstest-netzteile-2007,testberichte-237758.html

אז חמש שנים אחריות זה דבר נהדר, אבל קודם לכן הספק צריך לעבוד 24 שעות.

3.כאשר אני מדבר, אני מביא הוכחות. את הלינק הזה לביקורת 6 שבועות של הספקים שהבאת למעלה אני מגדיר כבדיחה כמו שהבחור מעליי אמר כי, נו באמת. . . הוא צודק - אין שם לא ולא MODU82 שאנחנו מדברים עליהם.

אבל אתה צודק. באמת שמעתי לאחרונה על ספקי מתפוצצים בהמוניהם או שפתאום בדרך מוזרה מערכות עם ספקי הציגו רמת החזרות מעל לממוצע לחנויות ברחבי העולם. ::) זהו שלא.

4. סה"כ אמרתי שהם לא משתווים ולא עוברים את למעשה - בשום פרמטר. אולי רק אם תתמחרו אותם כזולים יותר מ CORSAIRים בעלי אותם נתונים, אני אמליץ ללקוחות הפרטיים שלי לקנות אותם ואשנה את דעתי עליהם. כי כרגע, לא אני ולא שום בעל דעה אחר לא מצא שהם עדיפים על CORSAIR.

5. הנה ביקורת שבה דווקא מוצגים ספקים. לא ראיתי איזה מילים בסגנון "מהפכה בשוק ספקי הכח, לCORSAIR יש ממה לחשוש, "ENERMAX מציגה תחרות" או דברים בסגנון גם במגזינים מקבילים לנו בחו"ל.

למעשה בדף של ה ENERMAX כותבים שיש לו יעילות של 85%, שזה נחמד, אבל עדיין לא ה88 שהם התיימרו לתת. זו ההצהרה שלהם:

82PLUS ready!

82-88% efficiency @ 20-100% load. Compliant with ENERGY STAR® 4.0, Blue Angel and 80 PLUS® efficiency requirements.

ומה הפאנץ' ליין? יקר פי 2 מAKASA וממליצים לכל עשרות אלפי הקוראים שלהם לקנות את הגירסה הלא מודולרית הזולה יותר או לחכות לירידת מחירים ובקיצור, ביקורת פושרת שכזאת:

http://www.pcpro.co.uk/reviews/172755

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...