היתחברות אוטומטית בהדלקת המחשב. - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היתחברות אוטומטית בהדלקת המחשב.

FireandicE

Recommended Posts

הנה מאמר שמדריך שלב אחר שלב להפוך את האיי די אס אל של אלקטל לפרו (בין יתר הדברים שזה עושה למודם, הוא ישאר דלוק כל הזמן גם כאשר המחשב כבוי)

שווה ביותר.

/http://personal.zahav.net.il/personalsite/ne/netice

;)

*מאמר בעברית !

עשיתי את זה וזה היה גרוע!

כי שום תוכנת אפטיפי או כאלה דברים לא זיהו את האייפי של האינטרנט, ובסוף התייאשתי ובאתי לחזור למצב קודם ע"י לחיצת הכפתור

"default" וזה לא החזיר כלום! בסוף באותו לילה נדפק המודם ע"י הפסקת חשמל או משהו בסגנון.. :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה השדרוג עובד מצויין ולכל העצלנים מבינכם שבמכשול הראשון החזירו את המודם לקדמותו המפגרת אני מציע להכנס לפורום המיועד לנושא-

קבוצת הדיון הפס הרחב ולקרוא מההתחלה!

(אני מאמין שמיצינו שם את כל הדברים שקשורים למודם הזה, ובטוח שאת כל הבעיות הטיפשיות שהוזכרו כאן)

בקשר לחוקיות העניין, בהצהרת אלקטל לא נאמר דבר וחצי דבר על אי חוקיות מסוימת של הנושא.

נאמר שזה "עלול" לפגוע באחריות.

אל תשכחו שהשידרוג מתבצע ע"י מתג פנימי (Feature בתוכנה) ולא ידוע לי על שום חוק האוסר שימוש באפשרויות תוכנה, מושכרת או קנויה, אלא אם כן צוין מראש. (מה שלא)

בזק לעומת אלקטל התחילה להוציא הצהרות מטופשות כמו "זה פוגע במכשיר" "לא חוקי" "הפרת זכויות יוצרים" ושאר הבלים...

ובכן מבחינת חומרה מודם הHOME ומודם הPRO הם בדיוק אותו מכשיר (עם מעבד הi960) כל ההבדלים הם בתוכנה.

ובקשר למה שכתוב בYNET אני (כרגיל) יכול רק לצחוק (או אפילו לבכות) כשאני רואה דברים מטומטמים וללא קשר למציאות נכתבים בצורה סמכותית כל כך.

יתרונות נוספים שלא הוזכרו כאן בקשר לשדרוג :

• שימוש בפרוטוקולים עדיפים בהרבה- עד עכשיו התחברתם בפרוטוקול המעיק PPTP (חיבור הVPN) ומעכשיו המודם יתחבר (בתור GATEWAY) בפרוטוקול הPPP העדיף בהרבה ומכאן השיפור הגדול ביציבות והשיפור המסוים במהירות. בנוסף מחשבי הקצה יוגדרו בתור מחשבי רשת לכל דבר (אפילו אם מדובר במחשב אחד) מה שאומר ירידה משמעותית בתפיסת המשאבים של המעבד. (שוב, ללא הVPN - המודם מבצע את החיוג ולא המחשב)
    [glow=red, 2, 300]כל מי שרוצה לעשות ICS לא צריך כבר להשאיר את אחד המחשבים פתוח תמיד בתור שרת, המודם הוא השרת.[/glow]
  • המודם כן מקבל פיירוול! - בניגוד למה שכתבו כאן בעבר אנשים שבאמת אנני יודע מדוע הם בכלל טרחו ללחוץ "שלח".
    מרגע השידרוג המודם לא יחזיר פינגים מחוץ לLAN וכל נסיון התחברות למחשב יחסם, אלא אם כן יוגדר אחרת.
    (מכאן ה"בעיות" שהוזכרו כאן ע"י אנשים שלא טרחו לקרוא את הפורום ולראות איך להגדיר את המודם לצרכים שלהם!)
  • המודם מקבל תכונות של נתב- המודם יוכל מעכשיו להיות שרת DNS וDHCP ברשת המקומית ויקבל אפשרויות של NAT\PAT מה שאומר שלמי שיש רשת ביתית יוכל להגדיר במודם איזה מחשב יהיה שרת FTP איזה יהיה שרת HTTP וכו'
  • וכן, המודם מחובר תמיד.

אך, לאור ההודעות שנכתבו כאן אני נאלץ לא להמליץ את השדרוג לאנשים ללא כל ידע בנושא.

-למרות שאכן קיים כפתור DEFAULTS מאחורי המודם (יחד עם עוד ארבע דרכים נוספות להחזיר אותו להגדרות המחדל).

כפתור הDEFAULTS יחזיר את הגדרות הPPTP ובכך יאפשר לכם לחייג שוב לספק בVPN - דרך המחשב.

החזרת מתג השדרוג צריכה להתבצע ידנית כפי ששונה תחילה.

נ.ב

מי שצריך לשאול שאלה ספציפית, לקבל עזרה, או סתם להבהיר לעצמו נושא מסוים מוזמן לכתוב בפורום שרשמתי למעלה (בתנאי שזה לא הובהר בעבר כמובן, מה שדיי סביר) או לשלוח לי הודעה באייסיקיו 42444882

רון קופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החוקיות אני משוכנע שזה פוגע בזכויות היוצרים של אלקטל - שכן היא מוכרת את גירסת הפרו במחיר אחר ולא לשוא, לא לחינם ישנו את קוד הטכנאים הספציפי למספר הסדרתי של המודם (שנותח בהנדסה הפוכה באופן מבריק לטובת הציבור, מילא).

לגבי הנקודה הטכנית:

התהליך הוא פשוט ביותר ובכל מקרה ניתן לחזור למצבו הקודם של המודם ללא כל בעיה כולל שינוי קוד הדגם כך שאפילו אב-אביו של תכנאי לא יגלה זאת.

ה"שדרוג" הוא שיקלו של כל אחד (ואחת), יש להתחשב במספר גורמים:

טכנית הנתב החדש מצויין, קל ונוח לתחזוקה ומאפשר חיבור בנוחות וקלות וכל זאת למרות מחירו הזול מאוד (כי הרי הוא הגרסה הביתית, מודם, לא גייטווי);

חוקית ישנה נקודה מחוספסת בעניין - המודם הוא (בהנחה) רכוש חומרה של בעליו ואם ירצה זה - גם ינפץ אותו על הקיר. אולם תוכנתו יכולה בהחלט להיות מוגנת בזכויות יוצרים וכל עוד לא קנית/חכרת/קבלת רשיון לשימוש בה ישנה הבעיה.

כמו כן כל אחד (ואחת) צריכים לעשות את השיקול ה"טכני" של ידיעותיהם ומיומנותם (הבסיסיות אומנם) בעניין והכי חשוב לא להבהל ולרוץ לבזק (או משהו כזה).

סוף דברי על הנושא, :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...