בעיות עם מאוור המעבד - האם המקור הוא תוכנה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם מאוור המעבד - האם המקור הוא תוכנה?

Taco

Recommended Posts

היי חברים,

לאחרונה בעליית המחשב קשה למאוורר של המעבד להניע, זה מעבד am2 3200mhz על לוח Gygabyte.

אין בו כמעט אבק, אך יש לי חשד שאני רוצה לאמת אתכם - מי שהרכיב לי את המחשב בזמנו התקין תוכנת אוורסט ושיחק שם עם כל מיני פרמטרים, אני אח"כ הסרתי אותה, ויש לי הרגשה ממבט בלבד שהמאוור מסתובב לאט כבר מהיום הראשון...

איך אני יכול לבדוק האם המאוור מקבל את המתח הראוי לו כדי להסתובב כמו שצריך?

תודה ! ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רואה את הבעיה גם לפני שהוינדוס מסיים להטען אז זאת לא בעיית תוכנה, אין לתוכנה דרך להשפיע על המתחים לפני שהיא עולה...

מה שכן, בביוס יש הגדרות שינוי מהירות (מתח) ע"פ טמפ', תבדוק אולי זה מה שמשפיע לך על המאורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, נכנסתי לביוס כפי שאמרת, אני מצרף כאן את ההגדרות שקשורות למאוור מעבד שאיני בטוח לגביהן, אולי תוכלו לומר לי את תקינותן ומה לעשות כדי שהוא יקבל מח תקין ויעבוד בלי משחקים (אני לא עושה האצות מעבד וכאלו דברים):

CPU warning temp - 70c

Cpu smart fan control - enabled

Cpu smart fan mode - enabled

יום טוב לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, כשמבטלים את הSMART FAN, המאוור רעובד על מקסימום מהירות-בתמורת רעש שבד"כ מאוד מציק ויכול לשגע כמעט כל אחד

דבר שני בקשר ל"בעיית הנעה של המאוורר", ישמע אולי קצת מוזר, אבל בימי הקיץ במחשב שלי המאווררים עובדים סבבה, ובימי החורף כשהטמפ' נמוכות, בהתחלה הם עובדים לאט בצורה חריגה עם רעש חריג ואחרי כמה שניות בודדות חוזרים לעבודה הרגילה -לדעתי כמו כל מנוע, לוקח להם קצת זמן ל"התחמם" בחורף הקריר הזה

תבדוק מה הטמפ' בביוס, אם זה לא מגיע לגבול ה60, אין לך מה לדאוג ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות של המאורר במצב של SF מושפעת מטמפ' המעבד,

אז אם משהו צריך להתחמם בשביל שהמאורר יעבוד מהר יותר, זה המעבד ולא והמנוע של המאורר.

בכל אופן אם אתם לא מרוצים משליטת המהירות של הלוח אם, תקנו פאן-באס למארז ותחברו את המאורר של המעבד לשם, יהיה לכם שליטה ידנית על המהירות של המאורר והכל יהיה כרצונכם.

(דרך אגב, התוכנה SPEEDFAN יכולה לשלוט במהירות מאוררים של חלק מהלוחות, אבל כמובן רק ברגע שהתוכנה עובדת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...