הרחבת רשת אלחוטית ע"י נתב נוסף, כיצד? (siemens sl2-141) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרחבת רשת אלחוטית ע"י נתב נוסף, כיצד? (siemens sl2-141)

1nstall

Recommended Posts

שלום לכולם...

כרגע מחובר נתב מסוג 2Wire 1800HW שעושה עבודה נהדרת! יציב ועובד כמו חמור 24/7 כבר ארבע שנים.

שתיי מחשבים מחוברים אליו קווית (אחד ישירות, ואחד דרך קו טלפון+מיקרופילטר) ועוד לפטופ אחד בwifi..

המחשב שמחובר אליו ישירות עובד נהדר, המחשב שמחובק wifi עושה בעיות כשמתרחקים (בכל מיקרה זה יורד קומה..)

והמחשב שמחובר דרך קו הטלפון (+מודם USB) עושה המון בעיות, שנובעות מהמודם מסריח שבזק סיפקו לנו..

קיבלתי אתמול מבזק את הנתב siemens sl2-141 חינם, וחשבתי למה לא לחבר אותו לקו טלפון של המחשב הבעייתי.

כך גם נפתור את הבעיה הזאת, וגם נרחיב את טווח הwifi.. אפשרי? אם כן, אז איך בדיוק?

תודה מראש

Install

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אני אנסה להסביר שוב.

כרגע בקומה השנייה מחובר המחשב הראשי ישירות לראוטר 2wire. הראוטר הוא קווי+אלחוטי. בקומה הראשונה מחובר מחשב אחר דרך קו הטלפון באמצעות מודם . ובנוסף לכך מחשב נייד שמחובר בWIFI.

עכשיו הבעיות הם שבמחשב השני שמחובר דרך הקו טלפון תמיד יד ניתוקים בגלל המודם , ובמחשב הנייד הקליטה לא טובה שמתרחקים ממיקום הראוטר.

אז חשבתי לחבר ראוטר נוסף (siemens sl2-141) למחשב השני במקום מודם הusb. ככה יפתרו בעיות ההתנתקות, וגם זה ירחיב לי את טווח הwifi.

אני מקווה שעכשיו זה יותר מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת שהבנתי בדיוק אותו דבר כמו שהבנתי מקודם, אני אשאל שאלות מכוונות כדי לדעת מה הולך.

בקומה השניה יש ראוטר שמחובר לאיזה מודם? או שהוא משולב מודם?

המחשב הנייד ב-WIFI מחובר לראוטר, נכון?

בעקרון אפשרי להפוך ראוטר אחד ל-AP של השני, אני עשיתי את זה בבית.

אבל אתה צריך ששני הראוטרים יתמכו ב-WDS..

ניסית לדבר עם בזק לגבי הניתוקים, לראות אולי יש לך הפרעות בקו? אולי חסרים לך פילטרים בבית?

בכל מקרה אם אתה חושב שאתה יכול להסתדר עם זה לבד יש את המדריך הזה:

http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

המדריך קצת מבלבל, אבל אם תהיה עיקבי בסופו של דבר זה עובד =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקומה השניה יש ראוטר שמחובר לאיזה מודם? או שהוא משולב מודם?

הראוטר משולב עם מודם

המחשב הנייד ב-WIFI מחובר לראוטר, נכון?

נכון

בעקרון אפשרי להפוך ראוטר אחד ל-AP של השני, אני עשיתי את זה בבית.

אבל אתה צריך ששני הראוטרים יתמכו ב-WDS..

זה בדיוק מה אני רוצה לעשות, הבעיה שאני לא מצליח מידע על הראוטרים

ניסית לדבר עם בזק לגבי הניתוקים, לראות אולי יש לך הפרעות בקו? אולי חסרים לך פילטרים בבית?

דיברנו איתם, והתברר שהבעיות הם בגלל המודם USB. פילטרים יש בכל קווי הטלפון בבית

בכל מקרה אם אתה חושב שאתה יכול להסתדר עם זה לבד יש את המדריך הזה:

http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

המדריך קצת מבלבל, אבל אם תהיה עיקבי בסופו של דבר זה עובד =]

אני אקרא ואחזור לכאן עם שאלות

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לראוטר סימנם שבזק מחלקים יש repeater, עד כמה שזכור לי..

בקשר לראוטר השני שלך כנס לממשק שלו, באזור של ה-Wireless תחפש משהו שקשור לזה..

אבל אם יש לך 2 מודמים בבית? זה אומר שיש לך 2 קווים עם חיבורי אינטרנט?

אם כן אתה תוכל להשתמש רק בקו טלפון אחד. WDS לא ממזג בין שני חיבורי , צריך להיות חיבור אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קודם כל הUSB הקטן הזה הוא לא מודם, הוא מתאם HPNA. חשוב לא לבלבל בין הדברים כמו שאתה רואה.

שנית, הוא לא דפוק, הוא ישן. המתאם הזה הוא מאותה חברה שייצרה את הנתב (המצויין) שאתה כבר משתמש בו 4 שנים.

הבעיה היא שיש בליה ודברים מפסיקים לעבוד כמו שצריך אחרי זמן. בנוסף, אלו רכיבים שלא מייוצרים יותר, אז להשיג מוצר חלופי הוא בעיה.

לגבי הסימנס, אני חושב שאתה יכול להפוך אותו למשחזר גם אם הקושחה שבא מבזק, אבל אני לא סגור על זה.

בכל מקרה אתה יכול להוריד את החוברת למשתמש, זה מוסבר שם.

אבל, אני לא הייתי סומך על הסימנס שיתפקד לך כמו שצריך. טווח הקליטה שלו דיי מוגבל והוא נוטה לאפס את עצמו מידי פעם לפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבלבול, אני ממש לא מבין ברשתות וכו'.

קראתי את המדריל בbuffer הביא, ופשוט לא הבנתי כלום. :nixweiss:

פתחתי עכשיו שוב את החוברת הדרכה שקיבלתי עם הסימנס, ועברתי בריפרוף על מנת למצוא שוב מידע האם הוא רפיטר.

מצאתי שם תמונה מהממשק שלו ויש שם מקום להגדיר אותו כרפיטר, אז הוא תומך בזה.

חיפשתי בממשק הראוטר (2wire) משהו על WDS, ולא מצאתי.. אבל העלתי שלוש , אולי אתם תוכלו למצוא שם.

אבל שמתי לב לשורה בשם "Access point" זה אמור להיות קשור, נכון? העקפתי אותה באדום בתמונה השנייה.

http://img122.imageshack.us/my.php?image=89820055wo8.jpg

http://img205.imageshack.us/my.php?image=66452630pm9.jpg

http://img47.imageshack.us/my.php?image=32645104gw8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרות לעשות לפי החוברת שהבאת מקודם?

*עדכון:

חיברתי את הסימנס למחשב ולקו טלפון. באותו רגע האינטרנט היתנתק ב2wire.

חיברתי מחדש את הסימנס למחשב, אבל לא חיברתי לקו טלפון. עכשיו ה2wire מצליח להתחבר לאינטרנט.

ניכנסתי לממשק הסימנס, ראיתי שיש שם הגדרה אוטוטית של repeater, והוא זיהה את ה2wire.

אך מראה כאילו הוא לא מקבל אות אינרטנט (נורית הDSL מכובה) והמחשב שמחובר לסימנס כמובן שלא מצליח להיתחבר..

האם זה קשור שאולי ה2wire לא תומך WDS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע ה2WIRE באמת לא תומך WDS.

הסימנס לא אמור להיות מחובר לקו, או לשום דבר אחר חוץ מלחשמל. הוא מעביר את האות האלחוטי בלבד.

אם הגדרה משהו בסימנס חוץ מהגדרות הrepeater, תאפס את ההגדרות ותגדיר אותו שוב ואז תנתק את המחשב מהסימנס.

את הסימנס שים במקום הכי רחוק מה2WIRE שעדיין יש בו קליטה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שהם צריכים לשדר באותו ערוץ, SSID שונה, והמרחב כתובות זהה(אבל לא בתחום של החלוקה האוטומטית)

ותבטל את האבטחה ב-2wire בהתחלה רק בישביל לראות שהכל עובד אחרי זה תתעסק עם הגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שהם צריכים לשדר באותו ערוץ, SSID שונה, והמרחב כתובות זהה(אבל לא בתחום של החלוקה האוטומטית)

מז"א אומרת לשדר באותו ערוץ?

ב2wire רשום לי wireles channel: 6 (2437mhz)h לזה התכוונת?

והמרחב כתובות זה Z.172.16.0.XX (הZ לא קשור..) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותבטל את האבטחה ב-2wire בהתחלה רק בישביל לראות שהכל עובד אחרי זה תתעסק עם הגדרות.

הם לא אמורים לשדר על אותו SSID??

הSIMENS "מתלבש" על הרשת שמשדר ה 2WIRE ואז כביכול מעביר אותה ממנו והלאה עם אות מחוזק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש מקבל ומעביר.. זה לא שאם אתה מסתכל על הרשת ממחשב תראה פשוט נקודת גישה אחת שלנקודה הזאת יהיה יותר טווח בגלל שהיא מגיע משני מקורות.

הראוטר שמשמש כ-הrepeater מקבל את האינטרנט מהראוטר השני אבל בדרך הוא עושה גם את הניתוב שלו.

כלומר, אפשר לחסום פורטים, המיגונים יכולים להיות שונים, פיירוואל שונה, כל האופציות של הראוטר.

לכן ה-SSID חייב להיות שונה כי אחרת לא יהיה אפשר להתחבר לרשת.

אבל עקרונית זה כן משדר בסופו של דבר אות זהה, כי זה משדר על אותו ערוץ ומי שמחלק את הכתובות IP זה בסופו של דבר הנתב הראשי.

אגב, שכחתי גם לציין תשאיר חלוקת כתובות אוטומטית רק בנתב הראשי.

מה שהתכוונתי זה הערוץ 6 שראית כן.

שמע קרא את המדריך ההוא תנסה לעבור שלב שלב, זה הרבה יותר מסודר ממה שאני כותב לך פה. טעות אחת בהגדרות האלה וזה לא יעבוד לך ואתה סתם תשתגע עם זה.

אם יהיו לך קשיים בהבנת המדריך/מושגים וכאלה תשאל וככה נתקדם =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...