Firefox 3 Beta 1 is available! - עמוד 11 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Firefox 3 Beta 1 is available!

Nosh

Recommended Posts

לא ברור לי לאיזה השערות אתה מתייחס, אבל אין בהכרח קשר בין צריכת לשימוש במעבד. ואני כמובן מדבר פה מניסיון אישי (אישי אישי, אבל ניסיתי כבר על עשרות מחשבים). בחיים לא הייתי משתמש בדפדפן שמשתמש לי באופן קבוע ותמידי במעבד (ולא נראה לי שמישהו אחר ושפוי היה).

בד"כ למי שמתעלל בפרופיל שלו עם כל מני דברים מומלץ גם למחוק את התוכנה, גם את הפרופיל (הוא נשאר גם כשמחוקים את התוכנה והוא המקור לבעיות לרוב), ולהתחיל מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חזרתי ל-IE7 אחרי שעתיים של שימוש ב-FF3 הדפדפםן קרס לי וחזרתי ל-IE

אני השתמשתי ב-FF עוד לפני שלוש שנים אז ההבדל בינו לבין IE באמת היה ענק

אבל מאז FF לא השתנה הוא עדיין צורך המון וכל תוספת שאני מתקין והדפדפן רק צורך יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזרתי ל-IE7 אחרי שעתיים של שימוש ב-FF3 הדפדפםן קרס לי וחזרתי ל-IE

אני השתמשתי ב-FF עוד לפני שלוש שנים אז ההבדל בינו לבין IE באמת היה ענק

אבל מאז FF לא השתנה הוא עדיין צורך המון זיכרון וכל תוספת שאני מתקין והדפדפן רק צורך יותר זיכרון

מעניינת אותי חוות דעתך על מקסתון2. לדעתי האישית: חיה רעה! במיוחד על מחשב עילג כמו שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי לאיזה השערות אתה מתייחס, אבל אין בהכרח קשר בין צריכת לשימוש במעבד. ואני כמובן מדבר פה מניסיון אישי (אישי אישי, אבל ניסיתי כבר על עשרות מחשבים). בחיים לא הייתי משתמש בדפדפן שמשתמש לי באופן קבוע ותמידי במעבד (ולא נראה לי שמישהו אחר ושפוי היה).

בד"כ למי שמתעלל בפרופיל שלו עם כל מני דברים מומלץ גם למחוק את התוכנה, גם את הפרופיל (הוא נשאר גם כשמחוקים את התוכנה והוא המקור לבעיות לרוב), ולהתחיל מחדש.

אתה כ"כ טועה...

יש המון קורולצייה.

ומבלי להיכנס לוויכוחים, אפילו אנשים מהפרוייקט של פיירפוקס כיום די מדברים על זה בחופשיות.

הקוד שלהם לא יעיל, לא מהיר, לא ממש צמוד לתקנים והכי חשוב, מאוד לא ברוח המקורית של "שועל האש".

לי אין שום תוספות או הגדרות ייחודיות לפיירפוקס, מחשב כפול ליבה, 2 GB וההבדל בעומס על המערכת של FF לעומת אופרה ניכר.

זליגת הזיכרון וניהול המשאבים של פיירפוקס מוכרת וידועה מאז גרסא 1.5.

אופרה יעיל הרבה יותר.

התקווה תגיע מפרוייקט פיירפוקס למחשבי כף יד, שם הם יהיו חייבים להתכנס לרמת היעילות שדומה לאופרה (כמו אופרה מיני).

אז נשקול לחזור אליהם, עד אז, אם אני רוצה תאימות Gecko אני לוקח אופציות אחרות כמו K-Meleon.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את פיירפוקס, אני חייב להבין איך זה קשור (באופן כללי) ? הרי יכול לי סתם המון דפים שאני גולש אליהם (נגיד מיליון) והם סטטים ואז הם בזיכרון ותופסים המון מקום. לעמות זאת, אני יכול להיות בעמוד אחד שמריץ קוד שעושה לולאה ב JS (או פלאש כדי שלא יפסיק אחרי כמה זמן) וזה יתקע את המעבד ישר ב 100 אחוז, אבל לא ישתמש בכלום זיכרון.

וכן, הם מודים, וכן הם פועלים לתיקון הבעיה, הנה דוגמא של אחד המפתחים:

http://www.squarefree.com/2007/09/20/firefox-memory-usage-and-memory-leak-news/

http://www.squarefree.com/2007/09/22/fast-turnaround-for-leak-bugs/

בכל מקרה, יש לי מחשב עם אחד (וניסיתי על עשרות מחשבים אחרים) ואין אף עומס של FF רק במקרים מסוימים מאוד.

(and the beat goes on...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בין IE7 לבין FF2 ? :lol:

לא, התכוונתי שאין הבדל בין FF2 ל FF3 או שאני לא מצאתי בכל אופן שום דבר ששווה את המעבר בינתיים... תקן אותי אם אני טועה..

ב IE7 אנלא משתמש, וכמובן שהוא פחות מ FF2...

אבל עדיין לא ענית לי על השאלה, מי דורש יותר, פחות, והכי קצת, משאבים בין השלוש? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את פיירפוקס, אני חייב להבין איך זה קשור (באופן כללי) ? הרי יכול לי סתם המון דפים שאני גולש אליהם (נגיד מיליון) והם סטטים ואז הם בזיכרון ותופסים המון מקום. לעמות זאת, אני יכול להיות בעמוד אחד שמריץ קוד שעושה לולאה ב JS (או פלאש כדי שלא יפסיק אחרי כמה זמן) וזה יתקע את המעבד ישר ב 100 אחוז, אבל לא ישתמש בכלום זיכרון.

וכן, הם מודים, וכן הם פועלים לתיקון הבעיה, הנה דוגמא של אחד המפתחים:

http://www.squarefree.com/2007/09/20/firefox-memory-usage-and-memory-leak-news/

http://www.squarefree.com/2007/09/22/fast-turnaround-for-leak-bugs/

בכל מקרה, יש לי מחשב עם אחד (וניסיתי על עשרות מחשבים אחרים) ואין אף עומס של FF רק במקרים מסוימים מאוד.

(and the beat goes on...)

נאמר שפיירפוקס תופס 200 מגה בייט עם 10 דפים פתוחים.

כמה לדעתך הייתה תעבורת הרשת? כלומר הקוד שעבר ברשת על 10 דפים מקסימום שווה ל-20 מגה בייט.

מישהו הפך את הקוד הזה למה שאתה רואה בדפדפן, את רוב העבודה עשה המעבד.

אם 20 מגה הופכים ל- 200 במנוע של פיירפוקס, ואילו הופכים רק ל-100 באופרה, הרי שהמנוע של פיירפוקס יצר עומס מיותר על הזיכרון ועל המעבד.

זה לא קשור ספציפית לתקיעה בג'אווה סקריפט, זה קשור כמה יעיל וכמה מהר פיירפוקס מרדנר קוד HTM או כל סוג קוד אחר באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש, צודק, לא הסתכלתי ככה. אז בעצם המחשב הענתיקה שלי שיש לו זיכרון במהירות של 3200 מגה לשניה (והמעבד כמובן הרבה יותר מהר), צריך להשקיע 62 מילי שניות (אני אהיה לארג איתך, אפילו 100 מילי שניות, כמובן לא באופן רציף או באופן שמורגש בפעילות של המחשב) בשביל להפוך את ה 20 מגה ל 200 מגה. שיט, אכלתי אותה, אני רץ לשדרג ל QUAD INTEL כדי שאני אוכל להריץ פיירפוקס.

לגבי הזכרון, עם זה באמת קשה להתווכח שהוא יחסית בזבזן לעומת האחרים, אבל שוב, כל עוד זה לא משפיע עלי (ולמי שיש גיגה ומעלה ולא עושה חישובים מתמטים תוך כדי), אז אני מוכן לוותר על זה, תמורת ההרחבות שאני יכול לשים.

---

ונכון שאולי מבחינה ויזואלית לא ממש רואים את ההבדלים בין FF 1.5 ל FF 2 ל FF 3, אבל עדיין יש שיפורים מרכזיים ויש הרבה שיפורים למנוע מאחורי הקלעים. אני גם לא מצפה לשינויים מהותיים בממשק, כי את זה אני מקבל מההרחבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם נחמד שכשיוצא עדכון ב FF, תוך כמה שעות לכולם כבר יש אותו באופן אוטומטי שיורד מאחורי הקלעים. מעבר לנוחות שבדבר זה גם חשוב מבחינת ולמיטב ידעתי אין את זה באף אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשימות הפגישה האחרונה-

Schedule & Tree Rules [edit]

* beta 2

o 16 P1

o new checkin rules

o prioritize the blockers, new milestone definitions

Work in progress [edit]

* Web-based protocol handling (PH team)

o Fx3/1.9: all blockers (21)

o Beta 2: P1/P2 blockers (9)

* Places (Places team)

o Beta 2: 27 blockers (12 P1)

o Security review is today, after this meeting

* Download Manager

* Password Manager (dolske)

* Add-ons Manager (Rob Strong, Mossop)

o Plugin blocklisting beta 2 blocker almost ready for review

o Security review tomorrow after the Gecko meeting

o Planning for AMO intregration is ongoing

* Security, Privacy, Identity

o Two changes here: http://blog.johnath.com/index.php/2007/11/23/security-tidbits/

* Installer

* User Experience

* Theming/Visual Makeover

Security Review [edit]

* Design Review Proposal

* Suggested order for review

o Password Manager (done)

o Offline Apps (done)

o Web Content Handlers (done)

o Microformats (mkaply)

o RSS (sayrer)

o Add-Ons (rob_strong) (due 11/28)

o Places (dietrich) (review doc, scheduled for 11/27 12pm PST)

o Cross-domain XMLHttpRequest - Done.

o Distribution/Customization

o ContentEditable

o Malware Protection

QA Status/Topics [edit]

* Beta 2 Test Planning (same as last week)

* Finishing up Test Plans

o UI dependencies on Download manager, Addons Manager (post b2?)

o Themes for windows, mac, (b2?)

* Tracking b2 fixed bugs to verify. Bug query [Core|Firefox]

* Testday topic this week most likely going through bug verifications on trunk.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...