Firefox 3 Beta 1 is available! - עמוד 10 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Firefox 3 Beta 1 is available!

Nosh

Recommended Posts

אף אחד מהדברים שציינת הוא לא אלמנט מקורי של פיירפוקס, תפסיקו לסתם לזרוק דברים באוויר ותבדקו מה שאתם אומרים.

אמרתי כבר שגם Mozilla לקחה רעיונות מאחרים, אבל עוד מאט תגיד לי גם שהם לא אלו שהפכו את הדברים האלו לפופרלים בקרב הגולשים... וגם זו לא הסיבה שמיקרוסופט החליטה לשלב את הדברים האלו (הרי הם הוציאו את IE7 סתם ככה ולא בגלל התחרות העולה מבית Mozilla...).

אני גם מניח כשיצא אופרע 9.5 בטא, אף אחד לא פתח פה דיון עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כול המלחמה הזו של FF מול IE מי תאכלס שווה יותר?

השאלה מה זה "שווה" , FF התחזק מאוד בשנה שנתיים האחרונות ומחזיק כרגע 36% מהשוק (שזה גידול מדהים, אני זוכר שרק לפני שנתיים בערך הם חגגו שנשבר מחסום ה10%)

אבל IE6 +IE7 מחזיקים עדיין 55% מהשוק (לצערנו):

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

וזה כמובן בגלל שIE מגיע עם מערכת ההפעלה, זה הכל, לרוב המשתמשים אין בחירה חופשית כי הם לא יודעים בכלל שיש עוד אופציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד נתון כזה, במיוחד על סמך לוגים של אתר של קהל יעד מסוים ולא כללי, לא נראה לי מייצג בכלל. גם צריך לזכור שהדפדפן הזה מאוד פופלרי באירופה למשל יחסית לארה"ב. ככל, נראה לי שכיום הסטטיסטיקה מדברת על כך ש 15% מהשוק משתמש בדפדפני . בארץ למשל לא הייתי מתפלא עם האחוזים נמוכים יותר (גם בגלל התמיכה הלוקה של אתרים שמשתפרת עם הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי כוסעמק בזמן האחרון IE7 עושה לי בעיות כול הזמן קורס נותן שגיאות ותוקע את המחשב :kopfpatsch:

יש פורום תמיכה טכנית,אבל זה ממש לא קשור לפה.

בכל אופן,באירופה כשליש מהאוכלוסיה משתמש ב-FF ואכן בשאר המקומות החדירה לשוק פחות טובה.

בישראל אני מניח שהאחוזים לא מאכזבים כ"כ למרות מה שחושבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הדפדפן צורך לי 52 מגה מהזיכרון עם שלוש טאבים פתוחים

אם אתם רוצים סיבה למה הרוב נשארים עם IE אז הנה קיבלתם מה צריך שעושה את אותו הדבר לא תומך בהרבה אתרים ישראליים בלי אפשרות לראות בדפדפן וצורך פי 2

וגם הבדל במהירות אני ממש לא רואה או לא מרגיש בו לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר שהדפדפן עושה אותו דבר, שהרי היתרון המרכזי של הוא כל התוספות שיכולים לשנות לך את חווית הגלישה משמעותית, איך שנוח לך.

ובאמת ה 52 מגה האלו ממש מציקים כשהיום לקנות גיגה עולה כלום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שיש לך כבר 512, עוד 512 זה 150 שקל. וגם שוב, בהנחה שאתה לא משחק תוך כדי שאתה גולש ו/או מריץ סימולציות ו/או עושה דברים מיוחדים, זה לא ממש קריטי כמה הדפדפן לוקח (בהנחה שכמובן הוא נותן לך יתרון יחסי מול התחרות). הרי במידת הצורך יש את הזיכרון הוירטואלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר שהדפדפן עושה אותו דבר, שהרי היתרון המרכזי של הוא כל התוספות שיכולים לשנות לך את חווית הגלישה משמעותית, איך שנוח לך.

ובאמת ה 52 מגה האלו ממש מציקים כשהיום לקנות גיגה עולה כלום....

אתה לא מבין ש- Footprint זה רק סימפטום ולא הבעיה עצמה?

כלומר אין בעיה שיתפוס 200 מגה כל הזמן.

אבל הרעיון הוא שפשוט פיירפוקס מבזבז משאבים שבסוף מגיעים ל-100 זמן CPU וצריכת שמפילה את המערכת.

פיירפוקס כתוב רע בכל הקשור לשימוש במשאבי מערכת!

במיוחד בכל הקשור למנוע הג'אווה סקריפט.

FF3 לפי כל מה שיש נתונים לגבוי היום לא משפר בהרבה את המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כן, הבנתי... ועדיין מבחינת נכון שלפעמים הוא יכול להגיע גם ל 200 מגה, שוב לא משפיע עלי בשיט. לגבי זמן CPU ? חוץ מבאגים שקוראים לי פעם במיליון שנה מרבית הזמן הוא לוקח לי ממוצע של 0-1% זמן מעבד, ויש לי מעבד ישן. כנראה שגם ל 15% האחרים שמשתמשים בו אין יותר מדי בעיות איתו.

גם צריך לזכור שכל מני הרחבות ושטויות ששמים עליו לפעמים לא כתובות טוב והם אלו שגורמים לבעיות. (ועצם צורת הכתיבה הנוכחית שלו, שכל הממשק כתוב ב JavaScript זה בעצם גם החוזק והיכולת של תוספות להרחיב אותו).

FF3 פועל לתיקון חלק מהבעיות ואם הזמן אני מניח שהם יסגרו יותר ויותר חורים (עכשיו שהם מודים ופועלים לכיוון הזה) וגם הם מציעים יותר כלים לכותבי הרחבות שיבדקו את הצריכת משאבים שלהם.

ושוב, אם היה לי אלטרנטיבה ראויה עם פחות משאבים כמובן שהייתי עובר עליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין ש- Footprint זה רק סימפטום ולא הבעיה עצמה?

כלומר אין בעיה שיתפוס 200 מגה כל הזמן.

[...]

פיירפוקס כתוב רע בכל הקשור לשימוש במשאבי מערכת!

[...]

FF3 לפי כל מה שיש נתונים לגבוי היום לא משפר בהרבה את המצב.

שים לב לזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=304265.msg2671525#msg2671525

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=304265.msg2671104#msg2671104

שים לב, אצלי פתוחים מספר חלונות יותר ורק 7MB יותר ואחוזים בודדים יותר ממה שאצלו (שיכול לנבוע גם מזה שאני עובד על ויש לי מעבד חלש מאוד סלרון!)

אני לא רואה עם זה שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כן, הבנתי... ועדיין מבחינת זכרון נכון שלפעמים הוא יכול להגיע גם ל 200 מגה, שוב לא משפיע עלי בשיט. לגבי זמן CPU ? חוץ מבאגים שקוראים לי פעם במיליון שנה מרבית הזמן הוא לוקח לי ממוצע של 0-1% זמן מעבד, ויש לי מעבד ישן. כנראה שגם ל 15% האחרים שמשתמשים בו אין יותר מדי בעיות איתו.

גם צריך לזכור שכל מני הרחבות ושטויות ששמים עליו לפעמים לא כתובות טוב והם אלו שגורמים לבעיות. (ועצם צורת הכתיבה הנוכחית שלו, שכל הממשק כתוב ב JavaScript זה בעצם גם החוזק והיכולת של תוספות להרחיב אותו).

FF3 פועל לתיקון חלק מהבעיות ואם הזמן אני מניח שהם יסגרו יותר ויותר חורים (עכשיו שהם מודים ופועלים לכיוון הזה) וגם הם מציעים יותר כלים לכותבי הרחבות שיבדקו את הצריכת משאבים שלהם.

ושוב, אם היה לי אלטרנטיבה ראויה עם פחות משאבים כמובן שהייתי עובר עליה...

ההשערות שלך שגויות.

כשדפדפן מגיע ל- 200 הוא לא צורך 0 אחוז מעבד, ובדרך כלל מתחילה זליגה עם העלאת אתר ג'אווה סקריפט כבד.

נתונים של משתמש יחיד הם לא רלונטיים בדיוק כמו שהצגת נתונים יפים לכאורה אחד אחר פה הציג שאותו דבר אצלו צורך כמות זוועתית.

אצלי פיירפוקס ללא הרחבה בודדת אפילו, 5 אתרים והוא מייד מזנק ל-100. תן לו כמה דקות עם YNET והוא כבר כמעט לא מגיב.

וכשהשוו צריכות של פיירפוקס 2 מול 3 העניין לא שופר.

לגבי מנוע הג'אווה סקריפט נמתין לבדיקות מעמיקות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...