איך הדיסקים של OFFICE DEPOT? (מדיות DVD) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הדיסקים של OFFICE DEPOT? (מדיות DVD)

parker8

Recommended Posts

יש עכשיו מבצע של 2+1 פשוט, וזה נראה לי די משתלם אם קונים 2 חבילות של 25 דיסקים (50 ש"ח כל אחת) ואז מקבלים עוד אחת חינם.

יוצא 75 דיסקים ב-100 ש"ח. מבצע טוב... (אני מדבר על מדיות -R)

איך הדיסקים שלהם?

כולם פה ממליצים על ורבטים אבל הם קצת יקרים בשבילי... (יש עוד המלצות?)

תודה לעוזרים מראש

נ"ב

עד עכשיו עבדתי עם דיסקים של TEAC ו-, והם לא היו רעים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ידידי

בעבר גם התפתתי לקנות את המדיות הזולות של דיפו.

צרבתי עליהם המון סרטים וחומר חשוב ,צרבתי אולי איזה 50 צריבות, הכל עבד בהתחלה וכן הצורב קרא ללא בעיה את המדיות.

לאחר זמן מה שניסתי לקרוא שוב מאחת המדיות ,נתקלתי בבעיות בקריאה של המדיות.

התחלתי להריץ סריקה לדיסק וגילתי שאיכות הדיסק ממש נחותה.

התגלו המון BAD SECTORS על הדיסק ,הוא היה בלתי ניתן לקריאה וכל החומר שהיה עליו פשוט נעלם.

התחלתי לבדוק את כל המדיות שצרבתי כאלו אפילו שנצרבו שבועיים לפני כן...

כל הדיסקים ללא יוצא מין הכלל נדפקו והיו בעלי BAD SECTORS.

כל החומר החשוב שלי הלך,כולל סרטים ,תוכנות,גיבויים שירים, מה לא...

ואז הבנתי לאחר קצת קריאת חומר שמה שחשוב זו לא הצלחת הצריבה אלא איכות הצריבה.

חשוב להשקיע במדיות איכותיות על מנת שהחומר ישמר לאורך שנים ולא להתפתות לקנות מדיות זבל במלא מובן המילה ולאחר מכן לאבד את החומר.

אני ממליץ לך לקנות מדיות של וורבטים ולא להתפתות להכי זבל שיש שזה המדיות של דיפו.

אולי עולה טיפה יותר אבל החומר ישמר לך לאורך שנים.

לאחר אותו מקרה, אני רוכש אך ורק וורבטים ויש לי מדיות של לפחות 7 שנים שעדיין עובדות ותקינות ללא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ידידי

בעבר גם התפתתי לקנות את המדיות הזולות של דיפו.

צרבתי עליהם המון סרטים וחומר חשוב ,צרבתי אולי איזה 50 צריבות, הכל עבד בהתחלה וכן הצורב קרא ללא בעיה את המדיות.

לאחר זמן מה שניסתי לקרוא שוב מאחת המדיות ,נתקלתי בבעיות בקריאה של המדיות.

התחלתי להריץ סריקה לדיסק וגילתי שאיכות הדיסק ממש נחותה.

התגלו המון BAD SECTORS על הדיסק ,הוא היה בלתי ניתן לקריאה וכל החומר שהיה עליו פשוט נעלם.

התחלתי לבדוק את כל המדיות שצרבתי כאלו אפילו שנצרבו שבועיים לפני כן...

כל הדיסקים ללא יוצא מין הכלל נדפקו והיו בעלי BAD SECTORS.

כל החומר החשוב שלי הלך,כולל סרטים ,תוכנות,גיבויים שירים, מה לא...

ואז הבנתי לאחר קצת קריאת חומר שמה שחשוב זו לא הצלחת הצריבה אלא איכות הצריבה.

חשוב להשקיע במדיות איכותיות על מנת שהחומר ישמר לאורך שנים ולא להתפתות לקנות מדיות זבל במלא מובן המילה ולאחר מכן לאבד את החומר.

אני ממליץ לך לקנות מדיות של וורבטים ולא להתפתות להכי זבל שיש שזה המדיות של דיפו.

אולי עולה טיפה יותר אבל החומר ישמר לך לאורך שנים.

לאחר אותו מקרה, אני רוכש אך ורק וורבטים ויש לי מדיות של לפחות 7 שנים שעדיין עובדות ותקינות ללא בעיה.

לפי מה שאני מבין מידע לא נעלם מדיסקים (אלא אם שורטים אותם או פוגעים בהם פגיעה פיזית) אלא הוא פשוט לא נצרב טוב על הדיסקים מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המידע אכן לא "נעלם", יותר מדויק היה להגיד שהוא פשוט לא נראה.

כשבודקים את הדיסק רואים שהוא מכיל כמות מסוימת של מידע, אולם כאשר פונים אליו מגלים שהקבצים פשוט לא נראים.

סריקה מראה בתים פגומים בדיסקים האלה ופשוט מאוד הלך כל החומר.

והצריבה הצליחה זו לא הבעיה.

הבעיה היא שששכבת הציפוי של החומר על המדיה הוא מצורה ירודה ביותר שלא שומרת על המידע לאורך זמן.

לאחר זמן מה אפשר אפילו לקלף את הציפוי בציפורן, זה רק מראה על איכות חומר שכבת הצריבה שמצופה על הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על דיפו, בסניף שקרוב אלי (גרנד קניון בחיפה) הפסיקו למכור דיסקים של ורבטים תוצרת יפן ובמקום זה מוכרים באותו מחיר תוצרת טיוואן.

זה ככה בכל הסניפים? איפה אפשר עדיין להשיג את הדיסקים היפנים באזור חיפה / באינטרנט?

לפי מה שאני מבין מידע לא נעלם מדיסקים (אלא אם שורטים אותם או פוגעים בהם פגיעה פיזית) אלא הוא פשוט לא נצרב טוב על הדיסקים מלכתחילה.

התופעה הנפוצה ביותר אצלי היא שדיסקים זולים (תוצרת סין) מתקלפים אחרי תקופה מסויימת של .

אבל גם יש דיסקים שנראים שלמים ואפשר לראות את הקבצים שיש עליהם אבל אי אפשר לגשת / להעתיק אותם.

אני מאחסן את הדיסקים שלי כמו שצריך בנרתיקים איכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על דיפו, בסניף שקרוב אלי (גרנד קניון בחיפה) הפסיקו למכור דיסקים של ורבטים תוצרת יפן ובמקום זה מוכרים באותו מחיר תוצרת טיוואן.

זה ככה בכל הסניפים? איפה אפשר עדיין להשיג את הדיסקים היפנים באזור חיפה / באינטרנט?

המדיות מטאיוואן יותר איכותיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TYG03 (VERBATIM 16X -R MIJ) בהחלט לא איכותי יותר מ MCC004 (VERBATIM 16X DVD+R MIT)

טיו יודן אכן יצרן מאוד איכותי אבל הTYG03 שהם מייצרים לורבטים לא מציאה גדולה ,רק הTYG03 שהם מייצרים לpanasonic

הם ברמה,אבל אותם אי אפשר להשיג בארץ ,אם תסתכל בסריקות איכות בפורום של cdfreaks תראה שmcc004 יותר איכותי

ובכלל מנסיוני האישי מסריקות שונות (יש לי benq 1650 אגב שהוא מאוד טוב לסריקות) הmcc004 תמיד יצא יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז המדיות הכי טובות הם של ורבטים? (נראה לי שאתם ממש לא ממליצים על האופיס דיפו...)

ראיתי שב-KSP מוכרים חבילה של 25 ב-50 ש"ח... זה משתלם? או שיש משהו יותר זול? איזה מבצע או משהו...

עוד שאלה- חלק מהדיסקים אני מאחסן בספינדל... (איך שמוכרים אותם...) אפשר לאחסן ככה או שזה שורט את הדיסק?

וחלק מהדיסקים הם בנרתיקים שזה לדעתי הכי טוב... אבל אני פשוט צורב הרבה סרטי ואין לי מקום לכ"כ הרבה נרתיקים אז שמתי בספינדל הזה, בגלל זה אני שואל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה בארץ ורבטים בהחלט הכי טובים,רק להקפיד לא לקנות ורבטים העשויים בהודו (india)

כי הם לא כל כך איכותיים

תשמע אם חשוב לך שהמידע שאתה צורב יחזיק שנים,אל תצרוב אותו על דיסקים זולים בשום אופן

הם לא יחזיקו הרבה זמן ,במשך הזמן חלק מהמידע יהפוך ללא קריא ועוד יותר לא קריא..,וגם לסרטים זה עלול לקפוץ פה ושם בניגון

כי האיכות של הדיסקים עצמם פשוט נוראית,הדיסק יכול להתדרדר אחרי כמה חודשים או שנה-שתיים זה מאוד תלוי באיכותו

יום אחד אתה עלול להזדקק למשו שצרבתה מזמן ואז לגלות שהכול הלך ,ועל זה אומרים מה שעולה בזול עולה ביוקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני צורב כבר כמה שנים על דיסקים שאתם מגדירים "איכות פחות טובה" ואף אני משתמש במה שצרבתי לעיתים קרובות אך לא נתקלתי באף בעיה...

אני מדבר על דיסקים של TEAC ו-... (חבילות של 50 שעולות בין 80 ל-100 ש"ח לעומת הורבטים שעולים 120)

אני אשמח אם תענו על השאלה לגבי הדיסקים (אם אפשר לאחסן בספינדל או לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל באיכות המדיות השונות מתבטא באורך הזמן שהמדיה מסוגלת להחזיק את המידע קריא וללא בעיות קריאה.

לכן הרבה אנשים טועים וחושבים שאם הצריבה הצליחה אז הם כנראה קנו מדיה טובה,אבל זה לא המצב.

ידוע כבר שוורבטים מייצרים מדיות מעולות בעלת שכבת צריבה איכותית שמחזיקה שנים,ולכן גם יקרים יותר לרוב ממדיות אחרות.

בארץ זו המדיה הטובה ביותר להשיג,בחו"ל אפשר להשיג גם את TAIYO YUDEN שהם אף טובות יותר.

לכן סביר להניח שמדיות אלו יחזיקו את המידע הרבה יותר זמן מאשר מדיות זולות אחרות.

את המדיות שאתה צורב אתה יכול גם לאחסן באריזת ספינדל, הכי חשוב שהמדיות יהיו במקום קריר וחשוך.

בארון או במגירה ושלא יבאו במגע עם אור ישיר/שמש.

מנסיון שלי ,מדיות שאוחזקו במקום סגור ,כמו ארון/מגירה מחזיקים יותר זמן מאשר מדיות שחשופים לאור יום/פלורוסנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בארץ ניתן להשיג TY של וורבטים אך כלל לא בטוח שהן טובים יותר מהטיאווניות שלהם.

אגב לגבי המדיות של איני בטוח שהן מאיכות ירודה.אני מניח שיש להם כמה וכמה יצרנים שמספקים להם את הדיסקים והאיכות משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...