ניקון D300 - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקון D300

PyroGhost

Recommended Posts

חביבי, זה לא שניקון צועדת והשאר מביטים מהצד.

כמו שלניקון היה את ה- D200 ואז פנטקס הוציאה מוצר שעומד בכבוד מולה ועוד בחצי מחיר אין סיבה שזה יישתנה.

סמוך על חברות הצילום, הם תמיד ייתנו לך לאן לשפוך את הדולרים הפנויים.

אני מבין אותך, וקשה לעיתים לעיתים להיות הכבשה השחורה בעדר "צחור".

אבל תאמין, להיות כבשה שחורה ילמד אותך מהר מאוד שהפעם דפקו את הלבנים.

אין לך שום סיבה לבחור כיום בניקון, אלא אם תיקח את ה- D300 (מה שלא אקטואלי).

לגבי העתיד, יהיה טוב, אפילו יותר טוב מבחינת פנטקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי

PyroGhost -

אתה כתבת בתגובה האחרונה שלך את הסיבה המושלמת למה כדאי לך לקנות עכשיו ולא אחר כך .

אם אתה חושב על השידרוגים בעתיד ורוצה לחכות עוד למצלמות יותר חזקות , הרשה לי להיות ציני בעניין , אבל למה שלא תקנה ניקון F5 טובה עם כמה עדשות טובות , תחכה עוד בערך איזה 10 , 20 שנה , שההבדלים בין הפילים לדיגיטלי יצתמצמו עוד יותר ושצילום בISO 3200 / 6400 יהיה "רגיל" וכמו לצלם בISO 400 / 200 של עכשיו ?

אם תחכה ל D400 , D90 D..... או לגירסאות המעולות שיצאו במקביל בחברות המתחרות אתה בסופו של דבר תמשיך לחסוך ולחסוך וכל שנה שנתיים תהיה לך את אותה הבעיה - האם לקנות D300 או לחכות ל D400 (שיהיה לך LV יותר טוב ומי יודע מה עוד..) , זה לא יגמר עד שלא תקנה משהו , נכון - לא דבר פשוט , במיוחד אם אתה "נכנס" לעולם ה DSLR בלי ציוד מוקדם של חברה מסויימת , אבל אתה צריך להתפשר על משהו ופשוט לקנות (ולהנות) מהמצלמה . יפות יצאו לך גם עם קומפקטיות (ויש לי דוגמאות מעולות אם תרצה) ככה שעניין המצלמה זה עניין טכני , וגם זה (אם אתה חושב על כיוון של צילום לאומנות יותר) ניתן לשפר איכויות בקלות ולהגיע לתוצאות עוד יותר טובות .

ד"א , אני לא יודע למה אתה לא העלת את קנון בכלל בכל הדיון הזה , ה 40D שלהם מעולה ומבחינת איכות התמונה היא מאוד מספקת , ד"א המחיר שלה יורד בצורה מצחיקה - היא רק נכנסה לשוק וכבר יש ירידות מכיר , רק הבעיה היא שיש לקנון המון סוגים של מצלמות עם ביונטים שונים , שככה אם תרצה לעבור למצלמת פריים מלא תצתרך אולי לשנות ציוד .. (שזה ייתרון לניקון , כל העדשות שלהם , מאז הפילים , שימושיות גם כיום עם המצלמות הדיגיטליות , אבל יש כמה עדשות יוצאות מהכלל..)

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי 2 וחצי עמודים, ולא היה לי כוח יותר להתאפק ולכתוב את זה:

העינית של האולימפוס לא כל כך נוראה. אמנם האי קצת חשוכה, אבל היא לא מאוד קטנה, היא פשוט קטנה לעומת מצלמות אחרות. וכפיצוי יש לה LV מצויין, מייצב בגוף, שתי עדשות קיט מצויינות, ופשוט טונה פיצ'רים. אני משתמש בעינית ואני חושב שאים בה שום בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמות ה-DSLR העכשוויות אכן מצויינות, אבל פותח הדיון מחפש ספציפית מצלמה עם עינית גדולה. היחידה שעונה על ההגדרה באולימפוס היא ה-, והמחיר שלה גבוה מאוד - $1700 לגוף בלבד.

באיזו של אולימפוס אתה משתמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמות ה-DSLR העכשוויות אכן מצויינות, אבל פותח הדיון מחפש ספציפית מצלמה עם עינית גדולה. היחידה שעונה על ההגדרה באולימפוס היא ה-, והמחיר שלה גבוה מאוד - $1700 לגוף בלבד.

באיזו של אולימפוס אתה משתמש?

510. אני אותו אחד מתפוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Pentax K10D

-> פחות מ-4000 ש"ח ב-camera4less.co.il

Sigma 105mm f/2.8 Macro

Sigma 10-20mm f/4.0-5.6

Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC Macro

-> את שלוש העדשות אפשר להשיג בארץ (הן מופיעות באתר של היבואן sfo.co.il). כנראה ששתזדקק להזמנה מיוחדת, אבל סביר שתוכל לקבל מחיר מיוחד אם תקנה את שלושתן.

Tamron 70-300mm Di LD Macro

‏-> 1000 ש"ח ב-camera.co.il

Pentax D-BG2 Battery Grip

Pentax 50mm f/1.4

Pentax AF-540 FGZ

-> ב- או B&H אבל שווה לשאול את קרט אם יש אפשרות להזמין את הציוד הזה דרכם.

Remote Release

סוללות רזרביות

רק ב- (גם בחברות אחרות אין טעם לקנות דברים כאלה בארץ)

Lowepro CompuTrekker Plus AW

כ-1000 ש"ח בחנויות בארץ, הרבה פחות ב-eBay

C2 Lightsphere II

אין לי מושג (אני לא מאמין בדיפיוזרים כאלה, כך שמעולם לא בדקתי אם אפשר להשיג אותם בארץ).

אגב, אתה לא קונה ב-B&H?‏

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי קונה הכל בB&H אם היה לי כרטיס אשראי בין לאומי, אבל אין לי, ואין לי אחד כזה בהישג יד אז זאת קצת בעיה.

את הקיט של ניקון אפשר למצוא במלואו בארץ בלי בעיה, כולל תיקונים ומעבדות שתומכות בו ומחסורים בציוד הם זמניים מאוד, בגלל זה ההתלבטות כ"כ קשה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משהו יוצא דופן. אם תבדוק את היסטוריית המחירים בזאפ תראה שה-40D ירדה ב-1000 ש"ח בחודש האחרון (כי אלה שקנו במחירי ההשקה הגבוהים כבר קנו וצריך לפתות את אלה שהמחיר היה גבוה מדי עבורם), ה-D200 ירדה ב-600 ש"ח בשבועיים האחרונים (כנראה כי מדובר במחירי חיסול של דגם שכבר לא מיוצר). במקרה של ה-K10D ירידת המחירים נגרמה כנראה כתוצאה מההכרזה של המתחרים על דגמים חדשים (סוני A700, קנון 40D - שתיהן עולות כפול מהפנטקס, אבל מבחינת תכונות שייכות בעצם לאותה קבוצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...