ניקון D300 - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקון D300

PyroGhost

Recommended Posts

נדב, בסכום של $2300 אפשר לקנות ב-B&H את הקיט שהצעת:

Nikon D200

Nikon 18-200mm f/3.5-5.6

או לחלופין את הקיט הבא:

Pentax K10D + Pentax D-BG2 Battery Grip

Tamron 18-250mm f/3.5-6.3

Pentax 50mm f/1.4

Sigma 105mm f/2.8 Macro

Pentax AF-540 FGZ flash

אילו יתרונות אתה מוצא בקיט הראשון שהופכים אותו בעיניך ליותר מוצלח מאשר קיט שכולל גם גריפ, טלה ארוך יותר, חיצוני מעולה ושתי עדשות פריים? אל תשכח שאחד הנושאים העקריים שמעניינים את פותח הדיון הוא צילום פורטרטים, ושתי העדשות האחרונות אידאליות לשימוש הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי

boren -

הבחירה שהצעתי נובעת מכך שאני לא מכיר כל כך את פנטקס , לא יצא לי להחזיק ולצלם באחת , אז ככה שאני לא מבין גדול בעדשות המתאימות לה . אבל אני מכיר את המפרט ואיך שהיא ב"תאוריה" , וגם זה , מוגבל לכמות הסיקורים , התמונות שמצאתי ושראיתי באינטרנט ואצל חברים .

לדעתי הוא לא חייב גריפ , לפחות לא בהתחלה , אם הוא לא מצלם בעיקר אירועים ויש לו זמן להחליף סוללות בין לבין (וגם לצילומי מקרו עדיף ציוד קל , משום שאתה יכול לחכות לפעמים הרבה זמן לצילום מסויים וגריפ יכול רק להכביד) , אבל תלוי גם הנוחיות שלו עם המצלמה ביחד , אם נוח יותר עם גריפ , מי אני שיעצור בעדו .

אני גם המלצתי על ה 18-200 כי היא מכסה טווח גדול מאוד וגל בר שמישית להמון תחומים , כמו כן היא עדשה של חברת המצלמה ולא צד ג' , שלפעמים עדיפה עדשה מקורית של חברה במקום של צד ג' - אופטיקה (אבל אני לא מדבר על זה , כי בפוטושופ היום אפשר לשדרג את איכות התמונה בלי שום בעיה , וגם אם אתה לא "מדוקדק על איכות התמונה" אני חושב שזה לא ישנה לך הרבה..)

הקיט שאתה הצעת טוב מאוד (שמתי לב גם ל 18-250 שזה גם לא רע , אבל אני לא מכיר אותה כל כך) , אבל פה גם בא לביטוי מה פותח הדיון מעדיף יותר - איזה מצלמה , כי הוא הזכיר שהוא מעוניין בנוחיות השימוש של ניקון ולכן הצעתי את הניקון (אבל שוב , אני לא מכיר את הפנטקס בפועל..לפי סקרים שקראתי שלה , היא נוחה לעבודה והיא דומה קצת לניקון) אבל לדעתי נוחיות השימוש גם דיי זניחה , כי כשיש לך מצלמה כלשהי אתה לומד עם הזמן לעבוד איתה מהר - שינוי הגדרות וכו .

במחשבה שניה , הקיט של הפנטקס יותר משתלם , יש בו יותר ציוד וזה גם עונה על הדרישות של פותח הדיון . כל מה שיש לי להוסיף זה שהבחירה דיי תלויה על פותח הדיון עכשיו , אם יש לו אפשרות לנסות , או שהוא כבר מכיר , את המצלמות - עדיף שהוא יקנה את מה שיותר מתאים לו , או מה שהוא מעדיף יותר (לכל מצלמה חסרונות ויתרונות משלה)

פנטקס K10D -

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk10d/page25.asp

ניקון D200 -

http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page31.asp

סוף שבוע יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הוא לא חייב גריפ , לפחות לא בהתחלה , אם הוא לא מצלם בעיקר אירועים ויש לו זמן להחליף סוללות בין לבין (וגם לצילומי מקרו עדיף ציוד קל , משום שאתה יכול לחכות לפעמים הרבה זמן לצילום מסויים וגריפ יכול רק להכביד) ,

גריפ הוא לא חובה, אבל במחיר כזה הוא מאוד מפתה, במיוחד למי שמתכוון להתמקד בצילום פורטרטים.

אני גם המלצתי על ה 18-200 כי היא מכסה טווח גדול מאוד וגל בר שמישית להמון תחומים , כמו כן היא עדשה של חברת המצלמה ולא צד ג' , שלפעמים עדיפה עדשה מקורית של חברה במקום של צד ג' - אופטיקה (אבל אני לא מדבר על זה , כי בפוטושופ היום אפשר לשדרג את איכות התמונה בלי שום בעיה , וגם אם אתה לא "מדוקדק על איכות התמונה" אני חושב שזה לא ישנה לך הרבה..)

איכות הבניה של הניקון טובה יותר משל הטמרון ויש לה מנוע פוקוס פנימי, אבל דווקא מבחינת איכות אופטית היא לא יותר טובה.

ביקורות ב-photozone.de:‏

Tamron 18-250mm

Nikon 18-200mm

ביקורות ב-pophoto.com:‏

Tamron 18-250mm

Nikon 18-200mm

ביקורות ב-slrgear.com:‏

Tamron 18-250mm

Nikon 18-200mm

הנה קטע מתוך הביקורת של slrgear.com על הטמרון:

All in all then, the contest between these two lenses is nearly a tie optically. If you're a Nikon shooter, want , and are willing to pay for both it and the Nikkor's higher build quality, then the Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G DX is a great vacation lens. If you have less money and are willing to forego the , the Tamron delivers very similar optical performance for almost half the cost.

המסקנות של שני האתרים האחרים מאוד דומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

boren -

תודה על הקישורים , אני לוקח את דברי חזרה , מסתבר שהטמרון טובה כמו הניקון 18-200 , פרט ל , אבל זה תלוי בהחלטה של פותח הדיון .

עכשיו אני חושב שכדאי יותר לקנות את ההצעה שלך עם הקיט של הפנטקס , באמת תמורה טובה לסכום .

מעניין אותי לשמוע את דעתו של פותח הדיון , שנדע לאיזה כיוון להתקדם ..

המשך יום נעים ושבוע טוב ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת שאני דיי נעול על ניקון, בסופו של יום איכות הבנייה יותר טובה, השירות בארץ הוא דבר שחשוב לי מאוד, אני יודע שאפילו אם אני לא אקנה דרך הדר יש לי שם אנשים בפנים שיוכלו לעזור במקרה של תקלה, ועדיין לא החלטתי אם אני קונה את זה דרך הדר או לא... ועד שלא יהיה גוף שמייצג את פנטקס באופן ראוי בארץ אני לא חושב שאני אשקול ברצינות לקנות ציוד שלהם, אני לא יכול להרשות לעצמי כל חודש או כל תקופה לשלוח ציוד לחו"ל לתיקונים, אין לי את האופציה הזאת פתוחה בפניי ואין לי אנשים שכל הזמן בחו"ל שיוכלו לעזור לי עם זה...

ככה שנכון להרגע אני עם ניקון, דיי נעול על הD80 נכון לרגע זה, כי אם אני אשקיע ב200 עדיף לי כבר לקחת את ה300 ול300 אין לי כסף כרגע, זה הרבה יותר מידי בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיט של הפנטקס יש ארבע עדשות שבנויות מסיבי (18-50/2.8, 105/2.8, 10-20, 50/1.4) ואחת עם מבנה בסיסי יותר (70-300).

בקיט של הניקון יש עדשה אחת שבנויה מאוד מסיבי (17-55/2.8‎) ואחת שבנויה מאוד בסיסי (55-200 VR). כן, ביונט פלסטיק זה איכס.

אתה מתכוון לדפוק יתדות עם העדשות? איכות בניה של עדשה אחת יותר חשובה לך מגמישות שנותנות עדשות מקרו, עדשת פורטרט ועדשה אולטרה-רחבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בס"ד

תבדוק בפוג'י ה S5 PRO שהיא בגוף של D200 עולה עליה בהרבה אולי לא תצטרך את הקשרים של דוד שלך... לגבי D100 היא הייתה על הפנים ובגלל זה הכניסו את הD200 שהיא מאוד מוצלחת לכן להערכתי ה D300 לא תחליף אותה אלא תתווסף אליה. אם אתה הולך לצלם אירועים אתה יכול להסתפק בעדשה רגילה 17-105 או משהוא כזה לשאר אתה צריך זוית צרה יותר... והשרות של פוג'י הרבה יותר טוב לדוגמא קניתי את הS9500 שתהיה לי רזרווה וקצת לגני ילדים אכלתי קש איתה ואז יצאה הS9600 שהיא שיפור של ה9500 ניגשתי לפוג'י והם פשוט ה ח ל י פ ו לי אותה ל9600 לזה אני קורה שרות טוב. וגם האיכות טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בפוג'י ה S5 PRO שהיא בגוף של D200 עולה עליה בהרבה אולי לא תצטרך את הקשרים של דוד שלך...

הפוג'י עולה על הניקון בטווח דינמי. ברוב הדברים האחרים היא משתווה לה או נופלת ממנה.

לגבי D100 היא הייתה על הפנים

ה-D100 לא הייתה "על הפנים". להיפך, היא הייתה אחת ממצלמות ה-DSLR המוצלחות ביותר בתקופתה.

ובגלל זה הכניסו את הD200

לא, הם הכניסו את ה-D200 כי אי אפשר להשאר עם אותו מוצר לנצח. יש תחרות, וחייבים להוציא דגמים חדשים ומשופרים כדי לעמוד בה.

להערכתי ה D300 לא תחליף אותה אלא תתווסף אליה.

על מה מבוססת ההערכה הזו?

אם אתה הולך לצלם אירועים אתה יכול להסתפק בעדשה רגילה 17-105

לא קיימת עדשה 17-105 - אצל אף יצרן.

לשאר אתה צריך זוית צרה יותר...

מה זה "לשאר"?

והשרות של פוג'י הרבה יותר טוב לדוגמא קניתי את הS9500 שתהיה לי רזרווה וקצת לגני ילדים אכלתי קש איתה ואז יצאה הS9600 שהיא שיפור של ה9500 ניגשתי לפוג'י והם פשוט ה ח ל י פ ו לי אותה ל9600 לזה אני קורה שרות טוב. וגם האיכות טובה

זה אכן נשמע כמו שירות טוב, אבל סביר להניח שלתקן את המצלמה היה עולה להם יותר מאשר לתת לך חדשה. אני בספק אם במקרה של יקרה כמו ה-S5 הם היו ממהרים לפעול בצורה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

בהמשך לדברים (הרבים) ש boren אמר , יש לי משהו קטן להוסיף בעניין ההיסטוריה של ניקון , למעוניינים , זהו בעיקר מאמר למתלבטים בין קנון לניקון (כמוני) , המכיל מידע מעניין על תולדותיהם של שתי ה..מאצמות , כולל היסטוריה שלהם , וחשבתי שזה יהיה נחמד לשתף אותכם בו על ידי קישור וגם להציג מה קרה עם ניקון כשהמצלמות הדיגיטליות נכנסו לתמונה (תרדו קצת בעמוד עד שתגיעו ל History שם רשום מה שאני רציתי לומר בהקשר לדבריו של boren)

http://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm

כמו כן , קצת חדשות לגבי עדשות חדשות ובלי שום קשר לדיון הנ"ל , העדשה החדשה של ניקון - 24-70 2.8 סוקרה במאמר חדש , אמורה להיות עדשת מיד לא רעה ..

http://www.kenrockwell.com/nikon/24-70mm.htm

לפותח הדיון - אני דווקא חושב שכדאי לך ללכת יותר על ה D200 אם אתה חושב בין ה D80 ל D200 , וזה לא נכון כל כך להשוות בינה לבין ה D300 , כי כרגע היא קצת "באופק" (גם לפי המאמר שצירפתי למעלה , אפשר להבין מההיסטוריה של ניקון שיש להם קצת בעיה בעמידה על זמנים ובמלאים לפעמים אבל זה לא חשוב כרגע) וחוץ מזה ה D200 מאוד מוצלחת , ושווה את ההשקעה אם אתה חושב על D80 או D200 , לדעתי לפחות .

בלי קשר לכל הקשרים שיש לך , אני חושב שכדאי לך לשקול שוב את הקיט של פנטקס (לא כל יום / חודש / שנה אפילו מתקלקל חלק או עדשה .. אתה שומר על הציוד גם אז הוא לא "פתאום" מתקלקל ..) זה מחיר מעולה ותמורה לא פחות טובה לכסף שלך .

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא ה- D300 אין סיבה לעין להעדיף את הניקון על האופציה שאורן הציע.

הפנטקס עדיפה כמעט בכל פרמטר.

מצד שני, נראה כאילו הבחור בא יותר להשתכנע בבחירתו מאשר להתייעץ, אולי לפחות לאחרים זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הסיפור, אני חושב גם קדימה, על שידרוגים עתידיים, לא על מה יותר טוב רק כרגע...

אז אולי הפנטקס טובה יותר מהD80 אבל היא לא מגיעה לרמה של הD300 או שאם נסתכל כבר יותר קדימה, הD400 שתבוא בעוד כמה שנים טובות, שסביר להניח שאני אקנה אותה ולא את ה300 בתור שידרוג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הסיפור, אני חושב גם קדימה, על שידרוגים עתידיים, לא על מה יותר טוב רק כרגע...

אני יכול להבין למה התקציב שלך מגביל אותך בניקון וגורם לך לחשוב על שידרוגים (אל תשכח לחשב גם את העלות הכוללת שלהם). מה שפחות ברור לי זה איך שידרוגים הופכים להיות נושא משמעותי עם סט פתיחה כזה:

Pentax K10D + Pentax D-BG2 Battery Grip

Pentax 50mm f/1.4

Sigma 105mm f/2.8 Macro

Sigma 10-20mm f/4.0-5.6

Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC Macro

Tamron 70-300mm Di LD Macro

Pentax AF-540 FGZ

Lowepro CompuTrekker Plus AW

Remote Release

C2 Lightsphere II

איזה שידרוגים אתה חושב שתצטרך לעשות עם סט כמו זה שלמעלה? ומתי? ומהצד השני, כמה זמן ייקח לך להגיע לסט מקביל* בניקון? כמה כסף אתה חושב שתצטרך להוציא?

* אי אפשר להגיע לסט מקביל בניקון, כי פשוט לא קיימות גירסאות מיוצבות ל-50/1.4, ל-18-50/2.8 ול-10-20. ניקון מייצרים עדשות 105 מקרו ו-70-300 מיוצבות, אבל הן עולות הון בהשוואה לעדשות שבקיט של פנטקס (שמקבלות את הייצוב מהגוף).

אז אולי הפנטקס טובה יותר מהD80 אבל היא לא מגיעה לרמה של הD300 או שאם נסתכל כבר יותר קדימה, הD400 שתבוא בעוד כמה שנים טובות, שסביר להניח שאני אקנה אותה ולא את ה300 בתור שידרוג...

בדיוק כמו שה-D300 לא תהיה המצלמה האחרונה של ניקון, כך גם ה-K10D לא תהיה המצלמה האחרונה של פנטקס. ואם מסתכלים על ההיסטוריה של שתי החברות מבחינת עלות/תועלת, סביר שכשה-D400 תצא, לפנטקס תהיה תחרותית (ומיוצבת כמובן) ל-D400 ובמחיר שנמוך מ-D90 :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...