צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך אפשר לומר לא מאמין? אם לא בדקתם? כדי שאדם יגיד לא מאמין בדבר זה או זה הוא צריך קודם לברר על זה לחפש ואז למסקנה לומר מה שיצא. לכן חלק מכאן שאומרים לא מאמינים אתם לא בדקתם אני ב100 אחוז בטוח שאתם לא חיפשתם ולא בדקתם. ולכן יוצא שמה שאתם אומרים לא מאמין זה כי אני לא רוצה בזה. לא רוצה להאמין בכלל. רוצה לברוח מזה. שזה לא יחייב אותי.

הפוך, הרבה יותר קשה לא להאמין מאשר להאמין.

הלוואי והייתי יכול לגרום לעצמי להאמין, אבל אני לא יכול לשקר לעצמי.

עצם העובדה שאני מקבל את העובדה שיכול להיות שאין אלוהים, אני מקבל את העובדה הקשה שאין שום דבר ששומר עלי, וכשאני אמות סביר להניח שזה יהיה סוף הסיפור מבחינתי.

אז כשאתה לא מאמין באלוהים, אתה עושה בדיוק את ההפך מלברוח מהאמת, אתה מתמודד עם האמת הקשה שאין שום דבר ששומר עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צם כי אני אתאיסט, ואני שוקל בדיוק כמה שאני רוצה, אז אני לא צריך "לעשות דיאטה" - ובכלל, דיאטה ממים?! :bash::s07:

ד"א, X_Dror, תמיד מדברים על "להאמין באלוהים" בקונוטציה חיובית כאילו אלוהים הוא איזה לוביסט שלך. אלוהים שמשחק איזה משחק חיים זדוני לא פחות הגיוני מאלוהים שרוצה להריח ריח של מנגל עז שמקריבים לו פעם בשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני רואה שמלא פה לא צמים...כאילו יהיה לי מה לעשות בצום הא? הפורום ניראה לי יהיה עם אנשים למה בקצב הזה דיי הרבה לא צמים....ניראה לי גם אני מוותר וזהו שנה שעברה צמתי ושנה לפני זה לא והשנה גם לא ניראה לי יש לי עצבים לבלות בבית כנסת כול כך הרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוך, הרבה יותר קשה לא להאמין מאשר להאמין.

הלוואי והייתי יכול לגרום לעצמי להאמין, אבל אני לא יכול לשקר לעצמי.

עצם העובדה שאני מקבל את העובדה שיכול להיות שאין אלוהים, אני מקבל את העובדה הקשה שאין שום דבר ששומר עלי, וכשאני אמות סביר להניח שזה יהיה סוף הסיפור מבחינתי.

אז כשאתה לא מאמין באלוהים, אתה עושה בדיוק את ההפך מלברוח מהאמת, אתה מתמודד עם האמת הקשה שאין שום דבר ששומר עליך.

איך עשית את זה הפוך זה משהו. מי דיבר כאן אל קשה? ברור שאדם שמאמין עם למשל קורה לו משהו רע ואומר הכל מה' אז יורד לו הרבה מהכאב מאשר אחד שלא מאמין .

אבל אני דיברתי על דבר אחר לגמרי. אני אמרתי שאיך יש כאן כאלה שאומרים לא מאמינים והם לא בדקו לפני כן? איך אפשר לומר למשל שה' לא קיים אם לא בדקת? לכן אמרתי שהם בורחים מהמציאות הם לא רוצים בכלל להאמין .בכלל לשמוע על זה. אין וזהו.

כתבת גם ככה הלוואי והייתי יכול לגרום לעצמי להאמין, אבל אני לא יכול לשקר לעצמי. א יכול לשקר לעצמי? הם בכלל לא בדקו איפה לשקר לעצמי חחחח. הם סך הכל רוצים להיות חופשיים ו"מאושרים" . לחיות כמה שיותר בחיים ואז למות זהו. זה היעוד של העלום לעשות על האש ולמות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך אפשר לומר שה' קיים אם לא בדקתה?

אי אפשר לבדוק, וע"פ הנחה דבר לא קיים עד שלא הוכחתה שהוא קיים (ראה מפלצת השוקו הענקית ששולטת ביקום)

המציאות אומרת שאין ה', כי אין הוכחה לה'. אלו שמאמינים הם הבורחים, הם אומרים שיש אלוהים וזהו, בלי הוכחות. אלו שלא מאמינים לא רוצים כלום, הם לא רוצים לא להאמין, לא לא להאמין וכו'. הם מאמינים לעובדות בלבד. אלו שמאמינים בה' הם אלו שרוצים להאמין\לא להאמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך אפשר לומר שה' קיים אם לא בדקתה?

אי אפשר לבדוק, וע"פ הנחה דבר לא קיים עד שלא הוכחתה שהוא קיים (ראה מפלצת השוקו הענקית ששולטת ביקום)

המציאות אומרת שאין ה', כי אין הוכחה לה'. אלו שמאמינים הם הבורחים, הם אומרים שיש אלוהים וזהו, בלי הוכחות.

עלק בלי הוכחות מאיפה הבאת את זה? אתה מוכן ללכת להרצאות ברמה בנושא הזה לשמוע לשאול שאלות לחפש את האמת.? בטח תגיד עזוב אין לי כוח אין זמן [ בורח]

quote author=RK link=topic=288846.msg2539174#msg2539174 date=1190035887]

רוני, אתה יכול להוכיח לי שה' קיים? ברור שלא. כי זה כל הקטע באמונה, אם הוכחת שהוא קיים אתה לא צריך להאמין שהוא קיים, כי הוא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עשית את זה הפוך זה משהו. מי דיבר כאן אל קשה? ברור שאדם שמאמין עם למשל קורה לו משהו רע ואומר הכל מה' אז יורד לו הרבה מהכאב מאשר אחד שלא מאמין .

אבל אני דיברתי על דבר אחר לגמרי. אני אמרתי שאיך יש כאן כאלה שאומרים לא מאמינים והם לא בדקו לפני כן? איך אפשר לומר למשל שה' לא קיים אם לא בדקת? לכן אמרתי שהם בורחים מהמציאות הם לא רוצים בכלל להאמין .בכלל לשמוע על זה. אין וזהו.

כתבת גם ככה הלוואי והייתי יכול לגרום לעצמי להאמין, אבל אני לא יכול לשקר לעצמי. א יכול לשקר לעצמי? הם בכלל לא בדקו איפה לשקר לעצמי חחחח. הם סך הכל רוצים להיות חופשיים ו"מאושרים" . לחיות כמה שיותר בחיים ואז למות זהו. זה היעוד של העלום לעשות על האש ולמות .

אי אפשר לבדוק אם אלוהים קיים או לא.

ע"פ על הדברים שאני יודע, הלוגיקה שלי, וניסיון החיים שלי עד כה אני מאמין שרוב הסיכויים שאלוהים לא קיים, ואם הוא היה קיים אני בטוח שלא היה איכפת לו מה יש לי על הצלחת ומה אני עושה ביום כיפור או בשבת.

אתה בדקת שאלוהים קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלק בלי הוכחות מאיפה הבאת את זה? אתה מוכן ללכת להרצאות ברמה בנושא הזה לשמוע לשאול שאלות לחפש את האמת.? בטח תגיד עזוב אין לי כוח אין זמן [ בורח]

quote author=RK link=topic=288846.msg2539174#msg2539174 date=1190035887]

רוני, אתה יכול להוכיח לי שה' קיים? ברור שלא. כי זה כל הקטע באמונה, אם הוכחת שהוא קיים אתה לא צריך להאמין שהוא קיים, כי הוא קיים.

כולם מדברים בשפה הזאת מאמין מאמין. לאאאאאאאאאא אני לא מאמין. אני בטוח שהוא קיים מבין? בטוח ב100 אחוז

אתה רוצה להגיד שיש לך הוכחות שאלוהים קיים :screwy:

אתה מוזמן להתחיל, כל עוד לא הוכחתה ה' לא קיים (עדיין לא הוכחתה, אז עדיין הוא לא קיים, אז עדיין אתה מזבל בשכל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, להוכיח שיש זה הרבה יותר קל במקרה הזה.

צריך רק להביא הוכחה אחת למקרה אחד נגיד שמראה מעבר לכל ספק שיש ה'

להוכיח שאין - זה כבר כמעט בלתי אפשרי וצריך להוכיח לכל מצב שאין ה'.

ובכל זאת, אף אחד לא הוכיח לי שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...