האם הייתם עוזבים את הארץ? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם עוזבים את הארץ?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

• תגובות 345
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק שתדעו שהציבור הדתי.. לומד רק בבתי ספר שעולים בין 8000-15,000 בשנה.. זה ממש גנבה..

תגידו אקסטרני זה נחשב הרבה פחות מאינטרני במקומות עבודה ובצבא וכאלה לא? לפחות ככה אמרו לי.. זה הנכון?

אתה יודע כמה שנים סבא שלך וסבתא שלך חיכו לעלות לארץ.. תחשוב שכל היהודים בשואה.. ובכלל בעולם.. החלום הכי גדול שלהם היה לעלות פה לארץ ולהקים מדינה כמו כל המדינות, מדינה יהודית! וכמה כל היהודים סבלו בגלות.. ואיך התייחסו אליהם כמו לזבל ורצחו אותם..

ובכלל בשואה.. אחד הדברים שהחזיקו אותם בחיים זה התקווה שיום אחד זה יגמר ותקום מדינה יהודית..

וככה כל אחד אומר פה.. "ישר הייתי עוזב ת'ארץ אם היה לי איך ועם מי.."

כל מה שסבא וסבתא שלך עשו כדי לעלות לארץ אתה זורק לזבל.. וכיאל וזה לא שווה כלום בעיניך.. ומדינת זה עוד סתם מדינה..

בעצם לפי מה שאתה אומר.. בגלל שרע פה יאללה נקום ונעזוב ת'ארץ..

אם כולם היו חושבים בצורה כזאת מפגרת.. אני לא רוצה לדעת תוך כמה זמן כבר לא תהייה לנו פה מדינה..

אני לאידוע אם אתה עושה בגרות או עשית כבר.. אבל אם כן אני משער שקראת את ספר שופטים..

ושמה ת'רואה כל פעם איך עם חוטאים ה' מעניש אותם ואז בוכים לה' ואולוקים עוזר להם..ואז שוב חוטאים..

אני לאידוע מה איתך.. אבל אני אמרתי לעצמי בואנה איזה בני זונות ישראל הםאיזה 50 פעם כל פעם ה' עוזר להם.. וכל פעם הם מחזירים לו זין בחזרה..

וזה מה שבעצם כל מי שאמר שאין לו בעיה לעזוב את הארץ עושה.. קיבלת מדינה פה.. החלום של הסבא והסבתא שלך התגשם אחרי שנים שזיינו להם ת'צורה בגלות..

ועכשיו כמו בספר שופטים תשם זין על המדינה.. וזין על סבא וסבתא שך ועל כל היהודים.. ופשוט "יאללה בוא נעבור מדינה"

בו אני יגיד לך "סוד"

כל העמים\דתות הישנות סבלו ממילחמות

ולא רק היהודים

שרומה היתה בשלטון במשך הרבה מאוד שנים היא רצחה עמים אחרים

אחרי זה העמים האחרים רצחו רומים

במלחמת העולם הראשונה והשניה מתו עשרות מיליונים לא יהודים

נכון לא רצח עם אבל מתו יותר אנשים גוים והיו המון פצועים

אתה יכול ללכת לארצות והעמים שנחשבים הכי מפותחים היום כמו ארצות הברית\צרפת\בריטנה \יפן

וכו ובכולם אם תילך אחורה בהיסטוריה תיראה סבל ומלחמות

בין אם זה המלחמה של ארצות הברית נגד בריטניה או מלחמת האזרחים שהיה שם

בין אם זה מלחמת העולם השניה או מלחמת ווייטנאם

או בין אם זה הפיגוע ב11 בספטמבר

עכשיו להגיד שזה שהסבים סבלו אז אני צריך לסבול זה אידיוטי

מי אמר שדווקה פה אני יהיה מוגן?

ומי אמר שדווקה פה אני יהיה מאושר?

ומי אמר שדווקה פה אני יגשים תחלומות שלי?

אבותי לערכתי רוצים שיהיה לי טוב לא רעה

אז נכון הם נאבקו להגיע לארץ ישראל

אבל הם נאבקו כי הם האמינו שיהיה להם טוב פה

אני לא יודע אם יהיה לי טוב לישאר פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על זה שבארץ תמיד דוחפים את הינו נרדפים והרגו אותנו אז אנחנו חייבים להיות מלוכדים

בפועל הרבה מהאנשים שאומרית את זה מקבלים משכורת של 30 אלף בחודש +הטבות

גם אני בתנאים כאלו הייתי רוצה שנישאר מלוכדים

מה לעשות לטבול בברכה הפרטית על חשבון משלמי המיסים

יכול להיות מאוד כיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אני גר בחול כבר שלוש שנים ותאכלס כן יותר משתלם לחיות בחול ואנשים יותר טובים (אין ערסים כול עוד אתה במדינה הנכונה) וכולם נחמדים אחד אל השני ולא מנייאקים שדואגים לתחת של עצמם....

אבל אני עדיין אוהב את ומתבאס שהיא מלאה ב"חרא" מכול המינים והצבעים :(

אז אני לבנתיים לזמן בלתי מוגבל נשאר לי בחול ונהנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב על עזיבה בגלל שאין עתיד פה. כל המדינה הזאת מלאה בכח אדם ובשחיתות , והשכר מינימום נורא נמוך. ולאנשים צעירים אין מה לחפש פה.

אני בן 22 עכשיו , ונניח שאני הולך ללמוד עכשיו לתואר , אז זה אומר עוד 6 שנים של עוני עד גיל 28 - 4 שנים לשלם על הלימודים + לשלם שכר דירה

או לשלם על מעונות ואוכל והוצאות וכל זה - זה אומר 4 שנים נורא קשות ..או לחילופין עוד 4 שנים שצריך לגור אצל ההורים :nixweiss:

ואז גם במידה ויש לי תואר בגיל 26 , זה לא מבטיח לי עבודה במדינת . וגם לאנשים עם תואר בשנים הראשונות משלמים קצת כסף - לרופא או עורך דין

או רואה חשבון בשנתיים הראשונות זו גם משכורת נמוכה של התמחות - כלומר עד גיל 28 לחיות בעוני - בתנאים בינוניים , ואני רק מדבר על תנאים של בן אדם

רווק - מה עם מישהו שרוצה לקנות דירה במדינה הזאת ? וגם אם אני ארוויח יותר כסף 7-8 אלף או לא יודע כמה , אז יקחו מזה מלא למיסים.

ככה שבארצות הברית או מדינות יותר חזקות משלנו , נראה לי שבן אדם שעובד סתם בבורגר ראנץ או מוכר צעצועים בקניון יכול לחיות יותר טוב מאדם צעיר כאן.

רק הבעיה היא שקשה מאוד להסתגל לארץ אחרת - וגם ההוצאות מחיה שם יותר יקרות מפה , וגם לא כזה קל לקבל אישור עבודה או אזרחות של מדינה אחרת.

עם כל החסרונות של עדיין יש פה מזג אוויר קיצי ושמש רוב הזמן , ואנשים כמה שיש להם מגרעות יש פה גם אנשים חמים ככה שבחו"ל יהיה די מפחיד להיות שם לבד עם אנשים קרים ותרבות שונה. אם הייתי יכול הייתי רוצה לנסות רק בארצות הברית או אוסטרליה.

שמעתי ברדיו משהו על זה שבירושלים קולטים צעירים ונותנים להם ללמוד בחינם ? זה נכון ? מישהו שמע על זה פה ? הם מתכוונים רק למי שלומד באוניברסיטה

בירושלים ? או בכל מכללה שם ?

אני עכשיו בדילמה לגמריי , חסכתי משהו כמו 30 אלף שקל ואני מתלבט עם ללכת ללמוד כבר , או ללכת לטייל בחו"ל בקודם או לנסות להוציא אישור עבודה למדינה בחו"ל. הבעיה שגם להתקבל ללימודים קשה פה - בשביל להתקבל לאוניברסיטאות צריך פסיכומטרי ממש גבוה - והאלטרנטיבה המכללה עולה הרבה יותר כסף..וגם התואר נחשב פחות מרשים. ואני אישית בן אדם שלא טוב במתמטיקה וממש לא סובל את המקצוע הזה , ככה שגם אין לי סיכוי בפסיכומטרי :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך ללמוד ב-ריינלנד, שם זה חינם ויש לך חופשי חודשי מהאוניברסיטה, גם אם אתה אזרח זר, ואת ה-30 אלף שלך תשמור לשכירות שעולה שם עד 200 יורו כולל חשמל, מים, ארנונה, כבלים ואינטרנט מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב על עזיבה בגלל שאין עתיד פה. כל המדינה הזאת מלאה בכח אדם ובשחיתות

אתה צודק ב-100%. אנחנו פשוט הרפובליקה של קונגו. אנחנו סתם מדינה מטונפת שנמצאת במקום ה-15 במדד השחיתות בעולם, מקום אחד אחרי הגרמנים המוסריים בעלי החינוך הארי. ::)

, והשכר מינימום נורא נמוך. ולאנשים צעירים אין מה לחפש פה.

אני בן 22 עכשיו , ונניח שאני הולך ללמוד עכשיו לתואר , אז זה אומר עוד 6 שנים של עוני עד גיל 28 - 4 שנים לשלם על הלימודים + לשלם שכר דירה

או לשלם על מעונות ואוכל והוצאות וכל זה - זה אומר 4 שנים נורא קשות ..או לחילופין עוד 4 שנים שצריך לגור אצל ההורים :nixweiss:

ואז גם במידה ויש לי תואר בגיל 26 , זה לא מבטיח לי עבודה במדינת . וגם לאנשים עם תואר בשנים הראשונות משלמים קצת כסף - לרופא או עורך דין

או רואה חשבון בשנתיים הראשונות זו גם משכורת נמוכה של התמחות - כלומר עד גיל 28 לחיות בעוני - בתנאים בינוניים , ואני רק מדבר על תנאים של בן אדם

רווק - מה עם מישהו שרוצה לקנות דירה במדינה הזאת ? וגם אם אני ארוויח יותר כסף 7-8 אלף או לא יודע כמה , אז יקחו מזה מלא למיסים.

ככה שבארצות הברית או מדינות יותר חזקות משלנו , נראה לי שבן אדם שעובד סתם בבורגר ראנץ או מוכר צעצועים בקניון יכול לחיות יותר טוב מאדם צעיר כאן.

אני רוצה שתעשה היכרות: העולם האמיתי - Vaz, Vaz - העולם האמיתי. הכרתם? יופי.

זו המציאות, תשלים עם זה. תואר אף פעם בשום מקום בעולם לא מבטיח עבודה. תואר מעלה את הסיכוי למצוא עבודה טובה.

שנית, התפיסה של הצעירים היום מוטעת. תואר לא לומדים רק בשביל כסף, כי מי שעושה זאת מהר מאד מתאכזב. תואר לומדים כדי לעסוק במקצוע שאוהבים והדרך היחידה לעבוד בו היא באמצעות תואר. לעיתים, עושים תואר רק בשביל ידע, אבל מדובר בזן מאד נדיר.

שלישית, בכל מדינה בעולם אנשים בעלי מקצועות חופשיים מרוויחים משכורות נמוכות בתחילת הדרך וצריכים לעבור שנים של התמחות. בארצות הברית רופא צריך ללמוד שבע שנים, אחר כך לבצע מספר שנות התמחות בשביל גרושים ורק אחרי ההתמחות המשכורת העולה. כמובן בסיום הלימודים הוא צריך להתחיל להחזיר לבנק הלוואה בסדר גודל 140,000$. כיף, נכון?

רק הבעיה היא שקשה מאוד להסתגל לארץ אחרת - וגם ההוצאות מחיה שם יותר יקרות מפה , וגם לא כזה קל לקבל אישור עבודה או אזרחות של מדינה אחרת.

עם כל החסרונות של עדיין יש פה מזג אוויר קיצי ושמש רוב הזמן , ואנשים כמה שיש להם מגרעות יש פה גם אנשים חמים ככה שבחו"ל יהיה די מפחיד להיות שם לבד עם אנשים קרים ותרבות שונה. אם הייתי יכול הייתי רוצה לנסות רק בארצות הברית או אוסטרליה.

שמעתי ברדיו משהו על זה שבירושלים קולטים צעירים ונותנים להם ללמוד בחינם ? זה נכון ? מישהו שמע על זה פה ? הם מתכוונים רק למי שלומד באוניברסיטה

בירושלים ? או בכל מכללה שם ?

אני עכשיו בדילמה לגמריי , חסכתי משהו כמו 30 אלף שקל ואני מתלבט עם ללכת ללמוד כבר , או ללכת לטייל בחו"ל בקודם או לנסות להוציא אישור עבודה למדינה בחו"ל. הבעיה שגם להתקבל ללימודים קשה פה - בשביל להתקבל לאוניברסיטאות צריך פסיכומטרי ממש גבוה - והאלטרנטיבה המכללה עולה הרבה יותר כסף..וגם התואר נחשב פחות מרשים. ואני אישית בן אדם שלא טוב במתמטיקה וממש לא סובל את המקצוע הזה , ככה שגם אין לי סיכוי בפסיכומטרי :'(

א. יש מכללה מסובסדת ומכללה פרטית.

ב. יש מכללות איכותיות ומכללות קש.

ג. הפערים בין מכללה איכותית לאוניברסיטה מבחינת הוראה ואיכות הבוגרים הצטמצמה משמעותית בשנים האחרונות. נכון, תואר של אוניבריסטה יותר יוקרתי ולמכללות יש סטיגמה של מוסד תת רמה, אבל זה לא נכון ורק אנשים שאין להם מושג בלימודים גבוהים חושבים ככה. היום בוגרי מכללות איכותיות יוצאים עם אותו ידע כמו בוגרי אוניברסיטה, לעיתים אפילו יותר, כי במכללה מלמדים אותם תכל'ס את העבודה, בזמן שבוגרי אוניברסיטה לומדים הרבה שטויות מסביב. שנית, בגלל שבמכללות יש פחות עומס תלמידי מכללה יכולים לעבוד בזמן התואר במקצוע שהם לומדים, מותרות שאין לסטודנטים באוניברסיטה.

בקשר לחו"ל - הייתה לי דילמה דומה: לטוס עם החברים לארה"ב ולהתחיל ללמוד באוקטובר 2009 או לא לטוס ולהתחיל ללמוד באוקטובר 2008. אני בחרתי באפשרות ב'. תמיד יהיו הזדמנויות לטוס לחו"ל, אבל לימודים לתואר צריך להתחיל בגיל כמה שיותר צעיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה מכללה מסובסדת ? כמה כסף צריך לשלם בשנה בערך ? ויש שם מגורים ? גם אם אני לומד במכללה אני עדיין צריך זמן ללמוד למבחנים בבית

ועוד לשלם שכר דירה , ובמה אפשר כבר לעבוד תוך כדי ? טלמרקטינג ? ולא דיברתי רק על מקצועות חופשיים גם אם אתה בוגר של הנדסת תוכנה

או אלקטרוניקה בשנים הראשונות אפילו חברות היי טק מעסיקות דרך חוזים זמניים וכח אדם.

וברור שאני רוצה ללמוד בשביל הידע ובשביל שאני אמצא עבודה שאני יאהב לעבוד בה - זו כל הבעיה של העולם המודרני שאנשים הולכים

ל 8-10 שעות ביום , לעבוד במשהו שהם לא אוהבים כי אין להם ברירה.

מה חשבת ללמוד חיים ? אותי אישית מעניין הקטע של המחשבים - בוא נגיד שאני יודע להיות טכנאי p.c זאת הרמה של הידע שלי וקצת html

וגם למדתי בתיכון תכנות : פסקל ויסואל בייסיק , ניתוח מערכות וכאלה , אבל אני ממש גרוע במתמטיקה עשיתי רק 3 יחידות ובתואר של מדעי המחשב צריך להיות ממש חזק במתמטיקה כי בעצם כל השפות תכנות מתבססות על מתמטיקה ככה שאין מצב שאני אצליח להסתדר בתואר כזה.

חשבתי על ללמוד עיצוב גרפי או עיצוב אתרים או משהו כזה , אבל אני לא יודע אם בכלל אפשר למצוא בתחום הזה עבודה.

הייתי מוכן שיתנו לי לעבוד בארצות הברית עם המכסחת דשא של קרירן , בטוח הייתי עושה יותר כסף ממה שאפשר לעשות פה ב 4 שנים של התואר

ובעצם עד גיל 30..ואז שהיה לי הרבה כסף הייתי פשוט משקיע בבורסה - או שם בבנק ומנסה לחיות מהריבית :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה השוק מוצף היום בטכנאי מחשבים\חנויות מחשבים וכו

אם אתה אוהב תתחום אולי תחשוב על לפתוח עסק פרטי של תיקון והדרכה במחשבים

ככה תוכל לקבל הרבה יותר כסף לשעה ממשכורות נמוכות בחנויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...