האם הייתם עוזבים את הארץ? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם עוזבים את הארץ?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

• תגובות 345
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמנם לא קראתי את כל 14 העמודים כי זה הרוב חוזר על עצמו אבל אני יתן את דעתי הצנועה.

גרתי בארה"ב 3 שנים ומאוד נהנתי. כן כשעברתי (ועברתי לבד בלי חברים או משפחה שם) ההתחלה היתה קצת קשה כי בכל זאת זה להתחיל מחדש. גרתי שם 3 שנים וחזרתי בסוף לארץ עקב סיבה משפחתית אבל גם כשחזרתי ניסיתי לשמור על ראש פתוח ולתת עוד נסיון לישראל.

אני אחרי כמעט שנה מאז שחזרתי לארץ ואני מת לעוף חזרה לארה"ב. ההחלטה שלי בהתחלה לעזוב לא היתה קשורה למצב הבטחוני בארץ בכלל כי נולדתי למצב הזה ועד שלא עברתי לא ידעתי מה זה לחיות בשקט בטחוני.

אני בטוח שהתבגרתי והשתנתי ב3 שנים אבל ממש הופתעתי מהמהירות בה נמאס לי שוב מישראל והמהירות שהרצון לעזוב שוב חזר. חודשיים שלושה בארץ והבנתי שאני צריך לחזור לשם.

אני עובד עכשיו וחוסך שוב כדי שיהיה לי קצת כסף לחזור לשם (צריך לבוא עם כסף לשכר דירה לחודשיים שלושה , רהיטים קצת ולהוצאות שוטפות כמו חשמל מים וכדומה) וברגע שיהיה לי מספיק אני חוזר לשם.

אני רוצה לציין שממש לא חייתי שם בפאר, הייתי סטודנט ועבדתי בו זמנית, דירה שכורה צנועה וחיי סטודנט ממוצעים סה"כ. מה שכן שם הרגשתי טוב ונהנתי מהחיים.

אני לא רואה סיבה לחיות במקום שאתה מתעצבן בו כל יום ולא מתחבר למנטליות ולסביבה מבחינה אישית.

הרבה פה הזכירו את הקטע של המנטליות. הבעיה בארץ בקטע הזה היא שבכל הארץ מאילת ועד רמת הגולן המנטליות כמעט זהה. נכון יש הבדלים אבל לא מורגשים יותר מדי. לעומת זאת במקומות גדולים כמו ארה"ב יש הבדל מנטליות לא קטן בין מקומות כמו לוס אנגלס ודאלאס, בוסטון, ניורק ועוד מקומות.

הרי לא כולם אוהבים אותו דבר ורוצים לחיות באותה סביבה וכמה שנרצה בקטע הזה האפשרויות בארץ די מוגבלות.

הרבה חברים ומשפחה ביקרו אותי בפעם הראשונה שעברתי בדיוק בביקורות שהוזכרו פה בדיון ובדיונים קודמים בנושא פה בפורום. וגם עכשיו כשאני שוב רוצה לעבור יש את המקובעים על "אתה יהודי אז אתה צריך לחיות פה" ו "פה המשפחה שלך אז אתה צריך לחיות פה" ודברים כאלו (ששוב הוזכרו פה בדיון ובדיונים קודמים בפורום)

לעומת זאת יש גם חברים ומשפחה שכן תומכים כי כשהם ביקרו אותי שם או דיברו איתי משם הם ראו והבינו שאני פשוט חיי אחרת ונהנה מהחיים לעומת הבנאדם העצבני שהייתי בארץ כל הזמן.

אני חושב שמי שבאמת מרגיש שרע לא פה כן צריך לנסות להתחיל במקום אחר ואני ממש לא רואה סיבה למה לא לנסות. מה שכן לא צריך לצאת עם אמרות כמו "אין מה לחפש בארץ" "מדינה חרא" וכו' וכו'. כל אחד חושב ורוצה דברים אחרים ולא כל דבר מתאים לכולם, אבל צריך לכבד גם אנשים עם דעות שונות משלך ולא לשלול אנשים שבאמת מרגישים שיהיה להם טוב במקום אחר ורוצים לנסות לשפר את חייהם (שיפור זה לא רק מצב כלכלי זה גם מצב אישי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון דיברתי על שכירים אבל המצב שם נראה מאד עגום. רובם לא מקבלים את השכר והתנאים הסוציאליים המגיעים להם בחוק. רבים עובדים שחור. אחרים לא מקבלים שעות נוספות/לילה. יש כאלו שנקנסים בעבודה בניגוד לחוק על כל מיני טעויות. הדוח הזה הוא מאד מאד שטחי.

אז תדייקי בהנחות שאת זורקת לאוויר. להגיד שחצי מהאולכוסייה בארץ חיה על שכר מינימום זה בולשיט, כפי שראית.

בקשר למה שאמרת - נכון, יש לכלוך, אבל רובו הגדול סובב עבודות מזדמנות של בני נוער (באופן מפתיע). אני לא אומר שזה בסדר, אבל זה בעיקר שם. רוב המבוגרים שכבר ביססו את עצמם בחיים ומצאו עבודה "רצינית" לשארית חייהם מקבלים שכר כפי שמגיע להם עפ"י חוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך קראתי ב-YNET לפני כמה חודשים, וגם ב"קו לעובד" או משהו כזה שכ-97% מהשכירים לא מקבלים את השכר או/והתנאים הסוציאליים המגיעים להם בחוק מהמעבידים שלהם? זה לא רק עבודות של בני נוער זה גם עובדי קבלן, פועלים זרים ואחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך קראתי ב-YNET לפני כמה חודשים, וגם ב"קו לעובד" או משהו כזה שכ-97% מהשכירים לא מקבלים את השכר או/והתנאים הסוציאליים המגיעים להם בחוק מהמעבידים שלהם? זה לא רק עבודות של בני נוער זה גם עובדי קבלן, פועלים זרים ואחרים.

97%?!?!?!

97?!?!?!?

את יודעת כמה זה יוצא במספרים???

קראת כתבה צינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

97% מהשכירים לא מקבלים שכר ו/או תנאים סוציאליים שמגיעים להם, 50% מהאוכלוסייה חיים על שכר מינימום...

אני גם לא יודע איך קראת את זה (אולי תראי לנו את הכתבה הזאת שנבין מה בדיוק היה כתוב שם?), אבל מאוד סביר שזה לא נכון/את טועה באחוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושבת. הבעיה היא שרוב העובדים גם לא ממש מודעים לזכויות שלהם וכמו שמישהו פעם אמר:"אדם שאינו יודע את זכויותיו הוא חסר זכויות".

זה לא חייב להיות משהו רציני כמו שכר מתחת למינימום, זה יכול להיות משהו פעוט כמו חופשת מחלה ללא תשלום (למרות שהצתברו ימי חופשה בתשלום או ימי מחלה שמגיעים לשכיר). זה יכול להיות עיכוב שכר בכמה ימים (החוק אומר עד ה-9 יש להעביר את השכר והוא צרייך להופיע בחשבון הבנק לא יאחר מה-10 אבל חלק ניכר מהשכירים מקבלים שכר ב-14 והם חושבים שכך צרייך להיות). זה יכול להיות אי תשלום שעות נוספות או שכר לילה (עבדתי חצי שנה רק לילות בנתב"ג והם שילמו רק 20 שקל ללילה ו-19 ליום, וזאת למרות ששכר המינימום היה אז 19.23 או משהו כזה). זה יכול להיות פיטור עובד ללא הודעה מוקדמת או ללא מכתב פיטורים וסיבה מוצדקת לפיטוריו. או למשל חוק הקופאיות - החוק לא נאכף בכלל בעיקר ברשתות בתי קפה (כמו ארומה לדוגמא) וקופאית שם עומדת ליד הקופה במשך 6 עד 8 שעות. ולא חסר עוד...

בעיה נוספת היא הסחבר בבתי הדין לעבודה שלפעמים אין לי מושג מה הם עושים לעזאזעל. כשעבדתי כמה חודשים בסטודיו לייצור כלי קרמיקה, היו קבוע מעכבים לנו שכר ונותנים "דמי כיס" כאלו של 200 שקל פה ו-200 שקל שם. מה יוצא? שהעסק נכנס לגרעון עצום כי מלא חברות גדולות ומסעדות שהזמינו מהם, כלל לא טרחו לשלם. כשהם טבעו עסק אחד כזה שלא שילם להם, אז בית המשפט החליט להוציא את הגנבים זכאים והכריח את הסטודיו המסכן לשלם להם 30 אלף שקל והוצאות בית משפט. באמת לא ברור לי למה... :nixweiss: הצדק כנראה באמת עיוור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מדברת על 23 אגורות פחות ששילמו לך.. שנניח וחרשת את התחת בשעות בעבודה זה נגמר ב 40 שקל... אם זאת הכוונה שלך לניצול אז ברור שזה יהיה ב97% מהמקומות

עבדתי במקום ששילם לי 40 שקל לשעה אבל בחשבון של הנסיעות נתנו לי תשלום בעבור חופשי חודשי שעלה 149 שקל ונתנו לי 140

אז גם כאן זה "ניצול" אבל קיבלתי הרבה יותר כסף מהמינימום אז זה סתם שטות

אולי לפי החישוב הזה 97% מהאוכלוסייה הם מנוצלים, נתון מטורף לכל דעה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שאני קיבלתי 20 שקלים לשעה כשעבדתי מ-11 בלילה עד 7 לפנות בוקר, ולפי מה שידוע לי, בין השעות 10 בלילה עד 6 בבוקר, יש לשלם 125% מהשכר שמשלמים בשעות היום. שבתות וחגים - 150%.

זה לא תמיד 9 שקל פה ועוד שקל שם. בד"כ זה יותר רציני. אבל תחשוב כמה כסף כל מעסיק מעלים ככה. ואתה באמת רוצה להתחיל עכשיו דיון על עובדי כוח אדם או עובדי קבלן?

סתם לדוגמה. קלדניות דואר , אשר גם אחרי 9 ו-10 שנים, הן עדיין עובדות קבלן ואינן זכאיות להטבות של עובד ציבורי. תסביר לי למה לכל העולם מגיע פנסיה ולהן לא? אגב, ברוב מקומות העבודה לא מפרישים לך לפנסיה. פעם כל מקום עבודה היה עושה את זה, היום רואים את זה כ"בונוס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרשה <למה בחרת דוקא להשתמש במילה המגעילה הזאת?!?!> לפנסיה לא ממוסדת בחוק ככה שזה אכן "בונוס".

לגבי הדואר אני לוקח צעד אחורה כי אין לי מושג לגבי הדואר אני לא מכיר אף אחד משם...

ולגבי הלילה אם אני לא טועה צריך לשלם 150% , אני מכיר כאלה<בן דוד שלי> שלא קיבלו את התוספת במשכורת הראשונה ולאחר בירור קצר במשכורת השניה הוא קיבל את התוספת פלוס מה שהוא לא קיבל בחודש הראשון.

בכל מקרה גם אם יש כאלה שמפלים אותם הם בטוח לא מגיעים ל 97% גם לא ל 20%. ובטוח בטוח בטוח שלא 50% מהמדינה עובדת בשביל שכר מינימום...

אלה פשוט נתונים מומצאים לחלוטין...

<אגב אני מציע לך לתבוע את המקום עבודה ההוא אם לא חל על זה התיישנות :xyxthumbs: >

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שאני קיבלתי 20 שקלים לשעה כשעבדתי מ-11 בלילה עד 7 לפנות בוקר, ולפי מה שידוע לי, בין השעות 10 בלילה עד 6 בבוקר, יש לשלם 125% מהשכר שמשלמים בשעות היום. שבתות וחגים - 150%.

אז את מעופפת. גם המעביד שלי רצה לתת לי 20 שקלים לשעה בלילה, אז אמרתי לו יפה שיחפש פראייר אחר והתפטרתי. היום, אחרי חודשיים, את מזומנת לנחש כמה הוא משלם לעובדים בלילה.

המעבידים מחפשים פראיירים, במיוחד אם זה עסק פרטי שלהם. בטח שהם יחזיקו אותך על מינימום של המינימום משכורת - ככה הם עושים כסף על הגב שלך. אז יש את העובדים שפשוט מסכימים לעבוד, יש את אלה שאומרים להם לא, ויש את רודפי הצדק שהולכים עם זה לבית משפט (ואני מכיר פה בית עסק באזור שהסתבך משפטית בגלל ענייני שכר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה גם אני חושב שאת מגזימה

יותר הגיוני שמעל 50% לא מגעים לשכר הממוצא במשק

אבל השכר הזה גבוה משמעותית משכר המינימום

בנוגע לעבודות את צריכה ללמוד לימצוא עבודות יותר נורמליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז את מעופפת. גם המעביד שלי רצה לתת לי 20 שקלים לשעה בלילה, אז אמרתי לו יפה שיחפש פראייר אחר והתפטרתי. היום, אחרי חודשיים, את מזומנת לנחש כמה הוא משלם לעובדים בלילה.

המעבידים מחפשים פראיירים, במיוחד אם זה עסק פרטי שלהם. בטח שהם יחזיקו אותך על מינימום של המינימום משכורת - ככה הם עושים כסף על הגב שלך. אז יש את העובדים שפשוט מסכימים לעבוד, יש את אלה שאומרים להם לא, ויש את רודפי הצדק שהולכים עם זה לבית משפט (ואני מכיר פה בית עסק באזור שהסתבך משפטית בגלל ענייני שכר).

כאן כל העניין. אין כל פיקוח על ההעסקה הזאת. משרד האוצר, בין רבים, מתנגד ליצירת תקנים בשביל פקחים שיפקחו על יישום חוקי העבודה הקיימים. מעניין למה... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3450741,00.html

החינוך בישראל: בתחתית דירוג המדינות המפותחות

מפתיע? לא ממש.

נשארה לי רק התקווה שהחינוך יגיע חזרה לרמה שהיה בה לפני אפילו 12 שנה... וכמה שיותר שנים אחורה ככה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...