האם הייתם עוזבים את הארץ? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם עוזבים את הארץ?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

אתה חושב שאם תהגר למדינה אחרת יפרסו שטיח אדום לרגליך בירידה מהמטוס? תוך שנה תחייה את החלום האמריקאי עם כוסית בלונדינית תמיד רטובה ורכב פאר? מצטער לאכזב אותך, אבל במציאות זה לא עובד ככה. החשיבה האידיוטית הזאת נובעת מעודף צפייה בסרטים אמריקאים.

קודם כל, כבר הבהרתי בפורום שאני מחשיב איכות חיים דברים כמו ביטוח , תעסוקה, קרבה למקום העבודה, כמות פשע וכו'.

אף אחד פה לא דיבר על בלונדיניות רטובות, את זה יש גם כאן :smile1:

לזה שמדבר למעלה על איכות חיים... 23 זה לא מקום טוב? :lol: .. שוויץ ונורבגיה הן לא דוגמה מייצגת לאירופה ולעולם. תצא מהבועה הורודה שאתה חי בה.

אתה דיברת על שרע לך פה ואתה מרגיש דחייה. נו בטח, איזה יחס אתה מצפה לקבל מאזרחי מדינה כשאתה רק מזכיר דברים רעים ואומר כמה רע כאן?

לא טוב לך? בבקשה, אתה מוזמן לעזוב כמו ההוא למעלה וברוך שפטרנו.

לא! זה לא מקום טוב, זה מתחת לכל אירופה המערבית!

העיקר שאתה מתנחם במדינות מעפנות אחרות, כל הכבוד.

חוץ מזה, אני לא מרגיש פה דחייה.

אני מרגיש דחייה כשאני קורא דברים בפורום של אנשים כמוך, זה באמת דוחה אותי.

אם זה מנחם אותך להתעצבן בכל פעם שמתלוננים על המדינה, במקום לקום ולעשות משהו בנידון,

שייבושם לך, תחייה בתוך החרא של עצמך :xyxthumbs:

חוץ מזה, שכבר ציינתי שאני אישית לא רוצה לרדת מהארץ, אבל כמובן שמבנאדם כמוך

אני לא אצפה לקלוט את כל התמונה, אלא רק דברים סלקטיביים בשביל להגביר את התסכול והכעס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 345
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא אצפה לקלוט את כל התמונה, אלא רק דברים סלקטיביים בשביל להגביר את התסכול והכעס.

פשוט חזק...

תראו...

הפוליטיקאים שלנו משחתים<כמו בכל העולם>

הכלכלה שלנו זה יויו <מצב סביר יחסית לעולם>

הצבא אצלנו זה חובה <אין מקום להשוות את זה אליו בכל מקום זה משהו אחר אבל יש משהו מיוחד בצבא שלנו...>

זאת המדינה היחידה שחושבת על רוב יהודי או כל דבר אחר שקשור בדת ויחד עם זאת מוקפת מכל כיוון בערבים.

שאני אגיד שאם תעברו לארה"ב אתם תבכו?? לא.

להגיד שאם תשארו פה אתם תהיו שמחים?? גם לא.

פשוט אני לא מוצא סיבה לרדת מהארץ. כל האנשים שאני מכיר ואוהב נמצאים כאן.

ואני גם יודע שאם תפרוץ מחר מלחמה כמו שסביר מאוד להניח אני אמצא את עצמי מסתער יחד עם האנשים שאני אוהב.

מעדיף את זה על פני לברוח למקום אחר ולאמץ לעצמי שפה, חברים וסגנון חיים חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא! זה לא מקום טוב, זה מתחת לכל אירופה המערבית!

העיקר שאתה מתנחם במדינות מעפנות אחרות, כל הכבוד.

חוץ מזה, אני לא מרגיש פה דחייה.

אני מרגיש דחייה כשאני קורא דברים בפורום של אנשים כמוך, זה באמת דוחה אותי.

אם זה מנחם אותך להתעצבן בכל פעם שמתלוננים על המדינה, במקום לקום ולעשות משהו בנידון,

שייבושם לך, תחייה בתוך החרא של עצמך :xyxthumbs:

guess what? פה זה לא אירופה המערבית! אוצר בלום אין לך בתוך הראש, זה בטוח.

אני לא מתנחם במדינות "מעפנות", אבל אני כן מתנחם בזה שמכל מדינות העולם, אנחנו, ב-60 שנות קיומנו, הגענו למקום 23 באיכות החיים. ואיך הגעת לזה שאני מתעצבן בכל פעם שמתלוננים על המדינה ולא עושה כלום בנידון? אה, תן לי לנחש - אתה עוד פעם ממציא טענה ומגיב עליה? כמה מפתיע. אנשים כמוך שדואגים להראות ולראות את הרע במקום את הטוב - הם אלה שגוררים עוד דעות שליליות.

דרך אגב, חרא? לא יודע איפה אתה גר, אבל כנראה שאתה לא יודע מה זה חרא. בעולמך הדימיוני אתה אולי חושב שישראל יכולה להיות כמו שוויץ ומדינות אחרות שבהם כותרת מהדורת החדשות מדברת על כלב שהשתין לראש הממשלה בחצר - אני לעומת זאת מציאותי ומבין שביחס למצב הנוכחי במדינה אנחנו חיים טוב מאוד.

קודם כל, כבר הבהרתי בפורום שאני מחשיב איכות חיים דברים כמו ביטוח , תעסוקה, קרבה למקום העבודה, כמות פשע וכו'.

אף אחד פה לא דיבר על בלונדיניות רטובות, את זה יש גם כאן :smile1:

ביטוח בריאות? אנחנו ממוקמים במקום טוב מאוד יחסית לעולם בנושא הזה.

תעסוקה? זה תלוי מה למדת, כמה שכל היה לך בבחירת מקצוע/תואר, וכו'. רוב המובטלים בארץ הם כאלה בגלל שנוח להם לקבל 3 ומשהו אלף שקל בלי לזוז, לא כי אין להם עבודה.

פשע? אם אתה חושב שבארה"ב או בחלק ממדינות אירופה המערבית המצב יותר טוב, guess again.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וספרד זו מדינה עם איכות חיים גבוהה מאוד. יש לי משפחה שם, והייתי שם 4 פעמים למשך חודש וחצי כל פעם. בארץ פשוט קל מאוד לראות את הדברים הרעים, והכל, באופן מפתיע - בגלל המצב הבטחוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקפנו את ספרד ופורטוגל ברמת החיים.

זה יותר עניין של תפישה, אתה יכול אוביקטיבית לומר שהכלכלה פורחת ושירותי הבריאות מהטובים בעולם,

אנשים פשוט לא מרגישים יציבות פוליטית/מדינית/כלכלית.

נראה להם שכל טוב בארץ הוא בר חלוף ולכן הם לא יכולים לסמוך עליו.

קנדה/אוסטרליה/ניו-זילנד הם הרבה מחוץ לטווח הפצצה האירנית למשל. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט, האסטרטגיה לעבור למקום טוב יותרקיימת אלפי שנים ועובדת. לדוגמה הגירת האדם מאפריקה לאירופה אסיה ואמריקה,ההגירה הגדולה לארהב ההגירה לארץ.לדוגמה, אומנם יש הרבה חסרונות לאמריקנים אבל אין הרבה אנשים לשלא היו רוצים "לחיות את החלום האמריקני". כן המחשבה להגר למקום טוב יותר טבעית והגיונית לחלוטין.

דמגוגיה במיטבה. גם אתה עומד מול תקופות יובש ובצורת (שיזיזו לך)? גם אתה תמות אם לא תעבור? ההגירה במימדיה היום הרבה יותר קטנה דווקא כי התחבורה יותר טובה. במקום להזיז מליוני אנשים אתה יכול להזיז טונות של סחורה, לא יותר פשוט? המחשבה להגיע למשהו טוב יותר יותר טיבעית (בתרבות שלך, תשאל את הטיבטים מה הם חושבים) אתה דחפת לזה גם הגירה. זה לא תמיד הכרח.[br]פורסם בתאריך: 17.09.2007 בשעה 14:35:23

לא יהיה לך כסף למשחקי מחשב? שברת את לבי. :'( ::)

אתה בן 29 עם חשיבה של ילד בן 15.

בגדול לא עומדות לרשותך אפשרויות רבות:

אפשרות א: תעתיק את מקום העבודה לאזור אחר או תחליף מקצוע. מצא דירה סבירה לא באזור המרכז ב-300 - 400$.

אפשרות ב: תמשיך לחיות אצל אימא ולחסוך עוד שני עשורים לדירה. בסוף תמצא את עצמך גר עם אמא גם בגיל 49. אבל העיקר תוכל לקנות צריף בשרון בלי משכנתא.

אח שלי גר באשדוד ועובד בהייטק. בשביל זה הוא שוכר רכב ליסינג.

הבן אדם פשוט צודק. אתה יודע מה העלויות של ליסינג?

החוזה מולי אזאני אקריא לך:

כל חודש מהמשכורת יורד בין 3200 (שברולט מחורבנת) דרך 3550 (מזדה 3 או טויוטה קורולה) ל3650 (פורד פוקוס) יש עוד רכבים ברמות מחיר אחרות אבל אני נשאר ברמת מחיר 2.

חוץ מזה מגולם לך מס של 1330 (זה אומר שכאילו יש לך עוד 1330 בלי שתקבל אותם אבל את המס עליהם על 49% אתה משלם)

הסכום הזה עולה ב 4 שנים הקרובות למשהו באיזור 2500 ש"ח

חוץ מזה הביטוח מנהלים וקרן השתלמות שלך הרבה יותר נמוכות, אתה מקבל אותם בתור אחוז מהמשכורת שכרגע היא לפחות 3200 פחות ממה שהיתה.

אתה חושב שיש בעלי עסקים פראירים פה? הם עסוקים בלדפוק אותך כמו כל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאנחנו במקום ה23 בעולם באיכות חיים

אולי כמו הרבה דברים אחרים בדקו בדיקה לא רצינית

לדוגמה אפשר לבדוק תמצב הכלכלי הכללי בארץ בלי לבדוק איך העוגה מתחלקת

ומה לעשות היא מתחלקת גרוע

אותו דבר שרותי הבריאות

יש לך ביטוח משלים\משלים+\משלים אולטרה+\משלים אוטרה אוטרה דופר ++ טורבו וכו

תיקרא באותיות הקטנות ותיראה שהרבה מהביטוחים זה בולשיט

תיראה כמה אנשים לא מקבלים תרופות מצילות חיים

אז נכון באפריקה המצב גרוע יותר אבל זה לא אופך חולי סרטן יותר בראים

חינוך בכלל על הפנים השכר מורים מאוד מאוד נמוך

וככה החינוך ניראה

כל פעם יש דיבורים על שינוים וכלום לא קורה

מעמד הפועלים בקנטים ותנגב אפכו למזבלה השכונתית

בקיצור אני לא מאמין שאנחנו במקום ה23

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש לך ראש כלכלי, למה אתה גנן?

קרירין, הגעתי למסקנה שאתה צרייך לעבור לאנגליה דחוף. שם נותנים לגננים כבוד. אולי תהיה לך תכנית משלך ב-BBC שאתה עושה תכנון נוף לכל מיני אנשים עצלנים מדיי ועשירים מדיי עם שיניים צהובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהופעות של IRON לא יהיה לי מה לעשות שמה

אני גם לא מת על בירה

חוץ מיזה אני אוהב תאופי של הדרום אמריקאים ושם יש בחורות מאוד יפות

אני מדבר על ארגנטניות לא על ברזליות

אני אוהב "בשר לבן"

משהו בכלכלה תשכחי מזה אבל יש לי כמה רעיונות לשנה הקרובה ואולי אחד מהם יצא לפועל

ואני ירוויח יותר ואז לא תיהיה לי סיבה כלכלית לעזוב תארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדד מבוסס על גורמים שונים, ביניהם הכנסה לנפש, רמות השכלה, רפואה ותוחלת חיים, והוא מתפרסם מאז 1990 וכולל 177 מדינות.

הם בודקים דברים ספיציפים

ולדעתי לא נכון לבדוק ככה

כי נגיד במדינה א השכר הממוצא במשק עומד על 6000 שקל

אבל 90% מרוויחים תשכר הזה

ולאומת זאת בארץ השכר 7000+ אבל רוב העובדים (לצורך הדיון לא יודע כמה ואין לי כח לחישובים מסובכים)

מרוויחים פחות מי 5000 שקל

בטבלה שלהם זה עדיין יראה כאילו מובילה על הארץ האחרת

יש גם דברים כמו דיור יוקר מיחיה וכו

רפואה -זה שיש המון רופאים פה לא אומר שכולם עובדים בבתי חולים ציבורים

יש הרבה רופאים בשוק הפרטי ורק אחוז קטן מהאוכלוסיה מקבל טיפולים מהם

בקיצור אתה יכול לבדוק בבדיקות שיטחיות כאלו אבל זה לא יצביע על המצב בפועל

תגיד לי לדוגמה כמה מהמלומדים בארץ ויש הרבה באמת עובדים בתחום שלהם ולא בנקיון וכו?

יש הרבה עולים מלומדים שמקבלים רק עבודות שחורות פה

את זה לא תיראה בחישוב בחישוב תיראה מספר מלומדים גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואל תשכח את אחוז האנשים עם בגרות מלאה בארץ ובהשוואה לכאן. ובתי ספר מקצועיים (כמה באמת עוסקים במה שלמדו בתיכון המקצועי?). ואוניברסיטאות (לא רמה אלא אחוז ההולכים לאוניברסיטה מהאוכלוסיה כולה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...