השוואה בין פוג'י F31 לארבע מצלמות כיס של קסיו (2 מ"ב של תמונות וקרופים) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואה בין פוג'י F31 לארבע מצלמות כיס של קסיו (2 מ"ב של תמונות וקרופים)

rangerman

Recommended Posts

חשבתי שאני מסוגל לזהות טרולים בשלב מוקדם, אבל אני רואה שהפעם פיספסתי ובגדול. כשאני עובר שוב על ההודעות של Nironic, מסתבר שהייתי צריך לעלות על זה הרבה קודם. יש בהן שני מאפיינים שחוזרים על עצמם ושמראים שכל מה שמנחה אותו הוא הרצון לקבל עוד ועוד תגובות מבלי שיש לו כוונה או יכולת לנהל דיון רציני. המאפיין הראשון הוא הגישה שלפיה כל המבחנים שמראים את יתרון האיכות של פוג'י הם שקריים ועברו טיפול ידני שנועד להשיג במרמה יתרון בדיון. המאפיין השני הוא חוסר הידע וההבנה שלו בכל מה שקשור בצילום, חוסר ידע שנחשף במספר טעויות גסות. בואו נבדוק את שתי הנקודות:

בנושא המזימה השקרית והכלל-עולמית להאדיר את שמה של פוג'י, לפי אותו טרול, ערוץ 5 הבריטי הכניס במזיד רעש ועיניים אדומות לתמונות של הקנון והסוני כדי שהפוג'י תנצח את המבחן, וכך גם במקומות אחרים שבהם הפוג'י הציגה את העליונות שלה על הצעצועים של קסיו - בין אם זה באתרים מכובדים כגון imaging-resource.com ו-dpreview.com, בין אם זה בהשוואות הווידאו ב-, ובין אם זה בארבע התמונות שצילמתי אני עם הקסיו ועם הפוג'י. אם לא הייתי עולה על זה שמדובר בטרול, הייתי מן הסתם מעלה עוד ועוד קרופים השוואתיים מאתרים שונים, אבל זה לא עומד לקרות. בשלב הזה הרי ברור שכל צילום או סרטון שמישהו יעלה ושידגים את היתרונות של פוג'י ייזכה מהטרול לאותה גישה, לפיה העולם כולו רקח מזימה שנועדה לגרום לקסיו להראות רע ולפוג'י להראות טוב. כמובן שאין לי דרך להוכיח שלא קיימת מזימה כזו, אבל אני גם לא רואה צורך בכך. רוב המשתתפים בפורום הזה הם ברי דעת ואינם לוקים בפרנויה, וזה צריך להספיק בשבילם כדי להוריד את תאוריית הקשר מהפרק. לגבי הבדיקה שלי, אם מישהו מהמשתתפים (מלבד הטרול, שאותו כידוע מוטב לא להאכיל) מעוניין לשמוע עוד פרטים על מתודולוגיית הבדיקה שבה השתמשתי, אשמח לספק אותם.

הפרט השני שחשף את הטרול הוא כאמור חוסר הידע שלו בצילום. חוסר הידע הזה הופיע בשלב מוקדם בדיון, ברגע שהמציא מושג חדש בצילום - "מהירות צמצם", והמשיך בפרשנויות מקוריות למושגים לועזיים בצילום (כגון "עודף סגול" ל-Purple Fringing)‏; המדד שלו לאיכות שמספקת מצלמה אינו האיכות שניתן לראות בתמונות שצולמו איתה, אלא החודש והשנה שבה היא הוכרזה. לפי המדד הזה, הפוג'י F31 (שהוכרזה ב-10/2006) היא מצלמה ישנה, ולכן מצלמות של קסיו שהוכרזו לאחר מכן הן איכותיות יותר; כשהתבקש להדגים את האיכות של המצלמות של קסיו העלה תמונות ברזולוציה של 0.2 מ"פ והתעקש שהרזולוציה הזו ממחישה את האיכויות של המצלמה; משום מה על אותן מיניאטורות-חסרות-EXIF שהעלה הוא לא לקח קרדיט, אולי מחשש שייתבקש להעלות קרופים (עסק בעייתי אם התמונות אינן שלו ואין לו את הקבצים המקוריים או אם הן אינן ממצלמות של קסיו) או אולי מחשש שהדיון יהפוך לטכני וביקורתי מדי ברגע שה-EXIF והאיכות האמיתית של התמונות תחשף; דוגמה נוספת היא הטענה בדיון הזה כאילו הטשטוש בפינות התמונה שצילמתי עם הקסיו נובע מרעידות היד, בעוד ברור שרעידות כאלה היו אמורות לטשטש גם את מרכז התמונה (הסיבה לטשטוש בפינות היא כמובן עדשה לא מספיק איכותית)‏; בהברקה של רגע הוא בנה תאוריה שלמה על כך שבאותם צילומי לילה עם פלאש, שהודגמו בסרטון של ערוץ 5, המגיש רימה והסתיר את זה שעם המצלמות שאינן פוג'י היה ניתן לצלם רצפים ארוכים יותר. מה שהטרול לא לקח בחשבון בתאוריית הקשר הזו הוא שזמן הטעינה של הפלאש במצלמות קומפקטיות לא מאפשרת צילום רצפים כאלה - וזה נכון בכל הקומפקטיות; בכל פעם שהדיון עסק בנושאים טכניים שדורשים הבנה, הוא גרר את הדיון לכיוונים שאינם דורשים הבנה כזו, למשל נתוני מכירה או אנקדוטות היסטוריות לא רלוונטיות ולא מדויקות שהגיעו אליו משמועות (אגב, לא שזה משנה משהו להשוואה בין דיגיטליות עכשוויות, אבל קסיו היא *לא* החברה הראשונה שהוציאה מצלמה דיגיטלית. מסתבר שהיא הייתה החברה השלישית או הרביעית להוציא כזו, תלוי איך סופרים). ההתעקשות לברוח מדיון טכני רציני על התוצאות מעידה רק על דבר אחד - חוסר ידע ויכולת להשתתף בדיון כזה.

בקיצור, יש לנו עסק עם טרול שהחליט להתלבש על פורום שעוסק בנושא שבו אין לו מושג, ובדרך החליט להכפיש את כל מי שנקרה בדרכו באמצעות טענות לשקרים ולמזימות. מצד אחד קצת חבל לי שכיליתי את זמני על טרול כזה, אבל יש גם צד חיובי והוא הההודעה שבתחילת הדיון הזה. למי שתהה איזה הבדלים עושים עדשה איכותית וחיישן גדול יותר שמשתמש בטכנולוגיה מתקדמת, אני חושב שההודעה הזו מציגה את ההבדלים בצורה מאוד ברורה - גם בתנאי תאורה בעיתיים, וגם באור יום.

אם למישהו (מלבד אותו טרול כמובן) יש שאלות לגבי ההשוואה, אשמח לענות :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

*בלי קשר לעולם*

קניתי לאחותי את הF31FD ואני נדהמתי מאיכות הצילום... בהשוואה שBoren הביא היא בכלל נראית מדהים, במיוחד לעומת הצילומים האפורים והמטושטשים של הקסיוים(לעזאזל, זה נראה ממש כמו מקומות שונים, או במזג אוויר שונה... זה מטורף).

Boren, בתור ניובי בצילום, איך צילמת בדיוק את אותה תמונה עם שתי מצלמות שונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Boren, בתור ניובי בצילום, איך צילמת בדיוק את אותה תמונה עם שתי מצלמות שונות?

צילמתי מאותה נקודת תצפית, אבל האתגר הגדול יותר היה לצלם את אותה זווית בשתי המצלמות. בצד הרחב פשוט בחרתי את אורך המוקד הכי רחב בשתי המצלמות, והקפדתי שהחיתוכים בפינות יהיו קרובים ככל האפשר בין שתיהן. קודם צילמתי עם הקסיו, ואז השתמשתי בתצוגת התמונה שצולמה כמנחה לצילום עם הפוג'י. בצד הטלה יש הבדל יותר מורגש בין שתי המצלמות, ולכן הייתי צריך לצלם באורך מוקד מעט יותר קצר שחופף בין שתיהן (כ-95 מ"מ). את בחירת הזווית ביצעתי באותה צורה - צילום עם הקסיו ואז שימוש בחיתוכים שבתמונה שצולמה כמנחים עבור בחירת הזווית בפוג'י. זה לא מדוייק כמו להשתמש בחצובה, אבל התמונות קרובות מספיק זו לזו, במיוחד בהתחשב בזה שכשכל העסק לקח דקות ספורות ושצילמתי ארבע תמונות בלבד (שתיים בכל מצלמה).

לגבי ההגדרות, אין הרבה מה לחדש. בשתי המצלמות צילמתי באוטומט מלא, מצב שבאופן אישי לעולם לא משמש אותי. במקרה הזה השימוש במצב הזה היה מתבקש, כי רציתי שהתוצאות ייצגו את מה שמשתמש חסר ניסיון יכול לצפות לקבל מהמצלמות האלה. השינויים היחידים שהגדרתי היו ברזולוציה וברמת הדחיסה של הקובץ. בקסיו משום מה הרזולוציה שהוגדרה במצלמה הייתה 5 מ"פ ודחיסה גבוהה. אם הייתי משאיר את ההגדרות האלה התוצאות היו אפילו יותר גרועות, אבל כדי לקבל אינדיקציה נכונה לאיכות המקסימלית של המצלמה שיניתי את ההגדרות לרזולוציה הכי גבוהה ולדחיסה הכי נמוכה. בפוג'י לא הייתי צריך לשנות להגדרות כאלה, כי אלה ההגדרות הרגילות שבהן אני משתמש (כרטיסי זולים מדי מכדי שיהיה טעם לצלם באיכות ירודה כדי לחסוך מקום).

את חיתוך הקרופים ביצעתי עם התוכנה FastStone, באמצעות Lossless Crop, כלומר קרופ מיוחד שלא דורש שמירה ולכן לא גורם לאובדן איכות (כפי שקורה במרבית התוכנות האחרות כששומרים קובץ JPEG). מיותר לציין שלא ביצעתי שום שינוי בקבצים המקוריים. הפעולה היחידה שעשיתי היא חיתוך הקרופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיב.

יש לי את הקסיו s770 כמה שבועות, אמנם לא צילמתי איתה הרבה , אבל ממה שצילמתי הן בתוך הבית והן בחוף הים אני ממש מרוצה מהתמונות שיצאו, אולי אני לא מבין הרבה במצלמות אבל ממה שחשוב לי במצלמה אז הקסיו נותנת את מה שאני מחפש היא ממש מהירה והתמונות די איכותיות.

ראיתי את התמונות שהמשתמש צילם עם הקסיו והאמת הם ממש רחוקות מהתוצאה שהקסיו שלי נותנת (לא יודע למה ).

לפני המצלמה הזאת היה לי את קנון a-610 ובעין לא מקצועית נדמה לי שהקסיו נותנת תוצאות טובות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

coron10, לפחות שלושה מההבדלים (חדות, הפרדה ורעש) הם הבדלים שלא ניתן לראות מתמונות שמוצגות בהקטנה לגודל מסך. כדי לראות את ההבדלים האלה בצורה ברורה צריך להשוות שתי שצולמו במקביל בשתי המצלמות ולהשוות קרופים בגודל 100% מכל אחת. זה בדיוק מה שעשיתי, ואכן ההבדלים האלה מופיעים בהן בבירור, גם אם הם לא מאוד משמעותיים לשימוש לא דורשני.

ההבדל העקרי שניתן להבחין בו גם בגודל מוקטן הוא ההבדל בצבעים כתוצאה מ-WB אוטומטי שונה בין שתי המצלמות. יכול להיות שב-S770 הם שיפרו את הבעיה הזו ואולי בה הצבעים יותר תחרותיים. עם זאת, סביר מאוד להניח שבשאר הפרמטרים הפוג'י עדיין יותר טובה כי במצלמה שלך יש בדיוק את אותו חיישן 1/2.5 פצפון עם 7.1 מ"פ שיש ב-Z700 (המצלמה שאיתה צילמתי את ההשוואה), וגם בדיוק את אותה עדשת 38-114/2.7-5.2. זה לא צריך להפריע לך יותר מדי, כי לפחות באור יום אפשר לצלם ב-ISO נמוך ולקבל תוצאות טובות (גם אם לא כאלה שמשתוות לאיכות של הפוג'י).

לגבי צילומים באור חלש, אם תכבה את הפלאש ותנסה לצלם עם הקסיו באור חדר חלש תראה שבלתי אפשרי לקבל תוצאות שמישות. מדוע שתרצה לעשות דבר כזה? הסיבה העקרית היא איכות האור. צילום עם פלאש ישיר הוא כמעט תמיד מאוד לא טבעי ומאוד לא מחמיא בהשוואה לצילום באור קיים. הסבר נוסף תוכל לקרוא כאן.

עריכה: הנה הדגמה (מתוך תמונות שלקחתי מהדף הזה) שממחישה את ההבדל בין צילום עם אור טבעי (מימין) לצילום עם פלאש:

9637143.jpg

מה אתה מעדיף? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצלמות של כל כך גרועות ?

לא המצלמות, דיברתי על החיישנים.

ובמקרה הזה, החיישנים של קצת מאחורי אלו של פוג'י, מה לעשות, מה שכן הן עדיפים על אלו של פאנאסוניק ושארפ.

אבל צריך לזכור שלפוג'י גם מערכת הסרת רעשים אגרסיבית (אך גם מתחוכמת) הרבה יותר. ולעיתים יש אנשים שזה מפריע להם בעיניים.

אפילו התבוננות מעמיקה בתמונות של פוג'י (בעיקר בדגמים מלםני שנתיים) מראה איך הפיקסלים שלהם במקור שונים (לא ריבוע, יש שם מערכת מתמטית מאוד מסובכת).

אני חושב שהמבחן הוא הדפסה.

מהניסיון שלי (יש לי 3 מצלמות P&S: , קנון ופוג'י) אפילו בהדפסה היתרון של הפוג'י גדל עוד יותר. התמונה ממש רכה ונעמה לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren - למי אתה קורא טרול, עלוב שכמותך, טרול אתה (וחבל שמנהלי הפורום שותקים להשמצות שלך).

אני יודע לזהות יצורים כמוך, שלמדו קצת לכתוב כמה מילים וחושבים שהם אלוהים...

תקלוט, יש לי 2 תערוכות צילום שהצגתי בגרמניה ובצפת ואתה לא מזיז לי בתגובות שלך.

מי אתה בכלל, שחושב שמה שהוא אומר זה קדוש ולאחרים אין זכות לומר כלום אלא רק לשאול?

אני תוהה את מי אתה מייצג, כנראה שלא נדע.

כפי שכבר אמרתי, לא אני ולא חבריי השגנו אף פעם תוצאות צילום גרועות שכאלה (באף אחת מהמצלמות שצוינו "כנבדקות"), מה שמעיד על היכולות החסרות שלך בצילום, כי ידוע שצלם טוב יכול להשיג תוצאות טובות וראויות כמעט מכל שיחזיק...אז כנראה שהתוצאות מוכיחות מעל לכל ספק שלצלם אתה צריך ללמוד ואפילו מומלץ שתתרחק מצילום כי אתה רק הורס.

זה שצילמת איזה שנה שנתיים וקראת איזה חוברת או שתיים שמלמדות אותך מה זה WHITE BALANCE ומה זאת חשיפה, זה לא עושה אותך לאלוף העולם בצילום, למרות התואר שקיבלת (ולא בזכות, לאור תוצאות הצילום שלך).

אתה בונה את התיאוריות שלך על סמך כתבה אחת ומנסה לספק "נזיד להמונים", אבל בכל פורום צילום מקצועי זה לא היה מתקבל (תוצאות הצילום שאתה מציג הן תוצאה של היכולות שלך ואך ורק שלך ולא של המצלמות).

ראינו כבר שלא ניתן לבנות תיאוריה על סמך כתבה אחת (דוגמא טובה לכך ניתן לראות השבוע, כשהעיר ניו יורק הוקפצה לחינם מכתבה אחת סתמית שפורסמה באתר "תיק דבקה") ואתה מבסס את השטויות שלך על סמך זאת (איזה מזל שמיליוני בריטים ואמריקנים לא שומעים את הגיגי הטיפשות שלך, כי אחרת קנון וקסיו היו פושטות רגל רק בגלל שאיזה borenמישראל קוטל אותן - דה).

אני בניגוד אליך, אף פעם לא הכחשתי שפוג'י טובה וזאת לאורך כל התגובות שלי, אף הגדלתי לומר שהיתרון שלה הוא בצילום באירועים בהם מצבי האור חלשים, בזכות החיישן שלה. אתה לעומת זאת, קוטל ומזלזל בצורה בוטה, שממש אינה משקפת את המציאות בשום דרך ובשום צורה.

הניפוחים שלך לפיהם "העולם כולו רקח מזימה" הם ילדותיים וכמו שאמרתי, יכולים לעבוד רק על ילדים ולא על אנשים רציניים ולא חסרות דוגמאות לכתבות סקירות ואיזה באז שנוצר סביב משהו כ - X שבסופו של דבר התגלה כ - Y, אז אל תיתן ל"נאיביות המסחרית" שלך להטעות אותך.

גם את העניין של ההתפסות שלך לאיזו טעות רגעית, אני משייך לילדותיות, אז כתבתי בטעות של רגע (בגלל שאני כותב מהר ובעיוור)

"מהירות צמצם" - SO WHAT? האם הוד רוממותו לא טועה אף פעם? האם הוד עליבותו הוא יצור מושלם שלא ביצע איזו טעות?

רק ילדים לא יודעים לקבל בהבנה שגיאה ריגעית של אחרים, ואנשים שלא מסוגלים להבין דברים בסיסיים כגון העובדה שאנשים לפעמים עושים איזה טעות כלשהיא, לא ממש רצויים.

אם אתה לא יודע מה זה Purple Fringing זאת בעיה שלך, שמראה עד כמה אתה חובבן, אבל אני אבוא לקראתך ואסביר לך באנגלית (כי אתה כנראה לא מבין עברית טוב) שהכוונה היא ל - an out-of-focus purple ghost image on a photograph. Images taken with high-contrast boundary areas involving daylight or gas discharge lamps are particularly susceptible, since chromatic aberration is worst for the shortest wavelengths that a camera is sensitive to (violet and/or ultra-violet light

מקווה שהבנת.

המדד שלי לאיכות הוא בהחלט איכות ואני צלם טוב יותר, כך שאין לי בעיה עם הקשקושידה. המדד שלך זה עובי המצלמה וככל שהיא עבה יותר ככה אתה משוכנע שהיא טובה יותר. ורק לתקן אותך (בהבנה ששגית), הפוג'י הוכרזה בספטמבר 2006, אבל לא נורא, אני יודע לקבל את זה שיצורים אחרים שוגים לפעמים, כנ"ל לגבי ההכרזה הראשונה על דיגיטלית לצרכנים שבוצעה על ידי חברת קסיו ושוב טעית ושגית, אבל אנחנו, האנשים הנורמטיביים יודעים לקבל את השגיאות שלך בהבנה ולא עושים מהן מטעמים להמונים.

מסתבר שגם לך יש "תיאוריות קונספירציה" והן נובעות מחוסר היכולת שלך לספק את האגו המתפרץ שלך (שלא ברור לי למה הוא מנופח, אבל כנראה שזה קורה לך רק בעולמות הוירטואליים...בחוץ הוא קטן ומתחבא). אתה לא מסוגל לקבל תוצאות טובות ואיכותיות של מצלמות אחרות מלבד הפוג'י - למה? כי הוד מעלתו קבע שזאת המצלמה הכי טובה, אין לה חסרונות ואם אתה קובע את זה אז כווולם צריכים להקשיב לך, אחרת אתה תיכנס בהם בהשמצות על חוסר הבנה (נו שוין, איזה מזל שלא ממש מקשיבים לך, תשאל את חבריך בקבוצת שמעוני על נתוני המכירה ותגלה שהם לא מהגבוהים).

רק כדי להסב את תשומת לב הקוראים לעוד אחת מהשגיאות שלך שנובעות מחוסר הבנה מוחלט (שעד היום נתקבל בהכנעה), אז כאשר היד רועדת והצילום נעשה בסיום הרעידה אז הטשטוש יורגש בקצוות ולא במרכז, אבל אני לא מצפה ממך להבין במונחים פיזיקאליים, אחרי הכל "הצדק המוחלט" איתך - עאלק !

גם התיאוריה שלך בנוגע לפלאש קורסת כמו מגדל קלפים על המים - במצלמות החדשות של קסיו (דוגמת ה - S880) בנו טכנולוגית את האפשרות לצילום מהיר, שבו אפשר לצלם יחד עם הפלש 3 צילומים רצופים מבלי להיות תלויים בצוואר הבקבוק של זמן טעינת הפלאש, מה שכמובן לא קיים בדור הישן של פוג'י. אבל אני לא מצפה מהוד חובבנותו להבין, אני רק מספר לקהל הקוראים של הפורום שקצת מבין עניין (כנראה יותר מ"המומחה" שלו) ואני מקבל בהבנה גם את השגיאה הזאת שלך, על הטעות שתיאורית הפלאש (הכושלת) חלה "על כל המצלמות הקומפקטיות".

גם תיאוריית הקונספירציה שלך בנוגע להסטת הדיון שגויה ונובעת מהחשש שלך מפני אותו אחד שמעיז להפר את אמירותיו של הוד רוממותו וחובבנותו. מי שהסיט את הדיון חזור ושנה הוא אתה ואך ורק אתה ואני השבתי לך באותו המטבע. מעניינת השאלה והעיוות המחשבתי שלך - אם מצלמה א' מוכרת מאות מליונים ומצלמה ב' מוכרת רק כמה מאות אלפים, אז מצלמה א' גרועה יותר ו/או לחילופין - מחלקת השיווק שלה טובה יותר...פששש - איזה מזל שאתה לא עובד בחברות הצילום הגדולות כי היית מביא לקריסתן הכלכלית (ואני מקווה שמעסיקים יבינו את הרמז לגבי היכולות הנמוכות שלך).

בשורה התחתונה - יש לנו עסק עם אדם שעד עכשיו לא עורערה ממלכתו שלו ופתאום כאשר מגיע מישהו שאומר דברים אחרים, הוא מתבלבל, מדבר שטויות ולאחר מכן תוקף - תוך שהוא מקווה שכל אותם אלה ששאלו אותו שאלות בעבר וקיבלו תשובה כזו או אחרת, יעמדו לצידו וימשיכו לתמוך ולחזק את ממלכתו לדורי דורות.

לא חבל לי שבזבזתי את זמני עליך, זה שאתה מביא אלף דוגמאות, נועד לכסות על דברים אחרים מאשר להיות ענייני.

ואם טרם הבנתם את העניין, אז תיקחו ספר או חוברת, תקראו בעצמכם ותיווכחו...זה שהוא מביא לכם לינקים כאלה ואחרים ומכריח אותכם (באמצעות התואר שהודבק לו) לחשוב שהוא צודק, זה ממש לא משקף את המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל צריך לזכור שלפוג'י גם מערכת הסרת רעשים אגרסיבית (אך גם מתחוכמת) הרבה יותר. ולעיתים יש אנשים שזה מפריע להם בעיניים.

אפילו התבוננות מעמיקה בתמונות של פוג'י (בעיקר בדגמים מלםני שנתיים) מראה איך הפיקסלים שלהם במקור שונים (לא ריבוע, יש שם מערכת מתמטית מאוד מסובכת).

לפחות במקרה של ה-S6500 יש לזה פתרון מעולה - צילום ב-RAW. עם המרה מיומנת, התוצאות אפילו יותר טובות מאשר עם הסרת הרעשים שמובנה במצלמה. בביקורת הזו יש השוואה מעניינת ב-ISO 1600 בין JPEG ל-RAW. בשילוב עם החיישן המעולה של המצלמה הזו (שמשותף כידוע לסדרת ה-Fxx), התוצאה פשוט נהדרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא המצלמות, דיברתי על החיישנים.

ובמקרה הזה, החיישנים של קצת מאחורי אלו של פוג'י, מה לעשות, מה שכן הן עדיפים על אלו של פאנאסוניק ושארפ.

אני חושב שהמבחן הוא הדפסה.

מהניסיון שלי (יש לי 3 מצלמות P&S: , קנון ופוג'י) אפילו בהדפסה היתרון של הפוג'י גדל עוד יותר. התמונה ממש רכה ונעמה לעין.

אההה סלאמתק הבנתי.

אבל רגע,

איזה יותר טובה נגיד, ה F31 או ה T100 של ?

אני מדבר כאילו מבחינת צבעים, רעשים, הכל.

תעשה לי השוואה קטנה אם יש לך כח ? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיש הנכון להשוואות הוא אורן.

לגבי צבעים, זה דבר לגמרי סובייקטיבי ולא ניתן לוויכוח.

ניתן לקבוע רק למי צבעים יותר ריאליסטיים ואני מניח שפוג'י טובה יותר בתחום וזה בגלל אופי העיבוד שלה מול סוני (סוני, כמו קנון אוהבת צבעים רווים יחסית).

כמה מגה פיקסל למצלמה של סוני?

עד 8 מגה פיקסל אם אינני טועה לפוג'י עדיפות ברזולוציה על כל (אולי מלבד מצלמות של לייקה / פאנאסוניק).

בתחום הרעש אין משהו שמדגדג את ה- F31 בעולם ה- P&S.

הכי חשוב שתביט בתמונות, זה הרבה עניין של טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיש הנכון להשוואות הוא אורן.

בניגוד לרוב המצלמות של קסיו, לסוני T100 יש ISO 800, מה שהופך את ההשוואה הזו למעניינת עוד יותר :cool2:

אור חדר חזק

פוג'י F30 למעלה, T100 למטה

7553449.jpg

8051679.jpg

אור חלש

פוג'י F30 מימין, T100 משמאל

2045453.jpg4224454.jpg

קישורים לתמונות המקוריות, בגודל מלא:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/F30/FULLRES/F30hSLI0800.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/T100/FULLRES/T100hSLI0800.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/F30/FULLRES/F30LL08003.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/T100/FULLRES/T100LL08003.HTM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...