מה זה בדיוק MP4 ? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה בדיוק MP4 ?

יוגב1

Recommended Posts

לפי מה שאני הבנתי זה נגן שיכול להראות סרטים ותמונות, אבל מה זה אומר לגבי המוזיקה ?

כי אני רואה נגנים שבמקום אחד אומרים עליו שהוא אבל מראה ,ובמקום אחר רשום עליו MP4

ולכן שאלתי מה זה אומר "MP4" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא פורמט , זה Container - פורמט תכולה.

בגדול, לוקחים קובץ (דיואיקס, איקסויד או כל קודק אחר) וקובץ אודיו (MP3, AC3 וכו') ומכניסים אותו לקובץ אחד, ממש כמו AVI או MPEG. כמובן ש-MP4 חדש יותר ותומך בכל מיני פיצ'רים ש-AVI לא. 2 נקודות אחרות לא חשובות יותר מדי אבל סתם שתדעו: 1. MP4 הוא קובץ כמעט לחלוטין זהה לקונטיינר MOV של קוויקטיים, יותר מ-90 אחוז מהקוד שלו מבוסס עליו. 2. למי שיש טלפונים עם בקבצי 3GPP אז תדעו שגם פה בעצם מדובר בקובץ MP4 לכל דבר.

בכל מקרה, MKV עדיין הרבה יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר בבלאגן:

MP4 הוא פורמט.

לא מדובר פה ב MPEG-4, מי שנתן פה את הלינק לויקיפדיה מטעה אנשים.

הקובץ בסיומת MP4 הוא בקודק H.264 AVC עם סאונד בדחיסת AAC.

לא כל נגן הוא נגן MP4, זה פשוט שם שהתפשט בשוק הישראלי, בדפיקותו הרבה, כשם נרדף לכל נגן .

דוגמה לנגן MP4 אמיתי- PSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה תודה רבה על שעניתם לי אבל...

אני לא יודע מה לחשוב כבר :-[

ובהקשר לנגנים איך לא כל נגן הוא בהכרח MP4 אז איך אני יכול לדעת איזה נגן אני קונה ? (שלא יעבדו עלי..)

חשבתי על סנסה E250 של סן דיסק אם מישהו מכיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר בבלאגן:

MP4 הוא פורמט.

הקובץ בסיומת MP4 הוא וידאו בקודק H.264 AVC עם סאונד בדחיסת AAC.

לא כל נגן וידאו הוא נגן MP4, זה פשוט שם שהתפשט בשוק הישראלי, בדפיקותו הרבה, כשם נרדף לכל נגן וידאו.

בדיוק, ה "נגן MP4" הוא סה"כ המצאה ישראלית עלובה, בדיוק כמו ה "יש'ך אמפי אחי?".

בכ"מ, יוגב1, שאומרים לך "נגן MP4" זה נגן שיכול לנגן סרטים (לרוב בכלל לא תומך בפורמט MP4 ולעיתים נדירות ב AVI) שבד"כ תומך בפורמט כמו ACV או לא יודע מה. זה יותר תקף לנגנים הגנרים שמתפשטים כאן בשוק, לדוגמא "Clipper" שהתחיל להכנס "חזק" לשוק בתור נגן גנרי (בקיצור לא להתקרב).

ב שאתה מדבר עליו הוא אחלה נגן מאחלה יצרנית ואתה יכול לסמוך עליו. אומנם חיפשתי באתר שלהם מידע עליו ולא ראיתי שהוא יכול לנגן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לך ולכל מי שניסה לעזור :)

לגבי יכולות ניגון הוידאו ,אתה מכיר את הנגן אישית או שראית את זה באיזה שהוא מקום?

כי הלכתי לאיזו שהיא חנות והוא הראה לי איזה סרטון דמו כזה של החברה, אני חושב שזה אומר שהוא יכול להציג גם מלאים נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר בבלאגן:

MP4 הוא פורמט.

הקובץ בסיומת MP4 הוא בקודק H.264 AVC עם סאונד בדחיסת AAC.

לא כל נגן הוא נגן MP4, זה פשוט שם שהתפשט בשוק הישראלי, בדפיקותו הרבה, כשם נרדף לכל נגן .

אתה עושה צחוק?

MP4 זה MPEG-4 part 14, זה קונטיינר של data streams.

מבחינת ווידאו הוא תומך בm4p10, m2p2 בmpeg1 וmpeg2.

מבחינת אודיאו תומך בmpeg2 part 10 שיותר ידוע בתור ACC, בMP3 בmpeg4 part 3 ובMP2 ומספר פורמטים של MIDI. הוא גם מכיל data stream לtimed text שיכול להיות משומש לכתוביות.

אם כבר MPEG4 part X בד"כ זה פורמט נתונים, MP4 זה כלום כולה עטיפה, כל מה שיש בו זה header מזורגג שנותן מידע על מה הקובץ עצמו מכיל, אין לו שום קשר לקידוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב השם "נגן MP4" הוא לא המצאה ישראלית, זה היה קיים בחו"ל הרבה לפני שזה הגיע אלינו:

http://en.wikipedia.org/wiki/MP4_player

אוקיי כאן חידשת לי :)

אבל אני מאמין שזה הגיע לכאן לא בגלל חו"ל אלא בגלל "שמישהו" המציא את זה כאן ולא הגיע ממקום אחר..

לא משנה סיבכתי :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...