האם אתם חתומים על כרטיס אדי? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם חתומים על כרטיס אדי?

ExploiT

האם אתם חתומים על כרטיס אדי? \ מתככננים להתחים?  

1663 הצבעות

1. 1. האם אתם חתומים על כרטיס אדי? \ מתככננים להתחים?

• כן
    • לא
    • לא בגלל דת\אמונות תפלות
    • לא, אבל אני מתכנן לחתום

Recommended Posts

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה הסקר פתוח לכל שלוש האפשרויות?

כי יש אנשים שמתרצים למה לא לתת.

אני לא חתומה ואם להיות כנה, אני לא הייתי רוצה לתרום איברים במדינה שהסיכוי בה שאני אקבל איבר שווה לכלום בגלל שיש פה כל כך הרבה אנשים שמעדיפים שמישהו שצרייך את האיבר הזה יותר מהתולעים באדמה, ימות "כי אולי יבוא משיח". לידיעתכם, ישראלים מקבלים תרומות איברים מחו"ל אך כמעט לא מייצאים. החשש שלי הוא שישימו עלינו אמברגו איברים מהסיבה הזאת. למה לתת למי שלא מחזיר?

אפרופו חוק להיות חתומים מלידה, קרירין, בסין יש חוק כזה. הגוף, לאחר המוות, שייך לממשלה. בא להם הם מחזירים הכל למשפחה, בא להם, הם מוציאים איברים להשתלות, בא להם אז הם מחרימים את כל הגופה "בשביל מחקר מדעי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אבל שיש כל כך הרבה גופות שאפשר "ליקצור" מהן הסיכוי שירצחו מישהו בישביל אברים

או שיתפתח שוק שחור מאוד מאוד נמוך

היום בארץ יש קצת גופות קצירות ויש שוק שחור ואינטרסים ובגלל זה אני לא חותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חתום כי אני לא סומך על הרופאים מאותם סיבות שהיה כתוב בהתחלה

הפחדים שלי יותר עמוקים מקביעת מוות מהירה מידי

אני פוחד שיחתחו בבשר החי בישביל איזה מיליונר מקומבן

אתה מבין שזו שטות מוחלטת, נכון?

תראה לי את הרופא שיאמר לעצמו "אה, יש לו כרטיס אדי, לא נורא אם הוא ימות."

מה גם שבמקרה הטוב (בו אתה בסכנת מוות בגלל תאונה או משהו כזה, ולא כי אתה חולה במחלה סופנית) מי שמנסה להחיות אותך הוא לא הרופא בבית החולים, אלא הפרמדיק באמבולנס שלא יתחיל לנבור לך בכיסים כדי לבדוק אם יש לך כרטיס אדי.

וחוץ מזה, לשבור מיסקונספציה של חלק מהאנשים פה - לכרטיס אדי אין תוקף חוקי:

כרטיס "אדי" אינו מסמך משפטי ותפקידו אך ורק ליידע את בני משפחותיכם ואת צוות בית החולים בנוגע להסכמתכם לתרום. חשוב שתיידעו את קרוביכם על רצונכם לתרום איברים, כיוון שהם רשאים לסרב לתרומה זו על אף כרטיס התורם שברשותכם (להדרכה/הנחיה הלכתית ספציפית, יש להתייעץ עם רב.)

מה שזה אומר שלחתום על כרטיס אדי לא אומר שאפשר לקצור מכם איברים. זה רק אומר שאתם מסכימים.

הצעה לפותח הסקר: תוסיף אופציה של "לא, אבל אני מתכנן לחתום" בשביל האנשים שרוצים אבל עדיין לא חתמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יש אנשים שמתרצים למה לא לתת.

אני לא חתומה ואם להיות כנה, אני לא הייתי רוצה לתרום איברים במדינה שהסיכוי בה שאני אקבל איבר שווה לכלום בגלל שיש פה כל כך הרבה אנשים שמעדיפים שמישהו שצרייך את האיבר הזה יותר מהתולעים באדמה, ימות "כי אולי יבוא משיח". לידיעתכם, ישראלים מקבלים תרומות איברים מחו"ל אך כמעט לא מייצאים. החשש שלי הוא שישימו עלינו אמברגו איברים מהסיבה הזאת. למה לתת למי שלא מחזיר?

אפרופו חוק להיות חתומים מלידה, קרירין, בסין יש חוק כזה. הגוף, לאחר המוות, שייך לממשלה. בא להם הם מחזירים הכל למשפחה, בא להם, הם מוציאים איברים להשתלות, בא להם אז הם מחרימים את כל הגופה "בשביל מחקר מדעי".

סחטיין על הכנות

אבל התירוץ שלך לא כזה טוב... היית עובד עליו קצת :)

אם כל אחד יגיד - הכל במדינה הזאת חרא והכל זבל, ולמה שאני אתן... זה לא ממש יקדם אותנו לשום מקום

אז נכון שיש מלא דתיים\חרדים שזה נוגד את אמונתם

ולכן לפי דעתי צריך לעגן את זה בחוק שרק מי שיש לו כרטיס של תרומת אברים יכול בכלל לקבל אברים מאנשים אחרים (זה יפתור הרבה בעיות)

(זה יצור מצב יותר שוויוני) אבל עד אז אין סיבה שאחרי שאנחנו מתים כל הבשר הזה סתם נרקב באדמה... תנו לאנשים עוד כמה שנים עם הילדים שלהם או לילדים סיכוי לחיים נורמלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על הכנות

אם כל אחד יגיד - הכל במדינה הזאת חרא והכל זבל, ולמה שאני אתן... זה לא ממש יקדם אותנו לשום מקום

ולכן לפי דעתי צריך לעגן את זה בחוק שרק מי שיש לו כרטיס של תרומת אברים יכול בכלל לקבל אברים מאנשים אחרים (זה יפתור הרבה בעיות)

(זה יצור מצב יותר שוויוני) אבל עד אז אין סיבה שאחרי שאנחנו מתים כל הבשר הזה סתם נרקב באדמה... תנו לאנשים עוד כמה שנים עם הילדים שלהם או לילדים סיכוי לחיים נורמלים...

אם יש לך כרטיס אדי אז לך ולבני משפחתך מגיע השתלת איברים ללא המתנה.

<במידה ויש כמובן>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על הכנות

צודק !!! :)

וקרין אתה בנאדם מגעיל.. מה איכפת לך שאיזה מיליונר יקבל את האיברים שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חתום ולא מתכוון לחתום. כשאני אמות בני המשפחה שלי יחליטו מה לעשות אם לא אפרט זאת בצוואה. אין צורך להחליט שאני מוכן לתרומת איברי לכל אחד ובלי תנאים כבר בגיל הצעיר שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<במידה ויש כמובן>

יופי אתה עוקף את התור של האנשים שאין להם כרטיס... אבל יש גם תור ברשימה של בעלי הכרטיסים (למרות שהם מיעוט)

קיצר זה לא פותר את הבעיה

ויש לי כרטיס כמובן...

לא חתום ולא מתכוון לחתום. כשאני אמות בני המשפחה שלי יחליטו מה לעשות אם לא אפרט זאת בצוואה. אין צורך להחליט שאני מוכן לתרומת איברי לכל אחד ובלי תנאים כבר בגיל הצעיר שלי.

תראה אתה צודק לדעתי

אבל קח בחשבון דבר אחד

אחרי שאתה מת זאת החלטה מאוד קשה בשביל המשפחה אם לתרום את האיברים או לא... אל תציב אותם בפני השאלה...

תעזור להם כל עוד אתה בחיים... ואם מחר יקרה לך משהו ? אתה אדם צעיר ? מעולה... זה רק אומר שהאיברים במצב יותר טוב - כלומר שתוכל לעזור יותר...

אנשים בבקשה אל תדחו למחר את מה שאתם יכולים לעשות היום

אף אחד לא צריך לעשות את ההחלטה בשבילכם

מדובר כאן בהחלט שמשנה חיים, נכון חיים של אחרים...

אבל מה אם המצב היה הפוך ומישהו חשוב לכם היה תלוי בתרומה ? והמשפחה שלו הייתה מתלבטת או כלכך שרויה בצער שלא יכולה לעשות את הדבר הנכון? או שהוא מסיבות של אמונה כלשהי לא היה רוצה להציל את היקר לכם ?או לחילופין הוא היה שרוי במחשבה עמוקה של "שהעולם יזדיין הכל כאן גם ככה מסריח... ואף אחד לא היה עושה את זה בשבילי" לפני שהוא מת ולא נרשם ?

לא מתאים ולא נכון...

(אני לא חושב שבחיים היה משהו שהייתי בטוח לגביו כלכך כמו לגבי הדבר הזה... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא יודע אי אפשר לקחת אברים מכל גופה, רק מסוג מסוים של מוות (יש סוגים שהמוח מת, אבל הגוף עדין מתפקד לכמה שעות)

אם הורגים אותך והלב שלך מספיק לעבוד, רוב הסיכוים שהאיברים לא יכולים להיות מושתלים באנשים אחרים

http://www.health.gov.il/transplant/trumat_after_death.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על הכנות

<במידה ויש כמובן>

אני לא רואה סיבה למה אדם שחתם יקבל עדיפות על אדם שלא חתם. החיים שלו יותר חשובים כי הוא מוכן לתרום?

ובכל אופן, אם היה כזה דבר, מה ימנע מאדם שצריך השתלה פשוט לחתום על כרטיס כזה ברגע שהוא מגלה שהוא עצמו צריך השתלה? אני לא חושב שאדם שצריך השתלה יוכל לתרום אח"כ במילא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלא יודע אי אפשר לקחת אברים מכל גופה, רק מסוג מסוים של מוות (יש סוגים שהמוח מת, אבל הגוף עדין מתפקד לכמה שעות)

אם הורגים אותך והלב שלך מספיק לעבוד, רוב הסיכוים שהאיברים לא יכולים להיות מושתלים באנשים אחרים

http://www.health.gov.il/transplant/trumat_after_death.htm

וזה מה שמפחיד בדיוק, כי מילא, הבן אדם מת גמור, שום דבר לא הצליח, יאלה קצרו אותו קחו מה שאפשר לנצל ולהציל אחרים, אבל רק מתי שהבן אדם במוות קליני (כמו קומה, צמח, מונשם, וכול זה) אז אפשר לקחת ממנו אברים, ופה הקטע, כי יש אנשים שיצאו ממוות קליני, וקמו מקומה וכ'ו, נכון שלא רבים, אבל עדיין חיים רק פעם אחת, ואני לא מאמין שיש מישהו בעולם הזה שבאמת מוכן לווותר על הצאנס שיש לו לחזור ממוות קליני לחיים כמעט רגילים.

הנה קראו קצת פה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%95%D7%AA_%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GD תחשוב על זה כמו על ביטוח אבל כאן אתה לא צריך לשלם כלום רק להתחייב שאם וכאשר זמנך יגיע תיקח חלק בפתרון או אפשר ולא סתם תזרק לאפר

כמו שאף חברת ביטוח לא תבטח אותך אחרי שכבר הוכרז מצבך הבריאותי הקשה... ככה גם לא יגיע לך איבר עם בכל הזמן שהיה לך לא נרשמת ונכנסת כתורם...

אני אישית לא אוהב את כל נושא ההדדיות בחברה האנושית... אבל זה מסדר את העניין יופי לאנשים שקשה להם לראות שחלק תורמים וחלק רק "נהנים" מהתרומה...

עכשיו מבחינת הגיונית אין קשר ל"חיים של מי שווים יותר" אין יותר או פחות באזור הזה

אבל מי שכן תורם כדרך של הכרת תודה של המערכת הוא כן זוכה להתקדם כמה שלבים למעלה בעדיפות

זה עדיין לא מבטיח לו את האיבר במקרה הצורך...

"וזה מה שמפחיד בדיוק, כי מילא, הבן אדם מת גמור, שום דבר לא הצליח, יאלה קצרו אותו קחו מה שאפשר לנצל ולהציל אחרים, אבל רק מתי שהבן אדם במוות קליני (כמו קומה, צמח, מונשם, וכול זה) אז אפשר לקחת ממנו אברים, ופה הקטע, כי יש אנשים שיצאו ממוות קליני, וקמו מקומה וכ'ו, נכון שלא רבים, אבל עדיין חיים רק פעם אחת, ואני לא מאמין שיש מישהו בעולם הזה שבאמת מוכן לווותר על הצאנס שיש לו לחזור ממוות קליני לחיים כמעט רגילים."
-Berk0

כבר פעם שלישית שאני שומע את השטות הזאת בחיי

כן אדם יכול לצאת מתרדמת הוא לא יכול לצאת ממוות מוחי !

צא מהסרט

אף אחד לא תורם איברים כשמישהו בתרדמת... גם אם יש סיכוי של אחד למליון שהוא יצא...

אבל ברגע שיש מוות מוחי הגוף ממשיך לחיות רק המוח שלך מספיק לתפקד וזהו... סוף הסיפור. אתה רשמית מת. זה שהמדע נותן לנו להמשיך להחזיק את האיברים חיים זה משהו אחר לגמרי מ"הנה תראו אותו הוא רץ ומקפץ אחרי מוות מוחי"

לא היה ולא יקרה...

וזאת ההפניה הנכונה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%95%D7%97%D7%99

מוות מוחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...