תיק תשקורת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיק תשקורת

אלימלך אגוז

Recommended Posts

אז תמיד היה ידוע שכשהתשקורת רוצה אין לה בעיה לחרוג מגבולות וחוקים עיתונאיים כאלו ואחרים ולהביע תמיכה בצד כזה או אחר, אבל הפעם זה ממש בולט ומגעיל.

http://news.walla.co.il/?w=//1129765

זה לא רק וואלה, אלו גם מעריב, ערוצי הטלוויזיה(לא דווקא תוכניות פרשנות ודעות), רדיו ועוד.

לא נראה לי שיש משהו לעשות נגד זה, אבל אני הולך לבדוק את זה ואם יש מה לעשות אני אדאג להתלונן נגד כל גוף תשקורתי כזה או אחר שנוקט עמדה במקום להיות נייטרלי.

עריכה: מישהו כאן יכול במקרה לסרוק את הכותרת של מעריב מאתמול? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהתקשורת בישראל לחלוטין לא נייטרלית זה ידוע, וידוע גם שוואלה הוא צהובון תת-רמה, אבל מה בדיוק פורסם במעריב?

אני לא זוכר בע"פ, בוא נאמר שהכותרת הראשית היתה "ביזיון" ומתחת תמונה של קצב - את השאר אתה יכול להמשיך לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל התקשורת פשוט מדווחת באופן פסאודו-אובייקטיבי על נושאים ספציפיים, כדי לעצב את דעת הקהל בצורה שתתאים לה.

במקרה הזה, גוף עיתונאי לכאורה נוקט עמדה באופן גלוי וקורא מפורשות לציבור להגיע להפגנה - אני לא עו"ד, אבל ייתכן שזה בהחלט מצדיק הגשת תלונה למועצת העיתונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים:

א. כותרת חדשותית שמוצגת בעמוד הראשי של עיתון כזה או אחר היא ממש לא מאמר.

ב. הידיעה בוואלה לא מופיעה כמאמר אלא כידיעה חדשותית לכל דבר כמו כל ידיעה חדשותית אחרת שמופיעה בכותרת, מעבר לכך היא נמצאת בקטגוריה בשם "חדשות" - ממש לא קטגוריה שבה אמור להימצא מאמר כלשהו.

המינימום שניתן לדרוש הוא שאותו מחבר הידיעה ספק פובליציסט ספק אנרכיסט ספק פעילה פמיניסטית ספק עיתונאי יזדהה בשמו ולא יסתתר מאחורי "מערכת וואלה!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוביקטיביות

6. א. עיתון ועיתונאי יבחינו בפרסום בין ידיעות לבין דעות.

ב. ידיעה המתפרסמת במסגרת של הבעת דעה יחולו עליה כללי האתיקה הנוגעים לידיעות.

ג. פרסום ידיעות יהיה הוגן וללא הטיה.

ד. הכותרת לא תהיה מטעה.

הדגשתי את הסעיפים הרלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...